TЕМПОРАЛНО ПОТУПВАНЕ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Essence има.

Аз до някаква степен също имах резултати. Но не съм работила много с него.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Колко си работила и какви са резултатите?
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Работих много за кратко време, над една болка в зъбите и челюстта. Имаше ефект, но съм работила с тази техника само 2-3 дни и после минах на други неща.
Не продължих единствено поради собственото си непостоянство, не защото не съм доволна.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

при мен имаше ефект за две неща ! Определено ! От последния ми пост всъщност почти не съм работила ,но преди това го правех за промяна в начина на мислене - за това ,че ми е трудно да говоря английски , имам / имах / страх ,или срам , не можех да го определя ,но за пръв път аз просто се престраших . Имахме гостенка от чужбина за около месец и -просто нямах проблем с комуникацията . Не мога да повярвам ! Наистина имаше промяна ,английския ми изобщо не е на високо ниво ,но до преди това аз си мислех - не мога ,не искам ,трудно ми е ,винаги си намирах оправдание , все друг да ми преведе , а сега - наистина не мога да повярвам ... правих и ТЕС ,и тази техника !
Другото нещо е за това че искам да пея , но си мисля ,че не е за мен ,че ме е срам ,май са подобни двете неща с английския , ами - искам да ви кажа ,че сега вече не мисля че не мога , това е промяната ! Наистина !!!!!!!

Хубав ден на всички:)
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

tonita, толкова ти се радвам! :D
Два пъти съм прилагала темпоралното потупване при болезнени ранички, с много добър ефект! И аз не го очаквах! (Единият път беше запек, а сега последно ми растеше един мъдрец...)

Но... Това не означава, че темп. потупване е универсална техника за всичко, особено пък физически проблеми.
Аз например не бих го прилагала при главоболие и менструални болки. Там прибягвам до други методи (като енергийни пости).

Темп. потупване е метод за програмиране, а главоболието най често се дължи на причини от друго естество, които и следва да се третират по друг начин, а не чрез програмиране.
(Затова много често и ТЕС не помага при главоболие).

Докато раничката е елементарен физически проблем - имало е раничка, причинявала ти е болка, проследяваш енергийния поток (т.е. тройния енергетизатор), прекарваш през него програмата за заздравяване на раничката, тя постепенно престава да боли и проблемът се решава.
Но не с всичко е така.
tonita написа:Имахме гостенка от чужбина за около месец и - просто нямах проблем с комуникацията. Не мога да повярвам! Наистина имаше промяна,английския ми изобщо не е на високо ниво,но до преди това аз си мислех - не мога,не искам,трудно ми е,винаги си намирах оправдание, все друг да ми преведе, а сега - наистина не мога да повярвам...
Нали! :D Нито НЛП, нито Силва могат да стъпят на малкия пръст темпоралното потупване, и въобще на системата на Дона Идън...
Последно промяна от Essence на 27 Ное 2011 10:34, променено общо 1 път.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Защо така категорично реши, че ТЕС не помага при главоболие? На мен ми помага. Лекото минава с 1 кръг, а по-мигренозното с 3-4 кръга през някакво време. Но действа.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

След като работи човек с ТЕС и чисти емоционалани проблеми според мен не би трябвало да има главоболие! :D
Преди често имах главоболие,дори и с много силна пробождаща болка,но това вече е само в миналото. :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

paraboloid написа:Защо така категорично реши, че ТЕС не помага при главоболие? На мен ми помага. Лекото минава с 1 кръг, а по-мигренозното с 3-4 кръга през някакво време. Но действа.
От опит знам... Дори да повлияе временно на главоболието, то винаги се връща - и така до безкрай.

П.П. Коригирах си горния пост, за да стане по-ясно.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Essence
От опит знам... Дори да повлияе временно на главоболието, то винаги се връща - и така до безкрай.
Може би е време, да задълбочиш опитите! За да имаш връщаща се болка, значи не си изчистила причината все още, а само част от нея. Вземи точно това си изречение като отправна точка за работа.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Alisa написа:Може би е време, да задълбочиш опитите!
Няма смисъл. Отдавна съм преценила кое за какво става. С главоболието (писах вече как) съм се справила и съм забравила...
Ако не бях, сега щях да пускам теми и да чакам готови отговори защо въпреки тесанията болката не минава и не минава, и т.н.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Essence
Alisa написа:
Може би е време, да задълбочиш опитите
!

Няма смисъл. Отдавна съм преценила кое за какво става. С главоболието (писах вече как) съм се справила и съм забравила...
Ако не бях, сега щях да пускам теми и да чакам готови отговори защо въпреки тесанията болката не минава и не минава, и т.н.
Ето това, мен ме смущава, т.е намирам го за проблемно. Това е, може то да е в основата на ...?! Ама има ли смисъл, да ти го казвам, може отдавна да си преценила?! :idea: :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Мммм... добре че гледах клипчето... Оказа се, че не съм се потупвала където трябва. :) :lol: Сега може би ще имам по-добри резултати с ТП.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Bastet написа:Колко си работила и какви са резултатите?
възможностите му стигат до там, че да подмени личността ти с друга... ;)
Но нищо от това не може да стане, ако ти не го искаш...
Последно промяна от Essence на 16 Дек 2011 19:51, променено общо 1 път.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

УАУ!!! Вече съм заклет фен на ТП!

Правя го от два дни с фразите:
Няма никаква причина друг да върши работата ми.
Справям се със задачите си бързо и ефективно.

Резултат:
Събудих с в 3 и 30 посреднощ, нещо не ме свърташе. Отидох до тоалетна (пътя минава през пералното помещение). Видях купчина пране и веднага щом излязох от тоалетната го бухнах да се пере. Направо ме сърбяха ръцете да го направя. Колкото и да съм обичала да пера, никога не съм го правила с такъв ентусиазъм и желание.
Днес сутринта станах щом се събудих, направих закуска, измих чиниите и мивката, сложих да готвя, изметох в кухнята... и всичко това преди 10 часа! :lol: 8) Обикновено преди 12 дори не мога да започна, камо ли да приключа...

Отделно, че много по-лесно и спонтанно тесам. :twisted:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Яна, винаги когато прилагаш ТП стимулирай точките на далака (и акупунктурните, и невролимфатичните), за да не се събудиш някоя сутрин в депресивно състояние и да не можеш да станеш от леглото...
На мен ми се е случвало.
Не е опасно, отшумява бързо, но е неприятно.

Тройният енергетизатор (Ян меридиан) се захранва от меридиана на далака (Ин меридиан) и затова е важно последният да се стимулира и подсилва редовно.

tonita, ти беше писала в началото, че ти е причинявало главоболие. Аз ти отговорих де, и все пак да те попитам - бързо ли успя да се справиш с този проблем?
Публикувай отговор