Осъзнаване!

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
Публикувай отговор
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Осъзнаване!

Мнение от гената »

Какво е най важното нещо в живота?-един въпрос от книгата на Фр.Кинслоу,Чудесата на мигновеното изцеление.
Да споделим какво и как осъзнахме! :idea:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Благодарение на ТЕС,форума и вас с които имах щастието да се запозная тук,видях и осъзнах,че не е нужно да правя нещо и да търся и очаквам нечие одобрение,както и да тръгвам да се опитвам да променям някой и го ръчкам,след като той самият или не е готов или не вижда къде е проблема му,а да го приема такъв какъвто е.Човек трябва да вярва в себе си и това му дава сили и възможности да твори всичко сам в живота си! :wink:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://www.emozdrave.info/palace4.html
Тази сутрин се зачетох в това и осъзнах,че винаги се ограничавам от това да направя и предприема нещо,защото се страхувам и знам какво ще каже баща ми,и ето ти едно ново ПО!
Е да,но за какво ми е ТЕС тогава? :wink:
И тук се заформи тесане! :lol:

Въпреки,че се чувствам нерешителен да направя някаква промяна в живота си,която е породена от страха какво ще кажат родителите ми и дали ще получа тяхното одобрение,аз......

Въпреки,че не мога да преодолея мисълта,че нищо не става от мен и не мога да постигна нещо в живота,което е набивано в главата от баща ми,аз.....
Последно промяна от гената на 21 Юни 2011 11:33, променено общо 1 път.
daris uzunova
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 08 Апр 2011 12:01

Мнение от daris uzunova »

Осъзнаването ми започна доста отдавна, но някак си вървеше бавно и постепенно. Откакто започнах да практикувам ТЕС и Хоопонопоно, се чувствам укрилена, много различна, позитивна и доста по спокойна от преди. Старая се да спра да контролирам хората около мен и почти винаги успявам. Все пак това беше един дългогодишен навик, за който не си давах сметка колко е пагубен както за мен, така и за близките ми хора. С всеки изминал ден харесвам себе си все повече и тази самоувереност дойде от ТЕС, от това че помага за всичко, като че ли притежавам магическа пръчка и чудесата стават. Осъзнах, че силата е в нас самите и всеки може да се промени само и единствено ако той пожелае. Промяната е в нашите ръце и щастието е вътре в нас. Промених отношението си към живота, радвам се и най-дребните неща, вече не реагирам импулсивно и емоционално на поредната ситуация, усещам че владея мислите и чувствата си. Разбирасе, че не винаги успявам на 100 процента, има какво да се желая, но съм щастлива, че открих пътя и крача уверено напред. Чувствам се като новородена, вдъхновена, жизнена и самоувуруна. Започнах да се харесвам и обичам повече. Знам, че мога да се справя с всичко, което ми предостави живота. Благодаря на всички Вас от форума! Всеки ден ми започва с Вас! Радвам се, че Ви открих, чувствам се уютно и комфортно с Вас. Благодаря Ви! :lol:
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://espirited.com/category/%D1%81%D0 ... %B8%D0%B5/

Интересни статии на Ошо! :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

Мнение от Positive »

гената написа:http://www.emozdrave.info/palace4.html
Тази сутрин се зачетох в това и осъзнах,че винаги се ограничавам от това да направя и предприема нещо,защото се страхувам и знам какво ще каже баща ми,и ето ти едно ново ПО!
Е да,но за какво ми е ТЕС тогава? :wink:
И тук се заформи тесане! :lol:

Въпреки,че се чувствам нерешителен да направя някаква промяна в живота си,която е породена от страха какво ще кажат родителите ми и дали ще получа тяхното одобрение,аз......

Въпреки,че не мога да преодолея мисълта,че нищо не става от мен и не мога да постигна нещо в живота,което е набивано в главата от баща ми,аз.....
Едно нещо върху ,което и аз ще поработя.Открих доста сходни работи.Отивам на работа после като се върна ще пиша по-обстойно.
Mind Power !
Аватар
Positive
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 14 Юли 2011 18:51

