Въпроси&Отговори

Какво представлява Техниката за Емоционална Свобода (ТЕС).
Как се изпълнява.
Често Задавани Въпроси.
NWO
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Ное 2015 15:39

Re: Въпроси&Отговори

Мнение от NWO »

Здравейте! Когато се казват позитивни фрази, трябва да се внимава с "не" пред думите. Например, вместо - не съм болен, трябва да е "здрав съм". Това го разбрах.
Въпросът ми е какво става ако фразите са негативни. Потупвам се по точките и изговарям негативни фрази като - нерешителен, неуверен, не си вярвам и т.н. Какво става в такива случаи?
Мозъкът като негатив ли го приема, каквато е идеята или става като с първия пример и го приема за позитив ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Въпроси&Отговори

Мнение от ivangp »

Когато се изговарят негативни фрази без ТЕС, те се утвърждават. С ТЕС се неутрализират. Същото важи из а фрази с НЕ, както и за всякакви други фрази, словосъчетания и т.н.

С ТЕС позитива се утвърждава, а негатива се неутрализира. Но винаги се започва с изчистване на негатива и чак когато той е изчистен може да се инсталира позитив.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
NWO
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Ное 2015 15:39

Re: Въпроси&Отговори

Мнение от NWO »

Благодаря ти за отговора.

Книгата ти още ли е на пазара и ако да, има ли я в Бургас ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Въпроси&Отговори

Мнение от ivangp »

Книгата е изчерпана. Ново, по-добро, разширено и обогатено издание се очаква към 15-ти Декември. Следи темата за книгата във форума. Там ще обявя като излезе.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
NWO
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 09 Ное 2015 15:39

Re: Въпроси&Отговори

Мнение от NWO »

Благодаря!
zoh
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Ное 2008 21:16

Re: Въпроси&Отговори

Мнение от zoh »

Здравейте,
Имам върпос относно използването на Прокси.
Един човек има диабет и работи много, за да го премахне, но иска и помощ. Как точно да бъде изпълнен процеса? Той няма симптоми, само кръвните му изследвания показват, че има висока кръвна захар и понякога по-често ходи до тоалетна. Аз правя следното:
РД: Въпреки, че имам диабет, аз напълно и безрезервно приемам себе си
НФ: Изследванията ми показват, че кръвната ми захар е висока, което ме притеснява и води до ново увеличаване на кръвната захар. Знам, че изживявам вътрешен конфликт на ядове в обкръжението си, но избирам да поема отговорност за собствения си живот и да се освододя от диабета. Стахувам се изследванията, защото може да покаже, че лечението ми е неефективно. Вярвам, че всеки ден изследванията са ми по-добри. Все по-рядко ходя то тоалетна. Обичам и приемам себе си. Освобождавам се от всички конфликти и приемам и обияам себе си. Аз съм здрав и силен. Диабетът напуска моето тяло. Имунната ми система се засилва и произвежда само здрави клетки.

В началото, работих само върху НФ, че тялото ми става все по-силно и здраво и че диабетът напуска моето тяло, след като имунната ми система се засилва. В процеса на ПРОКСИ пред мен излязоха яд и прекалена загриженост за децата си(сина му е на 10 год, но е много буен и доста често има проблеми в училище). Говорих с него и той наистина каза, че това му е проблем. Започнах и това да слагаме ТЕС-вайки. После пак в процеса изкочи смъртта на майка му, която той загуби, а не успя да се сбогува с нея, тъй като по това време беше в чужбина. Сложихме и него в ТЕС-анията.

Въпросът му е така ли да ТЕС-аме, или да разделим различните ситуации:

РД: Въпреки, че имам диабет, аз ...
НФ: имам диабет

РД: Въпреки, че кръвните ми изследвания показват висока захар, аз ...
НФ: Имам висока кръвна захар

РД: Въпреки, че изживявам конфликт и съм загрижен за детето си , аз поемам отговорност за собствения си живот:
НФ: Избирам да поема отговорност

или да правим РД: имам диабет
НФ: изреждаме всчки конфликти и болежки, потупвайки различните точки.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Въпроси&Отговори

Мнение от ivangp »

Както ти идва отвътре.
Всички дадени примери не са оптимални защото не се работи с емоции и физически усещания и не се мери ниво преди и след ТЕС.
Но по-добре неоптимално ТЕСане отколкото никакво ТЕСане.

Как се прави оптимален ТЕС пише тук: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=14&t=413

Освен това е препоръчително да се прави процедурата В МИР СЪС СЕБЕ СИ и да се работи със случки.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор