Как да тесам недоверие в някой

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
ek3ekytop
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Юни 2020 14:55

Как да тесам недоверие в някой

Мнение от ek3ekytop »

Накратко - жената с която живея и имам дете от нея се е срещала с друг зад гърба ми. След като вече цял месец се опитвам да изчистя негативните емоции от "предателството" и (с частични успехи) стигам до там че, когато излиза аз се чувствам зле защото не и вярвам и явно се страхувам, че пак ще ме излъже .
Опитах с декларации
страхувам се че пак ще ме излъже
Чувствам се ужасно чак стомаха ми се свива когато...

Не мога да се сетя друго какво да тесам за изгубеното доверие и моята реакция относно лъжата и. Като цяло отбелязах частични успехи защото негативните емоции които тази ситуация предизвика в мен бяха (са) безкрайно много и какъвто и напредък да постигна е временен и засега не мога да ги изчистя докрай. Явно ще ми е доста трудно да приема нещата такива каквито са защото и вярвах напълно.

Всякакви съвети ще ми бъдат от полза. Благодаря предварително.
ek3ekytop
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Юни 2020 14:55

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от ek3ekytop »

Обмисляме раздяла защото явно е хлътнала доста по другия, а аз съм се вкопчил като удавник за сламка.. сам не подозирах колко много съм привързан към нея и/или я обичам. Бяхме прекрасно семейство и никога почти не е имало разправии и напрежение между нас. А сега съм разпилян на хиляди парчета. Тесам най отрицателните чувства които се появяват за момента. Че не ме обича вече и се чувствам ужасно заради това, че ме предаде след всичко което сме преживели и всякакви такива които ме съсипват. Въпреки че като се нарева за момента след теса усещам доста голямо облекчение след ден или 2 пак се връщат старите емоции с огромна сила. Друга ако не и най силната негативна емоция е че ако се разделим ще трябва детето ми да расте отделно от мен а страшно много го обичам и съм привързан изключително много. Отделно от това тя не може да реши какво точно иска и на моменти ми дава надежди което ме "оправя" за известно време, но след това отново потъвам в батака. Интересното е че през годините съм показал ТЕС на много хора и съм им обяснявал върху какво да работят, а сега не мога изобщо да се справя с емоциите си.
Всякакви съвети са добре дошли... надявам се Иван да се включи скоро въпреки че не е вече много активен тук.
Бъдете здрави.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от ivangp »

Някои неща трябва да се изстрадат и да мине известно време за да могат да бъдат преодолени.
ТЕС ще ти помогне да минеш по-леко през този труден период.
Първото, което трябва да направиш е да простиш.
Виж темата за прошката в книгата ми, както и темите тук във форума.
Използвай търсачката.

Второто което трябва да направиш е да намериш позитивите в ситуацията, която виждаш само като негативна в момента.

Не на последна моясто трябва да седнеш и да поговориш болезнено откровенно с жена си и да разбереш какво е намерила в/с другия, което не намира в/с теб. Човек търси навън това, което не намира вкъщи. Ако успеете да си кажете истината, ще можеш да я разбереш по-добре, а това ще ти помогне да простиш.

Имай предвид, че тази измислена пандемия и затварянето вкъщи, несигурността, липсата на доходи и т.н. нагнетиха отношенията в почти всички семейства.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ek3ekytop
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Юни 2020 14:55

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от ek3ekytop »

Здравей Иван. Благодаря ти за отговора. Намерила е най-вече повече внимание и романтика което при нас след 6г нормално според мен бяха понамалели. Тесам редовно всякакви негативни емоции които тази измъчваща ни взаимно ситуация предизвиква . Взаимо измъчваща ни защото никога нищо лошо от мен не е видяла ..нито скандал нито лоша дума. И ума и знае че съм прекрасен човек и баща , но не можеш да кажеш на сърцето кой да обича. тесах и положителните емоции , които се сещам които сме изпитвали заедно и нещата които харесвам в нея за да се освободя от болезнената си привързаност. Техниката за прошката не я помня как беше в книгата точно защото я подарих на нуждаещ се , но правя мой вариант. Визуализирам я в ярко бяла светлина и минавайки по точките казвам - Аз всичко ти прощавам, (име) бъди щастлива . След това започвам 1 по 1 нещата които имам да и прощавам.. прощавам ти че направи това ... онова и тн.
Пандемията няма нищо общо не сме стресирани от недоимък.
ek3ekytop
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Юни 2020 14:55

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от ek3ekytop »

Забравих да кажа, че точно когато правя тази форма на прощаване изливам най-много сълзи и емоции и после след всяко тес сесия която завършвам с прошката се чувствам доста добре и приемащ нещата, но след време пак започват да излизат негативни емоции. Явно трябва повече време.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от ivangp »

Пиши в търсачката на форума: "прошка" и чети!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ek3ekytop
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Юни 2020 14:55

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от ek3ekytop »

