Дъра-Бъра :-)

Информация за здравословен начин на живот.
Публикувай отговор
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Гена, скоро срещнах много интересен превод от латински на думата "диагноза":D
Та: "ди"-двама, "а"-не, частичка за отрицание, "гноза"-зная, знание...Та, като ида на лекар да питам какво ми има-да ми постави диагноза...и какво се получава:двама дето не знаят! :D :D :D
И то си е така- като ми постави диагноза лекарят , и ставаме двама дето не знаят кво всъщност става и какво може да стане :D
И ми остава успокоението че не съм само аз !:D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

MAG2001 написа:Гена, скоро срещнах много интересен превод от латински на думата "диагноза":D
Та: "ди"-двама, "а"-не, частичка за отрицание, "гноза"-зная, знание...Та, като ида на лекар да питам какво ми има-да ми постави диагноза...и какво се получава:двама дето не знаят! :D :D :D
И то си е така- като ми постави диагноза лекарят , и ставаме двама дето не знаят кво всъщност става и какво може да стане :D
И ми остава успокоението че не съм само аз !:D
:lol: :lol: :lol: , това е уникално...
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз това го прочетох за значението на думата диагноза във Възстановяване на връзката-Ерик Пърл и мисля,че някъде го писах в един пост по-повод тези притеснения какво са казали докторите,но както и да е.Явно си чела книгата скоро. :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Сори ,Гена, не успявам всичкото да ти прочета..ама ето че не съм само аз :D :D :D :P
Ооопс...Забравих да ти благодаря че уточни автора, на мен ми се губеше!Благодаряяяя... :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Това да ти е проблема! :lol: :lol: :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

MAG2001 написа:Сори ,Гена, не успявам всичкото да ти прочета..ама ето че не съм само аз :D :D :D :P
Аз съм нова, простено ми е :wink: , тепърва научавам за разни интересни книжки и повечето ги чета онлайн, тук по нашите книжарници нищо няма, но сега съм заръчала да ми намерят туй-онуй, или ще ръчам от нета... :)
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

svedd,звучиш все едно,че изпитваш някаква вина и си длъжна да даваш обяснение за оправдание!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

гената написа:svedd,звучиш все едно,че изпитваш някаква вина и си длъжна да даваш обяснение за оправдание!
Караш ме да се замисля в интерес на истината :roll: , и да нещо напираше в мен да се оправдая :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Аз и това всъщност правя и нарочно ти обърнах внимание! :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

гената написа:Аз и това всъщност правя и нарочно ти обърнах внимание! :D
Обаче не го чувствам като вина, а по скоро като някакъв вид заядливост или може би се бъркам, или пък май много мисля :D
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

И това може да го има,но ти най-добре си знаеш как е.Аз казах как изглежда отстрани.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

гената написа:И това може да го има,но ти най-добре си знаеш как е.Аз казах как изглежда отстрани.
Е, щом и това може да го има ми олеква, че вината нещо не ми допадаше :D ..........., но въпреки всичко тя все пак може да съществува там някъде...., ще взема да Тес-на.
Благодаря!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Е, щом и това може да го има ми олеква, че вината нещо не ми допадаше ..........., но въпреки всичко тя все пак може да съществува там някъде...., ще взема да Тес-на.
Sved, у нас няма нищо според мен, освен внимание. Единствено вниманието , което упражняваме под всякакви форми ни кара да създаване неща, които иначе няма да ги има. В този смисъл вината е там защото твоето внимание вярва във вината, егото е там защото твоето внимание оживява нещо като его. Вината не може да съществува без теб (твоето внимание), тя се храни от това. Тесай докато можеш само да регистрираш това чувсвто без никакви странични идеи за него.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

nikimm написа:
Е, щом и това може да го има ми олеква, че вината нещо не ми допадаше ..........., но въпреки всичко тя все пак може да съществува там някъде...., ще взема да Тес-на.
Sved, у нас няма нищо според мен, освен внимание. Единствено вниманието , което упражняваме под всякакви форми ни кара да създаване неща, които иначе няма да ги има. В този смисъл вината е там защото твоето внимание вярва във вината, егото е там защото твоето внимание оживява нещо като его. Вината не може да съществува без теб (твоето внимание), тя се храни от това. Тесай докато можеш само да регистрираш това чувсвто без никакви странични идеи за него.
Поздрави
Доста интересно...., как да Тес-на внимание, примерно, че обръщам прекалено много внимание на нещо?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Доста интересно...., как да Тес-на внимание, примерно, че обръщам прекалено много внимание на нещо?
Ами предлагам ти да се наситиш най-напред на това внимание за него.
Например: В.ч. че всичко в моя живот е подчинено на това да изпитвам .............и аз за нищо на света няма да се откажа да го изпитвам, защото само така мога да дишам , аз напълно и ........
Като правиш тес обаче изпитвай силно, не се щади, пали огъня силно, слагай подправки :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор