Фрактура при 3 годишно дете - пукната кост

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Да правилно правиш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Ето ме отново. :)

Продължавам всекидневно ПРОКСИ, като формулироките са ми следните:
"Въпреки че все още не смея да се отпусна с пълна сила върху десния си крак и куцам като ходя, аз ..."
"Въпреки че все още усещам десния си крак по-слаб и леко куцам като ходя, аз ..."

Правя и такива:
"Въпреки че след гипса имам по-обилно окосмяване на десния крак между глезена и коляното, аз ..."
"Въпреки, че след гипса имам повече косми на десния крак между глезена и коляното, аз..."

Иначе детето си е добре. Куца още, но вече колкото да не е без хич. Дори е някак на етапи. Един-два дена почти не куца, после два дена куца по-изявено, след което пак "се забравя", и така. Страх като страх не забелязвам. Но не забелязвам и някаква по-значима предпазливост... Тича, мята се, пада нарочно в игрите си, което говори за едно здраво дете, нали така? Друг е въпросът какви тревоги предизвикват тези дейности в мен. ;-)

23ти декември е датата, след която според физиотерапевтката вече би трябвало мускулите и походката да са напълно възстановени. Не сме особено сериозни с упражненията за укрепване на мускулите на десния крак, признавам. :oops: Но всеки ден правим разходки минимум по 30 мин., което бавно, но славно укрепва мускулатурата. Прави ни впечатление, че от няколко дена тръгва с десния крак да изкачва стълби, което най-малкото говори за достатъчно сила за изтласкване. :!:

Отворена съм за всякакви предложения и/или корекции.

Благодаря и поздрави!
:)
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

mimiska написа:Ето ме отново. :)

Друг е въпросът какви тревоги предизвикват тези дейности в мен. ;-)
TЕСвай си тревогите и правете упражнения за укрепване на мускулатурата. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mimiska
Активен
Мнения: 154
Регистриран на: 08 Сеп 2008 20:51
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от mimiska »

Здравейте пак!

С огромно удоволствие искам да споделя, че детенцето ми вече не куца като ходи. :D Единственото, което остава да доотработим, е слизането по стълби с левия крак напред (в гипс беше десният) - някак не смее или не вярва, че може да задържи тежестта на десния крак. Сложно нещо е слизането по стълби, ей!

Понякога си мисля, че и аз съм като малко дете - чакам да ми се 'скарат', да ми дадат насоката и тогава действам. :oops: Истината е обаче, че след последния постинг започнах редовни упражнения за мускулатурата и тя ги прави с удоволствие.

Вярно, че си мина нормалното време за отшумяване на травмата, но аз знам, че моите ежедневни ПРОКСИта и последвалата гимнастика са спомогнали за по-качественото изчистване на проблема. И някак си имам чувството, че процесът е по-силно осъзнат от нея. Все едно, че й 'вливам' вяра спокойствие. Така го чувствам аз!

Използвам случая да благодаря (отново и отново) на Иван! А също така да честитя Коледа и настъпващата Нова година и да пожелая най-вече здраве и вяра в собствените сили.
:)
"Ah, but I was so much older then,
I'm younger than that now."
Bob Dylan
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Браво на вас! :D
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Направи й прокси с:
Въпреки че ме е страх да слизам по стълби с левия/десния крак напред....
Въпреки че не вярвам че левият/десният ми крак е достатъчно силен да издържи тежестта ми ако слизам първо с него по стълбите....
Въпреки че се страхувам, че пак мога да счупя крака си ако слизам първо с него по стълбите.....
и т.н. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор