ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Фю! Успях да направя резервацията без да припадна, без да се разтреперам, без да се изпотя, без да си глътна езика. Бях малко притеснена и стресната, но... абе в представата ми нещата бяха много по-трагични! :lol: :roll:
Ще поработя още малко над тази случка.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

:D Браво!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Ей,чудя ти се защо представата ти не беше точно обратната?Ще се справя чудесно и всичко ще е ок. :roll:
Как си правим живота по-сложен сами.Това мислене все така ли ще е и за занапред?И до къде с него ако смяташ да продължаваш? 8)
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от Яна »

Поредното изтупване от праха на темата ми.
Бях застинала в някакво неадекватно състояние. Но след уикенда, който преживях, в мен бушуват какви ли не неща. И желанието ми да тесам е огромно. Нещо, което не ми се е случвало от много време.

Три дни бях на практически семинар - холотропно дишане и семейни констелации. Беше прекрасно и много, много, много силно. Бяхме голяма и опитна група и нещата сработиха просто перфектно.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от Яна »

Чета из темите във форума, да понаваксам това-онова. Попадам на тема за мързела и прочитам този въпрос на Иван:
ivangp написа:Какво е най-лошото, което може да се случи, ако се освободиш от мързела си?
И моя отговор си дойде веднага: "Ще трябва да си поема отговорността!"

Темата за отговорността ми е много наложителна и силна в момента. Капитулирала съм на много фронтове и съм се отказала от отговорността си по много параграфи. И изпитвам силна съпротива да променя това. И в същото време силен импулс да го променя. Изглежда момента е назрял! :mrgreen:
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от Яна »

Друга много актуална тема в момента е майка ми и как да я приема такава каквато е, как да я приема като свой родител, и най-вече как аз да вляза успешно в ролята си на нейно дете... Изпитвам силна съпротива, изпитвам голяма гордост и арогантност и всичко това не ми помагат особено... Поставено е като цел при тесането ми...
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от mayadob »

О, welcome back.
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от Яна »

Благодаря! :)

Снощи тесах за майка си - това, че не искам да е част от живота ми, че не я харесвам, не искам да ми е майка и всичко, което ми дойде наум по темата... и се разкашлях зверски, дъх не можех да се поема (от две седмици си влача една кашлица с храчки в левия дроб, които бяха отшумяли... уж!) Намирам взръзка между отношенията с майка ми, които леко се обостриха напоследък и тази кашлица.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от Яна »

Така...
Яката съм се развихрила :mrgreen:
На 25ти вечерта, след един много заспал и унил ден реших все пак да отида на едно парти, на което бях поканена. По пътя, понеже пътувах с автобуса и после малко пеш, тесах. Нямаше декларация или напомняща фраза, а подхванах "разговор" с майка ми. Нареждах я (буквално) каквото ми дойде на акъла и потупвах по точките, включително и обиди, освен как се чувствам. Отначало беше малко неестествено, но после ми дойде музата и даже се сетих за някои неща анти нея, които бях позабравила. Може би около 20-30 минути доста активно тесане, по едно време ми се доплака, поревах си малко.... и ми мина. От тогава до момента, в който пиша сега не ми е дошло да тесам по нейн адрес. Днес селедобед се насилих, но не ми вървеше, просто ми беше някак празно от съдържание, това, което тесах. :mrgreen: И идеята, че тя ми е майка, а аз нейна дъщеря, вече не ми е толкова противна и плашеща.

Ще се опитам в кратце да напиша какво засегнах в това "голямо" тесане, доколкото си спомням:
- това, че не искам тази жена да ми е майка
- че е ужасно досадна и властна и иска от/за мен неща, които аз не искам, буквално ме задушава (тук тесах и конкретни неща, като например че иска да се обличам по определен начин, или иска да работя определено нещо, да уча определени неща)
- въобще не слуша какво ѝ се говори, буквално "едно си баба знае, едно си бае!"
- за това, че от моя гледна точка е пропаднала, неуспяла - в частност в брака, семейните взаимоотношения и като майка - и как така в такъв случай може да ми е майка и да ми е подкрепа, съвтеник и опора?! как аз бих могла да бъда по-малка от нея?! (тук прозира и това, че аз до някаква степен съм иззела нейните функции пред баща ми, което нарушава семейната система)
- за това, че само на думи ме обича, но на дела не съм видяла тази любов
- за това, че се "бори" за мен с еденствена цел да ѝ дадът апартамента (разведени родители и дълга и тягостна борба за това кой да вземе къщата, кой децата...)
- това, че когато децата ми са при нея, тя се опитва едва ли не да ми изземе функциите, и във връзка с това и че не е се е борила за мен, когато съм била дете и ме е изоставила при баба ми и дядо ми, вместо да съм при нея и да се грижи за мен, както си му е реда (и сега, както и баща ми, си мисли, че е нейн ред да гледа чуждите деца, ама яко е сбъркала!!! тя е баба на децата им, не тяхна майка!)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от Яна »

Днес тесах притеснението си да не се провали една сделка на мъжа ми. Парите много ни трябват и аз съм просто вцепенена какво ще се случи... Докато тесах ми изкокна нещо интересно "издържат ме все едно съм дете, защото не искам да порасна и да поема отговорностите си като възрастен". Мисля сериозно да поработя над това.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от Яна »

Не спирам да работя, яко съм се разтесала, но нещо не ми се пише... Само така информативно го споменавам. :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от mayadob »

Това да се чува :)
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от Яна »

Много съм въодушевена и искам да споделя.
Дочетох книгата за Пренареждане на матрицата с ТЕС и снощи направих една сесия. Този път успях докрай да довърша и съм сууупер доволна!

Реших да тесам една болка в дясната гърда (партньора по ГНМ), която се появи оня ден - много ме болеше когато бебето суче. Все едно имах някакъв голям твърд предмет заседнал в някой от млечните канали. :o Започнах да работя над тази болка и ми излезе, че пряко е свързана с една караница с мъжа ми преди няколко дни, когато аз много се ядосах и разгневих, но не дадох воля на емоцията. Един вид я задържах в себе си.
Върнах се към тази караница и позволих на ЕХО-то си да се развилнее - крещеше, замерваше мъжа ми с чинии и вази, извика Хълк да го набие... даде пълна свобода на емоцията си... Промених сцената като направих така мъжа ми да ми се извини и да дойде да ме прегърне и целуне. Над главите ни имаше един ангел на облак. :lol: И Хълк вардеше до вратата. :mrgreen:

После минах на един спомен, когато съм била може би 4 годишна. Исках да изляза на балкона и да ми купят вафла, по някаква причина ми бяха отказали. Аз се ядосах супер много и счупих с ръка един от прозорците на вратата на балкона, нарязах си дланта, имаше много кръв. После домашните ми се държаха супер гадно с мен и ме наказаха и на другия ден да не излизам.
Говорих с това ЕХО и то ми обясни, че просот искало вафла и да излезе и мама да си е при него. (бях при баба си и дядо си, баба ми ме беше наказала) Извиках майка ми и ЕХО-то ми се погушка с нея, а Хълк отново пазеше наоколо, но нищо не направи, просто беше там. После променихме сцената как баба ми хваща ЕХО-то за ръка и излизат навън на разходка и за вафла. ЕХО-то ми беше много щастливо и се обърна да ми помаха с усмивка преди да излязат.

Последния спомен, към който се върнах беше аз като бебе на няколко дни. Опакована като пашкул, изоставена сама в някакво студено болнично помещение. ЕХО-то беше направо бясно, че е зарязано така самичко и че са го опаковали, така че да не може да си мърда ръцете и краката... Говорих с него, в резултат махнахме пелените, които го стягаха и Хълк отново се появи. ЕХО-то започна да пищи и реве от яд колкото му глас държи, почервеня чак главата му, пищеше и размахваше ръце и крака. Хълк вилнееше в стаята, ръмжеше, чупеше предмети, беше като продължение на ЕХО-то, което беше твърде мъничко да изрази напълно яростта си, че е изоставено самичко и вързано. Когато ЕХО-то изрази емоцията си поиска да е с майка ни. Извиках я, погушкаха се с ЕХО-то, бяха си у дома, беше топло и слънчево, ЕХО-то се гушкаше в скута на майка ми и сучеше и се усмихваше...

Няколко минути след като приключих пренареждането гърдата силно ме заболя за няколко минути и от тогава не ме е боляла докато кърмя. Имам само лека болка фонова при докосване, която постепенно отшумява.

Едно малко разклонение... размишлявам си защо ЕХО-та извикаха точно Хълк... На него му е в природата да е непрекъснато изпълнен с ярост и гняв. Това ме отвежда към един предишен сеанс, който бях правила. Тогава излезе това, че аз изпитвам вина за това, което съм и че някой някога ми е натяквал, че трябва да съм... някаква друга, а не себе си.. А гнева е част от същността ми, един от аспектите на личността ми.

Чака ме още много работа...

П.П.: Цял ден чопля сега всеки от спомените и интересното е, че винаги излиза първо приятната сцена, с която завършваше всяка серия спомени. Предполагам това означава, че работата е била успешна. :D Освен че се освободих от болката в гърдата.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от Alisa »

Йее , поздравления!
Може директно да попиташ ЕХО- защо Хълк.
Може да намериш общата идея на всички тези спомени и да я отработиш, така елиминираш убеждението залегнало в тях. Съотнеси тази идея към настоящето си и как точно се проявява в него- по това ще свериш и промените в реалността след сеанса.
Давай газ!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ТЕС - Reloaded (мило дневниче)

Мнение от Яна »

Всичко по реда си! :) Не че не ми се иска с един удар да свърша всичко, но знам, че не стават точно така нещата. :) Все още навлизам в техниката, правила съм общо три пъти, веднъж с Мая на един от практикумите и два пъти сама. Имам какво още да осъвършенствам, някои стъпки ги забравям все още да ги правя.

Направих и една сесия за пренареждане на спомен, като работих за раждането на първото ми дете. Беше много интересно. Откри ми се аспект, който до сега не ми беше хрумвал, а именно как съм се чувствала преди да стигна до болницата. Беше много интересно.

А Хълк беше помощно средство, него нищо не съм го питала. :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Публикувай отговор