ТЕС при физически симптом на дете

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
TVRD
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Яну 2019 09:18

ТЕС при физически симптом на дете

Мнение от TVRD »

Здравейте, не намерих подобен въпрос, та се налага да попитам.
Става въпрос за сина ми, на почти 5 год. : От 2 дена е със задух и кашлица. Първата вечер час и половина ТЕС-ах, като тупах по неговите точки за кашлицата, за задуха, за трудното дишане, за свиркането на гърдите. Всичко мина, детето се успокои и спа спокойно. Вчера през деня беше добре, почти не е кашлял, легна и заспа спокойно. И така до 2 часа, когато се почна отново със кашлицата и задуха. ТЕС-ах отново, успокои се и отново заспа... за още 2 часа, когато отново се повтори същото - кашлица, задух и ТЕС-ане... Сутринта отново се събуди с кашлица и свиркане, но този път не можах да ТЕС-ам, че и бебето се събуди...
Та въпросът ми е : до кога така? нали уж проблема изчезваше завинаги! И ако това важи само за емоционален проблем, как тогава да разбера кой е емоционалният проблем, който провокира този задух?
Това не му е за пръв път, 2 пъти преди това е имал, първият път стигнахме до болница, казаха, че не е астма... Вторият път се оправи с хомеопатия и бабини илачи... Сега не иска..Да не би да трябва да му правя Предизвикателството???
Дайте съвет, моля!!
Благодаря за търпението!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС при физически симптом на дете

Мнение от ivangp »

1. Може да го разпиташ какво му се е случило, което го е уплашило разгневило или натъжило преди да започне кашлицата.
2. Може и ти да помислиш за такива случки, които според теб е възможно да са предизвикали силни негативни емоции у него и след като някои ти дойдат наум да ТЕСаш за тях чрез прокси (върху себе си) или директно върху него. Дори да казваш неверни неща, това няма да влоши нещата, а може само да ги подобри.
3. Работи интуитивно. Представи си, че си в тялото му и работи с това, което ти се появява като идеи за причини, визуализирай състоянието на дробовете и гърлото му и ТЕСай с визуализацията, докато тя се промени в приятна и т.н.

Виж темата за Прокси във форума - Допълнителни техники и методи.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
TVRD
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Яну 2019 09:18

Re: ТЕС при физически симптом на дете

Мнение от TVRD »

Здравейте!
Много благодаря за отговара и напътствията/съветите! Синът ми вече е добре, но не изключвам вероятността пак да му се случи...
Аз съм още начинаеща в техниката, чета и препрочитам книгата и форума редовно, за да си изяснявам разни неяснотии, но все още си има такива. Имам още въпроси и не знам тук ли да ги задам, или в съответната тема... Ще пробвам тук, а Вие ще кажете, ако не е уместно.
Първо относно Вашите съвети:
1. Да го разпитам за възможни случки от преди първото получаване на кашлицата и задуха (които той със сигурност няма да помни), или сега, последния път? Т.е. дали нещото, което е провокирало първия път е същото и сега и се повтаря и потретя, защото емоцията е спотаена някъде вътре в него и го разболява и пак и пак, или онова си е било за тогава, а сега е нещо друго? Разбрахте ли нещо?
Когато ТЕС-аме не емоция, а физически симптом, не изчистваме ли и емоцията, която го е предизвикала, или ако не работим директно с емоцията, за да я изчистим, не можем да се справим и с физическото й проявление задълго?
2. Аз имам една - две предполагаеми причини, но те не са определени случки, а нещо повтарящо се. В такъв случай как трябва да е декларацията? : "Въпреки че, (всеки път) когато това се случва (казвам кое), аз съм тъжен/ядосан ( аз се натъжавам/ядосвам), аз съм добро момче... "? И напомняща фраза: "Натъжавам се/ ядосвам се когато..."?
3. Това с визуализирането е много трудна работа за мен... Не че нямам въображение, но като се насиля да си представя нещо, и то изчезва по някое време и после трябва пак наново... но това предполагам, че с практика се оправя...
Относно Прокси - също ми се струва трудно (и по-бавно) и то частта с изчистването първо на моите емоции - всяка една емоция поотделно ли трябва да чистя, или може всичко в една декларация. Ако е в една, трябва ли да ги назовавам всичките, или просто да кажа "всички негативни чувства, които изпитвам относно..."? Освен това не мога определя кога/дали съм ги изчистила въпросните чувства (аз винаги ще се притеснявам, например, че детето ми е болно)... Много съм зле, нали?
И още за прокси - трябва ли да използваме 9Г, при положение, че не става въпрос за нас и нашия мозък? Също и 9Г използва ли се, когато потупваме точките на друг, или да му тупаме 9Г точката, а той да изпълнява движенията с очите, броенето и тананикането (което при дете няма как..)?
Май прекалих с въпросите. Със сигурност има и още, ама друг път..
Благодаря, за търпението да прочетете толкова думи! Благодаря и за помощта! Бъдете здрав!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС при физически симптом на дете

Мнение от ivangp »

1. Всяко нещо, което се повтаря, е започнало от някъде. Т.е има първа случка. Ако не си спомняме първата случка, работим с тези, които си спомняме.
2. Колкото сме по-конкретни в назоваването на емоции и физ. усещания толкова по-добре.
3. Всяко нещо по отделно е по-добре.
4. Не е нужно да се прави 9Г.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
TVRD
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Яну 2019 09:18

Re: ТЕС при физически симптом на дете

Мнение от TVRD »

Здравейте!
Благодаря за отговора! Ще работим...
Има и друго нещо, което ме притеснява при сина ми и то много повече, но сега се замислям дали нещата не са свързани... Ще споделя и моля за съвет!
Детето ми е, меко казано, срамежливо, да не кажа асоциално. В чужбина сме и започна училище малко след навършване на 3 год. В началото това беше голям стрес за него, много плака, не искаше да се отделя от мен. Всяка сутрин с рев отиваше на училище и това продължи месеци. Отдавах го на това, че до момента не беше се отделял от мен за повече от половин час и през последната година рядко се случваше да общува с някой, различен от мен (баща му вече беше в чужбина, а ние все още си бяхме в бг). Спря да реве по едно време, ама пък нищо не правеше, седеше по пейките и гледаше как играят децата, не играеше и не общуваше с никой. Изпитваше ужас и страх като се събереше с много деца на едно място, като го оставях на училище, целият трепереше. Усъмниха се, че е аутист, но, слава Богу, се оказа, че не е... Отдавахме нежеланието му да говори на това, че все още не знае езика и не се чувства уверен. Но не е баш така, защото сестра ми ни беше на гости и за 1 месец не й продума и 1 думичка...
Заведох го на хомеопат и почнахме някакво лечение. За 8 - 9 месеца оттогава има доста голям напредък - изчезнаха страхът и паниката от многото деца и от непознати, вече не трепери, като се разделяме на училище, усмихва се и си играе, къде сам, къде с другите деца... абе почти нормално се държи. Ама почти. Все още не иска да говори. Говори само с учителите, като го попитат нещо, и то доста плахо и тихо. И все още си е доста срамежлив. Иска му се да си играе с децата и да си говори с тях, но не може да събере смелост. И аз много искам да му помогна, но не знам как. Хомеопатията като че ли вече не действа...
Има ли начин да му помогна с ТЕС? И какво трябва да ТЕС-ам - срамежливостта, страха от непознато и непознати, неувереността, нежеланието да говори...(Дали думите, които иска да каже, но не може, не засядат на гърлото му и го разболяват?) Или пък да търся някакви случки?
Благодаря отново за търпението да ме изчетете.
Бъдете здрави!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС при физически симптом на дете

Мнение от ivangp »

TEС-ай всичко това
И срамежливостта, страха от непознато и непознати, неувереността, нежеланието да говори...
Неизразените емоции разболяват всеки.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
TVRD
Участник
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Яну 2019 09:18

Re: ТЕС при физически симптом на дете

Мнение от TVRD »

Благодаря!
А как да ТЕС-ам случки при детето - може ли да разказвам случката, докато потупвам точките му, или трябва да мисля за вероятни негативни чувства, породени от дадената случка и да ТЕС-ам всяко едно? Това второто доста сложно звучи...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: ТЕС при физически симптом на дете

Мнение от ivangp »

Виж как се прави ПРОКСИ. http://emozdrave.info/forum/viewtopic.php?f=4&t=190
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор