Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Ще се опитам да го направя. Като цяло съм депресирана, може би отчаяна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

Ако пак ти стане толкова зле не работи сама по този проблем. Потърси помоща на опитен ТЕС терапевт.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

ivangp написа:Ако пак ти стане толкова зле не работи сама по този проблем. Потърси помоща на опитен ТЕС терапевт.
Не смея да работя по проблема, защото доста ме втресе и сърцебиене получих. Работих по друг проблем и нещо не се чуствам психически стабилна, за да продължа. Сякаш ми се влоши състоянието :? Давам си малко време за почивка и без ТЕС, за да се поосвестя. А специалист как да избера? Нямам доверие много много. Трябва ми някой,който да действа успокояващо, че от най-малкото се шашкам.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от Alisa »

А специалист как да избера? Нямам доверие много много. Трябва ми някой,който да действа успокояващо, че от най-малкото се шашкам.
Въпреки това, се приемам и обичам такава, каквато съм!
:D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

За специалист пробвай с Alsia или Maydob от форума. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Изглежда, че сама се вкарвам в напрежение. Изчетох какви ли не статии форуми и т.н. покрай моите проблеми, че нарая се докарах до още по-голям стрес и това ме натовари много психически. След близо 2 години четене на какво ли не, ми трябва антистрес от това. Не съм задълбавала и чела за Луиз Хей особено, но реших да пробвам упражнението с огледалото и да си казвам, че се обичам. В началото беше трудно, даже ми се стори изключено да го направя. Все пак успях и сега го казвам, но не виждам ефект от това. Пробвах да си кажа, че трябва да се отпусна - тук сякаш имаше ефект. Изглежда прекалено много съм се стегнала и може би личната лекарка правилно ми беше изписала успокоителни за обрива, който карах половин година. Толкова се бях спекла, че нищо не исках да пия, може и страхова невроза да съм си докарала...Изглежда, че ми трябва успокояване, някакъв вид релакс, може би смехотерапията ще се окаже, че има силно действие :lol:
Любов
Участник
Мнения: 98
Регистриран на: 12 Авг 2015 20:56

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от Любов »

Здравей, ще ти пиша от опит. Много дълго време бях все тревожна, неспокойна, дори и да нямаше видима причина. Много дълго време ходех на терапии, терапевти и специалисти... със сигурност и тази работа имаше принос. Започнах и усърдно да се занимавам с ТЕС, много страхове тесах, случки..в един момент стигнах до прозрението, че всички страхове са в ума ми, но колко в реалността ми се случват. Установих, че тялото ми толкова дълго време е живяло в страх и в състояние на стрес, че е под заплаха, че като, че ли нещо всеки момент ще се случи...едно такова усещане, че си нямах на идея..какво е обратното състояние...да ти е отпуснато, спокойно...започнах съзнателно да се уча на това. Йогата ми помогна също, доставянето на повече удоволствия и да се фокусираш да запомняш с тялото си усещанията за това. Колкото до Луиз Хей, чела съм много от книгите й, също се мъчех доста време с методите... но да си кажа, вътрешно се получаваше един конфликт...и да се опитваш да замазваш с положителни утвърждения, когато отдолу стоят много други неразрешени емоционални проблеми..да кажем, дори негативните мисли, винаги са вследствие от нещо преживяно..и когато чистиш тези преживявания, те съвсем естествено се променят..в положителни. И мисля, че с ТЕС точно това се случва. Но си отнема време и много работа. Трябва търпение... и колкото и да ти се иска... да не се отказваш.
Иначе се получава нов конфликт, а най - важното е да си честен пред самия себе си...дори да не можеш да се приемеш или да кажеш, че се обичаш..със сигурност отдолу има много защота....и ще е добре да ги изтесаш всички.
Иначе да, хубаво е да си намериш и твоето нещо, което да те релаксира или зарежда приятно. :)
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Любов, много благодаря за споделеният опит, това ми дава сила да продължа ;) Благодаря и на Иван за съветите!
Изглежда, че и аз не подозирам какъв скрит стрес има в мен и трябва много работа,за да се успокоя!
Въздейства ми много емоционално ТЕС и виждам, че има ефект. Пак се разболях, но когато се почуствах по-добре реших да продължа и направих няколко тесания, но последното така ме афектира и засили емоциите ми, че не можах да спя много много. Оказва се, че задържам емоции в мен, които са много, много по-силни отколкото мислех. Ще трябва пак да пробвам да ги изчистя, че не успях, даже на сутринта още бях под тяхно въздействие :?: :!: :?:
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Списъкът за тесане много ми се увелиличи и с всеки ден става по-голям. Всякакви неща ми изплуват за тесане. Изостанах много с графика обаче заради този ефект от нервната криза. До колкото схващам не искам да се освободя от проблема - за това ли се получава това състояние?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

До колкото схващам не искам да се освободя от проблема - за това ли се получава това състояние?
Най-вероятно, да.
Имай предвид, че това, което излиза, си е в теб. Дълго време е било в теб и като виждаш колко е много, трябва да се радваш, че го вадиш на повърхността и имаш средство с което да го елиминираш и да се освободиш от оковите му.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Благодаря отново за насоките. Тепърва ми предстои вадене, още съм в началото. Изглежда, че кризите ми са вид вадене на нещо, но след тях се чуствам май по-зле :(
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Изглежда, че при някои тесания има добър ефект, а при други се връщам назад. Беше ми минало подуването на ребрата, но след тесането, от което получих нервната криза пак се върнаха болежките. В по-лека степен, но ги има. Състоянието ми се върна пак назад, нещо ме връща. В момента съм в апатия от последния тес. :!:
Другото което съмпробвала е Квантовата Синхронизиция. Бях се записала на събитие за антистрес техники и тази определено имаше много добър ефект. Усещането беше невероятно красиво. Бях изпълнена с красотата на чистотата. След това пак пробвах, но не се получи така добре. Сякаш споделеният опит от другите ме обърка. Пробвах след време пак и много ми беше трудно да го изпитам, но успях. Зарадвах се от успеха и реших да използвам красотата, като насочих към нея моите проблеми. Казах си, че искам тъмното в мен да стане светлина, да бъде изчистено. И вместо красота настъпи пак паниката...
Иска ми се пак да пробвам КС, но паниката която ме обзема, ме спира :(
Оказа се, че съм започнала да чета за Чистото осъзнаване, но не съм стигнала до упражнението, а и в книгата така е описано, че нямаше да го разбера. Радвам се, че го усетих, но само за малко :( Имам нужда от КС, но от първото, което ми подейства освобождаващо.
Може ли с КС да се освободя от паниката и как :?:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от ivangp »

Може. Просто усещаш две различни точки едновременно. Това е. Толкова е просто, че хората не могат да повярват, че е толкова просто и го правят сложно, като добавят разни елементи и най-вече фалшиви очаквания, надежди и желания.

Първият път когато човек прави нещо, той не знае какво да очаква и поради това е като дете, което опознава света и подхожда към него с любопитство, а не с очаквания. И поради това техниките проработват за повечето хора първия път когато ги пробват. Защото не са ги натоварили с очакванията си. А след това, когато вече имат позитивен опит хората правят грешката да очакват същия резултат или някакъв друг желан от тях резултат следващите пъти когато правят техниката.
Това очакване и отчаяно желание за някакъв определен резултат пречи на техниката да проработи.

Спри да очакваш! Прави техниката с осовободено от отчаяно желание за резултат съзнание остави резултата да те изненада. И красотата ще се завърне. Няма да е същата красота, но пак ще е красиво, макар и по различен начин.

Това е като правене на секс. Натовариш ли акта с очаквания обикновено следват разочарования.
Усещанията с един и същ партньор, в една и съща обстановка, на една и съща спалня, в една и съща поза, в един и същ ритъм на движение, никога не са едни и същи. И това не е по вина на нито един от партньорите, нито на техниката, позата или обстановката. Оргазмът не е гарантиран и дори да се получи, никога не е един и същ. Просто нищо не е едно и също. Всичко се променя с времето и никога не можеш да стъпиш два пъти в една и съща река. Водата, в която си стъпила първия път, вече е отминала. Вторият път стъпваш в нова вода, която е различна от първата.

Подхождай с любопитство, а не с очаквания и остави вселената да те сюрпризира.
Няма ли очаквания, няма да има и разочарования.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

Много добре казано! Хем тези неща ги знам, хем ги забравям някак. Хем бързам, хем се бавя.
Благодаря за помощта!
Честита Коледа!
jabata
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Май 2016 12:54

Re: Проблемна връзка, нервна криза и още нещо.

Мнение от jabata »

За много години!

Сънувах, че правя тес за кошмар. Или по-точно казано сънувах кошмар, имаше кръв и бях обвинена в нещо, което не съм извършила, но съм участвала. Започнах да правя трескаво в съня си тес, че това не е възможно, мислех, че ще се побъркам и след това се събудих.
Нормално ли е в сънищата да се ползва тес, за справяне със ситуацията. Аз не съм правила тес нарочно от една седмица, за да не се натоварва организма. Бях намислила за какво да правя тес днес, но май ще изчакам. Този сън ме обърка и беше много гаден, имаше много подробности. Няма да го разказвам, но като филм на ужасите си беше. Като цяло много сънувам след тес.
Публикувай отговор