Техника за избор от Инелия Бенц

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Техника за избор от Инелия Бенц

Мнение от Alisa »

Взимам директно от сайта на Инелия Бенц тази техника. Опитайте и споделете.
Изберете лице, ситуация, местоположение, лична тема, или световни събития, с които не сте съгласни. След това, нарисувайте червено кръгче около него, както и линия през него. Казвате думите: "аз не съм съгласен с това!". На следващо място, представете си какво бихте искали да видите, това, с което сте съгласни и слагате зелена отметка до него. Това е много, много просто и бързо. Толкова много, че така, човек би си помислил, че не е промяна в живота, но е. Опитайте го. Опитайте с големи неща и с малки неща. Използвайте го всеки ден, и гледайте !Inelia Benz
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Знаеш ли, че точно днес си мислих за червения кръгъл знак с червена задраскваща линия (от пътните знаци). Мислих си по повод това, че все избягваме да ползваме негативни формулировки , когато се обръщаме към подсъзнанието (в темата за КС се случи да пиша за това). И помислих за някакъв пример, в който подсъзнанието да разбира посланието "НЕ". Тъй като подсъзнанието работи с картини, потърсих такава картина и стигнах до въпросния знак. Яко, защото Инелия го потвърждава. Друго си е някой отвън да го потвърди.

Тази техника ми прилича повече на ДП4, но и на техника на избора също. Харесва ми. Бърза е.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ако тръгнем да оприличаваме, може и на прекъсването на връзки да оприличим, и на визуализация...но в крайна сметка стигаме до основното,
да заместим не харесваното с харесвано, което ни поставя в ситуация на осъзнаване какво не харесваме и да изберем с какво, да го заместим и избор на харесвано, с което да заместим.
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз реших да опитам тази идея и написах с какво не съм съгласен на един лист и какво искам на друг.Въпрос,какво правя с тях после?
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ами например, прочиташ още веднъж как се прави, цитирала съм го в самото начало на темата. Друг вариант е, да отидеш до сайта на Инелия и да прочетеш от там. Третият вариант е, да се поровиш из другия сайт, който съм посочила в този форум и да намериш отговора, който съм написала тук- в началото на темата. Изборът е изцяло твой! :wink:
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Това наистина работи!Днес си написах с какво не съм съгласен и какво искам и се изпълни! :wink: :lol:
Преди три дена написах,че нямам постоянни поръчки и сигурни месечни доходи.Днес си написах,че нямам поръчки за плакети.Искам да имам поръчки за плакети.
Преди обяд ме потърсиха клиенти с които си работя,а преди малко ми се обадиха,че му пускат парите за поръчката! :lol:
А има и друга поръчка,за която явно още не и е времето и при това доста по-добра от тази,но е по-добре от нищо........вчера имах среща пък с други хора и там ми се отваря възможност за нов бизнес,но сега всичко е на етап мостри и цени,а аз съм убеден,че нещата ще се получат.
Наистина от скоро време при мен и в личен план просто виждам,че нещата ми се получават,но без промяна вътре в себе си човек не може да очаква чудеса,лично мое убеждение.Определено всичко е в нас и е избор и осъзнаване,който всеки един от нас прави. :wink:
Успех на всички!
Обичам ви! :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Алиса,благодаря ти за споделената информация относно Инелия.Споделих с приятели и ми се обадиха,че имат положителни резултати!Впечатлени са,дали е съвпадение или техниката работи за тях е по важно,че има ефект. :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Радвам се! Дано са прочели, как се прави сами, иначе приемам че имат способността здраво да си самовнушават...но щом и това работи, добре! :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Няма значение,важното е,че вече от други нови места има положителни резултати!Да си жива здрава,че го сподели. :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Публикувай отговор