Доста потесах прошката и доста голям напредък имам относно нея. След като премина до някаква степен тъгата от предателството за което прощавам под него се появи и яд (изнервеност - породен от - как можа да ми го причиниш след всичко което съм направил за теб?) след като поработих и върху него сякаш прошката е (почти) дадена ( все още следя ... както и ще се наблюдавам за в бъдеще дали е изчистено всичко до край). Но си мисля, че прошката няма много общо с доверието ... по скоро стигнах до извода, че доверието в случая недоверието и негативните емоции които предизвиква са породени от страх, че отново ще бъда излъган който от своя страна е породен от нуждата ми от сигурност. Намерих темата " Освобождаване от нужди" и се опитвам да осъзнавам коя емоция от каква нужда е породена за да постигна по-пълно изчистване на емоциите. Включвам го в декларациите ми, както и използвам техника на избора докато тесам.
Ако може повече информация относно освобождаването от нужди (която не е спомената в темата) ще съм много благодарен. Намерих и темата за квантовата синхронизация и може да се каже , че в момента съм в такъв период в който се опитвам да достигна това състояние на "немислене" ( вътрешния наблюдател) което е цел на медитацията в йога. Опитвам да укротя ума и с тес, но мисля че това ще стане от самосебе си след като поработя над повечето неща които предизвикват натрапчиви мисли.
По здрави!
ek3ekytop
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Юни 2020 14:55

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от ek3ekytop »

Иване, помощ отново!
Кое в мен предизвиква неистовия ми страх да не ми изневерят, да не ме излъжат във връзката? И как да го лекувам?
Като цяло винаги в мен е съществувало неприемане (вътрешна съпротива) срещу изневярата и лъжата във връзката. Толкова силна, че дори и филми с тази тематика са успявали (и успяват) да ме изнервят и извадят от вътрешния ми мир. Явно и затова все това привличам. Работя със всякакви декларации с ТЕС, че е поради нуждата ми от сигурност и тн , ползвам техника на избора , краткия филм, хоопонопоно, молитва ... общо взето всичко което знам. Сякаш от време на време имам някакъв напредък, но като дойде проверка се оказва, че напредъкът ми е нула :? :( . Особено и сега когато и доверието ми е сринато.
I_am_beautiful
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:54

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от I_am_beautiful »

Здравей.
Ами, аз съм съвсем в началото на ТЕС, отскоро практикувам, преди повече четях. Но като цяло чета много духовна литература и това което ми хрумва на първо четене е, че може да се теса страхът от изоставяне. Получава се обикновено при деца от дисфункционални семейства и през целия си живот детето, вече пораснало, влиза в едни такива връзки, които да му задоволят болната нужда от изоставяне. И понеже Законът за привличането действа, му се получава много добре. Извинявай, това беше иронично. 8)
Аз се сещам за това, дано някой по-знаещ се включи.
Успех!
ek3ekytop
Участник
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Юни 2020 14:55

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от ek3ekytop »

Ами не мога да кажа чак, че съм от дисфункционално семейство освен, че съм възпитаван строго и с високи морални ценности. Щом четеш духовна литература може ти разкрия 1 мое съмнение, че този ми страх се съмнявам, че дори е възможно да не е от този ми живот. Както и да е. Вече е наложаща нуждата ми да го изчистя един път завинаги, а е доста силно вкоренен. Тесам и околните емоции като ревност, но както споменах нямам особен успех. Знам, че закона за привличането работи и подсъзнателно ги привличам тия неща и затова искам да ги изчистя.
I_am_beautiful
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Юли 2020 15:54

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от I_am_beautiful »

Строгото възпитание и прекалено високите изисквания към детето също са вид семейна дисфункция. Но понеже темата е необятна и в момента не става въпрос за това, просто ще ти пожелая успех с ТЕС.
И не се отказвай! :wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Как да тесам недоверие в някой

Мнение от ivangp »

ek3ekytop написа: 01 Авг 2020 11:39 Иване, помощ отново!
Кое в мен предизвиква неистовия ми страх да не ми изневерят, да не ме излъжат във връзката? И как да го лекувам?
Като цяло винаги в мен е съществувало неприемане (вътрешна съпротива) срещу изневярата и лъжата във връзката. Толкова силна, че дори и филми с тази тематика са успявали (и успяват) да ме изнервят и извадят от вътрешния ми мир. Явно и затова все това привличам. Работя със всякакви декларации с ТЕС, че е поради нуждата ми от сигурност и тн , ползвам техника на избора , краткия филм, хоопонопоно, молитва ... общо взето всичко което знам. Сякаш от време на време имам някакъв напредък, но като дойде проверка се оказва, че напредъкът ми е нула :? :( . Особено и сега когато и доверието ми е сринато.
Коя е първата случка в живота ти, за която се сещаш, когато си се срещнал с понятието изневяра?
Най-вероятно е било в семейството ти или с първата ти любов или нещо такова.
ТЕСай тази случка, докато я изчистиш от емоции!

Освн това риска от изневяра винаги съществува. Той е част от влюбването и не може да бъде премахнат. Може само да бъде приет.
Ревността ВИНАГИ е свързана с ниско самочувствие. Аз бих те съветвал да работиш върху самочувствието си.
Когато ти се обичаш и цениш такъв какъвто си, тогава и другите ще започнат да го правят.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор