Как да преборя ПО?

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да преборя ПО?

Мнение от ivangp »

Разпределени през деня е по-добре. Често и по малко е по-добре от рядко и по много. Но рядко и по много е по-добре от нищо.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
stela
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Мар 2011 08:33

Re: Как да преборя ПО?

Мнение от stela »

Благодаря за отговора. Разпределени начесто и по малко, може би наистина е по-добре, защото на съзнанието често му се напомня за съответните ПО и по-голяма част от времето, то се опитва да се пребори с тях, аз така си разсъждавам де :D . Иначе като се направят наведнъж, примерно сутринта, през останалата част от деня сме забравили вече за тези ПО. Отново благодаря!
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Как да преборя ПО?

Мнение от bubolechka »

искам само да питам ето моя пример за ПО:
Въпреки че да се освободя от желанието да бъда повече от другите , желанието всички хора да ме харесват и да ми се възхищават
ще означава че може да си навлека проблеми от тези които не ме харесват аз напълно и безрезервно приемам себе си.

По точките кое повтарям това в зелено ли ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да преборя ПО?

Мнение от ivangp »

Нещо не ми се връзва логиката в тои пример. Как така да се освободиш от желанието да си повече от другите ще ти навлече проблеми и нехаресване от другите? Я го прегледай и поправи.

Освен това, ако си повече от другите и го демонстрираш неминуемо ще си навлечеш неприятности, завист, омраза, отхвърляне, отбягване и т.н.

Според мен ти по-скоро искаш да не се чувстваш по-нисша от другите.

Премисли и пак пиши!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bubolechka
Участник
Мнения: 93
Регистриран на: 14 Фев 2016 14:55

Re: Как да преборя ПО?

Мнение от bubolechka »

Да така е.. по-скоро неискам да се чувствам по-нисша от другите и се опитвам да го компенсирам като се опитвам да съм интересна за да ме харесват и така да съм спокойна.

А исках да кажа ,че ако се свободя от желанието да се харесвам на хората следователно няма да се съобразявам постоянно с тях , ще имам мнение , ще заявявам позицийте си и тогава евентуално може да си навлека проблеми ,защото няма да съм послушното и мило кученце на хората.Ако проявя асертивна агресия може някой да ми навреди ,защото няма вече да съм му удобна.

Сега като го разкавам се сещам за една случка в която си казах ,че ако много ми знае устата ще ми наврядят.Случката беше ,че се дърпахме с едно момиче в училище няколко пъти и накрая се сбихме пред всички.Тя започна първа не че не и отвърнах ,но неисках да се повтаря за мен това са излагаций ,селяндурска работа... И тогава си казах ,че повече няма да бъда асертивна ще обмислям какво казвам , какво правя и ще бъда мила с всички и ще се опитам винаги да отговоря на нуждите им независимо дали пренебрегвам мойте.

Бях тесала самата случка с момичето ,но не съм тесала този момент в който приех в това да вярвам и так да се държа.Ще го тесам после.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да преборя ПО?

Мнение от ivangp »

Супер. ТЕСай случката, после виж дали все още имаш този ПО.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iliuni
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Окт 2019 10:33

Re: Как да преборя ПО?

Мнение от iliuni »

Здравейте, нова съм тук. Ползвала съм ТЕС няколко пъти за леки физически болежки, както и за моментно притеснение и виждам, че работи. Като цяло съм човек, който има много страхове, често съм ставала жертва на психически тормоз. Работих много с утвърждения и слушане на честоти и постигнах някои неща в живота си, които ми се виждаха ужасно трудни. Когато ги постигнах обаче, си дадох сметка, че не искам да е така. Някак си съм привлечена към ролята на жертвата. За пример, дълго време след като завърших висшето си образование, работех на нископлатени позиции, на които уж ме обучаваха и често ми крещяха и ме критикуваха колко зле съм се справила. Мислех, че не искам това, но когато най-после си намерих работа при възпитани и културни хора, при които нямаше крясъци, а евентуално, внимателно поднесени забележки, колкото и да е нелепо, установих, че така не ми е интересно и взех, че се явих на конкрус, където провеждащия го дълго, подробно и с явен упрек ми обясни колко не ставам и как е недопустимо с тези знания да се кандидатирам за тази длъжност. Има и други примери в служебния и личния ми живот, но няма да ви отегчавам.
Използвах ТЕС с декларацията: "Въпреки, че по някаква причина искам да ме унижават...." и си дадох сметка, че аз подсъзнателно вярвам, че когато някой може да злоупотреби с друг, то редно е да го направи. По тази причина съм крещяла и съм тормозила понякога психически лабилни момичета, които са ме имали за приятелка. Знам, звучи много глупаво и може би дори чудовищно, на съзнателно ниво не го приемам, но явно подсъзнанието ми го вярва и ме тика в такива ситуации, в които някой ме тормози и злоупотребява с мен. Може ли някой да помогне каква декларация да включа, за да изчезне от мен това ужасно убеждение? Благодаря много и се извинявам, ако въпросът ми не е на подходящото място, но не можах да намеря отговор на този въпрос.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да преборя ПО?

Мнение от ivangp »

Това убеждение, този модел на поведение и тази зависимост най-вероятно са създадени в ранно детство.
Търси случки в които родителите ти или братя, сестри са се държали така с теб.
Изчисти случките от емоции, както е описано в Процедурата за мир със себе си.
И моделът ще се промени.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
iliuni
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 18 Окт 2019 10:33

Re: Как да преборя ПО?

Мнение от iliuni »

Благодаря ти, Иван. Има много такива случки, започнах да прав списък. Ще си направя моя тема, надявам се това, както и ТЕС да ми помогне.
Публикувай отговор