Aлергия

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
taniaet
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 11 Авг 2012 19:35

Aлергия

Мнение от taniaet »

Откриха ми алергия към храна,Тес помага ли
..Каква декл.да използувам,колко пъти на ден да се тесам,моля за отговори...
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Алергиите не са нищо повече от зададена програма в подсъзнанието според която ти вярваш, че след като изядеш определена храна ще се случи еди какво си, също както всички видове фобии...Пробвай следната декларация :'' Въпреки, че упорито вярвам, че след като ям бял хляб, аз се обривам, аз изцяло и дълбоко приемма себе си''. Белия хляб, разбира се, е просто пример. Прави тес 10 пъти на ден, но с пиене на вода и паузи. Би ли споделила все пак как ти откриха тази алергия и от какво се причинява тя?
taniaet
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 11 Авг 2012 19:35

Мнение от taniaet »

От 1 год получих подуване на устната,дотогава не съм имала алергии.Ходих на алерголог-тестовете показаха -алергия към шоколада,мухъл, плесен ,влага-но най -силно към шоколада.
Снощи нямах алергия,не съм яля шоколад,но сутрента се събуждам-окото-лявото ми подуто и зачервено.Досега сама устата ми се подуваше-това е нещо ново,че и окото ми се наду. Снощи гледах едно предаване по телевизора-правиха сладкиши с шоколад.От това може ли да ми стане така-въпреки ,че не съм консумурала?Помислих си, че ми си хапва,но едва ли ще мого някога да ям това,,,
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да Taniaet, с ТЕС можеш да си помогнеш.Чети и практикуватй!
Последно промяна от Alisa на 21 Юни 2013 11:00, променено общо 1 път.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В книгата ми има глава за работа с ТЕС върху алергии.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
pantera
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 09 Май 2011 16:19

Мнение от pantera »

Bastet написа:"Алергиите не са нищо повече от зададена програма в подсъзнанието според която ти вярваш, че...
"
А ако въпроса е за дете под 1 година, което няма формирани грешни програми все още, какво би било обяснението за наличието на кожни аномалии/червени петна (атопичен дерматит)?
taniaet
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 11 Авг 2012 19:35

Мнение от taniaet »

Може ли -да ми дадете примерни декларации п-в алергия
Кое е по правилно-да се отрича алергията или да се казваче вече НЯМАМ АЛЕРГИЯ
taniaet
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 11 Авг 2012 19:35

Мнение от taniaet »

В книгата ми има глава за работа с ТЕС върху алергии.

НЕ МОГА ДА НАМЕРЯ КНИГАТА
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Pantera, не знам какво представлява атопичния дерматит, но знам, че с ММС на 3 годишно дете е изчезнал обрив, който е бил резистентен на всякакви други лекарства, само с две капки на ден. Влезте в сайта на ММС България и разпитайте за това, мисля че ще ви е от полза...
taniaet
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 11 Авг 2012 19:35

Мнение от taniaet »

Привет,
аз правя тес за алергия от шоколада-но ти в книгата си пишеш-да се вземат и лекарства.Аз мисля,че тес ще ми помогне.Да спра ли лекарствата? Ако се излекувам-как ще разбера-дали е от тес или от лекарствата
Дай ми някаква декларация-която да е много добра за този случай.
Четох книгата -и за алергии.Но там пише малко за алергиите.
taniaet
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 11 Авг 2012 19:35

Мнение от taniaet »

Здравейте, ще се радвам-ако някой се е излекувал тук от алергиите-да пише -за колко време е прилагал ТЕС, какви декл.са му помогнали и т н
Благодаря за отзовалите се! Зная ,че твърде индивидуално-но от малко споделяне имам необходимост!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Здрасти, аз съм работила по алергия "от слънце". Започваш с това какво чувстваш или изпитваш. При мен беше- "сърби ме зверски кожата", та декларацията стана: "Въпреки, че зверски ме сърби кожата и ми иде да се одера жива, аз..." това преминава към "яд ме е на Х, че трябва непрекъснато да се съобразявам с нея и да стоя на плажа повече от колкото мога да понеса". После стана: "яд ме е, че непрекъснато трябва да се съобразявам с истериите на Х, защото не знам как да й реагирам". После "страх ме е от Х, плаши ме с неконтролируемите си истерии", и като освободих страха с много ТЕС и рев и ми мина алергията, в основни линии. Сега имам само леки обриви по деколтето, но и там съм подгонила състоянието, за да го изкореня съвсем.
Колко време- ами зависи колко интензивно работиш, до колко имаш желание да решиш проблема, колко време имаш, колко си честна със себе си...
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
taniaet
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 11 Авг 2012 19:35

Мнение от taniaet »

Здравейте, след като се тесах няколко дни упорито-и докато алергията
ми беше на подута дясна устна-вчера за първи път ми се поду лявата...
Тесах -с какви ли не декларации-за това че ме е яд,че ме е страх да не се задуша, че емам ограничения, заповядвах алергията да ме напусне и какво ли не.
Но след като вчера пак се подух-не знам как да я карам...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мина ли ти страха, яда, и т.н. негативни емоции породени от подуването на устната? Ако не, значи не си ТЕСала както трябва. Виж темите в началото на форума за това как се ТЕСа и какво се включва в декларациите. В книгата ми също има добри декларации за алергии, които не виждам да ползваш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
taniaet
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 11 Авг 2012 19:35

Мнение от taniaet »

Здравей-пробвах различни декларациии-както и ти ми каза.
Пробвах -да отричам и утвърждавам, пробвах да прогоня болестта-но след като се подух... вече не знам ТЕС дали помага..
Ако ме е боляла глава-с Тес съм се оправяла-но сега нещо ...
Също правип и ПО....за някакви пречки...
Публикувай отговор