Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

Това също е знак за промяна в начина на живот - хранене, работа, спорт, почивка, емоционален баланс, светоглед, личностни отношения, общуване с природата, релаксация и т.н.

Комплексният подход към всеки проблем е по-добър от частичният. Т.е. само с ТЕС ще постигнеш по-слаби реултати отколкото ако комбинираш ТЕС с промени в гореизброените сфери на живота си.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

ivangp написа:Това също е знак за промяна в начина на живот - хранене, работа, спорт, почивка, емоционален баланс, светоглед, личностни отношения, общуване с природата, релаксация и т.н.

Комплексният подход към всеки проблем е по-добър от частичният. Т.е. само с ТЕС ще постигнеш по-слаби реултати отколкото ако комбинираш ТЕС с промени в гореизброените сфери на живота си.
Да, така е. Замисляла съм се по тези въпроси. Диетата не ми се отрази добре, пробвах билки и т.н., спортове също. Току-що прочетох една статия за лекарка, която е спасила бебе в утробата на майката. Лекаря има голямо значение, той също има енергия, която е вавжна, подхода, желанието и т.н. Аз май не попадам на верния лекар, още съм ядосана на хомеопата при когото ходех, защото без да съзнава правеше подмятания, които повече ми пречеха отколкото ми помагат. Та от неговата диета доста отслабнах. Не му обърнах внимание, когато ми каза, че ще ослабна още. Помислих си, че няма да ми се отрази, но сега всички ми се карат, че трябва да се храня, и че съм отслабнала много....сега се опитвам да си върна теглото и да ям както преди. Диетата беше за хормоните, но там положението също не се подобрява...
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от Alisa »

Това самосъботиране ме тревожи и не знам как да се измъкна....
Тупкай с тази фраза
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Благодаря за съвета :D
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Реших да направя почивка с ТЕС, защото не се чуствах добре. Физически се чуствах отпаднала, но повече се притеснявам, че психически не се чуствам много Ок. В книгата пише да се внимава с психиката, а аз малко пренебрегнах това чуство. В главата започнаха да навлизат много мисли хаотични от всякъде, с чуство за тревога обърканост и имах чуството, че не е на добре. Не точно нервни кризи, а някак си нервни с още нещо. В момента пия хранителни добавки и събирам сили. Спрях да пия кафе, защото забелязах, че след като пия кафе това гадно усещане на тревога с много мисли и смесени чуства се появява, а това е побъркващо, не знам дали някой е изпитвал такова нещо, но е ужасно. Обикновено плискане със студена вода помага, но вече не помага много много. ТЕС има ефект, но изглежда постепенно трябва да се работи за отделните проблеми, аз изглежда нападнах всичко на куп и ми дойде в повече. Може и да не е така, може и да не съм готова за всичко на куп, а по-постепенно. За сега индикатор ми е кафето. Ще видя как ще ми се отрази при следващо пиене, но горе долу през ден ме напада това състояние, което трябва да изчистя някак.........За сега изпитвам страх от ТЕС, защото свързвам това състояние с него :(
Последно промяна от jabata на 14 Юли 2016 09:55, променено общо 1 път.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от Alisa »

За сега изпитвам страх от ТЕС, защото свързвам това състояние с него
Ами отвържи ги! с ТЕС :)
Въпреки, че сега изпитвам страх от ТЕС, защото свързвам това състояние ( "гадно усещане на тревога с много мисли и смесени чувства") с него, аз...
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

Да спреш ТЕС, но да не спреш кафето :shock:
Голяма грешка.

В книгата пишело да се внимава с психиката. Тук правиш някакви свободни интерпретации на написаното в книгата.

Не спирай ТЕСането. Само го променяй според ситуацията и най-добре следвай съветите, които ти се дават. Систематизирай си подхода. Това става като правиш Процедурата В мир със себе си, както е описана = списък със случки и чистене на случки всеки ден.

Алиса, която най-често се включва тук, дава добри съвети, но са на парче, т.е. концентрирани са върху последния пост на пишещия. В тях няма система, няма последователност, няма надграждане, а само съвет за развързване на завързана ситуация. Това също е ценно. Но не трябва да позволяваме детайлите да ни отвличат от цялостната картина.

А цялостната картина е изчистване на натрупаните с години емоции, а не решаване на отделни проблемчета. И това става с Процедурата в Мир със Себе си.

Ценният принцип, който може да се извлече от съветите на Алиса е, че за всеки ТЕС проблем, можеш да намериш решение пак с ТЕС. Просто прилагаш ТЕС върху проблема.

Пак повтарям.
Не спирай с ТЕС, това е голяма грешка.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Не съм пила кафе от близо седмица и не смея да пия, заместих го с инка, но и с нея не става. Да имаш чуството, че полудяваш, и че нещо не ти е на ред с мозъка не ми е от любимите. Има една граница, която усещам и не знам дали ТЕС няма обратен ефект. Нещата започнаха да се влошават, може и от вируса да е, може да изкарвам нещо или да е лечебна криза, или нямам идея какво, но идеята за влошаване на психическото положене не ми харесва.

Благодаря за съвета, ще погледна "Мир за със себе си", може би от там трябваше започна :idea:
Последно промяна от jabata на 26 Окт 2016 10:39, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

Когато правиш ТЕС и нещата се "влошават" това е знак, че си на прав път и че ТЕС действа и започва да вади скелетите от килера ти. Точно в такива моменти не трябва да се спира с ТЕС. Може да се намали, но не и да се спира.

И да - трябвало е да започнеш с процедурата В мир със себе си.
Ти, както и всеки друг, който търси пълна промяна.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от Alisa »

ivangp написа: Алиса, която най-често се включва тук, дава добри съвети, но са на парче, т.е. концентрирани са върху последния пост на пишещия. В тях няма система, няма последователност, няма надграждане, а само съвет за развързване на завързана ситуация. Това също е ценно. Но не трябва да позволяваме детайлите да ни отвличат от цялостната картина.
А цялостната картина е изчистване на натрупаните с години емоции, а не решаване на отделни проблемчета. И това става с Процедурата в Мир със Себе си.
Ценният принцип, който може да се извлече от съветите на Алиса е, че за всеки ТЕС проблем, можеш да намериш решение пак с ТЕС. Просто прилагаш ТЕС върху проблема.
:D Именно! Все пак тук ти водиш. А система има и тя е в предпоследното ти изречение. Но и това съм научила в този форум, както и много друго още.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Оказа се, че имам проблем с щитовидната жлеза, а не подути лимфни възли както мислех. Правих ТЕС за лимфни възли, а сега се оказва, че имам въззел на щитовидната. Положението постоянно ми се променя от един проблем на друг, появяват ми се нови проблеми, а имам и стари и пак хаос от къде да започна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

ivangp написа:Tрябва да започнеш с процедурата В мир със себе си.
Ти, както и всеки друг, който търси пълна промяна.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Има една мисъл, която ми се върти в главата. Майката на моя приятел му пълни главата с глупости. Тя е доста властна и има напълно погрешен подход към нещата. Говори страшно много и му набива в главата всякакви погрешни мисли, които според мен пречат много. Виждам, че той вярва във всяка нейна глупост и това пречи и на мен. Аз рядко се виждам с нея, но малкото пъти, в които се виждаме виджам и чувам погрешните действия и приказки. Как да се освободим от това влияние? За мен тя е причината за много от проблемите. Моя приятел няма да възприеме ТЕС и аз дори да правя нещо за мен до колко ще има ефект при това непрекъснато атакуване от нейна страна? Тази жена не спира да бълва какви ли не блокажи..
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

Работи върху себе си. Като промениш себе си се променя и света около теб. Или приятелят ти ще прозре, или майка му ще спре, или (това е най-вероятно) ще си намериш нов приятел.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

При тесане ми проблясват някои неща, които съм забравила или не съм им обърнала достатъчно внимание. Обяснявам си защо съм хванала вирус примерно.
Също така ми изплуват някои неща когато сънувам. Сякаш подсъзнанието и съзнанието ми се свързват.
Още не съм започнала да работя по физическите си проблеми. Трябва ми повече време за избистряне. Забатачвам се в анализите си, защото имам противоречия и се чудя кое е правилно. По скоро не искам да повлиявам чрез ТЕС на нещо, в което вярвам, за да не стане по-зле или да не се объркам още повече......
Последно промяна от jabata на 29 Авг 2016 12:12, променено общо 1 път.
Публикувай отговор