TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
puhii
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 05 Апр 2011 10:04

TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнение от puhii »

здравейте, мислех че вече мога да работя сама с тес,но май не е така и реших да помоля за съвет..от одавна се опитвах да работя с тес..за нищо не ми помагаше (тоест не съм го правила както трябва),наскоро обаче разбрах какъв ми е проблема..преди каквото и да тесам тесах само какъв е проблема,без да тесам това как ме кара да се чувствам този проблем и съответно не ми помагаше. Отскоро обаче при всеки проблем,тесам и самото чувство,което чувствам от дадената ситуация..и всичко минава..но ето вчера ме налегнаха негативни мисли относно една ситуация..направих си тес..мина ми за няколко часа и после отново депресия..каквото и лошо нещо да си помисля..като се тесам мислите негативните изчезват..и след няколко часа пак се връщат..какво да направя,за да спрат тотално да бъдат в съзнанието ми..най ме е страх,че когато си мисля за нещо негативно и то ще се случи..и това тесам,че ме е страх от закона на привличането,4е с мислите си предизвиквам дадената ситуация..но не ми се получава :(
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнение от ivangp »

ТЕС-ни това:
puhii написа:.каквото и лошо нещо да си помисля..като се тесам мислите негативните изчезват..и след няколко часа пак се връщат..:(
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнение от mayadob »

Щом негативните мисли са изчезнали за няколко часа, ще можеш да ги махнеш и за постоянно. Просто им трябва повече тесане.
Аз веднъж имах едно избухване, което изобщо не успях да овладея с ТЕС, даже се оплаквах във форума, че ТЕС не работи в някои ситуации. Две години по-късно след яко тесане на няколко фронта видях, че тогава съм се опитвала за 10 минути да се освободя от прекалено много неща, които в последствие изчистих в тези две години с редовно тесане.
най ме е страх,че когато си мисля за нещо негативно и то ще се случи
Не и докато се потупваш. Даже напротив - колкото по-силно се вживееш в нежеланите емоции, докато се потупваш, толкова по-лесно се освобождаваш от тях.
puhii
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 05 Апр 2011 10:04

Мнение от puhii »

благодаря за отговорите! днес отново ще опитвам..знам,че тес помога и съм възхитена даже..вчера от 5мин тесане всяко чувство,което поисках да махна изчезваше..това,че пак се е появило явно просто си трябва повече работа, защото ситуацията над която мисля негативно е от години..всмисъл много неща са ми се случвали,че да се страхувам и явно страха натрупан в мен е доста голям и се нуждае от повече тесане :)
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнение от vqra »

mayadob написа:
най ме е страх,че когато си мисля за нещо негативно и то ще се случи
Не и докато се потупваш. Даже напротив - колкото по-силно се вживееш в нежеланите емоции, докато се потупваш, толкова по-лесно се освобождаваш от тях.

И мене това винаги ме е притеснявало. Знам, че колкото по-силно се вживея в емоцията, ПОТУПВАЙКИ СЕ, толкова по-бързо и лесно ще я изчистя. Но дали ще си струва чистенето на емоцията, ако в следствие на силното вживяване, предизвикам с мислите си нежелана ситуация да се случи? :(


пс: Дори в подписа на Иван, не виждам зависимост на енергията нещо да се случи от потупването ????
Последно промяна от vqra на 21 Ное 2011 09:24, променено общо 1 път.
Per aspera ad astra!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Страхът е в основата на повечето ни заболявания и проблеми,така че това е една от основните причини по които е необходимо да работим,казвам го от личен опит и това което аз съм отработвал с ТЕС. :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
puhii
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 05 Апр 2011 10:04

Мнение от puhii »

vqra, точно за това и мен ме беше страх в началото да работя с тес..че когато се ''потопя'' в проблема и говора за него..ще предизвикам да се случи,това,което не искам..даже в началото работех само с позитивни декларации,което много не ми помогна,тъй като страховете си остават вътре в мен,та напротив по добре е да се вживиш в негативното, аз като започна да тесам даден проблем,по време на тесането започва един рев става ми отвратително,което значи, че негативното излиза от мен,после се успокоявам и всичко е ок. Вживяйки се, проблема излиза от теб и ти няма вече как да го предизвикаш да се слу4и..просто защото той вече не е в теб :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнение от ivangp »

vqra написа: пс: Дори в подписа на Иван, не виждам зависимост на енергията нещо да се случи от потупването ????
В моя подпис потупването го няма защото във формулата, няма друг символ, който да бъде свързан с потупването.
Но ТЕС ще премахне повтарянето на негативните мисли, породени от негативни емоции, като изчисти негативните емоции и така няма да продължим да осъществяваме нежелана цел, за която поради страх постоянно сме мислили преди ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнение от mayadob »

vqra написа:... Знам, че колкото по-силно се вживея в емоцията, ПОТУПВАЙКИ СЕ, толкова по-бързо и лесно ще я изчистя.
Вяра, от къде го знаеш това? Защото си го чувала или изащото си го изживяла лично?
Aqua
Участник
Мнения: 70
Регистриран на: 11 Юли 2010 18:36

Re: TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнение от Aqua »

vqra написа:
mayadob написа:
най ме е страх,че когато си мисля за нещо негативно и то ще се случи
Не и докато се потупваш. Даже напротив - колкото по-силно се вживееш в нежеланите емоции, докато се потупваш, толкова по-лесно се освобождаваш от тях.

И мене това винаги ме е притеснявало. Знам, че колкото по-силно се вживея в емоцията, ПОТУПВАЙКИ СЕ, толкова по-бързо и лесно ще я изчистя. Но дали ще си струва чистенето на емоцията, ако в следствие на силното вживяване, предизвикам с мислите си нежелана ситуация да се случи? :(
Май е доста често срещано явление това, аз също си ги мисля тези неща. Обаче аз лично имам противоречиво наблюдение и сякаш докато потупваш не привличаш тези неща. Не съм сигурен дали е така, някой с повече опит нека да сподели наблюденията си.
А и някои проблеми изискват много повече време докато се изчистят, т.е. постоянно потапяне в проблема. Но колкото и да си говорим, страха от силата на мисълта си е за як ТЕС :roll:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Истинско и дълбоко потапяне в негатива по време на ТЕС е най-якото изчистване! Колкото по-пълно се предадете (отдадете), толкова повече печелите (като при секса:lol: )! Тук с пълна сила важи, че загубата е печалба, но в рамките на ТЕС, не извън него, защото това е разковничето на техниката, да трансформира ( преобразува) негатива в позитив, или да го неутрализира (зануляване).
Стига сте разсъждавали, просто опитайте, сравнете, разберете сами! Хайде вземете два негатива, които ви пречат в живота, единия го изказвайте с ТЕС, другия без- по 1 седмица, за всеки- и гледайте какво ще стане, как ще се чувствате!
СТАРТ!
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнение от mayadob »

Хрумна ми днес едно сравнение. За това до колко силното или слабото изживяване на емоцията привлича материализацията й.
Нали знаете, че магазините печелят от редовни клиенти, които редовно правят не особено големи сметки, а не от еднократни клиенти, които правят шеметни сметки. С което искам да кажа, че редовното и по малко може да е повече от еднократното и по много. Тоест, какво се плашите еднократно да дадете максимален израз на емоцията си, като редовно я проявявате по малко :idea:

Моят опит показва, че изкарването на една нежелана емоция в най-силната й степен по време на ТЕС, изчиства нежеланите й прояви.
monster написа:А и някои проблеми изискват много повече време докато се изчистят, т.е. постоянно потапяне в проблема.
По този въпрос имам едно подозрение, че всички проблеми се решават за едно и също време - за един миг, в който съдбата се обръща. Да речем, ако говорим за болест, в един миг процесът на разболяване се обръща в процес на оздравяване. От там нататък наистина е въпрос на време, но просто се чака да завърши процесът, докато самият проблем вече е решен.
Работата е там, че този миг обикновено не се случва в първото тесане, което правим по даден проблем.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнение от vqra »

mayadob написа:
vqra написа:... Знам, че колкото по-силно се вживея в емоцията, ПОТУПВАЙКИ СЕ, толкова по-бързо и лесно ще я изчистя.
Вяра, от къде го знаеш това? Защото си го чувала или изащото си го изживяла лично?

Защото, Мая, когато съм в много силна емоция, поради настъпило вече събитие /без да се налага да го визуализирам и да се потапям в представите си в него/ ТЕС/КС ми помагат в 100 % от случаите и много успешно отстраняват всякакви емоции.

Но и до ден днешен не съм посмяла да си представям с пълна сила събитията за които се страхувам да не се случат, с цел да се потупвам докато съм в нежеланите си представи, тъй като само аз си знам на какво е способен мозъка ми. Не смея дори да си призная какви неща съм материализирала след силна нежелана представа за тях. Направо настръхвам като си спомня. Може и да не е било в следствие на моите страхове, а чисто и просто силно предчувствие на предстоящо събитие. Или пък това го казвам за оправдание? Но има ли значение? Страхувам се да го правя и обясних защо.

Тесам например страх от това някой близък да не умре, но чисто и просто онова което чувствам, така както го чувствам, без да се осмелявам да се потапям по-дълбоко в събитието, с всичките му "цветни" картини. Така да се каже, тесам около събитието от което се страхувам. И също има ефект. Макар и може би да е по-слаб. Не знам.

Иначе приемам думите ви на доверие, но се нуждая от ТЕС и смелост, за да се реша да пробвам да си представям ковчези и т.н. /сори за последното написано, просто исках да стане по-ясно как се чувствам.
Per aspera ad astra!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Re: TEC-помага ми за няколко часа и после пак същото :(

Мнение от vqra »

mayadob написа:.... Тоест, какво се плашите еднократно да дадете максимален израз на емоцията си, като редовно я проявявате по малко :idea:
Aми плаша се, тъй като си мисля, че има право пропорционална зависимост от силата на емоцията/мисълта/визуализацията с енергията в следствие на изброените, а оттам и с материализацирирането им. Ако не е така ме поправи и кажи защо.
Per aspera ad astra!
puhii
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 05 Апр 2011 10:04

Мнение от puhii »

между другото, сега се поразрових малко и намерих в една тема следното написано мисля от вяра :)''Мисля, че мозъкът не търпи празно място, и ако си изчистил нещо негативно, ще чувстваш празнота, докато не я запълниш /както Алиса казва/ с нещо позитивно с техника на избора, например. В противен случай, има опасност отново да се върнеш към негативното. ''
точно когато и аз изчиста дадена емоция,дадени негативни мисли..се чувствам празна..не мисля вече нито негативно нито позитивно,точно сякаш дупка празна има на това място, та възможно ли е понеже след това не съм правила тес с позитивни декларации, за това след няколко часа отново да са се върнали негативните мисли?
Публикувай отговор