Най-великата реч - Чарли Чаплин

Мисли и цитати за размисъл, нови идеи и интерпретации на живота, света около нас, какво е възможно и невъзможно, какво трябва и какво не трябва, защо сме тук, откъде сме тръгнали и накъде вървим, и как да направим пътуването по-приятно.
Потребителски аватар
ivangp
Site Admin
Регистриран: 01 яну 1970 02:00

Най-великата реч - Чарли Чаплин

Мнениеот ivangp » 13 сеп 2012 15:07

Задължително за гледане.
http://www.youtube.com/watch?v=CLrpF4DECO8&feature=plcp
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.

Потребителски аватар
гената
Майстор
Регистриран: 22 яну 2011 16:28

Мнениеот гената » 14 сеп 2012 17:01

Хммм,сега виждам темата.Днес постнах отново това във фейсбук със този призив.Но понеже я изгледах отново и аз преди да я пусна,в 47сек на клипа се появи една пеперуда и след това на още едно място има отново се появяват повече пеперуди,а това не е случайно.
Ето и коментара по повод пеперудата,който направиха във фейсбук:
Речта е много силна. Ама клипа е малко...даващ неточни послания. Особено 0:47 sec някак е много не на място/или за определени хора на място!

Който е чел за проекта Монарх,ще разбере какво се има предвид пеперудите!
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс

Потребителски аватар
MAG2001
Майстор
Регистриран: 07 апр 2011 14:34

Мнениеот MAG2001 » 17 сеп 2012 10:06

Иван, благодаря за чудесната тема, барабар с пеперудите. :D

Гена, за пеперудите...преди 3 дни, докато седях и се потупвах по главата и по "радост" точката с декларация"да бъде или да не бъде, да ида или да не ида..и хем ми се ходи, хем не ми се тръгва..." и в този сакрален момент на остъклението на терасата видях една бяла пеперуда...блъска се в стъклото, и се опитва да го пробие , пред нея целия свят, пред очите и е, вижда го, знае че там и че там и е мястото, иска да излезе и блъска , блъска...а на 20см зад нея вратата отворена широко, трябва само да се обърне и да литне на обратно...тя обаче продължава да блъска стъклото...зарязах ТЕСането и пробвах да и дам направление към вратата, обаче тя инат като мен, от страх ли от що ли, пърха нагоре,не на където и казвам... отмаля от блъскане, сили няма вече, ама продължава да блъска стъклото...и сега ако я хвана с ръка да и покажа вратата-ще я убия...накрая взех един лист хартия и го подложих близо до нея, като остана без сили кацна на него и я пуснах на вън...мнооо готин момент.До там ми беше ТЕсането...:)

Та , Гена, пеперудите са си пеперуди, вичко можеш да видиш в тях, в зависимост от задкормилното устройство...

И Честита Нова Година! Току що ми съобщиха ,че днес е първия ден от Еврейската Нова Година-ден първи на 5773г...да сме живи и здрави поне до 5873-всичките :) А който му е кеф-до 6773-кой както иска :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related

Потребителски аватар
гената
Майстор

Мнениеот гената » 18 сеп 2012 22:23

Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.

Анатол Франс

Потребителски аватар
гената
Майстор

Мнениеот гената » 22 сеп 2012 00:17

Интересно,че преди доста месеци никой не отбеляза този клип тук,а сега е във важна тема :D
http://emozdrave.info/forum/viewtopic.p ... sc&start=0

Анатол Франс

Потребителски аватар
MAG2001
Майстор

Мнениеот MAG2001 » 23 сеп 2012 19:12

Гена, любов моя несподелена, на интереса ти по този въпрос е отговорено с тези два поста-моя и на Иван , пак във същия линк..няколко поста над твоя , с който си чешеш егото по коремчето..но явно по онова време преди доста месеци на теб не са ти били интересни нито моето мнение, нито мнението на Иван.Така е в тая Вселена - каквото дадеш и това ти се връща :)
Маг2001
Гена, мисля че двамата с теб малллккооо я пооспамихме темата с филмите.Иван, извинявай, не беше нарочно, което не поправя нещата, но пък и друго не се сещам какво да направя.гена, дай да ги качваме клиповете тук, а?!Кво ще кажеш.
И благодаря за Алекс, обичам извънземни!

ivangp
Site Admin
Пуснато на: Пет Яну 20, 2012 8:31 pm Заглавие:
Абсолютно съм съгласен, че прекалявате с линкове. От всички тези прекрасни неща, които надявам се ви вдъхновяват по някаккъв начин, се е получила една голяяяма боза, която изобщо нямам желание да пробвам. Поне аз лично де. Но това е проблемът на интернет. Сред многото кал има скрити диаманти и е трудно да се отсеят.

Ма аз пак та обичам, нека ти!!! :D :D :D

E тва е истината...

Потребителски аватар
гената
Майстор

Мнениеот гената » 23 сеп 2012 23:17

Това което аз питам,няма нищо общо с това което изписа!
За да бъда по точен,изненадах се,че Иван поства клипа който аз в посоченият линк се вижда,че съм го предложил в началото на годината,а сега той го слага във важна тема!
Поста ми е от 7февруари,доста след това което ти цитира!Чети и мисли преди да пишеш!
:wink:

Анатол Франс

Потребителски аватар
MAG2001
Майстор

Мнениеот MAG2001 » 24 сеп 2012 11:41

Гена, Генаа..любими мой!!!
Точно, скъпи, точно така...твоят пост е от 7 февруари, а поста на Иван, в който ти обяснява това, дето на теб днес / на 22 септември / ти е интересно е от 20 януари, в отговор на моя пост, ...и го обяснява човека точно кратко и ясно, ама ....да прав си, иска се някой да чете и да мисли, преди да пише, не само да си гледа собствения интерес
Иван:
Абсолютно съм съгласен, че прекалявате с линкове. От всички тези прекрасни неща, които надявам се ви вдъхновяват по някаккъв начин, се е получила една голяяяма боза, която изобщо нямам желание да пробвам. Поне аз лично де. Но това е проблемът на интернет. Сред многото кал има скрити диаманти и е трудно да се отсеят.

Гената:
Интересно,че преди доста месеци никой не отбеляза този клип тук,а сега е във важна тема

За да бъда по точен,изненадах се,че Иван поства клипа който аз....

Ми да, това ти е интересно...интересчия си ми ти, Гена, все си гледаш това дето на теб ти е интересно, все си гледаш собствения интерес..и виждаш ли - сега си изненадан!!!И то май неприятно.Или така ми се струва.

На мен пък това дето на теб ти е интересно в конкретния случай не ми е интересно, и не съм изненадана....и аз не мога ти насмогна на клиповете дето ги пускаш къде с обяснение, къде не, ....пък клипа ми е интересен, гледала съм го във ФБ и преди, но и там има много неща за гледане и не винаги отваряш всичко, и не винаги имаш време да вникнеш и да почувстваш това, което гледаш....но да, има много да се види в този клип, стига докато гледаш и мислиш да чувстваш и усещаш...а затова си трябва момент, Гена..не става на конвейр....и благодаря на Иван, че го изведе отделно, за да насочи вниманието ми към него...щото боза обичам, и ми понася, полезна е за кърмачки, обаче...бозата е с много ниско алкохолно съдържание,..ма друго си е от време на време по чашка концентрат!!!
Е, не е кратко точно и ясно обяснението ми.....ама токово е..и дано нещо ти е проблеснало :)
Обичам те, любими!!! :wink: :D

E тва е истината...

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 24 сеп 2012 18:47

Гена, аз нямам ни желание ни възможност да гледам всичко което, пускаш ежедневно тук.
Ако си го публикувал преди мен изобщо не съм разбрал.
Не знам дали някой от съфорумците успява да следва всико, което публикуваш.
Може би това ще те накара да се позамислиш по въпроса.
Този въпрос е бил дискутиран нееднократно в този форум.
Само дето първо бе за мнения, после за връзки към други сайтова, за книги и сега е за клипчета.

Пресоляването на манджата я прави горчива.
Всичко е добре да е с мярка.
Средният път, нали знаеш.

Потребителски аватар
гената
Майстор

Мнениеот гената » 25 сеп 2012 22:45

Във фейсбук благодарение на публикациите си и мненията които съм написал получих благодарности от много хора,че научиха нови неща,включително и за ТЕС и друга информация,която е споделена във форума.Някои се бъзикат,че не могат да ми смогнат на информацията която им предлагам,но за разлика от участник във форума,не ми казаха,че задоволявам егото си.Благодарение на материалите някои хора осъзнаха важни за тях неща.Искаха ми приятелство заради това което виждат,че ме вълнува,мисля и споделям в коментарите си.За това,че имам характер,мислене и желание за живот.
Информация има много с интернет и всеки открива това което иска и търси.Ако на някой не му е интересна информацията,не е длъжен да я чете.Аз ви благодаря за критичното отношение към мен все пак,а днес намерих това което много ми хареса:
МОЖЕШ ДА СМЕНИШ ПЪТЯ ПО КОЙТО ВЪРВИШ, НО НЕ МОЖЕШ ДА ПРОМЕНИШ НАЧИНА ПО КОЙТО КРАЧИШ. ДАЛИ СИ С ВДИГНАТА ГЛАВА ИЛИ С ПРЕВИТ ГРЪБНАК ЗАВИСИ ОТ ТЕБ, НЕ ОТ ПЪТЯ.ЩАСТИЕТО Е ЛЕСНО ПОСТИЖИМО-ТРЯБВА САМО ДА УСПЕЕШ ОТ ВСИЧКИ ЗВУЦИ ДА ВИДИШ САМО ТОП
ЛИТЕ, ОТ ВСИЧКИ ДОКОСВАНИЯ ДА УСЕТИШ САМО ИСТИНСКИТЕ, ОТ ВСИЧКИ ДУМИ ДА ЧУЕШ САМО ПРИЯТЕЛСКИТЕ, ОТ ВСИЧКИ УХАНИЯ ДА ЗАПОМНИШ САМО НЕЖНИТЕ, ОТ ВСЯКА УСМИВКА ДА ПРАВИШ ПЪТЕКА, ОТ ВСЯКА СЪЛЗА ДА ИЗГРАДИШ НАДЕЖДА.....МАЙ НЕ Е ТОЛКОВА ЛЕСНО...ПЪТЯ ПО КОЙТО СИ ИЗБРАЛ ДА ВЪРВИШ, СИ Е САМО ТВОЙ ИЗБОР. ПРОВАЛИТЕ И НЕУСПЕХИТЕ ПО НЕГО СА БЛАГОДАРЕНИЕ НА СОБСТВЕНИТЕ ТИ ГРЕШКИ, А УСПЕХИТЕ СА ЗАСЛУГА И НА ХОРАТА, КОИТО СИ ПОВЕЛ ИЛИ СИ СРЕЩНАЛ ПО СВОЯ ПЪТ! АКО ТОВА Н
Е ГО РАЗБЕРЕШ, ПРОЧЕТИ ПАК ПЪРВОТО ИЗРЕЧЕНИЕ.

"Мъдростта е знанието, че съм нищо,
любовта е знанието, че съм всичко,
а между двете протича животът ми"

Анатол Франс

paraboloid
Напреднал
Регистриран: 24 авг 2011 16:18

Мнениеот paraboloid » 28 сеп 2012 09:42

Гена, фейсбук и форумите са различни начини на комуникация. Аз също намирам за прекалено количеството, с което пълниш форума с линкове за клипчета. Истината е, че в началото ги гледах, а вече - само като видя, че линкът е пуснат от теб и не го гледам. Така че е съвсем нормално, ако и другите участници са на същия избирателен принцип, да видят нещо, пуснато от друг, а да не го видят, когато същото е пуснато от теб. Ако желанието ти е да попиваш одобрение и да получаваш овации за това, което постваш, то се радвам, че във фейсбук си намерил това, от което имаш нужда. Всеки човек преминава през различни етапи.
Последна промяна от paraboloid на 28 сеп 2012 14:01, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
ivangp
Site Admin

Мнениеот ivangp » 28 сеп 2012 10:24

Съжалявам Гена! Аз също съм на този принцип
paraboloid написа:Истината е, че в началото ги гледах, а вече - само като видя, че линкът е пуснат от теб и не го гледам.

Много рядко гледам нещо което си пуснал.
За мен количеството е прекалено и на този етап ми се струва загуба на време да те следя.

Щом във Фейсбук има публика за теб, а тук няма, защо не пренесеш публикуването само там.

Дават ли ти - взимай!
Гонят ли те - бягай!

Българска поговорка

Това не значи, че те гоня от форума, а само, че според мен прекаляваш с публикациите на видеоклипове. Както виждаш не ги трия, но не ги и гледам.
Вярвма, че правиш това, което правиш с няй-добри намерения, но това не значи, че постигаш най-добри резултати.

За мен претрупваенто с информация е също толкова вредно колкото и липсата на информация.

Потребителски аватар
MAG2001
Майстор

Мнениеот MAG2001 » 09 апр 2013 10:29

"Когато започнах да обичам себе си, разбрах, че мъката и страданието са само предупредителни сигнали за това, че живея против собствената си истина. Сега знам, че това се нарича “автентичност”.

Когато започнах да обичам себе си, разбрах колко силно може да засегнеш някого, ако го подтикваш към изпълнение на собствените му желания, преди да им е дошло времето и човекът още не е готов, и този човек съм самия аз. Днес наричам това “признание”.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да се стремя към друг живот и изведнъж видях, че всичко, което ме обкръжава, ме приканва да раста. Днес наричам това “зрелост”.

Когато започнах да обичам себе си, разбрах, че при всякакви обстоятелства се намирам на правилното място в правилното време и всичко се случва в нужния момент, затова мога да бъда спокоен. Сега наричам това “увереност в себе си”.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да ограбвам собственото си време и да правя грандиозни проекти за бъдещето. Днес правя само това, което ми носи щастие и радост, това, което обичам да правя и носи на сърцето ми приятни усещания. Правя това по собствен начин и в собствен ритъм. Днес наричам това “простота”.

Когато започнах да обичам себе си, се освободих от всичко, което принася вреда на здравето ми – храна, хора, вещи, ситуации. Всичко, което ме теглеше надолу и ме отблъскваше от самия мен. В началото наричах това “позиция на здравословния егоизъм”. Сега го наричам “любов към самия себе си”.

Когато обикнах себе си, престанах да се опитвам винаги да бъда прав и от този момент правя по-малко грешки. Сега разбрах, че това е “скромност”.

Когато започнах да обичам себе си, престанах да живея с миналото и да се безпокоя за бъдещето. Днес живея само за настоящия момент, в който се случва всичко. Сега изживявам всеки ден за самия него и наричам това “реализация”.

Когато започнах да обичам себе си, осъзнах, че моят ум може да ме разстрои и от това мога да се разболея. Но когато го обединих с моето сърце, моят разум ми стана ценен съюзник. Сега наричам тази взаимовръзка “мъдрост на сърцето”.

Повече не ни е нужно да се боим от спорове, конфронтация или различен род проблеми със себе си или със другите. Даже звездите се сблъскват, но от техния сблъсък се раждат нови светове. Сега знам: “Това е животът!”

Чарли Чаплин
Реч на собствената му седемдесетгодишнина

E тва е истината...

Потребителски аватар
MAG2001
Майстор

Мнениеот MAG2001 » 09 апр 2013 10:32

Това е взето някъде от нета...и не твърдя, че е автентично, не мога да посоча обективен източник...но за мен звучи много истинско...и въпреки че може би ми е рано, и пак съм подранила - може би...все пак не ми се чака до 70-тата ми годишнина, защото и сега, и днес - така го усещам.

Благодаря ви!На всички за всичко. :D

E тва е истината...

nikimm
Майстор
Регистриран: 29 мар 2009 14:24

Мнениеот nikimm » 09 апр 2013 22:15

Много приятно четиво :)
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет

Върни се в “ВДЪХНОВЕНИЕ”