Парични блокажи

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
WinKam

Парични блокажи

Мнение от WinKam »

В България повечето хора имат изкривени разбирания и вярвания за парите! От там и много емоционални блокажи! Цялото ни общество има нужда от ТЕС-ване за финансите! Затова отварям темата и нека да пишат повече хора как тесват и какви резултати получават! Аз и тук срещам трудност с формулирането на фразата! Така че пишете примерни фрази, кой с каквито работи и нека да помоля Иван да ги редактира!
Последно промяна от WinKam на 10 Фев 2010 19:04, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Парични блокажи

Мнение от ivangp »

WinKam написа:В България повечето хора имат изкривени разбирания и вярвания за парите!
В коя държава нямат?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

До голяма степен паричните проблеми са свързани с широко разпространени вярвания от рода на:

"Парите са лошо нещо!"

"Парите развалят човека!"

"Парите са в основата на всяко зло!"

"Трябва да се смачкваш от работа, за да получаваш добри пари!

"Аз просто не заслужавам повече пари!"

"Няма няма начин да започна да изкарвам повече пари - така е реалността!"

"Много пари могат да се изкарат само по нечестен начин!"

"Само престъпниците и мутрите могат да изкарват много пари!"


Кажи едно по едно тези твърдения и отдели тези, които като ги кажеш ги усещаш като верни.

Формулирай си фразата като: "Въпреки, че смятам, че ... (произволно твърдение от тези по-горе) , се обичам безусловно"

(или пък някоя друга фраза / формулировка, която ти е най-комфортно да използваш)

Успех :wink:
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

Аз когато нещо зацикля по финансови въпроси, си казвам по няколко пъти следното:

Аз съм безгранично същество и черпя от безграничен източник по безграничен начин.
И си представям, че съм на брега на океана/морето, и греба вода с шепи, съдове и т.н.

И всичко се оправя.

Сутрин си повтарям докато се реша "Аз съм здрава, бодра и богата ДНЕС."

Досега не съм ТЕС-вала, защото не съм имала сериозни финансови проблеми.
Положителните утвърждения ми вършат работа.
WinKam

Мнение от WinKam »

Ето няколко видиота, които намерих по темата:
http://www.youtube.com/watch?v=XUD8EQPEwe8
http://www.youtube.com/watch?v=Fg_mdvmnvJo
Последно промяна от WinKam на 10 Фев 2010 19:04, променено общо 1 път.
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

Понякога използвам и: АЗ ИМАМ ВСИЧКО В ИЗОБИЛИЕ и си представям детайлно изобилието.

Понякога обаче нищо не ми помага...
От 6 месеца съм зациклила на продажбата на старата ни кола, и въпреки визуализации, и утвърждения, и разрешения за раздяла и т.н. нещо не става.
Имам проблеми с раздялата - каквото имам си е мое. Не обичам да се обграждам с вещи, и преди да съм се разделила с тях не си купувам нови, защото си ги имам и старите и новите в един момент.
А не ми се кара кола, а и нямаме нужда от двете. Но пък и това си е нашата кола, е, вече двете коли. Но пък и може да я задържиме, не се нуждаеме от парите.
Не знам - това вече е нещо като паричен блокаж, ама не съвсем.
WinKam

Мнение от WinKam »

Търси си ПО-тата! Те пречат!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

dessy3000 написа: Имам проблеми с раздялата - каквото имам си е мое. Не обичам да се обграждам с вещи, и преди да съм се разделила с тях не си купувам нови, защото си ги имам и старите и новите в един момент.
А не ми се кара кола, а и нямаме нужда от двете. Но пък и това си е нашата кола, е, вече двете коли. Но пък и може да я задържиме, не се нуждаеме от парите.
Всичко това са яки ПО.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
dessy3000
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 13 Юни 2008 11:41

Мнение от dessy3000 »

Здравейте, да се похваля: продадах колата! Ей така, изведнъж стана. Сложих си на десктопа снимка на колата с надпис продадено, и на 3тия ден я купиха! Преди това бях сложила снимка с дата, сума, надпис, но нищо не ставаше вече 2 месеца. И тогава ме посъветваха да не ограничавам Вселената и да й дам свобода, и сложих само надписа. ТЕС-ане не съм правила сега; в началото правих, но нищо като не стана 1 месец се отказах.
Но пък ТЕС ми върши работа другаде! :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Обещах да пиша в тази тема и ето ме тук :)

Макар че Тай преди мен горе долу е поизяснил нещата.

Важно е човек да си даде сметка какво иска.

Например - за какво ми трябват пари? Имам ли ги? Защо ги нямам? А наистина ли ми трябва това нещо? И да теса отговорите. Много често, когато нямаме пари за нещо, всъщност то не ни трябва много.

