Дневник. Това-онова

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Спокойна увереност.
Високо Самочувствие.
...........да си открит не само че не е добре, ами даже е опасно, пък "отворен" още по-..."спокойствие" пък винаги ми лъха на..."покой, дето води до вечен покой", "застояла блатясяла вода - в покой"...
Това всичкото е за ТЕС, ПЕАТ, преди да се върнеш към срама.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Уф! Срам ме е, ама не знам къде ми е папката със ПЕАТ и ВЗД, и още повече ме е срам ,че от една година не съм правила нито едното нито другото и точно когато ми са необходими- проблема си плаче за ДП, ама на! налага да ползвам "техниката на избора" и да импровизирам с моето си "обемно синхронизиране"- да го наречено-условно.
И въпреки че ме е срам...нц! "спокойната увереност", за която определено ти завиждам от все сърце, нея - преди време - я съединявах на ДП4 с припряност, бързане, нетърпение...а и още докато правих "Прокси-Коледния подарък" от нея ми става хладно, студено...т.е не е позитива, който ме устройва в случая. Или поне на мен така ми изглежда.Високото самочувствие- никога не ми е било позитив.
След още няколко завъртания стигам до нещо като свобода, лекота..но не е и това цялото
Благодаря, Иван, ще поТЕСам - за всеки случай- и това , дето си го посочил и ще видя до къде ще я докарам
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Добре де! Що не направиш класиката "въпреки, че не намирам противоположното на срам, аз..."
"не мога да обединя"
"не знам с какво да противопоставя"
"забравих как"
"не мога да си намеря папките"...ПО-та ?

:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Еднорог
Участник
Мнения: 55
Регистриран на: 21 Ное 2012 11:14

Мнение от Еднорог »

Идеята на Иван за "спокойна увереност" ми се вижда като противоположност на почти всичко "гадно". Много ми хареса.
"Любовта е най-голямата алхимична сила в света." ОШО
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Уф...писах един куп неща и ги изтрих без да искам.

страст
вдъхновена, вдъхновяваща, творческа страст.

Всъщност "страст" дойде още в началото, само че беше "долна похотлива животинска страст" и я подминах.

сега ми е едно умиротворено някак :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Излезе, че не само една и съща дума може да има различно значение и да предизвиква различни асоцации в двама човека...а даже за един човек може да е с две различни значения.

май остава да съединя "долна похотлива животинска страст " с "вдъхновена вдъхновяваща творческа страст"
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Alisa
"не мога да си намеря папките"...ПО-та ?
Така е, Алиса, права си...предполагам че ще ги намеря, когато вече няма да имам необходимост от тях.
И все пак...един ДП май щеше много по-бързо да изрови нещата...ама пък кой знае!кой?!кой да ти каже!?
Много ви благодаря, на всички, поне засега положението е ... аметистово.
ако изскочи още нещо пак ще пиша
Прегръд!!! :D
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Маги, ще изчета, когато имам повече време.
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

Ааа, Майче, благодаря ти за възможността да пиша в твоята тема, а ти тия работи според мен си ги минала. Точно в този дневник май беше писала за самообвиненията-едни път и проблемите със сексуалността-после...че чак сега си я усетила на мястото и. Но тогава го подминах, бе нещо като че ли исках да кажа тогава, ама не го улових какво точно, тогава не беше мое. А виж мойта сексуалност май продължава още да се рее навсякъде, не мога да я кротна на едно място, може щото не искам..или ми трябва още време, не знам.

Двете страсти не се дават лесно :) . Досега всичко се получаваше от раз, ляво-дясно, червено-синьо , завъртане, оп! лилаво, всепроникващо лилаво...и ОК! Умиротворение! А двете страсти - едната горе, млечно бяла, другата долу - кърваво червена..и не щът да се преливат, нещо пречи по средата...огромно жълто нещо...И всичко става хем розово-хем жълто- хем оранжево-лилаво...ми не става един цвят. ТЕСах"въпреки че нещо ми пречи да ги обединя..." и разни други каквито ми хрумнаха декларации.По едно време ми мина през ума-"Ми то това е егото ти бе, Маги!Много ти голямо егото, това ще да е..." :))) това ще да е било :)))

Но явно нещо се е променило. Превключих и от "чудесата" ..един МАРС / СРАМ на обратно/ , ама двоен, с две парчета в една опаковка, едното - долна страст, другото - "горна" страст, хапнах ги двете на веднъж, ту от едното парче, ту от другото, и то бавно, с наслада, с направо чуствено удоволствие и то :) без никакъв свян и срам! / така де, техника правя, не е като да ги ям щото ми се ядът! / и реших че това решава проблема. Дали се е получило...ми според мен да. Поне на този етап. Пък и ако не е ..ще има нови серии...нали така :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

хаха..тъкмо да ви пиша пак колко ви благодаря, че ви има...и се сетих...:)))

Преди да избият конкретно двете страсти -похотлива страст и творческа страст минах през обединяване на "срам-благодарност".Много готино!
Даже си мислех че това е краят...ама докато се преливаха едно в друго...докато благодарността заместваше страха, всичко беше супер!съвсем на место! освобождаващо!

До момента, в който срамът започна да прелива в благодарността....и тогава избухнах от смях:)

Сложете на мястото на всичките ми благодарности, които с огромна искреност съм писала тук и казвала на живо "срам за теб" и ..наистина е смешно..нелепо...близо два часа бълбуках от смях :) добре че нямаше никой около мен :)

Стигнах до извода- за себе си-че смехът и плачът са едно и също нещо. Т.е. изчистват с еднаква сила, само дето със смях е по...приятно и по-приемливо.

Иван на няколко места споменава,че трябва да се ТЕСат и положителните събития в живота, т.е. най-силните "хубави" събития....в началото си виках" бе нещо се е объркал, че аз ако си изтесам и хубавите и то какво ще ми остане...за кво да тесам въобще изобщо повече, какво ще ми остане..." Обаче...днес си мисля, че е прав! пак! колкото и да не ми харесва, че си го признавам :) те наистина са едно и също- негативните и позитивните, имало ли е силни емоции, добре е да се обработят. И двете оставят отпечатъци, опит, на които после се опираш. заради които се формират определени очаквания. А този опит се оказва - и положителния, и отрицателния- може да ме подведе. Само дето не мога да им хвана още цаката...т.е. почти всеки позитивен спомен е свързан - обикновено-съответно с някакъв негативен..и някак по навик все гледам да ТЕСам негативи. Позитивни някак не ми се тесат...не че не знам как, логично е по същия начин. Та ако някой има повече опит с ТЕСане на позитивни събития- нека каже подробности, моля!

Срамота на вас! от все сърце :) :) :) :) :) :) :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
MAG2001
Майстор
Мнения: 740
Регистриран на: 07 Апр 2011 15:34

Мнение от MAG2001 »

mayadob :
И още нещо бях тесала преди да забременея - тяло и фигура. Сега чаках да родя, за да видя как е. Е, не е никак. След предишните раждания надебелявах доста скоростно още в първите дни. Докато сега в началото си запазих лекотата от бременността. Но започнах отново да трупам след първия месец и половина. Тия дни имам чувството, че се наливам с часове. За два-три дена натежах. Нямам кантар, но няма и нужда да се меря, то се усеща.
А по повод на това...да ти кажа какво дойде по канала :) Преди време рейки- мастер ми се обясняваше, че виждаш ли, новите енергии изисквали да имаш физическа маса, за да ги понесеш, т.е. ако си по-малко килограми може и да се разболееш, тва щото енергиите понеже много силно вибрират и т.н., та от там било това покачване на килограмите и т.н. Много удобно обяснение :) "Бе добре бе, маса, маса, ама като ти е трудно да я носиш толкова маса, кво я правя..." И така де, като им трябва маса на тези от горе,ми да ме избива на височна, що на кила :) та миналото лято по едно време месец или два тесах "нормален ръст- 168см" , ама после ми мина мерака. Не се виждам да съм станала по-висока, обаче...пораснали са ми стъпалата :) носех обувки междинен номер- 36.5, и винаги е било много трудно да си намеря удобни, 36 ми стискат, 37 ми хлопат...е сега установих че 38 са ми тамън!!! :)

А колкото до килограмите и фигурата, всъщност мен вече само това ме устройва- усещането за лекота. Както казваше една моя колежка, той въпроса не е в килограмите, а в това как си ги носиш..и беше права. Та в последно време ми стига усещането за физическа лекота, имам кантар, ама категорично отказвам да го ползвам, по едно време мислех дали да не включа упражнението от книжката на Ивинела- лепиш си на кантара едно етикетче с килограмите, които искаш да си и като се качиш на кантара гледаш него :)..но после се отказах. Колкото съм свалила- толкова, идеята е да ми е леко, другото ...бе хубаво е да ти е хубаво и това е :)
За всичко има място под Слънцето!
E тва е истината...
http://www.youtube.com/watch?v=DO1Bh7rZ ... re=related
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Много неща се случват при мен. Много неща имам за разказване... но не ги пиша, когато им е времето и ги забравям.

Каквото си спомня сега:

Английски. Използвам английския на по-ниско ниво от това, на което го зная. Само като отворех английски текст в нета и го затварях, колкото и интересна и важна да ми е темата. Често съм молила някого да ми преведе какво пише.
Напоследък използвах на няколко пъти английски текстове. Четях и тесах и повече тесах, отколкото четях. И ето че сега, след като е минало време, което не мога да определя, изведнъж започнах да чета английски текстове. За сега само чета в разни форуми, когато имам нужда от помощ за някоя програма. Не ми се е налагало да чета по-сериозна литература, но и това е много за мен.

Зрение. Не съм тесала зрението си. Но то се подобрява. Смятам, че това е резултат от тесането на всичко останало.
Когато бях малка се бях зачела в една книга. Беше ми толкова интересно, че четях вечер в автобуса. Хората ми правеха забележка и ми казваха, че ще си разваля очите. Аз не ги слушах.
Сега пак ми се случва да чета в сумрак. Мъжът ми скоро ми направи забележка. И за да му покажа колко ми е добро зрението прочетох (на изкуствена светлина) едно изречение от разстояние със слабото си око. Не зная от какво разстояние четох, но беше достатъчно, че мъжът ми да ми признае зрението.
Все още с лявото око виждам по-ясно, но разликата вече е много малка.
Да си кажа, че зрението ми никога не е било много лошо. Под половин диоптър, късо.

Заболя ме гърлото преди време. Беше слабо и тъкмо отшумяваше, когато изкрещях много силно (едно от децата се затича да пресича опасно улицата и извиках по него). След това болката се усили до нетърпима още същата вечер. Тесах много яко този и следващите дни. Правих и всичко, освен ТЕС, което ми хрумваше. Включително БАБА, но не усетих подобрение веднага и не наблегнах по-сериозно. Болката бавничко се увеличаваше. От една медитация само успя да се качи по-високо. ТЕС почти не повлияваше болката. Тесах какво ли не и как ли не. Включително издирвах всевъзможни емоционални корени. Покрай това изтесах съвсем успешно разни емоционални неща, но за болката все едно че ТЕС не работи. Само едва доловимо успокоявах с ТЕС най-най-нетърпимите болки.
Накрая гърлото ми се поду така, че два дена не можех да говоря. Имах глас, но физически нямаше от къде да мине звук. Хората поглеждаха в устата ми, цъкаха с език и ми повтаряха колко лошо е това възпаление. И слава Богу, защото не си бях дала сметка, че това е възпаление. И тогава си спомних думите, които Иван каза веднъж по повод цистита - "На възпалението БАБА му е майката". И си казах - я да взема да видя аз кое му е майката. Започнах интензивно БАБА. Беше късно вечерта. Още по време на сеанса усетих облекчение. На следващата сутрин можех да говоря. Издавах странен звук, но можех. По телефона сутринта ме определиха, че говоря като Марлон Брандо, а вечерта вече бях като Кръстника.
БАБА отново ми се издигна в очите.

Големият син сега е на 8. Не зная от кога имам нереално големи очаквания от него, но предполагам, че още от раждането му (или преди това). Чувствах го като проблем още от времето преди да зная ТЕС. Откакто тесам, съм тесала много взаимоотношенията си с него и много неща се промениха, но това стоеше до последно. И ето как предполагам, че се изчисти.
Той напоследък пак живее при бабите си. Веднъж трябваше да дойде при на с за няколко дена. Аз се бях мобилизирала, за да създам най-добрата среда вкъщи. Така имахме няколко дена идилия. След това постепенно започнах да изпускам положението и не беше толкова идилично. Накрая той отново замина у едната баба и когато окончателно разбрах, че няма да се връща скоро, се разболях от тежка настинка. Тогава още е можех да напрвя тези връзки. Но за щастие се чувствах много зле. Толкова зле, че сериозно си размърдах мозъка и започнах да изследвам какво се е случило и защо съм се разболяла. Хвала на ГНМ и дългия филм, защото благодарение на него започнах да си задавам въпросите - "Какво приключи?", "За какво съм била мобилизирана и сега всичко е свършило?" Тогава сглобих историята, която сега разказах. И му ударих един ТЕС с "О, така ли? Майната му тогава. Отказвам да му се впрягам (за сина). Да живее където си иска. Отказвам да ми пука. Отказвам да се мобилизирам повече."
Предполагам, че това е било обръщането на това, че имам прекалено високи очаквания от него. Дори и сега не мога да разбера дали е така. Връзката не е очевидна. Темите изглеждат доста различни. Едната е високи очаквания от него, а другата - мобилизирам се, за да го привлека вкъщи.
Но фактите са следните. Това беше последното нещо, което тесах в отношенията ми с него. Скоро след това изкарахме два дена заедно. Тогава за първи път аз го наблюдавах като дете. За първи път го виждах малък, такъв, какъвто е. Преди това винаги имах един идеализиран образ, в който го виждах доста по-голям и разсъдлив. Но реалността пред мен не отговаряше на този образ и винаги бях неудовлетворена (въпреки че си давах сметка за всичко това).
Това отношение към него остана за постоянно (два месеца за сега.)
Вече не чувствам нищо за тесане в нашите взаимоотношения. (Ред е на останалите в семейството :) )

Килограмите. Още същия ден, в който писах тук, че чувствам как се наливам след раждането, се разтесах много яко. Нямам конкретни спомнени какви разсъждения изкарах. Но пресякох наливането.

Това за сега.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Интересно и ценно, както винаги.
А по случаят с възпаленото гърло, ТЕСа ли за възпаление и изТЕСа ли случката с викането по детето?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа: А по случаят с възпаленото гърло, ТЕСа ли за възпаление и изТЕСа ли случката с викането по детето?
Какво ли не тесах.
Точно възпаление не помня дали съм тесала. Тесах симптомите.
Тесах и случката с викането. Тесах и всевъзможни случки около първоначалното заболяване дни преди викването.
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Мая, как успяваш да правиш БАБА на себе си? Аз правя за други, но не знам как да направя за себе си?
Публикувай отговор