Послания от "Абрахам".

Мисли и цитати за размисъл, нови идеи и интерпретации на живота, света около нас, какво е възможно и невъзможно, какво трябва и какво не трябва, защо сме тук, откъде сме тръгнали и накъде вървим, и как да направим пътуването по-приятно.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Вашата способност да си представяте ще помогне на следващите рационални стъпки по-бързо да дойда при вас. Постройте нещата във въображението си. Не е нужно да построите малки неща и по-големи неща. Можете да направите всичко в ума си. Ние не говорим за следващата рационална стъпка. Използвайте въображението си докато усетите вашата голяма мечта толкова близка, че проявлението й е следващата рационална стъпка.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Можеш да си весел или тъжен, няма значение. Трябва да избереш. Можеш да тръгнеш по този път или по онзи път. Трябва да избереш. Представи си го докато вървиш. Няма един правилен път. Има много правилни пътища. Направи всичко, което можеш - което ще рече помисли го или кажи го или нарави го - което те кара да се чувстваш малко по-добре.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Направи най-доброто. Когато правиш най-доброто от това, върху което си съсредоточен в момента, твоето бъдеще ще е по-добро от твоето сега. Ако във всеки момент правиш най-доброто от това, което-е, независимо какво-е, ти правши най-доброто; направи най-доброто; направи най-доброто - бъдещето ти просто започва да става по-добро и по-добро и по-добро.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Всичко е добре, и никога няма да свърши. Животът се редполага да е забавен. Никой не ти държи сметка за нищо и ако ти престанеш да си държиш сметка толкова много, ще се чувстваш много по-добре - и като се чувстваш толкова по-добре, повече от нещата, които искаш сега ще потекат към теб. Никога няма да стигнеш до място, в което всички неща, които искаш да бъдат изпълнени в този момент, или в което ти ще си завършен - и никога не можеш да бъдеш. Това незавършено място, където се намираш е най-доброто, което е възможно. Ти си на правия път, точно по план. Всичко се развива перфектно. Всичко е наистина добре. Забавлявай се! Забавлявай се! забавлявай се!
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Цялата работа с физическото съществуване е разшиението отвъд това, което е. Ето защо вечността е вечна. Ето защо има нещо повече от сега, защото сега-то ще насърчи желанието, на което Нефизичната енергия ще откликне. Ето защо има вечно повече. Винаги е било, винаги ще бъде.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Тази физическа среда е твоята площадка за разширение и без нея Вселената не би могла да се разширява по начина, по който го прави.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Ти можеш да живееш удобно и радостно и подижно и здравословно толкова дълго, колкото имаш желание, което извиква живота през теб. Хората не умират защото минават през времето. Те умират, защото не допускат тази арена да стимулира решения. Единствената причина хората изобщо да умират е защото или са спрели да вземат решения за това да са тук, или са взели решение да бъдат Нефизични.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Ако в твоя опит има неща, свързани с някой друг, които не харесваш, има само една причина те да са там. Ти продължаваш да ги извикваш с твоето внимание към тях. Без да познаваш Закона за привличането, чрез твоя стар навик на наблюдаваш ти си постигнал вибрационна хармония с частите от тях, които не харесваш и продължаваш да извикваш тези части чрез постоянното им вибрационно предлагане.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Вярването не е нищо повече от хронично повтаряща се мисъл и ти имаш способността - ако поне опиташ - да започнеш да създаваш нов модел, да разказваш нова история, да промениш точката си на привличане. Законът за привличането отговаря на твоята вибрация и можеш лесно да промениш вибрацията си визуализирайки живота, който желаеш и задържайки вниманието си върху тези образи докато не започнеш да чувстваш облекчение, което ще покаже, че е постигнатo истинско вибрационно преместване.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Наскоро прочетох "Поискай и ще ти бъде дадено".
Много ме вдъхнови книгата. И упражненията вътре са супер лесни и приятни за изпълнение. С някои неща от книгата и ТЕС в момента боря паричните си блокажи. И виждам как полека-лека нещата се променят и въпреки, че едни врати се затвориха, се отвориха няколко доста по-добри... Нещата работят безотказно! :)
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Всичко, което си мисля,че е необходимо да направя е само за да стигна до място, за което вярвам, че като стигна там, ще съм по-щастлив. И така, всичко, което правя, независимо какво е то, всички тези правилни и грешни неща... имат за цел да ме заведат до проявлението на нещо, за което вярвам, че след като стане ще съм по-щастлив... Защо тогава да не съкратя пътя и просто да съм щастлив?
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Най-важното нещо, на което можете да научите вашите деца е, че Благосъстоянието изобилства, И че Благосъстоянието тече към тях по естествен начин. И че ако те се отпуснат и се стремят към мисли, които ги карат да се чувстват добре, и се стараят да ценят, те по-малко ще държат Благоденствието встрани от себе си и повече ще го допускат да тече в техния опит. Научете ги на изкуството да допускат.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Анелия Русанова
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Ное 2009 18:54

Мнение от Анелия Русанова »

Книгата съм я чела.Когато попадна чрез линк от приятелка,се успокоих-Ние ще станем милиони!
От дете сънувам странни на пръв поглед сънища,но когато започнах да ги анализирам,разбрах:Бялото не винаги е на беля,както пише в съновниците.Рзработих си един вид "език",на който сънувах и тълкувах сънищата си.Още като излезе "Черната книга"-на Иво Димчев си я взех и от там разбрах,че за да работи интуицията на човек,то той трябва да уточни със своето подсъзнание на "какъв език" ще си кореспондират.
Още нещо,което ми направи впечетление.Ще преразкажа един пасаж.
"Ако имате едни приятел,който може да изпълни всяко ваше желание,и същият този приятел се намира на другия край на света,то вие трябва да му изпратите съобщение.Но единственото средство е телеграф.И започвате да тракате на телеграфа:Тра-та тра-тата-Искам кола!Трата-тра-та-ама да е червена.Човека оттатък седи и чака,защото знае че изпращате по телеграфа поръчката.Вие на следващия ден се сещата,че сте забравили:тТра-та-татата-да е спортна.Тра-та-тра-тра-татата-с кожен салон.И така може цял живот да си поръчвате кола,която така и да не стигне до вас,защото не сте сложили ТОЧКА.КРАЙ НА ЖЕЛАНИЕТО.И понеже,човекът ви е истински приятел,и е в състояние да изпълни всяко ваше желание,той си чака,вие си траката и така до безкрай."
:D А В СЪЩОТО ТОВА ВРЕМЕ СЕ ВГЛЕЖДАТЕ В СТАРАТА СИ КОЛА И СИ КАЗВАТЕ-ТРЯБВА И РЕМЪКА ДА СМЕНЯ И НАКЛАДКИТЕ И ГАРНИТУРАТА НА ДВИГАТЕЛЯ.То и за изкърпване име тук -там...И неволно и това си го "траквате на телеграфа".

Прочитайки Абрахам,сериозно се замислих КАКВО ГОВОРЯ и КАК МИСЛЯ.Вече поправям дори и колегите си и с учудване установих,че някои от тях промениха начина си на говорене.
А на нас,родените преди 80те години ни трябва доста тренировка да отвикнем да мислим за празните шкофове,че нямаме сега пари или това е скъпо-просто така са ни възпитавали.
Възхищавам се на по-младото поколение,когато каже-Искам,защото го заслужавам!
:D Може ли да се откаже на такъв аргумент?! :D
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Дете мое, аз никога няма да направя за теб това, което ти можеш да направиш за себе си. Никога няма да те ограбя от възможността да покажеш на себе си своята способност и талант. Аз ще те виждам през цялото време като способен, ефективен, мощен създател, какъвто си дошъл да бъдеш. И ще стоя отзад като твоя най-ревностна подкрепа. Но няма да направя за теб това, което ти си имал намерение да направиш. Ако имаш нужда от мен, искай. Аз съм винаги тук да допълня или помогна. Аз съм тук да насърчавам твоето израстване, не да оправдавам съществуването си чрез теб.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Когато говориш за това, което искаш и защо го искаш, обикновено има много по-малко съпротива в теб, отколкото когато говориш за това, което искаш и как ще го постигнеш. Когато задаваш въпроси, на които не знаеш отговорите като как, къде, кога, кой, това предизвиква противоречива вибрация, която забавя всичко.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Публикувай отговор