Прочистваща диета с плодове и зеленчуци

Информация за здравословен начин на живот.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Прочистваща диета с плодове и зеленчуци

Мнение от svedd »

Какво стана с новата тема в която разказваше за прочистващата диета, която беше започнал-със сурови плодове и зеленчуци?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Никой не прояви желание да се включи, така че реших, че не е интересна на народа и я изтрих.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Peppy
Участник
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Май 2011 21:40
Местоположение: София

Мнение от Peppy »

ivangp написа:Никой не прояви желание да се включи, така че реших, че не е интересна на народа и я изтрих.
Naprotiv,dietata koqto pochna da opisvash za sebe si beshe mnogo interesna ,a i polezna.Ako imash jelanie ,molq te da podnovish informaciqta za dietata i kak proticha pri teb.Az ot dosta vreme probvam razni dieti,no i gram ne moga da svalq.Samo pri misulta,che moje da ogladneq pochvam da qm.Plodovete sa mi lubimata hrana i mislq,che bih se spravila,no ne zapomnih kak tochno se prilaga tazi dieta.Taka,che edin chovek ot naroda proqvqva interes i te molq da podnovish temata ako ti e vuzmojno.Blagodarq !!!!!
daromi

Мнение от daromi »

ivangp написа:Никой не прояви желание да се включи, така че реших, че не е интересна на народа и я изтрих.
Ти сериозно ли?
Я си направи един ТЕС.
На мен също ми беше интересно.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Мнение от fif42 »

Иване,здравей,аз също с голям интерес четях тази тема,ама не само аз а иоще няколко човек,с коите си споделяхме за диетите.Въпреки ,че още не съм узряла за суровоядство,всичко свързано с отслабването ми е интересно.Аз имах прекрасни резултати с ТЕс за отслабване,за около 6-7месеца смъкнах 20кг,което си беше много добре ,поне според мен.Прекърнах ТЕС за отслабване заради други емоции,пък и по онова време нещо го ударих на тутун и икия терапия и доста от килата ми се върнаха.Сега от 1юни пробвам с кленов сироп и чат пат ТЕС и от тогава без диета съм смъкнала около 5-6кила,казвам около защото играят,но за без диета си е пак добър резултат.Никога не ми е минавало през ума ,че заради промяната на хранене може да имаш връщане на болежки ,депресии и другите симптоми ,които ти описваше, темата беше интересна само заради усещанията с промяната на хранене.Ще се радвам ако подновиш темата и споделяш усещанията,защото съм сигурна ,че не съмо на мен ми е интересно .Желая ти много здраве и успехи във всички начинания :D
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

ivangp написа:Никой не прояви желание да се включи, така че реших, че не е интересна на народа и я изтрих.
Я, не съм била само аз четяща в тази изтрита вече тема :) на мен ми бяха интересни промените и чаках да видя какъв ще е крайният резултат и изведнъж, няма я, не че ще започна да я правя, защото и без това съм доста кльощава и с такава драстична (според мен) диета въпреки, че е за пречистване на организма, като нищо ще се "свърша" :D , но ако здравословното състояние го налага се захващаш няма как. Така че крайния резултат ми е интересен.
Оплескахме цялата тема тук...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами защо не писахте и не се включихте тогава?
Някак си ми стана скучно да си водя монолог. Т.е. сам да си пиша.
Като гледам обаче всички се интересувате с цел отслабване, а това не е основното в този начин на хранене. Плюс това, както и всичко друго и той си има две страни. негативите са също толкова колкото и позитивите. За отслабване си ТЕСайте преди всичко негативните емоции свързани с външния вид, храната като удоволоствие, самотата, липсата на любов, скуката и т.н.

Между другото този режим на хранене може да се ползва и за напълняване при много слаби хора, т.е. за регулиране на теглото.

Ако на някой нещо му е интересно да пита.
Но най-вече да пробва. Дори 3 дни да изкара пак е добре за прочистване лятото.

Аз честно казано моето предизвикателство, което бях започнал да описвам го прекъснах по ред причини на 9-тия ден. Т.е. пак не изкарах повече от 10 дни.
Причините - стрес в работата. Аз бях на работа когато излезе самолета от пистата във Варна. Може да сте гледали по новините. И сега ми създават тук напрежение някои хора.
Другата причина бяха силни болки в стомаха при преяждане с плодове. Принципно др. Греам съветва постепенно да се приучва стомаха да се разтяга до необходимите размери.
И накрая - скука. Просто ми омръзна да ям само плодове. Загубих интерес към тях. Гледам ги и нямам никакво желание да ги ям.
Също така започнаха да ме болят зъбите от ядене на череши и други полукисели плодове, които се га са в сезон.
Накрая, мотивацията ми явно е слаба, понеже нито имам много да свалям, нито ме боли нещо, чак толкова че да се напъна да изкарам по-дълго време на плодове. Нито имам сериозно заболяване.

Основната причина да го започна бе да се прочистя от гадната храна с която се храних при едно пътуване до САЩ в началото на месеца. Направо се чувствах задръстен с боклуци като се върнах. Плюс това енергията ми бе паднала доста, тъй като смених два пъти, в 5 дни часови зони с 9 часа разлика и не можех да спя. Т.е. страдах от хроничен недостиг на сън. Та исках и да се наспя здраво и да си вдигна енергията. Сега вече нещата влязоха в релси и се чувствам отново на себе си.

Може да го подкарам пак това предизивикателство в бъдеще, ако има и други навитаци.
А може и сами да си направите лично такова и да споделяте тук.

Полезно е.
Трудно е в дългосрочен план.
Не е за всеки този начин на хранене.
Но за 3-10 дни е много полезно, дори да нямате сериозни заболявания.
Ако имате такива, то периода е добре да е по-дълъг.
Лечебната фаза започва след 7-мия ден.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
svedd
Участник
Мнения: 99
Регистриран на: 17 Яну 2012 20:44

Мнение от svedd »

ivangp написа: Между другото този режим на хранене може да се ползва и за напълняване при много слаби хора, т.е. за регулиране на теглото.

Дори 3 дни да изкара пак е добре за прочистване лятото.
И аз си помислих, че може би ще ти стане тъпо ,че никой не пише ама.....

Та аз за 3 дена мога да се напъна с цел прочистване на организма, обаче да попитам как стоят нещата със замразените зеленчуци могат ли да се водят за пресни, имам предвид броколи, брюкселско зеле спанак и др.?

И как тази диета може да служи за напълняване? Не , че искам да пълнея, защото като взема да качвам все ми се лепи на стомаха и дупето, бързо ги връщам, но и бързо ги наслагвам отново, пък иначе съм слаба :shock:
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Иване, Иване!
Значи ти искаш внимание...
Имаш ПО /няколко/..." пак не изкарах повече от 10 дни."
Писах ти на лични с предложение, но ти пропусна същественото и отговори на страничната тема от второстепенната...
....
За останалите, дето искат да отслабват- нали има теми за отслабването тук, че и е посочена хубавата книга по въпроса на Джон Гейбриъл "Методът Гейбриъл"- я почетете малко!
Аз съ за принципа- "да ми дойде отвътре", когато става дума за мен и действията ми в дадена насока. Та ако не ви "идва отвътре" да суровоядствате що се мъчите, ами не почнете с ТЕС и подобни, които ви "идват отвътре", да разчистите пътя по който да ви "дойде отвътре", та като ви "дойде отвътре", да почнете съвсем естествено да суровоядствате или да се чистите както ви "дойде отвътре", А?
:wink: :lol: :lol: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

svedd написа: И как тази диета може да служи за напълняване?
Регулира се обмяната на веществата.
Това което се качва не са мазнини и течности, а качествена мускулна маса ( не разбирай тук, че ще станеш като културист).
Е хубаво е и да се тренира де.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Alisa написа:Иване, Иване!
Значи ти искаш внимание...
Имаш ПО /няколко/..." пак не изкарах повече от 10 дни."
Писах ти на лични с предложение, но ти пропусна същественото и отговори на страничната тема от второстепенната...
Алиса,
ДА
ДА
НЕ
:idea: Виж накъде сочат останалите пръсти от ръката с насочения показалец! :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:lol:
Значи ДА, ДА, ама НЕ!?
Това с пръстите е изтъркано, дай ми нещо ново, щото аз си се работя непрекъснато, не просто соча.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ами то и това с търсенето на внимание и ПОтата е изтъркано, ама ти не даваш нещо ново. :)

Пък и всичко ново е добре забравеното старо.
А проблемът не е в това, че нещо е старо, ами, че не работим достатъчно упорито по старото. Поне при мен е така.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Ето ти тогава още нещо старо:
Значи си измиваше ръцете с мен, а?
Криеш се зад гърба ми, а?
Замазваш очи, а?.....

А- то е новаторски авторски прийом :wink: :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
daromi

Мнение от daromi »

Ако сте приключили с меренето на... лафовете, да се изкажа
ivangp написа:Ами защо не писахте и не се включихте тогава?
Ммм... дааа...
Ами да цитирам:

"Слабостите са:
Необходимост от много ядене, тъй като плодовете не са много богати на енергия по отношение на тегло към калории.
Много често ходене до тоалетна, поради високото водно съдържание на продуктите.
Трудно социализиране с други хора, тъй като те не се хранят по този начин.
Трудно намиране на храна. Свежи, сезонни плодове и зеленчуци не се намират във всеки магазин, ресторант и будка.
Цена - скъпичко излиза да се яде по този начин.
Води до освобождаване на много потиснати негативни емоции.
Трябва доста да се образова човек за да може да поддържа такъв стил на хранене."

Лично аз точно тая схема не съм опитвала, но през годините съм упорствала в опитите си за добро /правилно/ хранене. И винаги в някакъв момент се е появявала някоя от посочените слабости.
Има и още нещо, свързано може би с "освобождаване на много потиснати емоции" - такъв начин на хранене повишава и чисто физически чувствителността на организма, а също и на психиката.
За мен резултатът в крайна сметка е малко като да хвърлиш диамант в кочина.
Това обаче съвсем не означава, че съм се отказала да се опитвам да се храня добре. Просто отдавна вече не съм прекалено настоятелна в това отношение. По-полезно е да се нахраниш с каквото и да е, но с любов и благодарност, отколкото да ядеш с отвращение и най-здравословната храна.
Може би най-ценното от подобен режим е /и то само при условие, че тялото не е насилвано да приема каквото и да било/, че човек започва да "чува" по-добре желанията на тялото /вследствие на посочената повишена чувствителност/, които винаги са обусловени от неговите необходимости.

Ще разкажа нещо, което ми се случи преди две години.
Започнах да не се чувствам добре и реших да отида да си направя кръвна картина. Сутринта, след като дадох кръв за целта, прибирайки се, минах покрай някаква закусвалня, замириса ми много приятно, а бях вече гладна и влязох вътре. Веднага забелязох грис халва. Такова нещо не обичам. Понякога ям, но в доста по-течна форма от предлаганото извън домашно приготвеното. Но виждайки я, веднага ми се прияде и си взех дори две парчета. На следващия ден стана ясно от резултатите от изследването на кръвта, че имам желязодефицитна анемия /нищо ново, общо взето, понеже това си ми е проблем от време на време/. Но сега разполагах с чичко Гугъл - посъветвах се с него какво е добре да ям, за да си подобря състоянието и той каза: боб, леща... / Честно казано, винаги съм била много чувствителна, но този път наистина се опулих - от около две седмици имах глад за боб и леща и през ден си ги готвех, при условие, че никога не съм ги харесвала много като храна. /, ГРИС...
Тук вече наистина онемях.

За мен няма никакво съмнение, че организмът си ни казва какво му е необходимо в настоящия момент. Друг е въпросът дали чуваме, какво казва и дали ни е възможно да изпълним желанието. Смятам, че най-важно е да не извършваме никакво насилие над себе си в какъвто и смисъл да е - физически, психически, емоционален... Да приемаме себе си и случващото се с нас и край нас с любов /всъщност, приемането май може да се случи единствено, когато обикнем това, което не можем да приемем - защото всичко и всички сме ЕДНО/
Стремежът да следвам някаква диета с часове, количества или съотношение, при това с реалностите на посочените слабости, ми действа вече като насилие над мен самата. Което не е задължително да е така при друг.

Та... затова не се включих. Минала съм много път, пък колко още имам да вървя...
Публикувай отговор