Дневник на keit

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Дневник на keit

Мнение от Яна »

И в крайна сметка се справи сама! :D
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
kisssy123
Активен
Мнения: 103
Регистриран на: 30 Ное 2015 22:31

Re: Дневник на keit

Мнение от kisssy123 »

Ами не съм съвсем още...

Вчера тесах за справянето. Чувствах се много зле, кръста ме болеше, кашляше ми се, а всеки път като почна да кашлям, ме заболява още повече. Тесах, че не мога повече, че се предавам, че си признавам, че не мога да се справя, че не успявам да се справя сама с това заболяване и вече не знам какво да направя и от това се чувствам зле и нещастна.
Цяла нощ не можах да спя, защото ме напъваше да кашлям. Към 5 часа вече тотално се изтощих, помня, че тесах за зелените гъсеници, които изтребихме на лозе с един отвратително силен препарат. После съм заспала.

Днес кръста все още си ме боли и все още кашлям. Изморих се да тесам и честно казано ми идва вече да взема хапчетата, които ми изписа лекарката...
Никой не се връща от дълго пътуване същия човек какъвто е бил преди.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на keit

Мнение от ivangp »

Най-тъмно е преди разсъмване.
Според мен основната тема в живота ти е, че за нещо трябва да бъдеш наказана. И като бъдеш наказана ще си изкупиш вината. Търси случки в тази връзка. Кога в миналото някой ти е втълпил, че си виновна за нещо и че трябва да бъдеш наказана за да си изкупиш вината.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kisssy123
Активен
Мнения: 103
Регистриран на: 30 Ное 2015 22:31

Re: Дневник на keit

Мнение от kisssy123 »

Не съм писала скоро, но не съм спирала да тесам, макар и не толкова интензивно колкото в началото.

Докато тесах за разболяването ми, и по-точно за това, че не мога да се справя с него, осъзнах, че имам нужда от помощ и нищо фатално няма да стане, ако си помогна по някакъв друг начин, освен с ТЕС. Започнах да пия клеева тинктура, чай от коприва, мурсалски чай, витамини, билков сироп за кашлица, прополки. Кръстът ме мъчи почти цял месец, но се оправи без лекарства, правих ТЕС и упражнения.

Съвсем случайно попаднах на книгата на Луиз Хей "Силата е в теб". Доизясниха ми се много неща. Започнах да прилагам все по-често положителни утвърждения в тесането. Действат ми много по-добре, защото преди зациклях само в отрицателните емоции. Много добре ми действа и промяна на фразата. Когато започна да тесам обратната фраза, осъзнавам много по-лесно, кое ми пречи да го постигна или да се почувствам по съотвения начин.

Осъзнавам, че съм се променила много, виждам и много промени около мен. Набелязала съм си някои направления, в които да работя - работа, дом, образование, доходи, призвание. Естествено, пак всичко е свързано със страхове и възприети убеждения, които трябва да се изчистят и сменят с нови :)
Никой не се връща от дълго пътуване същия човек какъвто е бил преди.
kisssy123
Активен
Мнения: 103
Регистриран на: 30 Ное 2015 22:31

Re: Дневник на keit

Мнение от kisssy123 »

Какво ново при мен... Продължавам да тесам всеки ден. Много по-лесно и по-бързо намирам емоциите и връзките между тях. Когато не съм сигурна какво следва, си поставям въпроси и задачи на подсъзнанието и обикновено известно време след това отговорите сами изплуват.
Преди време попаднах на информация, която описва много точно симптомите ми на безпокойство и разбрах, че вероятно става въпрос за т.нар. адренална умора. Започнах да тесам различни декларации свързани с това, като най-важното от всичко е да дам сигнал на тялото си, че съм в безопасност и няма нужда да произвежда повече кортизол и адреналин. Всеки ден потупвам и тимусната жлеза. В същото време си взех и една дълга лятна почивка с много разнообразни занимания и като цяло се чувствам много по-добре.
След като тесах какво ли не като причини за незабременяването ми, се запитах какво още е необходимо да тесам в тази насока и ми изникна това: Да повярвам, че е възможно. Това, което ми е пречи, е че не зависи само от мен.
Имах и една ситуация - отново ми се появи екземата, която имах преди години и излекувах с хомеопатия. Тесах една случка, която според мен беше свързана с появата й, но освен случката ми изникна и друга причина - тествах се дали ще мога да се справя сама. И се справих. :)
Никой не се връща от дълго пътуване същия човек какъвто е бил преди.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на keit

Мнение от ivangp »

Браво! Само така! Радвам се за теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
kisssy123
Активен
Мнения: 103
Регистриран на: 30 Ное 2015 22:31

Re: Дневник на keit

Мнение от kisssy123 »

Мина почти 1 година от както започнах с ТЕС.
Струва ми се, че доста съм се променила вътрешно, макар че отвън животът ми продължава горе долу по същия начин.
Двумесечната почивка лятото беше точно това, от което имах нужда. Като се върнахме във Варна в началото на септември, осъзнах, че не усещам онова стягане в гърдите.

Имам нужда от съвет. Все още искам да имам още едно дете. Наясно съм, че може и да нямам и доста тесах за това, че съм ок и с едно дете. Въпреки това не искам да се отказвам преди да съм направила всичко, което ми е по силите, а смятам, че все още не съм. Не знам как да продължа от тук нататък. Какво още да направя. Все пак не зависи само от мен. Мъжът ми казва, че също иска второ дете. Той до сега не е тесал, казва, че няма нужда.
Освен това днес се обадиха, че сме одобрени за инвитро. Аз лично не смятам, че съм готова за това, мъжът ми казва - защо пък да не пробваме. Не знам какво да му предложа като алтернатива.
Доста често човек не вижда точно това, което е пред очите му.
Освен ТЕС, какво друго бихме могли да пробваме? Все пак не мога да го накарам насила да направи нищо. Той винаги е обичал по-лесното и едно инвитро предполагам, му се струва доста лесно, в сравнение да прави нещо той.
Ясно, че ще тесам всичко написано по-горе, но...
Никой не се връща от дълго пътуване същия човек какъвто е бил преди.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Дневник на keit

Мнение от ivangp »

Прави му прокси.

Какви са ви отношенията?
Сигурна ли си, че искаш дете точно от него?
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор