неудовлетвореност от работата

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

неудовлетвореност от работата

Мнение от mary089 »

Здравейте!Аз от 2-3 месеца "експериментирам" с ТЕС, може би малко хаотично, започнах първо с техниката на краткия филм, за да изчистя негативните спомени и случки, една голяма част - най-неприятните за мен вече ги изТЕС-ах и според мен има резултат, вече не си спомням за тях като ми е гадно, за да ми стане още по-гадно :lol: Оставила съм си още няколко да ТЕС-ам, но започнах да ТЕС-ам взаимоотношенията си с един човек,който много ме тормози в последните години, стигнах до там да му вдигна луд скандал, след което доста ми олекна на душата, а той се бои от мен сега. В момента нямам сериозни проблеми така да се каже,освен неприятната обстановка в работата. Може би това да е характерно за повечето бг. работни места - интриги, подмазване на шефа, говорене зад гърба, но мен напоследък това много ме изнервя, по-точно ми е станало непоносимо да работя в такава обстановка, дори си мисля дали тази непоносимост не се отключи в следствие на ТЕС-ането на други неща, защото тази обстановка тук не е нещо ново, но непоносимостта ми е нова, преди ми беше неприятно, но някакси го подминавах това, а сега ми е безкрайно гнусно. Искам да го ТЕС-ам и не знам каква настройка да си измисля - например, че не искам да работя тук ли, а вксъщност не е така, искам да работя, но не с тези хора или по-точно не с тези взаимоотношения. Просто не мога да го измисля. Ако може някой да се включи и да помогне с идея, особено ако някой вече е ТЕС-ал такава ситуация. Хубав ден!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Подходът за всеки проблем е стандартен. И ми е много чудно защо все още не бива схващан от някои хора.
1. Идентифицираш негативно чувство/ емоция свързано/а с проблема ти.
2. Идентифицираш къде в тялото ти е най-силно изразено това чувство/усещане.
3. Определяш ниво на чувството от 0-10
4. ТЕСиш го.
5. Определяш отново ниво и място на чувството.
6. Ако новото ниво е различно от старото но не е паднало до 0-1, повтаряш цялата процедура.
7. Ако нивото е същото и мястото на усещане е същото, променяш настройката и НФ, така че да си по-конкретен, т.е. по ясно и детайлно да опишеш чувството усещането.

Просто, ясно и лесно.
Като се изчистят всички негативни/нежелани емоции/чувства/усещания изчезва и проблема.

Какво толкова не му разбирате на този процес??????????

:roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

ми не е толкова просто

Мнение от mary089 »

Здравей Иване!Благодаря за отговора. Алгоритъмът ми е ясен, обаче не е толкова просто в тази ситуация, поне за мен, да определя усещането, чувството - от една страна сутрин като стана не ми се тръгва на работа, защото обстановката е натегната и гадна там, от друга страна ме е яд на себе си,че се чувствам слаба и предпочитам да не влизам в никакви конфликти, от трета изпитвам негативни чувства към хората, които интригантстват срещу мен и пречат на работата ми, и накрая въпреки всичко това аз обичам работата си, чувствам че съм постигнвала доста, искам да работя това и да постигна повече. Така че се получава - букет от чувства, какво да правя, едно по едно ли да ги ТЕС-я?
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Ми ти си готова :D

Въпреки че
сутрин като стана не ми се тръгва на работа, защото обстановката е натегната и гадна там
Въпреки че
ме е яд на себе си,че се чувствам слаба и предпочитам да не влизам в никакви конфликти
....

успех!
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

А може ли

Мнение от mary089 »

Благодаря много, сега вече ми се изясни "картинката". Само да попитам - мога ли да включа някакви позитивни формулировки - нещо като "избирам да се чувствам спокойна и креативна на работното си място" или нещо от сорта?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

..............какво да правя, едно по едно ли да ги ТЕС-я?
Да, едно по едно, естествено.
Може да включваш позитивни.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Отново се случи!

Мнение от mary089 »

ivangp написа:
..............какво да правя, едно по едно ли да ги ТЕС-я?
Да, едно по едно, естествено.
Може да включваш позитивни.
Иване, би ли ми казал моля те - дали свързваш тези 2 неща: вчера ТЕС-ах една случка почти забравена, когато един колега ме засегна много, сега случката ми се струва смешна просто....но днес имахме едно съвещание и същия този колега ми повиши тон, което не е рядкост, аз обикновено премълчавам или отговарям възпитано, но днес не знам какво ми стана и избухнах, отстрани дори може би е изглеждало малко откачено, защото дори не беше чак толкова сериозна ситуацията.казах му да престане той да решава всичко и т.н., неща които всички си мислят,но почти никой не смее да му ги каже и той си мисли че всички се страхуват от него /което май е вярно/ . Та се чудя - има ли връзка между вчерашното ТЕС-ане и днешното ми избухване и ако има как да си направя малко по-спокойни реакциите, тоест да не се разтрепервам така от яд и да крещя /това е нехарактерно за мен/.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСането на случките ти освобождава натрупаните и подтискани емоции, което освобождаве при теб става с взрив. Просто ти си такава. Приеми се. Това би било добро за здравето и самочувствието ти.
Можеш да пробваш и с тениката на избора:
Въпреки че при мен натрупаните негативни емоции от миналото се освобождават взривоопасно, аз избирам да намеря начин да ги освобождавам по-вежливо от сега нататък.
Или нещо от тоя сорт.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Мнение от mary089 »

ivangp написа:ТЕСането на случките ти освобождава натрупаните и подтискани емоции, което освобождаве при теб става с взрив. Просто ти си такава. Приеми се. Това би било добро за здравето и самочувствието ти.
Можеш да пробваш и с тениката на избора:
Въпреки че при мен натрупаните негативни емоции от миналото се освобождават взривоопасно, аз избирам да намеря начин да ги освобождавам по-вежливо от сега нататък.
Или нещо от тоя сорт.
Благодаря ти!Наистина става нещо с мен, никога не съм се усещала толкова агресивна и "готова за бой" :o Но като казвам агресивна, по-скоро имам предвид не аз първа да нападам, а готова да отстоявам себе си! Днес се чувствам страхотно, ще пробвам с това - да освобождавам емоциите си, запазвайки добрия тон, наистина звучи добре, макар че сега сякаш не ми се иска да запазвам никакъв добър тон :( нощес сънувах как пребивам този колега, ,имаше много кръв в съня ми и изпитах някакво садистично удоволствие.сутринта ми изникнаха и други ситуации, когато ме е засягал и съм премълчавала. като си помисля колко неща "набутваме" дълбоко в себе си и мълчим.....от криворазбрано възпитание, от неудобство, срам или страх....
ivangp
Site Admin
Мнения: 4568
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В случая проблемът не ти е, че крещиш или, че искаш да пребиеш някого, а това че се плашиш от тези си чувства и се обвиняваш за това че се чувстваш по подобен начин,( т.е. че се чувстваш така както се чувстваш) и че се страмуваш от това което правиш.
ТЕСай тези си чувства и пак повтарям. Приеми се такава каквато си с плюсовете и минусите, с доброто и лошото, със светлата и тъмната си страна. Така или иначе винаги ще има бяло и черно в теб, както и във всеки друг, както и във всяко нещо, събитие, човек.
Приеми че двата полюса в теб зъществуват и винги ще съществуват, сложи край на лъжливото лицемерие и спазването на добрия тон с цената на лично страдание и после избирай коя от двете страни да проявиш в дадена ситуация!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор