Пропилян живот

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
SonBB
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Май 2016 13:47

Пропилян живот

Мнение от SonBB »

Здрравейте на всички.Чета от известно време форума,и така 1 месец след регистрацията ми все пак се реших да пусна тема.
Незнам всъщност какво целя с нея, може би помощ, може би просто да споделя проблемите си, прикрит от известната анонимост на интернет.

И така, аз съм мъж на 30год.Много ми е трудно наистина да пиша...пиша ,трия, спирам,мисля.. незнам дали ще може накрая да се разбере нещо :)
Еми да започнем от това ,че през целия си живот не съм обичал жена. Може би това е нещото, което ме кара да се чувствам доста зле и самотен.Тук таме съм правил секс, но никога не съм се привързвал към никоя жена. Всъщност мисля,че се страхувам от обвързване, страхувам се че ще бъда наранен.Може би съм до някаква степен доста чувствителен. Отделно и факта,че нямам никакви контакти с жени.Това също ме кара да се чувствам доста зле.Незнам как съм го предизвикал, но по никакъв начин немога да се запозная с момиче.Когато излезем някъде с приятели, нищо интересно не се случва, а когато да речем излязат те някъде без мен и винаги се случва така да се запознаят с момичета. Я на някой бар ще ги настанят при женска компания, я някъде другаде.Незнам какво е това чудо , все едно по някакъв начин отблъсквам жените.
Много често седя и си мисля,че си пропилях живота. Да доста често си го мисля, като гледам хората около мен как се обичат, как навсякъде се тръби че по яко от любовта няма ... а аз вечния самотник ... Цял живот без приятелка... Голяма част от приятелите ми се ожениха и аз останах сам. Мисля,че тогава вече напълно осъзнах как се чувствам.Някак си когато те бяха сами и ходихме напред назад се чувствах що годе добре.Сега лятно време, седя си в нас , вместо да съм някъде на вън. Мисля,че това ще е най-тъпото лято в живота ми. Добре,че е европейското да оправдавам постоянното си седене у нас, макар че дори не съм фен.
Та това е едно от нещата,който ме тревожат. Има още много, за тях може би ще пиша в друг пост, за да не става този много дълъг, макар че според мен са свързани до някъде нещата.

И така, какво мога да ТЕСам в цялата ситуация според вас ?
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Re: Пропилян живот

Мнение от neafeya »

Страх от отхвърляне.Кога си се почувствал за първи път така?Наранен?Отхвърлен?Чувствителен?Отблъскващ жените?
Дай случки...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Пропилян живот

Мнение от ivangp »

За да се страхуваш от това, че във връзката си с жена можеш да бъдеш наранен, или си го изпитал, т.е. бил си наранен ( някоя неосъществена или нещастна детска/юношеска любов) или си го наблюдавал в семейството си или при познатите си. Последния и най-малко вероятен вариант е да си гледал някой филм или да си чел някоя книга, която да те е впечатлила дотолкова, че си се асоциирал с главния герой, който е бил наранен от нещастна любов.

При всички случаи това са случки в миналото ти, които трябва да изчистиш, за да си промениш убеждението, че това (нараняването) ще се случи неминуемо и да се спреш да се страхуваш от това.

Докато не го направиш, ще продължаваш да отблъскваш жените и ситуациите в които би могъл да срещнеш подходящата жена. Защото в момента, както сам си осъзнал, точно това правиш. Енергийно, на подсъзнателно ниво ти влияеш на реалността си. Това както повод за отчаяние, така може да бъде и повод за радост, защото ти дава възможност да осъзнаеш силата скрита в подсъзнанието ти и да я използваш за да променяш реалността си по желан от тебе начин. Но се иска много работа.

Повече за убежденията и тяхната сила можеш да прочетеш тук: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=1389

Виж тази тема и започвай да действаш, както е описано в нея: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=1371

Как се правят декларации пише тук: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=14&t=413
По-подробно описание на изкуството на добрата декларация има в книгата ми Техника за Емоционална Свобода: http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=3&t=1384
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
SonBB
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Май 2016 13:47

Re: Пропилян живот

Мнение от SonBB »

Това за отблъскването, може би не се изразих много правилно. Като цяло исках да каже,че просто няма от къде да влязат нови жени в живота ми.
Средата в която се намирам е изцяло от мъже.Не съм бил студент,за да познавам много жени.Отделно на мойте приятели гаджетата,като ходим някъде винаги идвам сами.Никога не взимат приятелки с тях, като казват че нямат. Знам че не е много правилно да се надяваш на някой да те запознае с момиче... От една страна това също ме дразни, защото виждат,че ми липсват контактите с момичета, та толкова ли не си казват "това момче винаги е само , дай да извикам еди коя си , може пък да станат нещата"

Любовна драма със сигурност не съм приживял, всъщност имах една приятелка преди 5 години, но нищо не изпитвах към нея, ходих с нея просто ей така , защото беше прекалено настоятелна.Не съм използвач или нещо такова, но тя просто не престана да ме преследва. Все пак съм и благодарен,че ме прие такъв какъвто съм.Остава семейството. И да там са най-големите ми проблеми. От там явно тръгва всичко...

ОТХВЪРЛЕН ? Да бил съм отхвърлен, и то още на 4-5 дена. Баща ми са го молили бабите ми да дойде в родилния дом и да ме вземе. Той просто не ме е искал. От както се помня е бил само един фигурант в моя живот.Човек който не ми е дал и една капчица любов.Човек, който постоянно ми повтаряше колко съм калпав, след всяко нещо, което направя не като хората. Да речем ако изтърва една чаша и я счупя веднага се почваше " ама толкова да си калпав бива ли ,една чаша неможеш да държиш". Да тези негови думи ми повлияха, мога да каже за себе си че съм един несръчен млад мъж.Аз съм човек,който може да свърши нищожна работа в къщи.На фона на колегите ми,който едва ли не сами си правят ремонти в тях,аз мога само една крушка да завия ... Та май не споменах никъде, но човека си е алкохолик. Е поне не биеше майка ми, но всичките тези викове и крясъци са ми повлияли доста. Смисъл си ме сринаха психически.Провали ми живота. Като цяло винаги съм си бил кротък и сражлив,но с течение на времето много негативни емоции и нерви се натрупаха в мен,които просто нямаше как да излязат. Всичко таях в себе си. Идвало ми е да креща, а аз седях и нищо не правих.Мисля,че до някаква степен и майка ми е виновна за това ми състояние.Просто когато станах по голям ( да речем след 20) и е имало скандали,и съм искал да се намеся да е защитя, тя винаги ми е казвала да си седя в стаята да не се местя и т.н. И сега ги осъзнавам тези неща, имало е много ситуации в които искам да кажа нещо,а немога , просто думите не излизат.Тая, тая, тая ... С новите колеги като се запознах, да речем първото им впечатление за мен е ,че съм супер спокоен и кротичък... ХаххАха .... А какво всъщност ми коства това ...Как в мен бушуват урагани, това никои не го вижда и не го знае...
Имал съм и нервни изблици или нервни кризи незнам... Стоял съм на компа в нас да играя и се изнервам мега много и съм трошил телефони , дистанционни каквото ми попадне.Не ми пада пердето,ами незнам кво ... Определено мисля,че съм се побъркал... Понякога си мисля : "ами ако имам дете и почне да реве, дали ще мога да се оправям с него или ще го пребия " ... И такива мисли са ми минавали през главата..

Офф стана много дълго,а и май се отплеснах. Всъщност незнам дали се отплеснах,просто тези неща винаги са ми тежали. Сега ги пиша тук, пред напълно непознати.Може би ще ми олекне.Дано.След като немога да ги споделя с никой, защото така съм програмиран.

А иначе сега ми изникна една случка с баща ми и един от скандалите. На 10г, съм да речем и при един от скандалите той започна да се облича.Помислих си,че ще си замине и ще ни изостави. Сещам се,че ревях и крещах " той ще си , замине , той ще си замине"... Може би това е ситуацията от която изпитвам страх, някое момиче да не ме зареже.

А за подсъзнанието си е точно така. Опитвам се да мисля по положително.Мисля,че ако реша да направя нещо ще го направя, само трябва да повярвам.Проблема е,че е ми е трудно да повярвам.Може би нямам мотивация,или баща ми до такава степен ми е смазал психиката,че се страхувам да се проваля.

И все пак нещо положително за финал. Преди година ме оперираха, и като цяло трудно можех да почна работа, която да не е тежка.Отделно и продавах кола,която за 2 месеца никой не ми се обади да види :) И така в един друг форум прочетох тема,която до някаква степен ме вдъхнови.Реших всяка вечер преди да заспя да си повтарям една фраза " Нещата ще се оправят, положението ще става по-добро и по добре във всяко отнешение". И така 1 седмица след това първия оглед на колата стана факт.Не е продадох естествено веднага, но е продадох все пак. Започнах работа,която не ми тежи и до някаква степен ми харесва :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Пропилян живот

Мнение от ivangp »

OK. Хубаво е, че доста неща си осъзнал за себе си и за живота си дотук. Сега е време да спреш да обвиняваш баща си, майка си и приятелките на приятелите ти и т.н. всички други хора и обстоятелства, за това, което ти се случва и да вземеш нещата в свои ръце.

Подсъзнанието, както може да се програмира от минали случки, така и може да се разпрограмира и препрограмира. Точно за това трябва да се прави много ТЕС. За да се освободят тези потискани с години емоции.

Ако наистина си готов и имаш волята да промениш живота си, захващай се здраво с процедурата В МИР СЪС СЕБЕ СИ. Освен това всеки ден когато ти се появи каквато и да е негативна емоция я ТЕСай веднага. Отделяй поне час на ден за работа със случки от миналото. След една година ще си нов човек.

Ако не си готов и нямаш необходимата воля и дисциплина да го направиш, нещата ще вървят само към по-лошо.
Всичко зависи от теб. В теб е силата да се възродиш или да се загробиш.

Дерзай и ще успееш.
Всеки ден по малко е по-добре отколкото рядко и по много.

Попаднал си на правилното място. Сега остава да докажеш, че си правилният човек.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
SonBB
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Май 2016 13:47

Re: Пропилян живот

Мнение от SonBB »

Процедурата В мир със себе си е,че четох още в началото като се регистирах и ми се стори доста сложна.Поне първите 2 техники. Смятам да започна с третата където се разказва случката.Само,че не разбрах пак ли трябва да се прави декларация докато се потупват точките.А точките по дланта трябва ли?

Другото,което е просто не изпитвам никакви емоция към някоя случка от преди.Доста мислих и се мъчих да си спомня случки, наистина изкочиха доста, но към днешна дата не изпитам нищо към тях. Както казах прекалено много съм свикнал да събирам в себе си.

Ето една случка, която се разигра преди 17-18години и тогава се почувствах зле: Един съсед ми се обади да играем мач,каза че не им стигали хора и така.Аз отидох като не познавах почти никои.Стана така,че се бяха събрали 13 човека. 6 на 6 . Един става излишен, и естествено след като мен почти никои не ме познава ме отпратиха така да се каже. Казаха ми (смисъл един конкретен човек),че за мен няма място и да си тръгвам. Отидох си засрамен и ядосан,че моя съсед не се застъпи за мен, а реално топката беше негова. Та този,който ме изгони го помня още кой е, виждам го тук таме из махалата и определено мога да кажа,че го мразя.
Това е една от първите случки,които ми изникнаха и искам да изчистя. Но как да е изчистя... може би нещо ми притрепна докато е писах.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Пропилян живот

Мнение от ivangp »

Изчисти тази случка, както е описано в техниката на краткия филм. И пак пиши за резултати, проблеми и т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
SonBB
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 24 Май 2016 13:47

Re: Пропилян живот

Мнение от SonBB »

Здравейте отново.
Днес след близо месец, най накрая реших да започна отнякъде. Доста време изчаках, дали от мързел или от нещо друго, но днес все пак намерих време.
Случката,която описах по долу непрекъснато ми се въртеше в глава, исках да си спомня повече неща от тогава, да почувствам нещата каквито бяха тогава.
За съжаление не се получи нищо. Като за начало филма стана твърде кратък. Реално тръгвам от вкъщи и се озовавам на игрището.Избират се хората помежду си , аз ставам излишен и ме гонят. Не изпитвам нищо в момента. Явно прекалено добре съм свикнал да задържам нещата вътре в себе си.Тука съм чел за хора,които като ТЕСат плачат, побъват ги тръпки и т.н. При мен го няма това нещо.До такава степен ли съм успял да подтисна всяко чувство в себе си ?
В този ред на мисли... преди време работих в 1 бар . С другия барман станахме големи приятели, много се имахме. В един момент той напусна, аз започвам да си мисля, колко ще ми е гадно без него, как свикнах да се базикаме на работа, такива неща. Какво се случва всъщност... отивам на работа, него го няма и ... все едно никога не съм го срещал този човек. За мен живота си продължава нормално ... Нещата,които съм си мислил предния ден, няма помен и от тях.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Пропилян живот

Мнение от ivangp »

Да. Потискаш много яко. Използвай Пренареждане на матрицата. Описана е в допълнителни техники във форума.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор