Психосоматичнo декодиране

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Bastet Не разбирам, защо твърдиш, че трябва да е легнала при РК!? Това не е поставено никъде, като условие. Аз правя РК и в движение, на себе си и на други. Ако ми се прииска, може и да е докато лежа, но не лягам специално, като стъпка от задължителни действия, за случване на РК.
Иначе ДА, ДА, ДА- РК е игра с енергията- енергията сама води, просто я чувстваме и я оставяме да ни води и може всичко да се случва с ръцете ни, мислите ни...всичко- на мен ми идва и информация за човека- минало, бъдеще, картини, емоции....Sylvia просто я почувствай и и се радвай, това с ръцете е, за да успееш първоначално да отделиш усещането от всичко останало, да го опознаеш. Весели се! :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Алиса, нека се преместим в темата за РК! До скоро там :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Бастед, чувала ли си приказката дето крадецът викал: Дръжте крадеца!

Това по повод , че коментарът ми е глупав.

Не може да има указания от рода на легни сложи си ръцете на разстояние и чувствай еди какво си и това да не е техника. Щом има указания за изпълнение, значи е техника, метод и т.н.

И не може да напишеш книга и да правиш семинари и да твърдиш, че са ненужни. Ако са ненужни защо ги правиш.
И ако са ненужни, ти защо не откри спонтанно РК?
Ами ти бе нужна книга за да почнеш да я правиш?

Мисли малко преди да цитираш разни неща от книгите!
Според мен твоят пост бе глупав и по-горе се обосновах защо.
Ама се иска малко напрягане на мозъчните гънки за да го разбереш.

И не съм ядосан, даже ми е смешно.
Просто се опитвам да те накрам да се позамислиш над някои неща.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ами добре, нека ходят хората на семинари, нека се обогатяват с методи, като книги , дискове и др. ,но просто за да бъдеш активиран в случая с РК това не е нужно. Книгата е интересна и увлекателна като роман, но основната инфромация за активиране на лечебната енергия е не повече от страничка- две. Аз успях да активирам няколко човека, и ако сега те пожелаят да си закупят книгата няма да ги спра, нека си я купят :)
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Basted,
Ще си позволя да не се съглася с Теб , моля не го смятай за заяждане :idea:
При РК никой никого не активира , не е РЕЙКИ :idea:
Това ,че си показала на някой как да почуства и активира енергията между дланите си не е АКТИВАЦИЯ:!:
Моля не обърквай хората :wink:
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ачо, грешиш. В РК има активиране, както и самоактивиране. Поне Ерик Пърл в книгата си описва активиране на човек от друг човек. Но това не е важно. Обърквацията, ако почнем да нищим нещата ще се задълбочи. Техника ли е , не е ли, има ли нужда от активация, книги, позиции на ръцете, усещане на енергия и т.н Все недоизяснени въпроси с няколко възможни отговора. Важното е дали има резултати.

Всички сем тук за да имаме резултати, а не за да правим нещата правилно, според еди кой си.
Та да не се объркваме в терминологията, ами действайте по задачите.
Майстор се става с правене, а не с обяснения.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Ванка :wink: ,
Пак малко не съм съгласен , Ерик пише ,че докато четеш книгата му енергията се активира чрез думите написани вътре или поне така си спомям.:wink:
РЕЙКИ е някой си "ГУРУ" да те активира теб , до колкото си спомням с удар отзад в гърба , огледално на пъпа...Това беше пак ако не бъркам Кундалини РЕЙКИ.
И трябва да правиш пак някакви упражнения преди това...
Отново лично мнение ,че с упражнения Чи Гун , Тай Чи енергията се засилва , т.е. носим я в Нас само трябва да направим нещо за да я почустваме а не да се надяваме на Гуру от о.Бали :wink:
Което ме подсеща , че имам Ерик Пърл във фейса и мога да го питам дали се активира от външен човек... :wink:
Дали е техника , да техника е защото някой я е открил и обяснил как да се прилага.

Мога да гарантирам ,че Огнян Симеонов който ми показа техниката за 20мин не ме е докосвал , удрял някъде ... :wink:
Усещах енергия след упражнения ама не знаех ,че мога да лекувам с нея или поне се съмнявах.
Докато не ми го показаха , а после и прочетох :wink:
Ето едно видео за Инициация в РЕЙКИ : http://www.youtube.com/watch?v=XPS1Wx8OJRU
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Angel, не мислиш ли, че рейки е излишно усложнен метод? Трябва някой да те инициира, после да минаваш не знам си колко нива, даже има един огромен том- учебник по рейки и всичко е доста сложно и тромаво, докато при РК става за секунди, активираш енергията и лечението започва, без инструктори, без каране на курсове, без четене на томове книги...
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

:lol: Basted,
Пак не четеш за какво говорим :wink:
Никого не навивам за РЕЙКИ , напротив :)
Спорим дали при РК има инициация/активация като при РЕЙКИ или всеки го може стига да му покажеш или прочете :wink:
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Аз не казвам, че навиваш някого за рейки, а просто изтъквам колко лесно е да се практикува РК, там също има ''инициация'' но не е нужно да си близо до човека и той непременно да те активира, достатъчно е само да си задържиш ръцете една срещу друга на 15 см и енргията се активира, ТОВА Е ВСИЧКО!
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Ако сметнем ,че да покажеш на някого как да си държи ръцете е "инициация" може :wink:

Но аз не мисля ,че това е инициация :wink:
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
ivangp
Site Admin
Мнения: 4566
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ачо, има инициация в РК, може да не е задължителна, но за много хора е желателна. На семинарите си Ерик Пърл лично активира всички участници. Като си поставя ръцете на няколко сантиметра от техните ръце. Пак казвам - не твърдя, че това е задължително, но го има като практика. В книгата му има някои противоречия, ама здраве да е. :)
Хем няма нужда от инициации, семинари и четене на книги, хем той ги прави.
Та и теб те е инициирал Огнян, но не е било с някакъв сложен ритуал и затова не си разбрал/
Аз като карах Рейки при инициацията ни карах да си затворим очите и инструктора заставаше зад гърбовете ни, предполагам за да не го виждаме как се спуква от смях докато ни се плези и ни показва трипръстови комбинации, а ние се стремим да усетим нещо различно, демек, че енергията протича през нас.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ерик Пърл твърди, че ефекта от живия контакт с него е доста по-силен, хората започват да виждат и чуват доста странни неща, да говорят с послания от друг разум и т.н...Неговият български аналог Никола Стоянче също прави чудеса, мои роднини са били негови колеги до 89та година в завода в Бухово и са ми казвали, че той буквално прави чидеса с хората, като телата им се раздвиждат сами, не само ръцете , а целите им тела и крака, жена инвалид е започнала да прави почти акробатически движения...За първия няма как да знам със сигурност дали твърденията в книгата му са истина, но за Никола Стоянчев съм сигурна , тъй като хората които са видяли с очите си какво прави той са ми доста близки...
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Мнение от Angel_K »

Ванка,
знам това което съм видял.
Огнян , да е жив и здрав!
Показа следното, да си разтрием с палеца на едната ръка центъра на дланата от вътре на другата с кръгови движения по часовниковата и обратно на нея.И после другата.
После как да си държим ръцете една от друга , разделечаваме , и онова 13:50ч. или 10:10ч. положение на ръцете когато най-силно се усеща.
Държа да кажа ,че на мен при разтриването на ръцете с палец в едната посока ми беше леко не приятно , коя беше не помня
:wink:
И Оги каза , "Сега ще Ви покажа как да я усетите..." не е правил Шамански номера:-)
И другото което каза е как да намалим намерението с фразата от КС.
За мен това бе ключа от бараката както се казва :wink:
Тъкмо и аз бях залетял да ходя на РЕЙКИ :wink:
Сефте разбирам ,че и Ти си инициран в РЕЙКИ
:wink:
Ползваш ли ги или ?! И до коя степен си инициран :wink:
В книгата не еднократно Пърл пише , че докато четеш се активираш/иницираш....Думите били специални ...

Което ме подсеща , Basted , теб кой те активира ?! :wink:
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Sylvia
Участник
Мнения: 97
Регистриран на: 19 Ное 2012 09:57

Мнение от Sylvia »

После как да си държим ръцете една от друга , разделечаваме , и онова 13:50ч. или 10:10ч. положение на ръцете когато най-силно се усеща.
И как точно се държат ръцете ? И какви са тези положения 13:50 и 10: 10 ?
Вчера пробвах РК на котката , първо си държа дланите на ръцете на 15 см една от друга успоредно , после ги " полагам " на котката , на някакво разстояние от тялото й , усещам леко затопляне или хлад на моменти и това е . А котката ми вече хич не е добра :( и каквото и да правя не й помагам поне видимо ..
Вчера се ядосах яко на себе си , че не усвоявам ефективно никаква техника ! :evil: Направо бях бясна и безпомощна едновременно , толкова зле , че нямах сили и да тесна емоциите си...
Публикувай отговор