Прилагане на Предизвикателство във връзка с Хашимото

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Прилагане на Предизвикателство във връзка с Хашимото

Мнение от miloto »

Здравейте,

Съвсем случайно попаднах на този форум и с интерес прочетох за ТЕС, също така си закупих книгата и вече я прочетох.
Като повечето хора тук аз също имам здравословни проблеми, които почиват на преживяни емоционални травми - Панически атаки, Хашимото, проблематична шийка на матката с направена операция преди две години с цел премахване на дисплазия 3-та степен граничеща с карцином ин ситу.
Тъй като съм склонна към самоанализи от малка, за мен никога не е било проблем да знам причините за повечето си проблеми, но има проблеми, които са трудни за преодоляване - в моя случай това са страхът от смъртта, страхът от загубата на близки хора (вече съм загубила такива, което е в основата на повечето ми физически проблеми) и на последно място страхът от самотата(не понасям да съм сама повече от няколко часа).
След прочитане на книгата за ТЕС, както и на повечето мнения в този форум аз реших да направя Предвикателството по отношение на Хашимото, като успоредно смятам да ТЕСвам останалите проблеми - Считате ли, че това е правилен подход?

Също така бих искала да помоля за съвет коя от долните настройки е по-подходяща в този случай:

1."Въпреки че имам неканени мисли и чувства, които на физическо ниво се проявяват като антитела рузрушаващи щитовидната ми жлеза, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от антителата сега"

или

2."Въпреки че имам антитела, които унищожават щитовидната ми жлеза, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се освобождавам от антителата сега."

Също така бих искала да попитам задължително ли е да използвам ТКФ за изчистване на случки и преживяни емоции от миналото или мога да ТЕСвам всяка породена от миналото емоция по стандартния начин?

Предварително благодаря за отговора.

поздрави
Мила
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Въпрос относно Предизвикателството

Мнение от miloto »

Трябва ли задължително да имам визуализации по време на Самото ТЕСане на Предизвикателството, защото произнасяйки настройката и напомнящата фраза няма как да се концентрирам и да визуализирам. Също така трябва ли задължително да се концентрирам в щитовидната си жлеза по време настройката и напомнящата фраза?

Искрено се надявам да получа някакъв отговор
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Прилагане на Предизвикателство във връзка с Хашимото

Мнение от ivangp »

miloto написа: След прочитане на книгата за ТЕС, както и на повечето мнения в този форум аз реших да направя Предвикателството по отношение на Хашимото, като успоредно смятам да ТЕСвам останалите проблеми - Считате ли, че това е правилен подход?
Считаме.
Също така бих искала да помоля за съвет коя от долните настройки е по-подходяща в този случай:
Най подходяща е:

"Въпреки че имам нежелани мисли и чувства, които на физическо ниво се проявяват като антитела рузрушаващи щитовидната ми жлеза, аз напълно и безрезервно приемам себе си и се изчиствам от нежеланите си мисли и чувства сега."

Също така бих искала да попитам задължително ли е да използвам ТКФ за изчистване на случки и преживяни емоции от миналото или мога да ТЕСвам всяка породена от миналото емоция по стандартния начин?
Не е задължително, но е желателно и много препоръчително.
Трябва ли задължително да имам визуализации по време на Самото ТЕСане на Предизвикателството, защото произнасяйки настройката и напомнящата фраза няма как да се концентрирам и да визуализирам.
Къде прочете, че така се прави?
Също така трябва ли задължително да се концентрирам в щитовидната си жлеза по време настройката и напомнящата фраза?
Нищо не е задължително при ТЕС. Важно е подходът който използваш дава ли резултати.

И накрая просто не мога да се сдържа да си кажа:
След толкова нещо изписано за това Хашимото и толкова примери на други хора за приложението на Предизвикателството, не мога да си обясня как е възможно все още да има подобни неясноти.
Единственото обяснение което ми хрумва е, че не се чете достатъчно от новодошлите.
Моля ви четете по няколко пъти докато разберете това което не ви е ясно.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Мнение от miloto »

Благодаря за отговора.

Съгласна съм, че се е изписало много по отношение на Хашимотото, но това не променя факта, че то си остава идивидуално и уникално заболяване за всеки. Искам да кажа, че много жени имат Хашимото, но при всяка то е отключено от различна причина, както и протича по различен начин, т.е зя всяка Предизвикателството следва да е строго индивидуално. Например в Хомеопатията едно и също състояние се лекува при различните хора с различно хомеопатично лекарство.
Просто ми направи впечатление, че повечето жени, които са споделили опита си с ТЕС, говорят за визуализации и добра концентрация по отношение на проблема по време на ТЕСане, а това на мен не ми се отдава и просто исках да знам, че въпреки това правя Предизвикателството правилно.

Съжалявам, ако с въпросите си съм предизвикала неприятни емоции.

Поздрави
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Здравей miloto. Не, че съм спец в ТЕС :) , но по отношение на визуализацията, само да ти кажа, че тя се прави сутрин и вечер, когато си в леглото. Попрочети малко в книжката, там пише как се прави точно.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

miloto написа: Предизвикателството следва да е строго индивидуално. Например в Хомеопатията едно и също състояние се лекува при различните хора с различно хомеопатично лекарство.
В описанието на Предизивикателството са заложени принципи които е добре да бъдат спазвани.
При приложението му е вероятно да възникнат разлики свързани с индивидуалността на отделните хора. И имено това ще го направи индивидуално. Но принципите ще си останат същите независимо от вариациите на приложение. Т.е. , образно казано, основната структура ще се запази, а облицовката може да бъде променяна от всеки според личните му предпочитания.

Твоите въпроси бяха свързани с основната структура, защото във всичките ти въпроси се съдържаше "трябва ли.........".
Не бъркай ТЕС със хомеопатия - принципите им са коренно различни, въпреки че и двете се водят алтернативна медицина.

Имено това се опитвам да обясня толкова време и все някой не е разбрал - че принципите са важни за спазване - до толкова до колкото те дават един изпробван, тестван вече метод за получаване на желан резултат. Описаният от мен начин не е единственият начин, вероятно не е и най-добрият начин, но е начин който е дал вече резултати и то многократно при различни хора с различни проблеми. Един вид - това е сигурният начин.

Тези които не разбират това са тези които не са чели достатъчно, според мен.
Навсякъде казвам и книгата да се чете неклкократно и тук във форума да се чете по-задълбочено.
Хайде кажи си честно: Ти колко пъти прочете книгата? Колко пъти прочете Описанието на Предизивикателството.? Колко пъти прочете Темите за Хашимото.
На бас се ловя, че не повече от веднъж. Ако ги бе прочела 2-3 пъти опитвайки се да намерш отговорите на неизяснените за теб въпроси и сравнявайки прочетеното в тях с Описанието на Предизвикателството, което ти дава основната структура/Принципите , най-вероятно нямаше да задаваш тези въпроси.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Мнение от miloto »

Здравейте Иван,

Още веднъж благодаря за това, че отговаряте на така поставените от мен въпроси, независимо, че тонът Ви е по-остър отколкото е необходимо, особено като се има предвид, че с моите въпроси аз по никакъв начин не съм проявила неуважение, грубост или агресия към форума и неговите участници. :D
ivangp написа:
miloto написа: Предизвикателството следва да е строго индивидуално. Например в Хомеопатията едно и също състояние се лекува при различните хора с различно хомеопатично лекарство.


В описанието на Предизивикателството са заложени принципи които е добре да бъдат спазвани.
При приложението му е вероятно да възникнат разлики свързани с индивидуалността на отделните хора. И имено това ще го направи индивидуално. Но принципите ще си останат същите независимо от вариациите на приложение. Т.е. , образно казано, основната структура ще се запази, а облицовката може да бъде променяна от всеки според личните му предпочитания.

Твоите въпроси бяха свързани с основната структура, защото във всичките ти въпроси се съдържаше "трябва ли.........".
Не бъркай ТЕС със хомеопатия - принципите им са коренно различни, въпреки че и двете се водят алтернативна медицина.
Ако прочетете внимателно моя постинг, аз никъде не коментирам принципите на Предизвикателството, а само смятам, че всяка една Настройка трябва да е индивидуална, макар проблема да е еднакъв за част от съфорумците, а именно Хашимотото. Въпросът ми бе свързан коя от цитираните от мен настройки да използвам (логично е когато дадена материя е нова за теб, да имаш въпроси, нали затова сте създали този форум, или греша)

Не мисля, че мога да сбъркам ТЕС с хомеопатията, само защото давам пример свързан с Хомеопатията, та аз дори не правя опит да ги сравня, камо ли да ги объркам

Имено това се опитвам да обясня толкова време и все някой не е разбрал - че принципите са важни за спазване - до толкова до колкото те дават един изпробван, тестван вече метод за получаване на желан резултат. Описаният от мен начин не е единственият начин, вероятно не е и най-добрият начин, но е начин който е дал вече резултати и то многократно при различни хора с различни проблеми. Един вид - това е сигурният начин.

Тези които не разбират това са тези които не са чели достатъчно, според мен.
Навсякъде казвам и книгата да се чете неклкократно и тук във форума да се чете по-задълбочено.
Хайде кажи си честно: Ти колко пъти прочете книгата? Колко пъти прочете Описанието на Предизивикателството.? Колко пъти прочете Темите за Хашимото.

Работя в банка, което означава, че работя с хора, които преди да отправят въпросите си към служителите на банката могат да се информират за предлаганите продукти от различни източници - сайт на банката, рекламни брошури и т.н. Означава ли, че когато дойде клиент с въпрос, който показва, че не е запознат по никакъв начин с материята, от която се интересува аз трябва да бъда груба и недружелюбна с него и да му покажа колко малко се е постарал. Та нали изборът да бъда в тази банка и да обслужвам тези хора е мой и аз следователно нося отговорност за него. В тази връзка не разбирам Вашата нетолератност и недружелюбност която проявявате, та нали целта на този форум е да информира хората, та нали това е Вашия доброволен избор, да направите ТЕС достъпна за повече хора. Само аз ли намирам противоречие в случая?
На бас се ловя, че не повече от веднъж.
Прочела съм книгата веднъж от начало до край, като нещата които не са ми били ясни или са ми били особено интересни съм препрочела многократно съгласно Вашите препоръки дадени на стр.12 от книгата, ред трети. По отношение на темите и дневника за Хашимото, то смея да кажа ги прегледах доста внимателно, дори разбрах, че за да се "изакаш" можеш да използваш ТЕС. А бихте ли приели гледната точка, че щом има въпроси просто нещата остават неясни и в книгата и в самия форум, или че просто някой има нужда от помощ и просто се опитва да я получи Ако ги бе прочела 2-3 пъти опитвайки се да намерш отговорите на неизяснените за теб въпроси и сравнявайки прочетеното в тях с Описанието на Предизвикателството, което ти дава основната структура/Принципите , най-вероятно нямаше да задаваш тези въпроси.

Отново този назидателен и агресивен тон, дали няма да е добре да му теглите една ТЕСла :D :D :D :D

Много е трудно да бъдем това, което не можем, просто не е нужно да се надскачаме, за да бъдем или казано по-ясно: "Не съди, за да не бъдеш съден".

Още веднъж благодаря, за това че ми отговорихте, макар и не по очаквания от мен начин.

По-здрави
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Мнение от miloto »

desko написа:Здравей miloto. Не, че съм спец в ТЕС :) , но по отношение на визуализацията, само да ти кажа, че тя се прави сутрин и вечер, когато си в леглото. Попрочети малко в книжката, там пише как се прави точно.
Здравей Деско,

Четейки дневника на Мая за двата и проблема - шийка и Хашимото, останах с впечатление, че тя по-време на ТЕСване на Предизвикателството е успявала да визуализира, т.е да си представя болните места или събития свързани с тях, което означава, че концентрацията й е била голяма, което пък от своя страна на мен не ми се отдава, затова и попитах дали подобен род визуализации и концентрации са желателни с цел по-сигурен ефект (все пак е трудно, поне за мен едновременно да потупвам точки и да се концентрирам, да повтарям настройка и напомняща фраза). Иначе знам, че визуализации свързани с Предизвикателството се правят по 15 минути сутрин при събуждане и вечер преди заспиване.

Благодаря за отговора.

поздрави
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Здравей Мила,

Май малко странно посрещане ти е устроено тук като гледам, но пък ти се справяш доста добре :) .

Давай напред, ще следя постовете ти!

Поздрави,
Ния
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

miloto, да определено това са две различни визуализации и единия е говорил за едно, другия е разбрал за друго, за което се извинявам.
А за тези визуализации, които описваш, мисля, че за да го постигнеш, трябва да си много навътре в нещата по отношение на ТЕС. Аз не се и мъча да го правя. Все още съм нова :)Опитвам се по-елементарните неща да правя, докато се усъвършенствам. И четейки тук там из форума, да си отговарям на въпросчетата си :)
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Мнение от miloto »

nia написа:Здравей Мила,

Май малко странно посрещане ти е устроено тук като гледам, но пък ти се справяш доста добре :) .

Давай напред, ще следя постовете ти!

Поздрави,
Ния
Здравей Ния,

Благодаря за добрите думи.

Всеки има нужда от шанс и насърчение, все пак не сме съвършени.

Започнах Предизвикателството за Хашимотото, като успоредно ТЕСвам различни проблеми. Много ми се иска да имам добър краен резултат, но знам че най-големият ми враг е съмнението. Опитвам се да го ТЕСам, колкото се може повече, просто съм твърде недоверчива. Другият проблем е, че имам много натоварено работно време, което определено не ми позволява да ТЕСвам
толкова колкото ми се иска.

Поздрави
daromi

Мнение от daromi »

Здравей, милото!
Добре дошла при ТЕС-ващите!
Сигурна съм, че докато стигнем до втората страница на темата ти, ще знаеш защо Иван ти отговори така. Дори може би ще си съгласна с него.
Поздрави и успех!
miloto
Участник
Мнения: 21
Регистриран на: 03 Окт 2009 19:52

Мнение от miloto »

desko написа:miloto, да определено това са две различни визуализации и единия е говорил за едно, другия е разбрал за друго, за което се извинявам.
А за тези визуализации, които описваш, мисля, че за да го постигнеш, трябва да си много навътре в нещата по отношение на ТЕС. Аз не се и мъча да го правя. Все още съм нова :)Опитвам се по-елементарните неща да правя, докато се усъвършенствам. И четейки тук там из форума, да си отговарям на въпросчетата си :)
Здравей Деско,

Няма за какво да се извиняваш. Просто задавам въпроси, за да съм сигурна, че правя нещата както трябва. Искам положителен резултат, това е.

поздрави
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

От всеки пост в този форум може да бъде извлечена полза, стига човек да търси това.
daromi

Мнение от daromi »

Ей, Ния! Взе ми думите от устата! :P :wink: :lol:
Публикувай отговор