Проблемна връзка

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
bluesky
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Яну 2019 16:12

Проблемна връзка

Мнение от bluesky »

Открих ТЕС преди месец. Имам положителни резултати с нея. Наистина отшумява болка с нея и това ме радва.
Сега работя за нещо, което много ми тежи. Тук резултати за момента няма.
Имам прекрасен приятел. Мил, грижовен, с чувство за хумор, трудолюбив. Домът му, колата му светят от чистота. Готви с огромно удоволствие, но...
Последно промяна от bluesky на 17 Фев 2019 16:00, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка

Мнение от ivangp »

Здравей, bluesky!
Добре дошла във форума!
Можеш да си помогнеш за този проблем с ТЕС.
Обърни внимание, че можеш да помогнеш на себе си, а не да промениш дъщерята на приятеля си.
Това, което трябва да направиш, е да изистиш с ТЕС всички негативни емоции, които изпитваш към дъщерята на приятеля ти и факта, че тя не те приема. Както и да ПРИЕМЕШ безусловно възможността тя никога да не те приеме.
Колкото повече се опитваш да я накараш да те приеме, токова повече тя ще се старае да те отблъсне.
Да не те приема е абсолютно нормално. Тя ревнува баща си от теб и не иска да го дели. Естествена човешка реакция, която тя самта може да не осъзнава.

този, който евентуално би могъл да оправи нещата в случая е бащата, като поговори с дъщеря си и ѝ обясни, че никой никога няма да замести майка ѝ. Че ти не се опитваш да го направиш. Че любовта му към теб и към нея са различни и, че едната не влияе на другата. Че тя е и винаги ще бъде на първо място в негович живот и че вие двете бихте могли да бъдете приятелки, което би го улеснило много в личния му живот. Че той има нужда от интимност, която тя не може да му даде и т.н.

Ти от своя страна трябва да останеш неутрална и да не правиш никакви постъпки за стопляне на отношенията, а да изчакаш тя да ти подаде ръка по някакъв начин и когато го направи да отвърнеш дружелюбно, но не възторжено. Един вид тя ти подава топка за игра, ти не я игнорираш, не я отблъскваш а й връщаш топката, показвайки, че си готова да продължите играта и очакваш нейното следващо подаване.
Т.е. ти си резервирано дружелюбна, а не отчаяно търсеща одобрение и правеща салта за да бъдеш харесана.

Но всички тези поведенчески стратегии могат да бъдат приложени само след като изчистиш всички негативни емоции, които асоциираш с този проблем (всъщност негативните емоции са проблема ти) и напълно и безрезервно ПРИЕМЕШ, че тя може никога да не те хареса, одобри и приеме.

Въоръжи се с търпение!
И ТЕСай яко и ежедневно.
Това, което виждаш момента, е само върха на айсберга.

Също така горещо ти препоръчвам да се присъединиш към ТЕС практиките, които правим всяка седмица. Повече информация за тях можеш да намреш тук: https://www.-----.com/groups/1173473689478199/
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bluesky
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Яну 2019 16:12

Re: Проблемна връзка

Мнение от bluesky »

Благодаря много за отговора.
Аз малко се поуспокоих.
Продължавам да тасам :)
Всичко което чувствам:


В момента се чувствам добре, эа което съм благодарна.

Намерих едно видео. Здрави, богати и щастливи на Тео. Вчера го намерих. Много ми хареса и запачнах да го прилагам.

Но имам чувство, че съм малко хаотична.

Но тесам и съм благодарна. Мисля, че метода е уникален.

Моля пратете ми отново линка. Като кликна на него ми дава грешка.

Благодаря още веднъж!

Хубава и успешна нова година!!!
Последно промяна от bluesky на 17 Фев 2019 16:08, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка

Мнение от ivangp »

Първо искам да те поздравя, че ТЕСаш често и редовно.
Второ да ти обърна внимание, че готовите филмчета за ТЕС на някакви проблеми не са оптималния начин да се прилага ТЕС.
Трето - ТЕС=Техника за ЕМОЦИОНАЛНА Свобода
Трябва да се ТЕСат емоции, а не мисли или факти.
В дадените от теб примери не видях нито една емоция.
Не знам откъде си научила ТЕС, но ти препоръчвам да си купиш книгата ми, където ясно е обяснено как се ТЕСа оптимално.
Кликни на горе дадения линк. Замести многоточието в браузера си с думата фейсбук на латиница и натисни Еnter. Линка ще проработи. (думата фейсбук изписана на латиница е забранена в този форум и затова линка не работи).
Или потърси във Фейсбук групата INSIDE-OUT там има информация за практиките.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bluesky
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Яну 2019 16:12

Re: Проблемна връзка

Мнение от bluesky »

Благодаря!

