Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Здравейте,

Скоро се регистрирах и не съм сигурна дали тук да пиша, моля за извинение, ако съм объркала!

Реших да пробвам да работя с ТЕС, но съм в началото и ми е трудно да преценя как да започна.
Пробвах върху един проблем, после изплуваха и останалите. Много ми се събраха и накрая от много умуване получих много неприятна нервна криза -ужасно е чуството...
Реших да направя пауза от наколко дена и ми се присъни, че седя с моя приятел и си мисля, че не го одобрявам, и че не искам да съм с него - подсъзнателно явно е така и изглежда това поражда всичките ми блокажи, които ми пречат. Сега върху какво да работя - физическите проблеми или проблемната връзка, която изглежда ги поражда. Изглежда противоречивите мисли за връзката са проблем, с който не ми е ясно как да се справя. :?

Благодаря предварително
Последно промяна от jabata на 01 Юни 2016 14:14, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Проблемна връзка

Мнение от ivangp »

Откъдето и да започнеш все ще ти излкизат нови неща за ТЕСане. Така, че няма значение откъде ще започнеш. Както ти идва отвътре е най-добре за теб.
Какъв е най-добрият ТЕС подход пише тук: http://emozdrave.info/forum/viewforum.php?f=12

Колкото повече ТЕС правиш на ден толкова по-добре. Поне час на ден е желателно да се ТЕСа/ Дай си време. Промяната идва бавно и със върхове и спадове.

Дерзай и ще успееш. Пиши тук за прогреса си, за проблеми и прозрения.
Писането само по себе си е терапевтично.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Като начало ще ми трябва нещо успокоително или хапче за непокизъм, че доста ми се насъбра :(
Определено ми действа разтройващо връщането към спомени, проблемите и т.н. За сега се чуствам доста по-зле, изглежда осъзнаването на всичко ми идва в повече....ТЕС за успокояване на обстановката има ли?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

Има. Нарича се - да се скъсаш от ТЕС.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

ivangp написа:Има. Нарича се - да се скъсаш от ТЕС.
Благодаря :)

Може ли да се използва подобна фраза за успокоителен ефект: :?:

Въпреки, че имам проблем на нервна почва аз напълно и безрезервно приемам себе си.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

Всичко може, стига да дава желания ефект.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Благодаря, продължавам с ТЕС :)

Малко ми е хаотично още.

Може ли да правя последователно утвърждения, като това: "Чувствам как здравият ми имунитет прогонва вируса от всяка моя клетка." и
"Не съм готов да се освободя от този проблем!" Има противоречие и организма не се ли обърква така?
Подсъзнателно изглежда не желая да се освободя от моя проблем, но когато го кажа имам чуството, че ще се влоша още повече, изпитвам страх от изричането на глас, на подобни утвърждения и нещо по заобиколно ще пробвам... :?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

ivangp написа:Всичко може, стига да дава желания ефект.
Заобикалянето на проблема и избягване на изричане на истината в цялата й грозота водят до затвърждаване и удължаване на съществуването на проблема.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

ivangp написа:
ivangp написа:Всичко може, стига да дава желания ефект.
Заобикалянето на проблема и избягване на изричане на истината в цялата й грозота водят до затвърждаване и удължаване на съществуването на проблема.
Да, изглежда съм затвърдила проблема по някакъв начин, защото се влоши състоянието ми :(

Започнах вчера тази декларация: "Въпреки, че поради някаква причина подсъзнателно не съм готова да се освободя от здравословния си проблем, аз напълно и безрезервно приемам себе се."

Това не би трябвало да го влоши си мисля,но ..........
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

ТЕС който влошава проблема, т.е. усилва негативните емоции и физически усещания е добър ТЕС. Той трябва да бъде продължаван докато не се изчистят напълно негативните емоции.

Има разлика между влошаване и затвърждаване.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Изглежда отключих гадните бактерии и се задействаха:( Минах днес на етап "майната му на всичко"
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от Alisa »

Стигнала си до фазата "Страх от страха". Страх, че ако освободя страха си от вируси, ще ... стане нещо страшно/нежелано за мен.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Alisa написа:Стигнала си до фазата "Страх от страха". Страх, че ако освободя страха си от вируси, ще ... стане нещо страшно/нежелано за мен.
Разболях се и минах на антибиотик. В един от дните бях събрала сили и реших да направя ТЕС за напрежението в мен. През нощта много сънувах, най-различни сънища, много ярки. На следващия ден се чуствах отпаднала и ми беше много объркано, добре че беше събота и поспах цял ден. Реших да направя почивка, защото ми действа превъзбуждащо по някакъв начин и ми идва в повече. Когато си помисля, че ще ми размине вируса и се успокоя по някакъв начин се самосаботирам и се разболявам :( Това самосъботиране ме тревожи и не знам как да се измъкна....
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

Така наречените вирусни разболявания са един от начините тялото ни да ни подскаже, че имаме нужда от почивка и прочистване. Нямам нужда да се страхуваме от тях, а да ги използваме за да си дадем време да починем и да помислим какво в начина ни на живот има нужда от промяна (прочистване).
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

ivangp написа:Така наречените вирусни разболявания са един от начините тялото ни да ни подскаже, че имаме нужда от почивка и прочистване. Нямам нужда да се страхуваме от тях, а да ги използваме за да си дадем време да починем и да помислим какво в начина ни на живот има нужда от промяна (прочистване).
Да, така е, но освен вирусите ме мъчат и бактерии, които излизат на изследванията, а нямам оплаквания. :!: :?:
Публикувай отговор