Моля за съвет

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
talito
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Мар 2009 16:40

Моля за съвет

Мнение от talito »

Здравейте! Прочетох за Тес и реших с последна надежда да пробвам.
Всичко е описано достъпно,но нещо незнам откъде да започна. Проблема при мен, който датира от 7години е страхова невроза,последващи депресивни състояния, нервно-вегетативна дистония. Симптомите на безпокойство, сърцебиене, изтръпване на главата, световъртеж и т.н ги усещам постоянно, но при стресова ситуация или явяването ми на обществени места се засилват неудържимо.Въпроса ми е откъде да започна-да тесвам симптомите, които ме измъчват всеки ден(гореописаните) или причините(например среща с директора ми, паниката,която ме обзема(в магазин, в банка и т.н.) и невъзможността да се "вградя" като нормален човек в социалната среда). И още едно въпросче: Как да тесвам- например един ден само сърцебиене, друг ден само световъртеж ? Извинявам се ако някой от въпросите ми звучат "глупаво", но искам да започна в правилна посока. Предварително Благодаря!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Моля за съвет

Мнение от ivangp »

talito написа:Здравейте! Прочетох за Тес и реших с последна надежда да пробвам.
ТЕС не е последна надежда. Последна надежда е надеждата преди да умреш или преди да се откажеш завинаги, което символично си е равно на смърт.
Всичко е описано достъпно,но нещо незнам откъде да започна. Проблема при мен, който датира от 7години е страхова невроза,последващи депресивни състояния, нервно-вегетативна дистония. Симптомите на безпокойство, сърцебиене, изтръпване на главата, световъртеж и т.н ги усещам постоянно, но при стресова ситуация или явяването ми на обществени места се засилват неудържимо.Въпроса ми е откъде да започна-да тесвам симптомите, които ме измъчват всеки ден(гореописаните)

ДА, започни от симптомите. ТЕСай ги всеки път когато се проявят или предварително, когато очакваш, че ще се проявят.
или причините(например среща с директора ми, паниката,която ме обзема(в магазин, в банка и т.н.) и невъзможността да се "вградя" като нормален човек в социалната среда).

Това не са причини, а катализатори. Причините са други. За сега не ги търси. ТЕСай симптомите.

Прочети ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ и 14 стъпки към успех с ТЕС тук във форума.
Пиши пак след 2-3 седмици ТЕСане на симптомите за да кажеш какво е положението.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Виж по-надолу темата Фобия-там съм дала примери за симпатичната и парасимпатичната нервна с-ма,които на мен ми помогнаха за сърцебиене,световъртеж,страх,треперене и т.н.
Определяш нивото и тесаш до 0.Виждам,че и Иван се е включил.
Успех!
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет

Мнение от Thai »

talito написа:Здравейте! Прочетох за Тес и реших с последна надежда да пробвам.
Всичко е описано достъпно,но нещо незнам откъде да започна. Проблема при мен, който датира от 7години е страхова невроза,последващи депресивни състояния, нервно-вегетативна дистония. Симптомите на безпокойство, сърцебиене, изтръпване на главата, световъртеж и т.н ги усещам постоянно, но при стресова ситуация или явяването ми на обществени места се засилват неудържимо.Въпроса ми е откъде да започна-да тесвам симптомите, които ме измъчват всеки ден(гореописаните) или причините(например среща с директора ми, паниката,която ме обзема(в магазин, в банка и т.н.) и невъзможността да се "вградя" като нормален човек в социалната среда). И още едно въпросче: Как да тесвам- например един ден само сърцебиене, друг ден само световъртеж ? Извинявам се ако някой от въпросите ми звучат "глупаво", но искам да започна в правилна посока. Предварително Благодаря!
Разбира се, можеш и да си смениш средата :)

"Вписването" във въпросната социална среда не е чак толкова хубаво нещо :)

И като пишеш "нормален" човек - дай си сметка с какво се характеризират като цяло нормалните хора:

- стрес
- не особено щастлив живот, който ги управлява / притиска / криви .. а не те него
- липса на спорт
- консумация на не особено добра храна
- работа на нещо, което не им харесва

Зная, че всеки от нас може да намери доста добри контра-примери и аз страшно се радвам за тези хора, НО нормален означава такъв, който принадлежи на НОРМАТА. Т.е. такъв, който се вписва в определени рамки, в които се вписват и, да кажем, 95% от всички останали хора. Е - някои от рамките съм ги изброил по-горе.

Ти реши, къде искаш да се намираш :wink:

поздрави
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Re: Моля за съвет

Мнение от Bogo69 »

Thai написа:
talito написа:Здравейте! Прочетох за Тес и реших с последна надежда да пробвам.
Всичко е описано достъпно,но нещо незнам откъде да започна. Проблема при мен, който датира от 7години е страхова невроза,последващи депресивни състояния, нервно-вегетативна дистония. Симптомите на безпокойство, сърцебиене, изтръпване на главата, световъртеж и т.н ги усещам постоянно, но при стресова ситуация или явяването ми на обществени места се засилват неудържимо.Въпроса ми е откъде да започна-да тесвам симптомите, които ме измъчват всеки ден(гореописаните) или причините(например среща с директора ми, паниката,която ме обзема(в магазин, в банка и т.н.) и невъзможността да се "вградя" като нормален човек в социалната среда). И още едно въпросче: Как да тесвам- например един ден само сърцебиене, друг ден само световъртеж ? Извинявам се ако някой от въпросите ми звучат "глупаво", но искам да започна в правилна посока. Предварително Благодаря!
Разбира се, можеш и да си смениш средата :)

"Вписването" във въпросната социална среда не е чак толкова хубаво нещо :)

И като пишеш "нормален" човек - дай си сметка с какво се характеризират като цяло нормалните хора:

- стрес
- не особено щастлив живот, който ги управлява / притиска / криви .. а не те него
- липса на спорт
- консумация на не особено добра храна
- работа на нещо, което не им харесва

Зная, че всеки от нас може да намери доста добри контра-примери и аз страшно се радвам за тези хора, НО нормален означава такъв, който принадлежи на НОРМАТА. Т.е. такъв, който се вписва в определени рамки, в които се вписват и, да кажем, 95% от всички останали хора. Е - някои от рамките съм ги изброил по-горе.

Ти реши, къде искаш да се намираш :wink:

поздрави
Аз не съм спец, но...
Момичето има сериозен проблем според мен. Задава конкретен въпрос, на който Иван дава конкретен отговор. По мое мнение, това да се правиш на интересен за нейна сметка, ми се вижда доста егоистично... Както добре се вижда имаш си сайт, който започна да рекламираш и тук. Там си философтствай колкото си искаш. Очевидно е че тук хората, които пишат имат проблеми и търся помощта за тяхното решение точно с ТЕС.
Да, тук повечето хора са нормални - т.е. изпадат в стес, не винаги имат възможност да спортуват и да ядат добра храна, не винаги могат д аработят това, което би им доставило удоволствие...
И нямат възможността да отидат в гората, за да сменят социалната среда с друга... :D
Казвам всичко това съвсем добронамерено. Дано си ме разбрал правилно. Вече те изгонига от един форум , надявам се да си си взел поука...
Поздрави!
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

Светът е прекрасно място :) Място където с безброй много гледни точки. Всеки има своята гледна точка, всеки може да сподели своята гледна - и това е най-ценното в цялата работа.

Всеки може да сподели своята гледна точка, но не и да я наложи :)

В крайна сметка обаче остава единствено изборът - изборът на това, коя гледна точка ще следваме и коя какво ще вземем.


Хубав ден и на теб :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

Thai написа:Светът е прекрасно място :) Място където с безброй много гледни точки. Всеки има своята гледна точка, всеки може да сподели своята гледна - и това е най-ценното в цялата работа.

Всеки може да сподели своята гледна точка, но не и да я наложи :)

В крайна сметка обаче остава единствено изборът - изборът на това, коя гледна точка ще следваме и коя какво ще вземем.


Хубав ден и на теб :)
Да така е, света е прекрасно място. Някой има нужда от помощ. Разчита да намери нещо. Ако можеш - помогни. Кажи го простичко. Така, че да те разбере. Лесно е, когато имаш работа която обичаш, някой който теб те обича, имаш възможност да спортуваш и т.н.
Помогни на момичето, ако можеш да постигне това. Простичко е нали???
От твоя пост, освен да се депресира още повече.... не виждам с какво ще помогнеш.
Поздрави.
Thai
Участник
Мнения: 35
Регистриран на: 23 Мар 2007 23:35
Обратна връзка:

Мнение от Thai »

Това, че ти не виждаш нещо някъде, не значи, че нещото не е там :)

Има обаче хора, които го виждат - и за тези хора съм го написал :)

И понеже всичко, което имаме и получаваме в живота си зависи само и единствено от нас самите - давам на момичето друга гледна точка :)

Защо?

Защото ако със сила да се впишем в неща и да се накараме да правим неща, които Вътрешното ни Аз усеща като не добри за нас - то тялото и психиката ни ще се опитват да ни възпрепятстват по всички възможни начини.

Така че да дадеш гледна точка понякога е едно от най-ценните неща, които можеш да направиш :)

На момичето желая да открие, кое е наистина добре за нея и да го търси осъзнато :)


поздрави и всичко най :)
http://www.LiveToLift.com - Портал за Тяло, Ум и Дух

Нашата Философия
IvelinaBG
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 06 Май 2009 14:57

Мнение от IvelinaBG »

аз съм на 14 (почти 15) години и от скоро започнах да имам световъртеш при най-нормално стване,последвано от изтръпване и сърцебиене.НЗ какво ми става :( Как да се оправя?
Публикувай отговор