Първо искам да Ви поздравя за имения ден! Желая Ви здраве, успехи и много лично щастие!!

А книгата ще гледам да си я купя тези дни.

И групата намерих. Поисках вече присъединяване.

Благодаря още веднъж.

Хубава нова седмица!!!
Последно промяна от bluesky на 17 Фев 2019 16:09, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка

Мнение от ivangp »

Благодаря за пожеланията!
Не трябва да формулираш проблема си.
Трябва да работиш върху всяка негативна емоция отделно.
Прочети книгата. И виж това: http://emozdrave.info/forum/viewforum.php?f=12
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bluesky
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Яну 2019 16:12

Re: Проблемна връзка

Мнение от bluesky »

Благодаря

Започнах да чета историята на Алекс.
Едновременно тесам, но май бъркам.

Аз по принцип имам ниска самооценка.

Да ми мине живот и здраве изследването ми, всичко да е ок и трябва да тесам

... Аз съм стара, грозна, бедна, скучна, мълчалива...

Тези неща ги чувствам на подсъзнателно ниво. Иначе мисля, че с м доста симпатична за годините си. Но никога не съм имала самачувствие.

С една дума : Помощ!

Надявам се най-накрая да се науча как да постига здраве щастие и любов. Незнам защо, но вярвам, че ТЕС може да ми помогне. Имам много да работя върху себе си.

Благодаря предварително.

Хубава вечер на всички!!!
Последно промяна от bluesky на 17 Фев 2019 16:10, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка

Мнение от ivangp »

bluesky написа: Едновременно тесам, но май бъркам.

Тесах:

... Моя приятел ми липсва...
... Моя приятел се държи студено с мен...
... Сега се радва, че ме няма...

И всичко това с надеждата да има обратен ефект. Докато си ги казвам тези неща усещам болка в дясно под гърдата.

В дадените от теб примери няма емоция. Нито физическо усещане.
Правилно би било:
........моят приятел толкова ми липсва че усещам болка в дясно под гърдата.........
И оценката преди и след няколко кръга ТЕСане трябва да е за силата на болката под гърдата.

Резултата ме разочарова. Днес като му се обадих, каза че си почива от мен и му е леко.!!!! :(
С Тес променяме единствено себе и своето отношение към фактите. Не можем да променяме други хора по желание.
Всъщност го натоварих с желанието ми да почиваме заедно и да сме заедно на празниците. Миналата година бяхме. За тази детето - каза не. Аз просто плаках. Няколко пъти. И даже се извинявах след това. Но се натрупаха - почивка без мен, Никулден без мен, Коледа без мен..
Никого не можеш да натовариш, ако той не позволи да го товариш. И никой не може да те натовари теб, ако ти не позволиш да бъдеш натоварена.
Аз по принцип имам ниска самооценка.

Да ми мине живот и здраве изследването ми, всичко да е ок и трябва да тесам

... Аз съм стара, грозна, бедна, скучна, мълчалива...
Тук пак има само съждения, но не и емоции.
Надявам се най-накрая да се науча как да постига здраве щастие и любов. Незнам защо, но вярвам, че ТЕС може да ми помогне. Имам много да работя върху себе си.
Ако работиш упорито, точно това ще постигнеш. Няма да е лесно и пътя ще е трънлив.
Но правилно си усетила, че трябва да рабоиш върху себе си.
Колкото повече научавам за този ти приятел, толкова повече си мисля, че можеш да намериш по-добър.
Но за да го направиш първо трябва да промениш себе си.

Помощ ще намериш, както тук, така и на ежеседмичните ни практики. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bluesky
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Яну 2019 16:12

Re: Проблемна връзка

Мнение от bluesky »

Здравей Иване

Благодаря за това, че ми отговаряш!

Първо да споделя, че изследването мина. Написаха някакви сложни неща, но казаха, че няма нищо страшно. Слава на бога. :) Че много се страхувах.
Имам някакви неща по таза. И ме наболява доста. Но са възрастови изменения.

Започвам да работя за тях. Тук си казвам:

... че ме боли кръста, аз... и потъвам в усещането...

