Депресия с мисли за самонараняване!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Това са , както сам написа нови случки и нови аспекти свързани с темата самоубийство, които не си ТЕСал преди. Просто ги изчисти и тях. Рано е да се говори за изчистване на всичко. Дай си поне година време. И се рдвай като излезе нов аспект. Помни че всичко в природата е циклично и след възхода винаги следва спад, след който има нов възход.

Мяташ се от възторг в отчаяние, поради факта, че имаш някакви очаквания за това какво се случва, ще се случва и докъде си стигнал. Концентрирай се върху пътя, а не върху крайната цел, защото крайна цел няма. Просто прави следващата стъпка и това е. Налсаждавай се на слънчевите дни и изчаквай търпеливо да отминат бурите. Помни че колкото по-силна е една буря, толкова по-бързо отминава тя.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Възможно ли е Депресията ми да се завръща заради промяната на времето и идването на есента -зимата,защото тя се появи да речем миналата година ,ноември -декември ,а тогава времето не бешенито слънчево нито топло ? и сега с намаляването на слънчевата светлина и топлина да се завръща ? иначе продължавам с ПМ и днес правих 5 случки . друго което си мислех е да сменя щата в които живея с друг по топъл и слънчев .това би ли имало по благоприятен ефект в/у мен ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Възможно е. Смяната на климата ще ти се отрази добре, според мен. Аз лично винаги леко се депресирам като почне да вали навън и когато слънцето е скрито от облаци.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

ОК а ако съм пропуснал елемент от дадена случка или съм си помислил друго убеждение за дадена случка .се връщам пак изчиствам негативния елемент или си сменям убеждението и правя нов прекроен положителен спомен на 10 степен .Така ли се поправя?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Да, първо чистиш, после променяш в позитив.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте , вчера докато бях на работа и четях книгата на Луиз Хей си направих лека проверка на нещата които тя е написала в книгата си и така

Аз трябва : 1 да се излекувам ,2 да си намеря по хубава работа,3 да се върна при семейството ми , 4 да имам семейство, 5 да успея в живота.

Защо? : 1 защото не съм добре болен съм ,татко повтаряше това много често, 2 писнами да слугувам на хората (клиентите) , 3 не съм ги виждал от 10 години, мисля че съм изоставил майка на баща ми , 4 Време ми е, татко повтаря това постоянно , 5 За да им докажа на семейството ми ,че става нещо от мене, на баща ми
След това заменяме аз трябва с ако наистина исках, бил могъл , и така
1 Ако наистина исках, бих могъл да оздравея 2 ако наистина исках , бих могъл да си намеря друга работа ,3 ..........мога да се върна и ги видя 4 .............да си създам семейство 5 ...........бъда това което искам
А защо не си искал ?
1 не полагам достатъчно грижи за себе си 2 смятъл съм че няма нужда 3 страх че загубя каквото съм постигнал 4 не съм си намерил подходящ партниор 5 страх че няма да успея

В тези отговори се съдържат много утвърждения които аз съм използвал в живота си многократно , но като се запитах откъде идват те : ТАТКО по голяма част от тях ? лека полека започнах да осъзнавам че аз съм заприличал на него , попил съм като гъба много от утвържденията които той е използвал и съм ги взел като мои и съм ги ползвал като максима .

мисля си че имам много гняв натрупан в мен към Баща ми и сега се залавям да работя със случки да им правя ПМ . ПОжелайте ми успех
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Успех!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Много се прозявам и очите ми се наводняват ,в последно време като правя ПМ - това добре ли е ?

И отскоро когато имах кризата онея дни с мислите за самоубийство ,ми излезе нов физически симптом , усещам как горната част на бедрата ми гори- пари и ушите ми пищят по силно отпреди ,на 7 степен да кажем .как да процедирам сега ?
kisssy123
Активен
Мнения: 103
Регистриран на: 30 Ное 2015 22:31

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от kisssy123 »

Успех :)
Никой не се връща от дълго пътуване същия човек какъвто е бил преди.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Добре е. Процедирай както и досега. Работи със случки. Усилването на негативни симптоми и емоции е добър знак. Показва, че си напипал нещо съществено, което трябва да се изчисти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Здравейте , продължавам си по план аз , сега виждам как като вляза от една случка , отивам в още 7-8 ,опитвам се да чистя каквото мога , но не съм сигурен ,че го правя добре . Какво имам впредвед като вляза в случка 2,3,4,5,6 и т .н. аз не се тупам по точките само си представям как яз тесам върху миналото ми аз ,така съм по концетриран.това грешно ли е.после като стигна до някакви ранни случки ,които като изчистя не мога да продължа до по нататък ? Да приемам ли че съм се справил , щото като си ги представя пак уж съм ги изчистил .
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Добре е да се потупваш физически докато въображаемо потупваш миналото си АЗ.
Всички случки през които си минал с ТЕС или ПМ се проверяват дали са изчистени / преобразени.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Петър РФи
Активен
Мнения: 140
Регистриран на: 12 Май 2016 22:42

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Петър РФи »

Уф при мен 4 сутринта ,не мога да спя , нови още по лоши мисли се прокрадват в съзнанието ми ,от седмица или повече ми се върти идеята че имам Рак , за това кожата на върха на бедрата ми пари .дори си мисля че телефона ми е този който ми го дава ,даже го нарекох раково отделение и за това страня от него и дори не го нося в джоба си .тази сутрин пак като по часовник се събуждам около 4 сутринта както през последните 2-3-4 седмици , да ходя по малка нужда и вътрешно чувам как аз мразя себе си . Какво по дяволите става с мен ? Скачам от крайност в крайност . А смятах че правя необходимато ? От няколко седмици също си представям как се прибирам в Бг и се записвам за час в Бареп и си представям че чрез тяхна помощ ,се оправям .вече започвам да мисля всякакви щуротии .как бих могъл да си помогна ?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от ivangp »

Пробвай една седмица да не ядеш никакви въглехидрати и да ядеш много животински мазнини, краве масло и кокосово масло плюс нисковъглехидратна зеленчуци. такъв тип хранене често има добро влияние върху психиката. Пиши след седмица има ли промени в състоянието ти. Не спирай да ТЕСаш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Депресия с мисли за самонараняване!

Мнение от Alisa »

Петър РФи, забелязала съм, Иван сигурно също, че колкото повече човек се справя, толкова по-страшни, много и объркани му изглеждат нещата. Това е защото сме махнали един два слоя от неведението си и започваме да виждаме все повече от затрупаните си тревоги. Не, не са станали повече, те са си все толкова броя, просто започваме да ги осъзнаваме все повече. Това всъщност е добре, защото колкото по ясна е една мишена, толкова по-лесно ще се прицелим и уцелим. Нали!? Приеми, че това сега е временно и просто е част от пътя. Да, не е лесно или приятно, но е временно, преодолимо и възможно. А щом ти се дава, значи си все по-готов да се справиш. Освен това ти не спираш да работиш – упорито, самостоятелно, получаваш адекватно съдействие и доста емоционална подкрепа. Значи, ще стане, само въпрос на време е.
За твое улеснение и яснота – БАРЕП е просто сайт, в който са обявени сертифицирани терапевти, не е кабинет. Иван фигурира в сайта, аз също, Мая и Яна, също (всички сме тук, тръгнали сме от тук и още сме тук), възползвай се.
:wink:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Публикувай отговор