Как се лекуват лекарите

Информация за здравословен начин на живот.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Наскоро попаднах на една изключително интересна и шокираща за мен информация. Казаха ми, че е практика на родилките с миома на матката след секцио да им изрязават всички детеродни органи без да ги питат и без да ги информират предварително за това.
:evil: :evil: :evil: :shock: :shock: :shock:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

ivangp:
Наскоро попаднах на една изключително интересна и шокираща за мен информация. Казаха ми, че е практика на родилките с миома на матката след секцио да им изрязават всички детеродни органи без да ги питат и без да ги информират предварително за това.
Презумпцията е че по този начин се спират рецидиви.По същия начин се процедира всъщност при почти повечето операции от миоми, поне при повечето лекари е така-маха се всичко за всеки случай.НО!!!Ако е без "информираното съгласие"на пациентката това вече е подсъдимо, и не мисля че е практика.Практиката по-скоро според мен е информацията да се представи по такъв начин че да им се молиш да ти махнат всичко и после да им благодариш че са те скопили.Иначе-наистина нещата са сериозни от правна гледна точка.Но в онзи момент жените са достатъчно изплашени и малко им трябва.Та страхът и липсата на информация, те са в случая страшното.пък и има вече лекари които не гледат на нещата по този овехтял дрипав начин, ама защо някои попадат на такива, а други на касапи-ми не знам.
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Essence
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 17 Ное 2008 12:32

Мнение от Essence »

Bogo69 написа:Не говориш сериозно надявам се... :)
Bogo69, ако ти знаеш пример за успешно излекувано хронично заболяване от традиционната медицина, сподели го - с удоволствие ще го прочета.
Никой не те кара да вярваш безусловно в алтернативните методи. Ако се съмняваш, просто провери. Това поне е лесно.
Природата е помислила за всичко, като е създала човека, мислиш ли че белите престилки могат да бъдат по-могъщи от нея?
Затова все повече хора, дори когато са неизлечимо болни /според медицината/, прилагат успешно алтернативни методи, и не позволяват на престилките да се гаврят и експериментират с тях.
Карма = Психологичен обрат
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

Essence написа:
Bogo69 написа:Не говориш сериозно надявам се... :)
Bogo69, ако ти знаеш пример за успешно излекувано хронично заболяване от традиционната медицина, сподели го - с удоволствие ще го прочета.
Никой не те кара да вярваш безусловно в алтернативните методи. Ако се съмняваш, просто провери. Това поне е лесно.
Природата е помислила за всичко, като е създала човека, мислиш ли че белите престилки могат да бъдат по-могъщи от нея?
Затова все повече хора, дори когато са неизлечимо болни /според медицината/, прилагат успешно алтернативни методи, и не позволяват на престилките да се гаврят и експериментират с тях.
Не виждам връзката. За мен профилактиката е свърана с различни изследвания. От там нататък - точна диагноза. После - лечението е въпрос на избор.
За съжаление повечето лекари са бюрократи и некомпетентни. Това няма как да го оспоря... Но пак ти казвам, профилактиката за мен е важна!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Според мен диагнозите много често водят до по-големи проблеми от тези, които човек има преди да му поставят диагноза.
Така, че аз говоря съвсем сериозно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
igochev
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Дек 2012 20:16

Мнение от igochev »

ivangp написа:Сега лозунга е: "Да не оставим нито един здрав да си мисли, че не е болен!"
Всички на профилактични прегледи! Вече са и безплатни.
Вероятност да ви открият забляване за което после да ви лекуват, т.е. да ви вземат парите и здравето = 99.99999999%
Наскоро във Варна бе организирана кампания за профилактични прегледи за рак. Безплатни. Какво благородно дело. Още първия ден бяха ужасени няколко човека.
:wink: :twisted:
аналогичен случай с близка:
заведох я при мой приятел, рядко добър диагностик; освен другото и подчерта, че си носи невероятно богатство от дамски гъбички и много дебело подчерта, че не е рак; в последствие отиде на прословутата цитонамазка при съвсем неслучаен високо квалифициран и още по-високо опитен "изследовател", демек, лекар - рак!; изобщо не се впечатли и директно при друг - още по-високо .......; отново рак!; този път гимиите потънаха; ама всичките; треска се затресе и света утесня до безкрайност; друга близка я засили при трети, пак от високите; те на тоя, последния, не мога да му определя "височината", но след подчертано продължително разглеждане на изследвания материал си призна, че толкова гъбички за пръв вижда на едно място; а при въпроса - ама наистина ли няма рак ?!? щото вече двама "го видяха" ... тоя, третият се попика от хилене, та да не ви казвам, как ги квалифицира набързо предходните "диагностици"; до ден днешен, "раковата" ми приятелка си живее без никакви ракови "изяви" .......
за съжаление, прекалено значителна част от лекарите са като компютрите - създават ти камари от проблеми, които в общия случай не успяват да решат;
примери подобни изобилстват покрай нас; а медицината е по-симптоматична от всякога; и има наглостта да нарича истинската, древната, успешната - нетрадиционна, алтернативна и прочие; как може нещо успешно да бъде алтернатива на брутално безуспешното ?!? разбирам някои от лекарите - напомпали са се с неосъзнати "знания" и са давали съвети според тях, години наред; за някои от тях е почти невъзможно да допуснат дори, че ...... може и да не е "точно така";
преди години, се запознах с личната си лекарка в стихията на силно обезпокоителен здравословен проблем /мой/; слава Богу, от тогава много повече тя ме е търсила за нейни или нечии здравословни проблеми, отколкото аз нея; около 10 години с жена ми не сме потребявали от аптекарските стоки; а се сборихме с не един сериозен здравословвен проблем /само един пример - парадонтоза на сериозен етап - 100% овладяна/; рецепти няма да давам, но има достатъчно инфо около нас /както и достатъчно плява, която да скрие зърното/ и всеки, който търси, ще намери; щото така е писано;
успехът на търсещите е сигурен! търсете! /по възможност - не в аптеките!/
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

На мен ми се струва, че започвам да имам проблем, който най-често се обозначава като пародонтоза. Видях, че сте написал, че не искате да давате рецепти и че който търси - намира, но след като сте се справили с проблема, вашата история как това е станало, може да е от полза на доста други хора. Така че, ако размислите - напишете как.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

....парадонтоза на сериозен етап - 100% овладяна/; рецепти няма да давам.....
Е как така няма да даваш рецепти. Ние тук да не сме се събрали да си поприказваме само колко лоши са лекарите. :)

Ще даваш, няма как.
Ще помагаш с каквото можеш - рецепти, информация, имена на добри хора, лечители и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
igochev
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 10 Дек 2012 20:16

Мнение от igochev »

ivangp написа:
....парадонтоза на сериозен етап - 100% овладяна/; рецепти няма да давам.....
Е как така няма да даваш рецепти. Ние тук да не сме се събрали да си поприказваме само колко лоши са лекарите. :)
Ще даваш, няма как.
Ще помагаш с каквото можеш - рецепти, информация, имена на добри хора, лечители и т.н.
Съвсем друго имах впредвид. По-скоро исках да кажа, че неискам да се натрабвам с рецепти и съвети.
Привествам горещо всякакви форми на търсене и взаимопомощ, като настоящия сайт. Поздравявам и благодаря на всички, с чиито усилия той същствува. И приканвам търсещите да не с еотказват, защото отговорите им ги чакат. Ето един малък пример. Стоматологът, който ми помага със зъбите и с чията помощ /както вече споменах/ победихме на 100% ужасната пародонтоза на съпругата ми /без да загубим нито един зъб/ разписва лично и диагнозата и плана за лечение и на всичкото отгоре дава гаранция за този план, т.е. за крайната цел! Някой чувал ли е подобно нещо ?!
Скоро гледах, с голяма болка, как се гаврят с един лечител, с когото не може да се сравни цялата ни налична медицина, като диагностика. Който не се е докоснал до тази медицина /древната, истинската/ няма и най-малката идея за каквко говоря, но всъщност това е голата истина. Явно безкрайно неудобна на брутално меркантилната официална медицина.
Повечето от вас са забелязали, че същата тази официална медицина е безкрайно симптоматична. Тя се концетрира върху симптомите, най-често изрязяващи се в болки и други форми на дискомфорт. В общия случай - боли те дясно рамо, търсиш хапченце за дясно рамо. Все по-рядко се намират лечители /сред официалните такива/, които да търсят и намират истинския корен на болестите ви. Влезте при който искате лекар и го запитайте - кои болести може да ИЗлекува! И тогава преценявайте доколко е лечител и доколко - щатен служител. Да не забравяме /някои може би не го знаят все още/, че най-висшия закон в лечителството е да не се вреди! Кой официален, т.е. формален лекар го спазва днес ?! В общия случай лекарят се изненадва не на шега, като го запитам дали е сигурен в диагнозата, която ми поставя....
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

И все пак, как точно успяхте да преборите парадонтозата?
Това изобщо няма да е натрапване на съвети и рецепти, всеки сам преценява за себе си, за това е добре да се знае, може да помогне на някой :) , който търси :wink:
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Няколко души напоследък ми казват, че за парадонтоза са много доволни от жабурене с клеева тинктура. Аз от опит бих добавила и работа с това да не "захапваш" нещата.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Жабурене с ММС също помага за парадонтоза.

А що се отнася до плана на лечение на гореспоментатият стоматолог - igochev, дай поне името и телефона му, ако не искаш да даваш плана му, за да не му вредиш на бизнеса!
И много ми е интересно в какво точно се изразява гаранцията му.
Също така ми е интересно, във връзка с написаното за лечителя и нелекуването на симптоми, стоматолога парадонтоза ли гарантира, че лекува или човека.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Еднорог, не те разбрах. В какъв смисъл "да не захапваш"? Аз по-скоро имам усещането, че понеже не мога истински да захапя това и тези, които искам, започвам да се самозахапвам. А изобщо да се махне идеята за захапване...да, това е добро пожелание. Би ли се пояснила, моля!
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

За мен да захапеш означава, че се инатиш да държиш нещо, което не е за теб, явно, щом е било нужно да го държиш със сила. Нещо като "кръв пускам, не го изпускам". Аз имах едни безбройни идеи какви да са семейните ми отношения, на първо място, и безброй други, и даже не усещах, че са глупави и ми е нужна сила да ги държа и съм си стискала зъбите, и физически де. Сега се поосвободих и съм облекчена, парадонтозата за сега ми е спряла според зъболекаря, и то нищо друго като препарат не съм използвала, дори сребърна вода, само ТЕС и ББ. Мисля и да възстановя нещата, но.. друг път :lol: . Сега си имам по-хубави неща на ум.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Преди малко попаднах на един материал и се сетих за тази тема, та реших да пусна линка. Може да ви е интересно (не знам колко е достоверна информацията, но аз лично съм склонна да й се доверя):

http://vaksini.eu/death_by_medicine.pdf
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор