ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от fif42 »

Иване здравей,точката на върха на главата леко покачва кръвното,има ли точка ,която да се стимулира за смъкване на кръвно на която горната граница е над 200.Потупвайки майка ми без да говори тя нищо,защото отказва и не ще и мен да слуша ,аз карах на ум по нейните точки.Кръвното и рипна на 218 ,тя се стресна и спряхме,аз знам ,че това е добре но тя яко се наплаши.Мисълта ми е само една точка за бързо сваляне.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от Alisa »

Нетърсена идея- да си държи краката в леген с топла вода с морска сол докато и вдигаш кръвното, за противовес. Идеята е, че кръвта ще се оттича към краката т.е. оттегля от главата.
можеш да пропускаш точката на главата докато я ТЕСаш.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от fif42 »

Има разширени вени и не трябва те да се нагряват.Не може валерян заради щитовидната.Тя скоро излезе от болница ,беше в критично състояние и само дето не мина през тунела,както сама казва.Нищо не смее да направи без лекарско предписание,даже се чудя как ми позволи да я потупвам по точките.Аз и правя КС и каквото се сетя от разстояние естествено,ама имам чувството ,че нищо не приема,а като го правя пред нея,не спира да ми павтаря ,че това са глупости и нищо няма да помогна ,ей такива работи.Просто сама се спира,най вероятно от страх.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от fif42 »

Точката на главата изопщо не съм я пипала,карам само покрай очите и ключичната.Най-вече тесам по пръстите на ръцете.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от Alisa »

Добре, но ти защо толкова драпаш да й решаваш проблемите /изключи обичайните отговори, моля!/ т.е. да й живееш нейния живот, да й отнемаш нейната отговорност тя да прави със себе си каквото тя прави!?
Въобще ТЕСала ли си себе си за отношението си към нейното положение?
Какво ще стане с теб ако нищо не направиш за нея?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от Alisa »

Точките свързани с телесните течности са точно тази в началото на веждата и тази на ключицата. Би следвало, ако тупкаш тях с идея за сваляне на кръвно, да ги употребиш. Плюс точката под окото против страха от висотите на кръвното. Друго сега не се сещам.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от fif42 »

Аз се млъскам също иначе как щях да издържа :lol: най-вече за страха си от найното състояние.Не се оставям на произвола :lol: Работя вържу себе си доста често когато имам вреве.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от fif42 »

Алиса,благодаря ти :D
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от Alisa »

Да развием въпроса- защо ти е да издържиш, какво ще се случи, ако не издържиш?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от fif42 »

Ще ти отговоря така--На предишните й здравословни проблеми с влизания в болницата,аз не бях на себе си от притеснения,страхове,ужаси че ще умира и т.н. и транквиланти от моя страна.Сега на последното и влизане вече мислех така----Каквото трябва да стане то ще стане със или без мойте страхове ,ужаси ,безсилие и т.н.майка ми е дошла на тази земя с някаква мисия тя е приключила и това е нейното желание да си отива.Преди всяко отиване в болница за мен беше нещо ужасно,сега отивах ,почти с лекота ако изопщо може така да се каже.Отиването там вклйчваше хранене с лъжичка,бърсане на дупе/без никаква следа от потрес,отвращение ,погнуса или каквото там дойде свързано с това/За това ти отговорих,че иначе нямаши да издържа.Да продължим да развиваме въпроса.Най-накрая когато видя ,че е безсилна и опря до мен взе да се сеща че има дъщеря а не само син.По този въпрос почти нямам негативни емоции вече или по точно почти не се сещам че съм била винаги пренебрегвана.Последните три годни бяха голямо изпитание за мен и за семейството ми.Оказа се че само аз имах смелостта да изразя мнение относно барака на брат ми с въпросната му жена,вввсички други си затваряха очите.Оказа се че тя е с психични проблеми които лекува с обилно количество алкохол,има страх от чистото,светлина,тя живее само в тъмната част на денонощието,асоциялна е и мога още много неща да изброя.Всичко това аз видях преди брака му ,обърнах внимание,но никой на мен не обърна такова.Ще отбележа че и тук бях накълвана по повод моя негатив за тази сватба,нямам проблем с това.Та най-накрая след като тя си отиде от нашия живот и най-накрая слет толкова време сме почти като идялно семейство ми се иска майка ми да поживее още и да се порадваме на един по-добър живот.Състоянието в което е майка ми е плод на самата нея и на негативните емоции с които е препълнена.Може би искам да и покажа че има и друг живот.Може още много да се изпише по тоя въпрос,но предпочитам да ---БЛАГОДАРЯ НА СЕБЕ СИ ЧЕ НАМЕРИХ ИВАН,БЛАГОДАРЯ НА ИВАН,АЛИСА И ВСИЧКИ КОИТО СТЕ МИ ПОМОГНАЛИ
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от ivangp »

Не знам за точка, която сваля кръвно налягане, нито такава която го вдига. Тази на върха на главата го регулира, както и всички останали. Високо кръвно идва от стягане на мускулатурата на кръвоносните съдове, което идва от стрес. Махаш стреса, цялото тяло се отпуска, включително кръвоносните съдове.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от Alisa »

Може би искам да и покажа че има и друг живот
Не пиши ако не искаш по въпроса, ама има зор в теб...така го усещам. Искаш да компенсираш пропуснатото, да изживееш някъкъв твой идеал, понеже преди не се е случило...Къде е настоящето ти?
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от fif42 »

Иска ми се вместо да гълта шепи с лекарства,да поживее в малко по -добро здравословно състояние.Тя в момента е като удървена от това ,че разбират ,че с бащами се усраха като родители както спрямо мен така и навредиха н а брат ми с прекалената си отзивчивост.Всъщност на мен като се замисля ми помогнаха,аз работя въху себе си и емоциите си.За това за което говоря вече мислй че нямам негативни емоции,това са просто спомени или поне така си мисля.Не мисля ,че има начин да се компенсират 50гд,но ми се иска занапред да поживеем значително по-спокойно и весело.Смятам ,чее съм смъкнала много от негативните си емоции,значително ми се повиши самочувствието,мога да казвам НЕ и да го отстоявам.Ето това ми е настоящето :D Е искаше ми се отпуската да съм в чужбина,но не мога да я оставя да сплита краци в къщи и аз да съм пей сърце някъде,тука каквото и да тесам,трябва да съм си в къщи.Ето това също ми е настояще.Вече ми се се казва МОЛЯ и БЛАГОДАРЯ ТИ.Явно вече не съм даденост а съм личност,която забелязват--това също ми е настояще,което ми отне,ами февруари ще станат 3г работа с ТЕС и др.Абе аз какво се оплаквам ,направо съм си пей сърце :lol: Ама работата продължава :wink: И идва ред пак на благодарностите--БЛАГОДАРЯ НА СЕБЕ СИ И НА ВСИЧКИ ВАС ОБИЧАМ ВИИИИИИИИ :D
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от fif42 »

Всъщност като се замисля след изчистването ми на очакването да се сетят ,че имат и дъщеря и да погледнат малко по-далеч от сина си,нещата се заподреждаха.Просто се опитвам да няма съпротива към всичко което ме дразни да кажем,това също ми е настояще.
fif42
Опитен
Мнения: 418
Регистриран на: 21 Фев 2011 02:38

Re: ivangp БЛАГОДАРЯ ТИИИИИ

Мнение от fif42 »

Там където написах --няма как 50гд да се компенсират.Мислейки по въпроса ,открих страх,че ако забравя,може би пак да позволя на някой да ми рипа ситна ръченица на главата :lol: Всъщност тази емоция не я усещам като баш страх,може би изострено внимание да не ми се случи.В смисъл не като паника,просто като ,предупреждение.Което си е страх от повторни грешки :lol: Което си е за изтесване или изтестване или както ми идва в последно време няколко техники една след друга :D
Публикувай отговор