Моите успехи с ТЕС!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Паби, отговорих ти на поста не защото имам обида, а именно заради това което си написала в последния си пост.
За КС изчетох доста, но това,за моя тип мислене и нагласа, е най-трудната техника, точно защото е най-простата. Получи ми се само 2 пъти, достатъчно, за да съм във възхита и напълно недостатъчно, за да разбера защо тогава стана, а повечето пъти - не.
Гледната точка на Дълбокото аз не е постижима само с КС. КС е техника, която би подпомогнала :!: Постът ти ми изглежда така, че все едно натиснах бутон у теб и той веднага каза "КС" и че е важна основно техниката, която трябва да знаеш и без нея за къде. Ние можем да правим всякакви техники (всички са хубави вероятно, щом се прилагат!) и с тяхна помощ да се радваме на човешките си качества, но за да се покажат чрез техниката те (качествата) у нас, е необходимо те първо да съществуват у нас. С това искам да ти кажа само, че техниката не е по-важна от теб, защото техниката без теб може би няма да помогне. А от друга страна това не е въпрос само на знание, а на осъзнаване.
Мога да ти предложа нещо много по-просто щом КС не става. КС не е лесна техника и според мен, но пък ако стане супер . Със затворени очи наблюдавай/почувствай онова чувство, според което знаеш че си жива в това тяло. Нещо като усещането ти за мястото на душата ти и то така както ти го усещаш. Няма правила, защото това не е техника, нито трик за увисване на критичния мозък, нито медитация. Просто погледни и почувствай това АЗ. Ако започнат да се появат думите и картините на съзнанието, си задай/помисли/възнамери въпроса само: Кой вижда тези картини или кой оцени това... Отговорът не е важен, просто подсъзнателно това те кара да се задълбочиш в себе си и ще те връща към теб. И това само 5 мин по два три пъти на ден.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

nikimm написа:
Споделям нещо, което смятам, че действа много добре. Изкавам убеждението , което искам да ми се случи с ясно и твърдо намерение. Изказвам го на глас и сякаш все едно вече е станало. След това регистрирам зоните в тялото, които реагират на твърдението (т.е. които са против). И тогава формулирам декларацията. Мисля, че емоциите започват да индикират доста бързо. Идеята, както се подразбира, е накрая когато изречем твърдението да няма физически смущения.
По подобен начин може да се работи и с физически неразположения. Изкава се твърдо и ясно твърдението за доброто физическо състояние и пак ...... Вярвам, че това скъсява пътя към това, което се чисти.
Още нещо към това свързано със страха, който много често ни препраща към проблемите, които тесаме.
Пример
Убеждение : Аз съм безкрайно здрав/а.
Забелязваме реакциите в тялото.
В.ч. усещам страха да бъда безкрайно здрав/а в стягането на крака си, аз напълно и ..........себе си и страха си.
Това което забелязвам е още, че ако формулирам различни убеждения, усещанията в тялото са почти едни и същи.:!: Мисля си че говорим са един и същ страх :). Възнамерявайки страха в декларацията усещанията според мен се раздвижват.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Гена, хич не се свени да ме затрупаш с умни цитати, аз нося!
Ей туй ми е от теб, обичам те още повече, особено като ми го пращаш на Лични, явно много лично ме приемаш и особено грижата за мен!
http://www.xnetbg.com/new/forum/index.p ... 0.html#new
БЛАГОДАРЯ ТИ! БЛАГОДАРЯ! БЛАГОДАРЯ!БЛАГОДАРЯ!БЛАГОДАРЯ!БЛАГОДАРЯ!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
matro
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 25 Дек 2010 19:37

Мнение от matro »

Гена и аз ти благодаря,много интересно четиво.Много благодаря.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

От известно време доста често правя ТЕС за яд и гняв.Интересно е усещането от стъпалата на краката ми до колената и след тях как се раздвижва енергията когато започвам с декларацията.Задължително тесвам чувствата и емоциите които предизвикват мислите за даден човек,нещо което почти редовно предлагам на други тук и определено работи и има добър и бърз ефект.
Редовната профилактика и навременна не е за пренебрегване.Жалко,че напоследък чувам от някои хора,че нямат време за ТЕС,един вид за себе си,а аз съответно им казвам,като стане на зор тогава,ще намираме време нали? :wink:

Подхванах една вечер за час с ТЕС разбира се, много сериозен проблем,който от доста години ми се е натрупал,но е много личен и ще се въздържа от коментар,за което моля да ме извините.И сега работя по него когато се усетя,че имам какво още да изчистя,но нещата мога да кажа,че са преодоляни и ефекта е на лице.
Благодаря ти Иване за инфото в темата ТЕС и зависимости!Много полезна за случая ми и се възползвах от нея! :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Преди няколко дена с ТЕС си махнах ечемик на дясното око.Никога досега не ми е излизал и като деца помня как ако на някой се появи трябваше да го щъка с пръст.За справка прочетох какво пише Луиз Хей за ечемик-Гледате на живота разгневено.Ядосан сте на някого.
Имах период в който ме изнервяше един колега и имах малко проблеми около един заем,който всъщност го взех за да направя услуга,която си знаех и давах сметка,че е грешка да я правя.Тесах,че ме е яд на себе си и всичко се оправи за ден.
Преди да се появи ечемика,тесах за подуто око и също ми помогна,но остана една болка в долната част на окото където всъщност след третият ден се видя как се зачервява и надува малка топка.Странно се започна всичко,но и аз не се дадох. :wink:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Втора сутрин вече ги няма неприятните люспи по лицето ми,няма нужда да слагам различни кремове за да ги прикрия,чувствам се спокоен,уверен в себе си и ми е едно леко вътре в мен.
Замислях се преди време за плешивостта на баща ми и това,че също той имаше люспи и червени петна,да не е наследствено.Брат ми и той ги има по главата най-вече.Но за 10 дни упорита работа с ТЕС според мен това е супер постижение,а дори и да има това подобрение,аз не спирам да работя всяка сутрин.
Рецептата е проста.Задаваш си въпроса какво около теб те напряга,дразни те,изнервяте,ядосвате,притеснява те и т.н.След като кожата ти показва,че има проблем той е явно в теб.Къде е нужно да се насочи тогава човек?Защо на моменти се засилва на моменти не?Какво мисля и ми се случва когато се засилва?
Продуктите са във вас и ако успеете успешно да ги отстраните,ще получите за награда един невероятен подарък изненада!
Книгата Болната кожа явно и тя си даде своето отражение и се появи в подходящият момент.
Не на последно място разбира се най-важното е,човек да си каже,аз мога да справя и няма кой друг освен мен да се вземе в ръце и да започне усилена работа.Сами видяхте,че дори и когато другите около теб да ти казват нещо и да не те одобряват,аз слушах най-вече себе си.Уроците и поуките съм си ги взел до тук,да видим какви изненади не очакват от тук нататък.
Прогнозата е за много ведро и слънчево настроение! :lol:
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Вчера успях да се сдобия с книгата на Лиз Бурбо-Твоето тяло казва: Обичай се!
Тази сутрин се зачетох за черният дроб от любопитство и насока да поработя с ТЕС за проблемите ми върху които работя и най-вече явният който ме измъчва с години,себорейният дерматит.
Направо чета и не вярвам на очите си.Всичко така ясно и точно е написала,че все едно аз съм си го писал за себе си.Виждам,че ми се събира вече доста материал за споделяне,другата седмица ще го отразя в една нова тема.Нещата се развиват на този етап много добре.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Направи си експеримент. Хвани някой човек, който е с даден проблем. След това отвори книгата на Бурбо на случаен принцип и му прочети написаното за проблема който си отворил. Кажи му, че това е написано за неговия проблем. Виж как ще реагира и дали ще реши, че написаното все едно е писано за него.

Например, човек с артрит. Ти оваряш на високо кръвно и четеш все едно е за Артрит. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Иване,приятелката ми си чете за неин проблем и ми каза също,че всичко е едно към едно както е написано и става въпрос за артрит.Досещам се накъде биеш.:)
Днес говорих с моя приятелка,която има псориазис.Като говорихме,едва ли не няма причина която да отговаря на тези описани в книгата.Взела да пие пробиотици,че според нея и липсвали някои бактерии.Друго което явно си беше като извинение да работи за проблема си е,че явно е и наследство.Дадох пример със себе си,баща ми и брат ми също имат тези проблеми,но аз се справих.
Друга жена пак сме говорили преди време,все едно всичко е ок,но проблем си има.Това което прочитам сега и още продължавам да осъзнавам,е наистина така както го казва Норбеков-нашите проблеми са ксерокопие на нашият характер.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Днес изживях нещо уникално.Седнах с брат ми да си налеем по бира и да си починем.От жегата ме унесе на сън и задрямах.Усещах как главата ми започва да залита ту наляво,ту надясно и се събуждах за миг да се изправя и продължавах да дремя на стола,след малко усещам едно залитане на главата вече назад,усетих все едно,че главата ми се откъсва и пада от врата ми.Беше като истинско това изживяване,но явно в друга реалност.Веднага си отворих очите и направих едно движение с което ми изпука врата и все едно нищо не е станало.Станах и продължих да си работя.
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
pantera
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Май 2011 16:19

Мнение от pantera »

Раздела се казва "Моите успехи с ТЕС!" - какво общо има тази случка с ТЕС???
По-скоро в такъв случай прилича на спам...
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Това ми каза един човек вчера след като му споделих същото:
мда, перцепцията вече се променя
дават ни знаци от всякакво естество

Споделих го,защото в момента се случват много интересни неща около нас,промени които не всеки може да разбере и усети предполага така,както някои други хора.


Промяна в перцепцията: нарушено сетивно възприятие. Могат да се наблюдават промени в зрението, вкуса, слуха, обонянието, усещането за болка, температурните възприятия и други.
Промяната в перцепцията може да се дължи на припадък, вазовагален синкоп, хипогликемия, наранявания и травми в областта на главата, стеноза на каротидната артерия, туморни образувания в мозъка, мозъчен кръвоизлив, инфаркт на миокарда, аритмия и други.


http://naicheteni.blogspot.de/2010/10/blog-post_31.html

Темата си е моя,изживяването си е мое и не намирам за спам това да си пиша в нея!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

:lol: Гена, изби рибата! Жега + умора + бира = перцепция!
Публикувай отговор