Кармични обременености?

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Аватар
Mari_M
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2008 08:58
Местоположение: София

Кармични обременености?

Мнение от Mari_M »

Здравейте, възхитена съм от ТЕС и от този сайт и форум! Поздравления!
Човекът – Иван не го познавам лично, но съм възхитена и от него!
Започнах да се интересувам от ТЕС след като прочетох наскоро една от книгите на Джо Витале, от там попаднах и на Карол Лук и „случайните” неща започнаха да се подреждат едно след друго. Екипирах се с необходимата литература – между другото това са най-добре похарчените 20 лв. от много време насам. Поздравления и за книгата! Почти я прочетох! Тъй като съм се занимавала с разни практики, а и съм попрочела това-онова бих казала, че съм доста наясно с емоционалното си състояние, т.е. имам представа от къде ми е главоболието или задуха в гърдите и т.н. Ще прилагам ТЕС за всичко. Вчера даже имах малък успех – правих ТЕС в момент на неописуем гняв, даже ярост и емоциите доста отшумяха. Знам, че ме чака доста работа и ще ги чистя още! Но имам въпрос – значи при мен гнева и чувството за вина са едни от най-големите проблеми.. та в тази връзка искам да попитам и ще съм благодарна, ако някой може да ми отговори – ако поради някакви причини съм си изяснила за себе си, че имам кармични обременености с разни хора – от най-близкото обкръжение, семейство или приятели дали ТЕС може да помогне. Не мога да разбера защо изпитвам такова неописуемо чувство за вина към някои хора!? Като че ли им се чуствам задължена за нещо и каквото и да правя – като действия имам предвид за един вид "изкупуване" на вината, не помага особено. Все едно непрекъснато ми се танцува на някаква тънка струна и ми се натискат "бутоните". От там веднага ми се образуват гняв и ярост и към мен и към дадения човек и ето, че до края на деня съм си раздала енергията и не мога да си я прибера обратно. Дали ТЕС за прощаване на себе си и на дадения човек би било най-подходящо в случая, защото уроците нямат край и вече много се изморих!!!! Благодаря предварително!
А ето и един филм за ТЕС, който много ми допадна и е подходящ за всички вярващи и „невярващи” в положителните ефекти от ТЕС. Съжалявам, но е само за английско – говорящи
http://www.tryitoneverything.com/
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Здравей мариана,
Накратко - Може да ти помогне ТЕС и за кармични обременености. Просто вкарвай във формулировките точно това което мислиш и чувстваш в момента когато правиш ТЕС. Колкото повече я прилагаш толкова по-добра ще ставаш в приложението й. И не забравяй да оценяваш нивото на проблема преди и след всяко приложение на ТЕС. :)
Виж посланието на филма по-горе:
ОПИТАЙ Я НА ВСИЧКО (всичко включва и кармичните обременености, не мислиш ли?) :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Mari_M
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Окт 2008 08:58
Местоположение: София

Мнение от Mari_M »

Мерси много! Ще пробвам ТЕС, наистина за ВСИЧКО! :o :lol:
taira
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2014 19:23

Re: нова начинаеща с въпрос

Мнение от taira »

Здравейте и от мен,за пръв път пиша във форума.Много съм щастлива от факта,че се запознах с ТЕС,прочетох няколко пъти книгата и сега чета форума.Тесам от 1 месец и още се уча да си правя правилно декларациите и да не бързам много.Направих си списък със случки и малко по малко ги изчиствам.Днес обаче ми се случи нещо странно и се притесних.Ето за какво става въпрос.
Правя предизвикателството за хемороиди и днес обработвах ПО.Тесах около един час и изведнъж се замислих в кой период от моя живот ми се появиха хемороидите.Единственото което ми изникна е раздялата ми с бившия ми приятел,преди около 6 г.Той ме заряза и тръгна с друга.Аз мисля че съм му простила,но започнах да се потупвам и да си спомням за това как разбрах,че има друга и след няколко дни на нерви от моя страна,аз го напуснах и се изнесох от апартамента му.Направих си кратък филм и започнах да си тесам.ЕДна от декларациите ми беше:Въпреки че не знам какво ми е причинила на подсъзнателно ниво раздялата с Н.аз...и се освобождавам от всичко негативно,което ме свързва с този човек.Тесах още по тази случка,докато сия разказвам без да усещам негативни усещания.
След половин час започнах да усещам силни болки в краката и много отпаднах изведнъж,Полегнах си и като почна да ме тресе,чак ченето ми тракаше,започнах и да плача с глас,беше ужасно.Не можех да тесам от безсилие и тресене на тялото ми.Това продължи 3 часа,след това вдигнах температура,поспах малко и ми помина,но още се чувствам много отпаднала.Това нормална реакция ли е?Възможно ли е да съм се изчиствала потакъв болезнен начин от неприятните последствия от раздялата?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: нова начинаеща с въпрос

Мнение от ivangp »

Възможно е. Прекрасно си се справила. Изчакай два три дни да видиш как ще се чувстваш и после пак се върни на тази случка и я ТЕСай, както си направила вече, ако реакция не се появи, значи си я изчистила.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
taira
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2014 19:23

Re: Кармични обременености?

Мнение от taira »

Благодаря,за отговора Иван.Така и ще направя след 2,3 дни.Продължавам с пълни сили и увереност.Ако предстои семинар в Пловдив,с голямо желание бих се записала.Засега следя във форума за дати.
taira
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2014 19:23

Re: Кармични обременености?

Мнение от taira »

Направих предизвикателството един месец,сега си тесвам ПО-тата.Включих и допълнителните точки,както и потупвам последователно симетричните точки.Резултатът ми е че вече не ме болят хемороидите,но все още си ги имам и даже мисля че ми излиза и следващ.Бихте ли ме посъветвали как да продължа.Да направя ли пак предизвикателство?
Междувременно се опитвам да се храня по-здравословно и един ден от седмицата си правя прочистване,като ям само някакъв плод.Повечето вредни храни съм ги спряла,но незнам защо не мога да се изчистя от тях.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Re: Кармични обременености?

Мнение от nikimm »

Tajra, знам че хемороидите са свързани със сърцето, от японски източници. Ако това ще ти помогне помисли дали нещо не ти тежи на сърцето
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Кармични обременености?

Мнение от ivangp »

Според ГНМ, хемороидите са лечебна фаза на решен конфликт на личностна идентификация. Т.е. те са свързани с някакви негативни емоции по отношение на отстояване, отнемане или промяна на личностната ти идентификация в някакво отношение. Може да е в служебно, партньорско, домашно и т.н. отношение.

Щом не изчезват значи си в хронична фаза, в която конфликтът се възобновява и частично се решава, но не напълно. Помисли в тази посока. После или изчисти негативните емоции и случки с ТЕС или вземи решение и действай.

Пиши какви са осъзнаванията, действията ти и резултатите!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
taira
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2014 19:23

Re: Кармични обременености?

Мнение от taira »

Благодаря за отговорите на nikimm и Иван.
Малко се разстроих след като поразмислих върху написаното,защото осъзнах няколко неща и им приложихТес:
-В.че съм разстроена ,защото осъзнавам,че хемороидите са дълбоко в мен и аз незнам дали съм способна да се изчистя от тях аз.......
-В.че обвинявам себе си че нищо не мога да направя както трябва да го довърша аз....
-В.че се измъчвам,че не мога да разбера кое е онова нещо,което е причина за повяването на хемороидите аз...
В съзнанието ми изникна миналото и по точно детството,което е изпълнено със случки за Тес(работя с ТКФ,но те са много и искат време).Направих и няколко декларации,че миналото няма власт над мен и т.н.
Когато бях малка имах много проблеми с баща си,ненавиждах го и си мислех,че като порасна няма да го погледна.Напиваше се всяка вечер,биеше майка и още от тоя сорт.Аз съм се срамувала много пъти от него.Не споделях нищо с никой,защото ме беше срам,страх и всичко събирах в себе си.Даже съм се опитвала всичко да забравя и да подтисна в себе си.Мисля че вече съм му простила или се опитвам.
Тук във форума прочетох за случаи за жена,която не може да забременее,защото не може да прости на баща си и мисля,че и при мен има някаква емоционална причина,т.к. от две години не става работата.
taira
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2014 19:23

Re: Кармични обременености?

Мнение от taira »

Относно връзката със сърцето и хемороидите:
Сърцето го свързвам с любовта.Срещнала съм половинката си и сме щастливи,но може подсъзнателно желанието ми за дете и разочарованието че не се получава да ме терзае и да се явява като физически проблем.
Относно отстояване:
Свързвам го с работата си където работя от 6,7г ,но шефа ми е вечно недоволен от мен,не се държи добре с мен.Въпреки че заемам отговорна позиция, заплатата ми е като на всички други,защото това са неговите правила.Тук се опитвам да си отстоявам мнението и то доста години,но май безрезултатно.Имам планове да напусна,след известно време.
Засега не мога да направя някакви асоциации с негативни емоции за ''отнемане'' или промяна на ''личностна индентификация''.
Знам че имам много неща за Тес,затова така хаотично се ровя в различни неща,за да мога да успея да намеря причината за появяването на хемороиди.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Кармични обременености?

Мнение от ivangp »

Всички завършеци на изречението: АЗ СЪМ............... са личностна идентификация.
Примери от написаното от теб дотук:
Аз съм потомка / издънка на недостоен човек, пияница, насилник, простак, приятел и т.н.
Аз съм човек, който не може да си отстоява мнението.
Аз не съм способна да дам живот / да бъда майка / да изпълня висшето си предназначение и т.н.

Това са само примери. Не знам какво се случва в твоята глава. Мисли в тази посока! Като каква се идентифицираш и защо. Какви случки в твоя живот потвърждават тази ти идентификация и ти дават основание да я имаш?
После чисти случките! Виж и Техниката на върха на пръста (ТВП) във форума.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
taira
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 25 Апр 2014 19:23

Re: Кармични обременености?

Мнение от taira »

Трудно е човек да се вслуша в собствения си вътрешен глас.Опитвам се да се вслушвам в интуицията,оставам насаме със себе си,но се чувствам объркана.Мисля че при някои хора резултатите идват по лесно,а при други по-бавно.Радвам се че след като се запознах с Тес,вече съм по уравновесена,овладявам по лесно гнева си и отново съм позитивна.Радвам се че вече не ме болят хемороидите,защото човек може и да има и да не му пречат цял живот,ако не го притесняват естетически.
Работих тези дни за миналото и случки със баща си.Оказа се че в старанието да забравя миналото си и да простя на баща си,сега не си спомням добре случки.Работих и върху това,че не мога да постигна нищо,защото баща ми е бил такъв,заради него аз нямам самочувствие и че се страхувам мъжа ми да не стане като него.
Сетих се че като бях малка исках и си представях,че баща ми ако умре ще е най добре за всички.Това е ужасно и не мога да си представя,колко съм го мразела,че да искам такова нещо.Имам чувството че при мен нещата си ги спомням на малки порции.
Правя Тес и за работното си място.Там нещата се раздвижиха и се проявиха,като скандали и кавги.Вярвам,че е за добро.
Нямам все още кой знай какви осъзнавания,но продължавам напред.
Публикувай отговор