И за самооценката ми. Мисля декларацията да звучи така:

... се чувствам се стара, грозна, бедна, скучна и болна..

Тук много моля, ако трябва да ме коригираш. Благодаря предварително!

Може би малко и да приятеля ми. Но усещането ми за него някак не върви в положителна посока. Ще видим.

И да си дам 30 дни с тези две декларации. Добре ли е.

Е ще продължа и да чета. Прочетох темата на Алекс. Много мотивира. Сега съм в София. Днес се прибирам към моя град. Ще си взема и твоята книга до края на седмицата.

И ще пиша.

Благодаря, че ви има :)

Хубав ден на всички.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка

Мнение от ivangp »

Виж линка който ти дадох по-горе.
Прочети информацията там няколко пъти.
Преформулирай си декларациите и пак ги напиши.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bluesky
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Яну 2019 16:12

Re: Проблемна връзка

Мнение от bluesky »

Аз ще пиша малко повече. Сега искам само да споделя, че много ме боли кръста и гърба. За много случаи тесане с няколко кръга ме успокоява. За кръста не.
Тесам следното:

Въпреки, че продължава да ме боли кръста и гърба, аз напълно приемам и обичам себе си. - това най много.

Въпреки, че ме е страх да не се разболея, аз напълно и безрезервно приемам и обичам себе си.

Като пътувам в рейса си казвам: Къпя в любов и здраве цялото си тяло.

Съмняваха се за метастази в костите. Сцинтиграфия та не можа да ги потвърди. Заключението е: Няма убедителни данни за М. в костите.

Имам 5 месеца да се вкарам в ред. През май-юни нови изследвания.

Между другото - да пиша ли нова тема. Защото нещата се промениха. Почти не се сещам за дъщерята на моя приятел. И там има развитие, мисля да споделя тези дни. Но приоритета ми е зрането в момента.

Благодаря и хубави почивни дни!
bluesky
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Яну 2019 16:12

Re: Проблемна връзка

Мнение от bluesky »

Продължавам да тесам.
Последно промяна от bluesky на 17 Фев 2019 16:12, променено общо 1 път.
bluesky
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Яну 2019 16:12

Re: Проблемна връзка

Мнение от bluesky »

Тесам:
... Моя приятел ми липсва и плача, аз...
Тесам случки от миналото. Мама се беше скрила от мен. Вуйна ме пренебрегване, а аз много я обичах...
Съсипана съм. Чета молитвата отче наш непрекъснато. А уж когато обичаш това се връща към теб. Дори да е така, на мен не ми се случи.
С пожелание за здраве и споделена любов към всички.!!! :)
Последно промяна от bluesky на 17 Фев 2019 16:04, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Проблемна връзка

Мнение от ivangp »

Болки в кръста = усещане за липса на подкрепа
Болки в горната част на гърба = усещане за липса на споделена любов

Не можеш да пуснеш някого да си отиде, след като никога не си го притежавала.
Можеш само себе си да пуснеш да си отидеш, т.е. да се разделиш вътрешно с този човек.

"Никога досега не съм чувствала такава чиста любов" може да бъде изтълкувано по два начина.
1. Само този човек може да ме накара да чувствам такава чиста любов - което е най-лошата интерпретация
2. Аз съм способна до обичам по-силно, чисто, иске=рено и всеотдайно, отколкото досега и след като този не можа да го оцени аз заслужавам да намеря друг, който ще е достоен за моята любов и ще ме обича както заслужавам да бъда обичана.

Всичко, което ни се случва, се случва по най-добрия начин и в най-доброто за нас време.

Продължавай да ТЕСаш и вярвай, че още по-добри времена предстоят и скоро ще срещнеш истинската любов. Но преди това да се случи ти трябва да си готова за нея. А още не си. Като изчистиш с ТЕС миналото си, ще си.

ТЕСай и пиши.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
bluesky
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 04 Яну 2019 16:12

Re: Проблемна връзка

Мнение от bluesky »

И за още един отговор бих искала да помоля. Може ли да Тесам с положителна напомняща фраза. Примерно да потупвам по точките и да казвам: аз имам прекрасен, добър и любящ приятел, или аз съм красива, или аз съм забавна... И как би звучала, декларацията в такъв случай.

Благодаря ти много предварително!
Последно промяна от bluesky на 17 Фев 2019 16:13, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор