ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Мнение от lenti4ka »

А според теб това дето те кара да преяждаш и то с определени храни, какво е? Не е ли емоция някаква? Я помисли по въпроса!-- Понякога преяждам и с нормална храна. Чувството ми за ситост идва по-бавно и явно тук трябва да се включи волята ми, която я няма. После като изпадна в друго емоционално състояние, като вчера например и спира да ми се яде въобще, започвам да се храня малко и здравословно. Забелязала съм, че постигам някакъв баланс в емоциите си, който обаче е толкова крехък, че нещо малко веднага ме вкарва в депресия, черногледство и самосъжаление.


Какво чувстваш преди да се нахвърлиш на сладкото и мазното?
Каква емоция се опитваш да потушиш с тъпкането? - Когато съм изнервена, наранена, обидена се нахвърлям на сладкото. Но това е в някаква конкретна ситуация.

Каква липса?- На прима виста най-голямата липса, която изпитвам е това, че не работя и се чувствам ужасно провалена. Нямам социална среда и достатъчно приятели. Но това май няма връзка с преяждането.
Вчера ми изникна това, че много ми липсва тийнейджърския/студентски живот. Нямах никакви грижи за здравето, имах много приятели, безгрижие. А сега само уроци от живота, които не искам да се науча да приемам.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Я виж колко емоции има в отговора ти.
Всичко е свързано.
Изчисти тези емоции и виж дали няма да ти се променят хранителните навици.
Последно промяна от ivangp на 15 Сеп 2012 08:36, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Мнение от lenti4ka »

Тесах липсата на студентския живот и ми изникна, че не толкова той ми липсва, колкото се дразня от това, че сега не мога да планирам живота си сама. Постоянно трябва да се съобразява с това, че се грижа и за други хора. СЪщо така едно малко гласче все едно ми казва, че заради тях съм на това дередже, но всъщност съзнателно мисля, че сама съм си виновна и че ако бях достатъчно силна и уравновесена, сигурно нямаше да стане така.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Мнение от lenti4ka »

От няколко месеца ме мъчат болки в главата, чиято причина не мога да установя добре. Днес ми просветна, че мога да правя Предизвикателството за тях. Пробвала съм да се тесам, докато трае болката, но тя е толкова силна, че ми е трудно да се съсредоточа и въобще да си пипам главата.
Ако започна Предизвикателството как да тесам според вас след като проблемът не е постоянен.
Някакси не ми се връзва: Въпреки че ме боли главата, аз...
Тя реално няма да ме боли в този момент, а и ми се струва много неперсонално.
Другото, което е, че болката винаги се предшества от стягане и напрежение във врата и от там се излъчва по тила напред в една от веждите. Има оперделени точки във врата, които ме болят при натиск. Не мога да преценя дали са лимфни възли или някакво схващане на жили/мускули. Също така болката се усилва от местене и навеждане на главата напред.
Тези неща как да ги включа или изобщо не ми трябват?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Въпреки че
lenti4ka написа:От няколко месеца ме мъчат болки в главата, чиято причина не мога да установя и болката винаги се предшества от стягане и напрежение във врата и от там се излъчва по тила напред в една от веждите. Има оперделени точки във врата, които ме болят при натиск. Не мога да преценя дали са лимфни възли или някакво схващане на жили/мускули. Също така болката се усилва от местене и навеждане на главата напред.
...................
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Zlati
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2011 14:48

Мнение от Zlati »

Имам стомашни проблеми.Като почна да ходя по лекари и не знам защо всички различно ми казват - колит, раздразнени черва, нервен стомах , газове ,за един месец изпих няколко опаковки с лекарства.А всъщност знам от къде дойде всичко- силно притеснение за работата, за детето, за бизнеса на мъжа ми, страх ме от много неща -от живота, от утрешния ден, от безпаричието, от това, че нямам работа, от болестите, страх ме е да не се разболея.От ден започнах със страховете.Мисля ,че те са ми причина за всички досегашни заболявания.Всъщност преди да се появи депресията от нищо не ме беше страх и от нищо не боледувах.На прав път ли съм?
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Да! Продължавай, чисти страховете и всичко до което те отведат, като начална случка.
Успех!
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

На прав път си, но за да го изправиш още повече работи със конкретни случки в които дадената емоция е била проявена или които са първопричина за емоцията.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Zlati
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2011 14:48

Мнение от Zlati »

Благодаря Ви!Работя със случки и когато работя с тях си изревавам очите и сълзите.Днес сутринта се появиха чувства на яд, тъга.Докато тесах страха от безпаричие се пови яд и тъга, мъка, че не съм постигнала нищо и все трябва да завися от някой.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

И при мен е така, дори след близо вече три години практика. :lol:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

Отдавна не съм влизала тук, въпреки че правя ТЕС от време на време за някои бурни емоции на момента.
Имам проблем с левия крак от около 3 седмици. Първо нищо не правих, защото ми се стори безобидно, но от няколко дена започнах да тесам. Проблемът започна, когато един ден при обуване на обувките си, забелязах, че имам лек оток и ме боли при натиск под външното кокалче на левия крак. Предният ден бях ходила да чистя прозорци у нашите и се ядосах на майка ми, че постоянно мърмори и дава акъл как да чистя. Болката беше само при натиск и можех да ходя, така че не обърнах внимание.
С течение на времето започна да се качва нещо като изтръпване и придърпване нагоре по прасеца и зад коляното, та чак до задната част на бедрото (рядко). Надолу към горната част на ходилото пък усещам болка като ходя. Реших да отида на лекар и ми казаха, че може да е от крака, но може и от кръста. Тесам си симптомите с придърпването, изтръпването и болката. Тесам това, че ме е страх да не е от кръста или нещо сериозно. есах и отчаянието да не би да се обездвижа пак (преди години се бях обездвижила заради възпаление на коляното). Тесах и гнева към майка ми за мърморенето.
Чудя се как да включа кръста след като не знам дали е от него?
Имам големи неразбирателства с родителите ми и са от дълго време трупани, както и един друг недовършен проблем, който много ме тормози, но като че ли не виждам връзка на крака с тези неща.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от ivangp »

Ставни и мускулни проблеми са свързани с ниско самочувствие и личностно обезценяване в някаква посока. Проблемите с краката са свързани с невъзможност или нежелание за движение в някаква посока. Ляв крак , ако си деснячка е свързан с проблеми с майка или дете. Десен крак, ако си деснячка е свързан с партньор.

Всичко това е според ГНМ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

Всичко, което си написал, напълно съвпада с мен.
Личностното обезценяване в професионална посока, нежелание и страх да се задвижа там.
Продължавам да тесам симптомите по крака. Вече нямам това изтръпване нагоре към задната част на коляното и бедрото. Болката се измести надолу около глезена и ахилеса. Усещам придърпване в ахилеса, а в глезена чувство на оточност и навехнатост. Тези неща тесам. Усещам болки тук-там по костите или ставите. Това съвсем отскоро и са кратки и променящи местата си. Не съм ги тесала.

Междувременно тесам и неразбирателството с майка ми. Това, че не мога да общувам свободно с нея и ме е страх да бъда себе си пред нея. Затварям се като в черупка, а отвън се приготвям за отбрана/нападение, като общуваме.
Също и че не мога или не искам да й прощавам, защото ме е страх, че ако се сближим, може пак да ме критикува или натяква, ако изпадна в беда.
Започнах да правя Тест и за една случка като дете, в която тя ме критикува, че пак не съм казала едни неща на когото трябва, свързани с брака им. Стигнах до статична картина като от детска книжка- аз съм малко послушно момиченце, което стои застинало и виновно, а майка ми е като дим или призрак над мен. Освободих се от вината, гнева, тъгата, но оставам в тази застинала картина. Тесах освобождавам се от застиването ми, от неспособността си да се задвижа и да се защитя, че не е права да ме критикува. Няма промяна засега.
Тъпо ми е, че съм дърта жена вече, а се оставям да ми влияят тези неща все още.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от ivangp »

Просто наблюдавай картината в която си застинала и обикаляй по точките, докато картината се промени. Можеш и да си представяш, че потупваш по точките на детето(т.е. по себе си) в картината. Ако го правиш, пак продължавай докато картината се промени.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lenti4ka
Участник
Мнения: 36
Регистриран на: 31 Дек 2011 01:23

Re: ТЕС за стомашни проблеми и др.

Мнение от lenti4ka »

ivangp написа:Можеш да предадеш тревожността.
Прави ТЕС за това, че не иска да ходи на училище.
Приеми идеята, че може никога да не се оправи, вечно да боледува и че може и да не успееш да й помогнеш да оздравее. Когато си ОК с гореизброеното проксито ти ще тръгне по-добре, независимо с коя техника го правиш.
Реших да пиша в моята тема, за да не спамя темата за ЛК.
Това направо ме срина, като го прочетох. Къса ми се сърцето. Аз все живея с надеждата, че нещо ще се промени и нещата ще потръгнат. Знам, че има и по-лоши неща от чести вируси или увеличени сливици, но пак ми е много мъчно за нея/нас. Тесам, но не мога да приема, че ще е все така, че не мога да й помогна. Тесах, че искам да е като другите деца, да не боледува, да ходи на училище, ние да можем да планираме, а не все да мисля нещата в последния момент, защото може да се разболее, да не я мисля толкова. Освен мъката, че страда, трябва да изтесам и че аз се чувствам много ограничена от тези разболявания.

Сега ме хвана страх да й правя ЛК и Рейки, което ми действа още по-отчайващо, че нищо не правя и пак ще се усложни.
В някакъв момент си казвам, че последните седмици вдига само субфебрилна т със сополи и се оправя, което го тълкувам по два начина. Единият е, че има надежда, защото преди това зимата боледува много пъти и сериозно от грип с усложнения. Но вторият е, че има нещо сериозно и то тлее. Т
От една страна трябва да премахна тази надеда, че всичко ще се оправи някой ден, от друга страна нали надеждата е тази, която ни кара да правим техниките...
Не знам, много се лутам в отчаяние и много сама се чувствам в прилагането на всички тези методи, а няма начин да накарам мъжа ми да й ги прилага. Той поне би бил по-необременен и спокоен. Не знам как хората за едно болно коте намират по няколко човека да му прилагат алтернативни техники, а около мен няма ни един, отворен за такива :(
Публикувай отговор