Мнение от Positive »

http://www.youtube.com/watch?v=9uz-Fubx ... r_embedded
поздравче и приятен и успешен ден на всички :)
Mind Power !
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://vbox7.com/play:c62a50ae
http://vbox7.com/play:7769e8c6
http://vbox7.com/play:e71f6bbf
http://vbox7.com/play:11f77801
Клипове с интересни коментари на Ошо! :wink:
Забележете само колко млад изглежда в лицето този човек,няма никакви бръчки,какво спокойствие и увереност излъчва,човек който те кара да се замисляш много сериозно върху много неща.Това за мен е един просветен човек,а той наистина е!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

http://vbox7.com/play:7b96b792

Алиса,надявам се да отделиш време за това,а и не само ти! :)
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

гената
Алиса,надявам се да отделиш време за това,а и не само ти!
Защо, Гена се надяваш? От кого какво точно очакваш? Какво ще ти донесе това в самоосъзнаването? Идеята на поредната ти тема, не е ли "осъзнаване", а не "вашето мнение, за...". Аз, когато искам да кажа нещо просто го правя. Та защо ти е моето време, моето внимание, моето мнение и не само моето?! Какво ти липсва? Каква е нуждата ти и от какво е породена тя? Осъзнай го! И още един въпрос, "осъзнаване" и "моите успехи с ТЕС", не е ли едно и също! В центъра си ти и успехът е резултат от осъзнаването??????:idea: Колко теми ти трябват, за да се намериш?(това не е упрек, пускай колкото теми искаш, просто питам, за да подпомогна процеса ти на осъзнаване.)
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Гена,
В поста на Алиса намирам неща, за които не е лошо човек да погледне как стоят нещата при него самия :D . Във връзка с това искам да те попитам:
- Какво толкова специално има в успеха, той не е ли също толкова естествен както и неуспеха?
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Алиса,пътят на едни е дълъг,на други по кратък.Възможно да е въпрос на избор,а може би и на осъзнаване.
Аз мисля,че първо трябва да разберем самите себе си,а после другите!
:wink:
Долавям някаква раздразнителност в теб,когато става въпрос за някой друг успех,човек който те застрашава един вид и си позволява да ти се намеси в това,което ти сама си знаеш кое е най-добре за теб самата.Ако бях пуснал само линковете,ок нали?
Алиса минава и подминава,но когато се спомене името ти,особено от мен и ето какво се получава?
Това,че насочвам вниманието да се изгледат клиповете,които са съдържателни и има за какво да се замисля човек,според теб,е че очаквам одобрение и внимание ли?
Ако ти виждаш,нещо което е полезно да се сподели с другите,както в случая Хюман Дизайн,за теб нещата са други,но тук в случая аз съм този който сега заостри с нещо друго вниманието и егото започна да се обажда,аз трябва да бъда сложен на мястото си,че все още търся внимание и одобрение и къде си тръгнал да ме поучаваш,като не се виждаш къде си ти,къде съм аз..........
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

nikimm написа:Гена,
В поста на Алиса намирам неща, за които не е лошо човек да погледне как стоят нещата при него самия :D . Във връзка с това искам да те попитам:
- Какво толкова специално има в успеха, той не е ли също толкова естествен както и неуспеха?
Ники,за мен е по съществено да се обсъди това което съдържат клиповете,ако някой желае,а не да се хващаме за неща,които всеки си е прав за себе си.Явно споделянето на нещо ново и полезно от тук нататък,трябва да бъде спряно,че да не изпадаме в подобни ситуации.Всъщност,честно казано нямам какво повече да кажа и коментирам тук
А,и ники,тук Алиса пише за успех,а не виждам да съм споменал в последните си постове да пиша тук за успех!Обърни внимание за първият ми пост какво пиша!Да споделим.......
Всеки пречупва нещата от неговата си страна и гледна точка,а тук темата бе отворена да се споделя,за мен това е различно.А осъзнаването си е също един вид успех,но дали човек се осъзнава благодарение на ТЕС или на нещо друго,за всеки е различно,поне аз мисля така от мое лично убеждение.Имам си неща,които осъзнавам не само от ТЕС.
Зависи кой как гледа на неуспеха.Едни гледат като,начин да се издигнат нагоре,други като провал,който ги спира и поражда страхове от друг такъв и за това не смеят да предприемат нови начинания.Хора разни както се казва.Всичко е индивидуално. :)
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

гената ОБИЧАМ ТЕЕЕЕ! ТИ СИ ИСТИНСКИ БИСЕР! Хайде да се вземем, че да ти мине, а?!
:lol: :D :lol: :lol: :lol: :D :lol: :D :lol: :lol: :D :lol: :lol: :D :lol:
P.S.Другият вариант е, да почнеш да ми плащаш за специално лечение! :idea:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор