Кариеси

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Публикувай отговор
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Алиса:
О, при теб ли съм ги забравила?! Благодаря! Копитата също ли са мои?
:P Карай дее..мои твои..все тая :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Алиса,а може и да блъфирам само! 8)
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Както кажеш, Гена, проблема си е все твой!
гената
а може и да блъфирам само
:lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Alisa,написа:
...ехеее всичко има в нулата!
Да МАГ, и следствие и причина, начало и край, плюс и минус...чист потенциал!
Алиса, имам въпрос от "професионален" интерес . :) Кое/кой у теб каза/оцени/съобщи , че "всичко има в нулата" и ,че "плюси минус ...чист потенциал"?
Интересна ми е гледната ти точка, нищо повече.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ники иди в моята тема, прочети и ще обсъдя с удоволствие, после. :D
Все по-здрави! :wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Моля ви да не спамите темите със закачки, задявки, заяждания и каквито и да е излияния нямащи отношение по темата.

За тази цел си има други теми - Дъра-Бъра и т.н.

Смятам, че така ще сме най-полезни един на друг.
Иначе си губим времето да четем безмислените премислици на разни хора, като си мислим, че имат нещо важно да кажат.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

Може да е обсъждано някъде из темата, но не я прочетох цялата, съжалявам. Въпросът ми е свързан с първия пост, за съпуна за зъби, все още ли може само от там да се поръча или вече го има и тук някъде по аптеки или онлайн от БГ. Нищо не откривам.
Благодаря!
Алис
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Яну 2012 20:28

Мнение от Алис »

Здравейте отново!!

Искам да споделя и моя опит с ТЕС-нето на сина ми за кариеси и болка в зъбките, въпреки че, правим Тес от около три седмици.
Започнах с декларацията " Зъбките и ми са развалени, затова ме болят, но аз съм здраво и добре дете и се харесвам и обичам". После се замислих от какви емоции може да са причинени тези кариеси. Реших ,че или е от страх, тъй като се страхува от почти всичко, макар и да не е толкова изявено, или от гняв, когато не му се разрешават неща които иска да прави или го караме да отстъпи.Нали е зодия Овен и е силен характер.ТАка, че започнах да Тес-ам и страха и гнева.Но още след два дни сппря да се оплаква от болка в зъбите.След окло седмица, сина ми ми направи забележка да променя декларацията " зъбките са здрави, няма болка". Започнах да използвам Техника на избора. Така до миналия петък, когато гостувахме на братовчедите му. Малкия му братовчед е на 3 и тъй като аз непрекъснато го карах да отстъпва за играчките на малкия си братовчед, последствията не закъснаяха. Към края на вечерта , започна да се оплаква от зъбче. Тес-ах го на момента.Поуспокои се. Но вечерта докато спеше , отново се пооплака, така че пак Тес-ахме .Нямаше болка, до снощи, пак се оплака, ТЕс, и нямаше и минута и спря да се оплаква.Така че, ние продължаваме с Тес-нето и вярвам , че не само болката ще отшуми, но и зъбките ни скоро ще са здрави!!
Благодарна съм , че ви има и, че ви намерих. Наистина споделения опит много помага и насърчава.
Още веднъж благодаря и успех на всички.
Вярвайте и работете над себе си :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Браво! Интересно ми е, ти питаш ли го, какво детето чувства, когато трябва да дава и да отстъпва? Дали то има свое обяснение за болката в зъбите? Казва ли неща от сорта на " искам да ухапя...някого"? Разказва ли ти нещо друго "в страни" от темата, за която ТЕСате, ДОКАТО ТЕСате?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Алис
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 06 Яну 2012 20:28

Мнение от Алис »

Алиса, даваш ми идея! Благодаря ти! Не бях се сещала да го питам , какво изпитва в такива ситуации.
Не ми е и разказвал, че исска да ухапе някого, но си направих този извод, защото все слага нещо в устата си, непрекъснато. И не смуче, ами направо си захапва. А и все аз го подтиква да говори за тези неща, какво го дразни, защо прави така, как мина деня в детската и т,н. , а той не винаги
е толкова отзивчив.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

ivangp написа:
Alisa написа:ivangp
Възможно най-естествен сапун
.
Такъв ли е сапунът за зъби, който по-на пред в темата пишеш, че си поръчваш от чужбина? Сапун който всеки може да си направи сам, по рецептите от баба му(ми)?
Не, този който поръчвам от чужбина не можеш да си го направиш. И той е максимално естествен, тъй като е от осапунени растителни мазнини, но е доста по-приятен на вкус от домашния от свинска мас, който са си правили бабите ни. Ако можех да си го направя - щях, ама не мога.
И този от свинска мас става, стига да можеш да преодолееш вкуса му.
Написах - най-естествен сапун - за да не ме обвиняват, че рекламирам другия. Аз лично си купувам само от него от години.
Честно ли, мога да използвам домашен сапун :roll: , ами ако е доста старичък..., ами ако глътна от него...., едва ли ще има същия ефект като този който си поръчвате...?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Най-много, да пръцкаш балончета! За такъв сапун не важи колко е стар, най-много да е супер изсъхнал, а това за един сапун е добре!
Ако можеш свари си сапун от розово масло, ама ще ти излезе по-скоро солено, отколкото ароматно! :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

Alisa написа:Най-много, да пръцкаш балончета! За такъв сапун не важи колко е стар, най-много да е супер изсъхнал, а това за един сапун е добре!
Ако можеш свари си сапун от розово масло, ама ще ти излезе по-скоро солено, отколкото ароматно! :lol:
:lol: , Благодаря, ще пробвам да видим какъв ефект ще има, ако кажа на някой ще ме помисли за луда :oops: . Чак пък за розово масло, няма да се напъвам толкова, каквото има под ръка, а за по нататък ако накой прави общи поръчки на този другия..... :wink:

П.с. Настъргах си аз домашен сапун, обаче ме притеснява това,че се прави със сода каустик.... някакво мнение по въпроса?
Последно промяна от svedd на 14 Фев 2012 18:39, променено общо 2 пъти.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Здравейте отново! Не забравяйте, че зъбите са рефлексни точки (както и краката, ръцете, ушите, гръбнака и очите). Те се разболяват когато някой орган боледува, а този орган боледува, когато имаме социален или психичен проблем. Например, когато имаме проблем с партньора, боледуват бъбреците, когато имаме грозни конфикти - дебелото черво, когато имаме проблеми с децата - гърдите или половите органи и т.н. Това което разискваме в темата е намаляване на СИМПТОМИТЕ, но не премахва причината. Например затова руснака, който се е оказал в тундрата и не е имал повече причини за болестите си, си е поникнал зъби - както и много стари хора, чийто "дразнители" са измрели.

Потупването по меридианите помага на всичко - нарича се техника на емоционалната свобода - много е добро.

Аз например винаги съм имала проблеми с връзките си и мъжка страна и горните ми предни зъби са ужасни... сега го знам, ама преди не - добре, че си пазя останалите и се успокоявам като ме заболят проблемните без да тичам при зъболекар.

Ето например графика на рефлексните точки на зъбите (на английски, че не мога да намеря на Български, ама идеята е ясна):
Иване,имам и тази графика,преведена е на български,но не знам как мога да я кача тук,файла е във Word!Ако някой знае как може да се ползва и вижда от всички ще му я изпратя.

Приложените постове са от друг форум.
Във връзка с психичните проблеми и зъбите, не забравяйте, че има и чисто механични - някой зъболекар, който престържи емайла, счупен зъб, наранен от кост или нещо друго. Тези са ясни.

Когато нерва (носителя на информация до рефлексните точки) на зъба "се обади" тогава говорим за психичен проблем повлиял на зъба - и инфекцията и кариеса (болка от студено) са психични, както и изгниването на корените и парадонтозата. Първото, което се случва когато работим по проблема е, че болката намалява или инфекцията изчезва.

Понякога психичния проблем не може да се установи директно, защото има "история". Типичен пример ще е майка заболяла от рак на гърдите, но всъщност се оказва че рака (страх, че няма да може да изхрани децата си) е предизвикан от страха че мъжа и ще я напусне (панкреаса - самочувствие), защото си мисли (или е така), че обича друга жена и не знае как да го задържи (червата и отделителната система). В този случай много зъби ще "пулсират" и докторите ще кажат, че има инфекция на челюстта. Типичен случай и на парадентоза, защото "корените" на всичко в което вярва и е разчитала се разрушава.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Гена, прати ми файла, ще оправя картинката
Публикувай отговор