Болки в петите. - Шипове?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Публикувай отговор
daromi

Мнение от daromi »

Вчера като започнах едното ТЕС-ване, спонтанно влязох в алфа. :D :D :D
Разбира се, запазих самообладание и продължих работата си.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Ако ти е харесало или пък си имала полза от влизането, можеш лесно да се научиш да влизаш когато пожелаеш, особено след като вече познаваш усещането. Аз започнах от самата нула (дори не бях чувала, че това може да се постига съзнателно), камо ли пък да имах представа от усещането и за 1-2 дни вече влизах съзнателно (е не веднага, и то само в легнало положение, без да помръдвам - звучи ми смешно сега), но ставаше. След около месец вече влизах директно, само като вдигна нагоре очи или още при изричане на "въпреки че" (без дори изобщо да съм си помисляла за влизане). Предимството на тесането в алфа е, че не се нуждаеш от 9Г (поне аз вярвам в това). От тук пестиш време и мисълта ти си тече необезпокоявана. Освен това в алфа рядко ти се налага да повтаряш тесане - там си в състояние да измисляш всякакви "оправдания" много лесно и бързо :) . А пък визуализациите в алфа са доста приспивни, предполагам биха били много полезни за хора, страдащи от безсъние :) .
daromi

Мнение от daromi »

Знам, Ния, знам! :D
И какво още може да се прави там... !
Затова толкова ми липсва. :)
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Предала си се, Daromi. Пробвай да го теснеш, пробвай да тренираш умението от нула или нещо друго, каквото и да е. Просто си си внушила, че концентрацията ти е слаба и не можеш сега. Само че докато продължаваш да вярваш в това, ти продължаваш да вярваш и в нещо още по-важно и по-лошо - че жлезата ти все още не е заработила с нормалния си капацитет, което вече не е добре. Приеми от тази вечер (представи си го във визуализация да речем), че жлезата ти е напълно ОК, концентрацията ти е напълно ОК и влизането в алфа си е детска игра.

Между другото никога не си разказвала нищо за визуализациите си - би ми било супер интересно, ако ти се разказва де.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Daromi, сетила съм се за поста ти, който изтри от "Осъзнати и отговорни родители" за възпитанието на децата - кой родителски подход какво формира в детето. Дай линк към него ако пазиш такъв, защото ще ми отнеме цял век да го търся в Спиралата.
daromi

Мнение от daromi »

Скоро и аз си мислех за този материал и си го четох отново.
Ето го:


Децата научават това, което са изпитали

Ако децата получават несправедливи упреци, те се научават да презират.
Ако децата са заобиколени с враждебност, те се научават да се бият.
Ако децата растат в страх, те се научават да се тревожат.
Ако към децата изпитвате съжаление, те се научават да се самосъжаляват.
Ако към децата се отнасяте с присмех, те се научават да се срамуват.
Ако децата се измъчват от ревност, те научават какво е завист.
Ако децата живеят с чувство за срам, те се научават да се чувстват виновни.
Ако проявявате към децата толерантност, те се научават да бъдат търпеливи.
Ако вдъхвате на децата кураж, те се научават да бъдат уверени.
Ако децата получават похвала, те научават какво е благодарност.
Ако децата срещат одобрение, те се научават да харесват себе си.
Ако се отнасяте с децата с благосклонност, те се научават да търсят любовта в света.
Ако децата получават признание, те се научават да следват целите си.
Ако обграждате децата с разбиране, те се научават да бъдат щедри.
Ако децата живеят сред честност и почтеност, те научават какво е истина и справедливост.
Ако децата живеят в сигурност, те се научават да вярват в себе си и в хората.
Ако децата опознаят приятелството, те научават, че светът е хубаво място за живеене.
Ако децата живеят в спокойствие, те постигат хармонията на Духа.

Как живеят вашите деца?

Дороти Л. Нолт
източник: Спиралата
daromi

Мнение от daromi »

Ния, жлезата вече съм я отметнала и забравила (иначе ще трябва да правя още ТЕС за нея :wink: )
Но има още толкова много затлачени емоции при мен, че много работа ме чака още.
Визуализациите? Бих се похвалила (упс, споделила), но внимавам да не прекалявам с разказите за себе си :) А и те (разказите) вече не ми се получават така увлекателни като твоите.
daromi

Мнение от daromi »

Ето това, обаче:
концентрацията ти е напълно ОК и влизането в алфа си е детска игра
ще получи специалното ми внимание.
Благодаря, Ния!
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Много хора обвързват пряко концентрацията с работата на жлезата, мислех си, че и ти го правиш, но се радвам, че не е така. Забрави го.

Много благодаря за текста! Ако знаеш колко много пъти съм се сещала за него, но като го няма под ръка ... и после забравям да ти го поискам. Освен за децата ми, ще послужи и на мен самата за да разбера по-добре родителите си, а и себе си.
daromi

Мнение от daromi »

Точно така, Ния!
"Великите умове, мислят еднакво!" :wink:
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Daromi, къде се притаи пак?
daromi

Мнение от daromi »

Тук съм, Ния!
Просто давам възможност и някой друг да вземе думата (какво великодушие, а!).

Довършвам си Предизвикателството като същевременно препрочитам някои темички във форума. Много е полезно. Когато променяш гледната точка, променят се и приоритетите ти. Търсиш нови отговори и ги намираш в стари ситуации. (Поради същата причина четох толкова много пъти Илюзии. По същата причина книгата за ТЕС може да се чете отново от време на време.)

И ти позачезна. Какво се случва с тебе?
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Какво да ти кажа?
Нищо особено около мен. Работя си както обикновено - по нищо конкретно, по прочистване на живота ми. Предизвикателствата някакси нямам търпение да ги изпълнявам до край, след като ги започна винаги ми се появява нещо по-спешно за чистене и ги прекъсвам. Опитвах много пъти, но лишена от свобода не се чувствам добре. А и сега като нямам някакъв сериозен здравословен проблем, който да ме притиска не ми се отделя цял месец за едно и също нещо - все се надявам то да "падне" в процеса на общата работа.

Насрочих си час за преглед на жлезата за 2-ри декември. Искам да приключа с това и тогава ще помисля по-сериозно за бъдеща работа, имам безброй идеи, но за сега не ми се мисли сериозно, не знам.

Трябва и аз да си препрочета книжката - отдавна не съм го правила. Дала съм я на майка ми, и тя поработва, но нямам представа до къде го е докарала. Което ме подсеща, че трябва да и обърна малко внимание, все си го повтарям и все забравям.
daromi

Мнение от daromi »

лишена от свобода не се чувствам добре
Много добре разбирам за какво говориш.
Така се чувствам и аз. Затова си сътворявам свои "ритуали", които да задържат интереса ми и да са действащи за мен.
Забелязах, че ако ми хрумне идея за ТЕС-ване и не я осъществя веднага, после не мога да си спомня какво съм искала да правя. Това не ми е проблем, защото винаги има върху какво да работя (като намалеят ще му мисля :))
Предизвикателството дава контретни резултати за хронични проблеми, които резултати няма как да пренебрегна. Това ме поддържа в изпълнението му.
Доколкото разбирам, при тебе няма изявени физически проблеми, за които да прилагаш Предизвикателството и затова не можеш да го правиш. Защото не виждам какъв е проблемът, правейки Предизвикателство, да ТЕС-ваш и за "нещо по-спешно за чистене".
daromi

Мнение от daromi »

Дала съм я на майка ми, и тя поработва
И моята майка я прочете, показах й как се прави, говорихме и й взех книгата, за да я давам на други хора (заради проблемите със закупуването й). А тя иска да си я прочете още веднъж, за да е сигурна какво и как да прави. Желанието ми да помогна на повече хора, отново ми пречи да помогна на най-близките си.
Но за днес съм планирала да й дам книжката и да поработим малко заедно.
Публикувай отговор