Да кажем - виждам страохотно колело, но ми е много скъпо. Не мога да си го позволя. Тесам с това, че не мога да си го позволя.

Имам определен доход, който не мога да надскоча - тесам евентуалните блокажи, които ми пречат да повярвам, че всъщност мога да печеля повече. И така нататък... Въпросът е обширен и същевременно всеки човек има различни вярвания, така че не мога да кажа какво от твоите вярвания трябва да се промени.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Dima
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Мар 2013 14:20

Мнение от Dima »

Здравейте, пиша в тази тема, защото става въпрос за пари. Първо искам да помоля Иван да не бърза да ме праща да чета, защото аз чета форума, имам и книгата, но съм много отчаяна и се нуждая от подкрепа някаква, каквато и да е. Накратко - мъжът ми почина и останах с кредити на мое име, част от които съм в невъзможност да плащам и станаха "лоши" кредити. В момента съм застрашена от запор на заплатата ми и от това изпитвам такъв страх, даже бих казала неописуем ужас, защото това би довело до застрашаване на физическото ни оцеляване на мен и на сина ми, понеже ще остана с много малка сума пари. Започнах ТЕС с декларацията "Въпреки че изпитвам много силен страх, даже ужас от запор на заплатата ми и този страх е стегнал здраво стомаха ми, аз..." Изпаднах в депресия, започнах да получавам паник атаки. Имам чувството, че ще умра, а много се страхувам да не умра с всичките тези задължения. Не мога да се справя със страха, нямам вече сили. Правя ТЕС най-вече вечер като се прибера вкъщи. В момента съм пълен блокаж и нищо не ми се получава.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Защо пишеш тук? Какво всъщност искаш да се случи? Чудо? Да спечелиш от тотото? Какво?
ТЕС е техника за емоционална свобода, а не за премахване на проблеми.
Проблемите се решават след като се освободим от емоциите. За промяна на факти са нужни действия.
Какви действия би могла да предприемеш за да решиш проблема си в реалността?
Какво ти пречи да предприемеш тези действия?
Какво ти пречи да приемеш реалността?
Всяка врата, която се затваря отваря няколко нови.
Какво ти пречи да затвориш вратата?
Т.е. да обявиш банкрут и т.н. Да си загубиш жилището или там каквото е заложено срещу кредита.
Да страшно е, да трудно е, да оцеляването може да е застрашено, но начини за оцеляване има.
Дупе знае 2 и 200. Май ще се наложи да се задоволиш с 2 за известно време. Но ще оцелееш.

Търси диамантите в калта.
Те са там и ще ги видиш след време, когато спреш да виждаш само кал.
Изправена си пред огромно изпитание, но то може да те срине или да ти покаже колко всъщност си силна.

Тревогата няма да ти донесе нищо добро. Само ще ти влоши здравето.

Да се тревожиш означава да да използваш креативната сила на ума си за създаване на реалност, която всъщност не желаеш.

Оаъзнавам, че всичко е лесно на думи и много трудно на дела. Но също така и осъзнавам, че ние можем много повече отколкото си мислим, че можем.

Аз мисля, че ТЕС в момента няма да ти помогне толкова, колкото набелязване на конкретни стъпки за излизане от кризата и след това предприемането на тези стъпки.

Болката е най-силният катализатор на промяната,
Преминеш ли през това изпитание след време ще разбереш, че то е било скрита благословия.

Приеми реалността и използвай силата на ума си за претворяването на сегашната реалност в светло бъдеще.

Енергията тече там където е фокусиран ума.
Твоите повтарящи се мисли се превръщат в твоя реалност.
Какви картини се въртят в ума ти когато се тревожиш?

Приеми и промени!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Dima
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Мар 2013 14:20

Мнение от Dima »

Пиша тук не защото очаквам чудо или някой да ми реши проблема, а заради емоционалното си състояние вследствие на тези проблеми. Защото съм зациклила на отчаяние и депресия и ми е много трудно да се измъкна от това състояние. Затова си мислех, че с ТЕС ще мога да се успокоя поне, но не се получава. А пък картините в ума ми ме пращат в трета глуха. Поне от това, което пишеш осъзнавам, че не мога да приема тази моя реалност и ще помисля повече върху това. В момента не виждам изход от ситуацията, но повече ме плаши емоционалното ми състояние. Благодаря ти, Иване, че се включи.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ти можеш да работиш и върху емоционалното си състояние, защото то е част от реалността ти в момента, но не с цел премахване на емоции, а с цел приемане.

Скоро четох някъде, че имало 4 пътя за достигане на духовно прозрение:
Болка
Обездвижване / Парализа
Медитация
и Смърт

Всичките водели до едно и също състояние:
Отказ от борбата и тотално приемане
:idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор