Дневникът ми (desko)

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Много ви благодаря!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Здравейте отново. Имам нужда от вашата помощ и съвет. Образувало ми се е топче във вената от абоката, с който бях в болницата, когато раждах. Вече 2 месеца минаха, ама нещо не иска да се махне. Какво може да се направи по въпроса, ще може ли да ми дадете съвет? Благодаря ви много.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

ТЕСай
Образувало ми се е топче във вената от абоката, с който бях в болницата, когато раждах..................
Вече 2 месеца минаха, ама нещо не иска да се махне.............
Визуализирай топчето!
ТЕсай гледайки образа му докато той се промени в нещо позитивно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Много благодаря, започвам да действам!
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Иване, нормално ли е да ме боли мястото, където е топчето? До вчера не ме болеше, но снощи и днес като се ТЕС-ах и от обяд насетне започна да ме боли. Има ли връзка?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Нормално е. Нали като ти слагат абокат те боли.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Хм, нещо странно ми се случи, докато ТЕС-ах. Представях си топчето вьв вената и изведньж се пренесох на една поляна с бели и оранжеви цветя. А топчето стои там сред цветята и сякаш ми се усмихва и чака да си играя с него. Мисля си, че нещо се разсейвам и уж все да се вьрна кьм вената, но пак се озовавам на поляната. Опитвам се да си представя крьвта вьв вената, но тя се преврьща в рекичка до полянката. Всичко е толкова красиво и спокойно.
Продьлжавам с ТЕС-ането!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Супер, точно такава позитивна трансформация е целта на това, което ти писах по-горе да направиш.
Когато вече не можеш да върнеш негативният образ и той автоматично се замества от позитивния си постигнала целта си.
Сега можеш да утвърдиш позитивния образ като обикаляш по точките и повтаряш: " Това искам и това получавам от тук нататък. Това е моята нова реалност."
Сега има ли болка?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Добре, като видя, че вече нямам негативен образ, ще започна и с позитивния. За щастие днес нямам болка.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Хм, вчера следобед пак ме наболяваше мястото :( Засега днес още не ме е боляло, дано вече да отминават нещата.
Иване, вчера нещо пак ми се случи и се чудя защо така се стана? Започнах да се почуквам по точките и да повтарям това, което ми написа: "Това искам и това получавам от тук нататък. Това е моята нова реалност". Пред погледа ми стоеше тази поляна с рекичката, обаче от едната страна се опитваше да нахлуе мрачно време. В смисъл виждах черни облаци, сивота. Продължих да почуквам по точките, като се опитвах да не позволявам мрака да ме погълне. Накрая напуснах поляната и не смея да се върна пак там, за да не ме обсеби този мрак. :roll:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Щом има мрак, значи нещо не си изчистила. Върни се на поляната, наблюдавай мрака и се потупвай. Остави го да нахлува и да прави каквото си иска, след като нахлуе ще се изчисти. Докато бягаш от него той вечно ще те преследва. Единственият начин да го "победиш" е да го приемеш и приветстваш.
След бурята винаги изгрява слънце. Но слънцето изгрява след като бурята е имала шанс да се разрази, да си излее сълзите и гнева, да се изпразни от съдържание и да отмине.
Спри да бягаш от проблемите си и от негативите в живота. Гледай ги в очите, приеми ги, потупвай и ги остави да минат и заминат.

Помни че те никога няма да свършат. След нощта идва ден и след деня нощ. Това е вечният кръговрат на живота, който също трябва да приемеш. Докато бягаш от неизбежното, само страдаш безсмислено.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Хм, виж колко е просто това решение, а аз се страхувам. Сякаш съм малко дете и не го знам това, така се чувствам. Като прочетох какво си ми написал и това да приема мрака, усещам все едно трябва да поема по друг път. Все едно детството ми е свършило и поемам по пътя на възрастните. Чувствам се в друг свят, не в този. Продължавам с ТЕС и пак ще пиша.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

Снощи си легнах и започнах да ТЕС-ам. Представих си полянката, а топчето си стоше до мен, като другарче. Тогава се появи нещо като черна дупка, но не ме беше страх. Все едно не беше за мен предназначено и почти веднага изчезна. После се появи мрачното време и заваля дьжд. Интересното е, че валеше над поляната, а мен не ме мокреше. Топчето сякаш искаше да се вьрне вьв вената ми, но аз го хванах и го убедих да остане с мен. И така се почуквах по точките, наблюдавах дьжда и чаках да спре. И тук започна да ме боли мястото, кьдето беше абоката, а не, кьдето е топчето (то е малко по-нагоре). Абокатьт ми беше на китката. Та започна да ме боли доста силно и сьщевременно ми се свиваше, нещо като вид притеснение, точно вьв сльнчевия сплит, когато стигах до точката под окото. Мислех си, че е случайно, но на всеки крьг така ми се получаваше. Накрая сьм заспала, дори без да се усетя. Много приспиващо ми действа този ТЕС.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от ivangp »

Добре е че описваш какво правиш.
Ето още един съвет.
Защо спря топчето да се върне във вената?
Това е пак някакъв страх и насилване на процеса според твоите виждания.
Не се съпротивлявай на това което интуитивно ти идва!
Остави процеса да се случва от самосебеси. Ти само го наблюдавай и продължавай да потупваш.
Щом топчето иска да се върне във вената, нека се върне. Остави го да прави каквото иска. Потупвай и наблюдавай. Всичко ще отмине.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Re: Дневникът ми (desko)

Мнение от desko »

От два дена много ме боли ръката :(
Вчера сутринта забелязах една по-голяма подутина от горната част на ръката. И вчера само там ме болеше, днес ме боли и топчето във вената.
Тес-ах самото топче във вената и се стигна до там, че самото топче тръгна да се връща, но остана в някакво положение като хем да се върне, хем не. И така сякаш се чудеше нещо. Предполагам, че за да разбера за другата подутина. Вчера си Тес-ах и нея по същата схема и голямото топче се прехвърли в някаква бяла стая, която нямаше врата, а само един прозорец. И в началото си мислех, че малкото топче трябва да отиде при голямото, но след няколко обиколки с Тес, разбрах, че голямото топче трябва да излезе от бялата стая. Само, че не се знае още как. И така малкото топче чака голямото. Та до тук стигнах засега. Сега да си Тес-ам ли болката или да продължавам да визуализирам?
Публикувай отговор