Паническо Разстройство

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Благодаря ти Иване :) аз исках да те питам какво значи ТКФ не го намерих в книгата и също така искам да кажа че в състоянието в което се намирам ми е адски трудно да се концентрирам, от сутрин до вечер нямам мира, главата ми все едно някой я мачка с менгеме, постоянна тревожност и умора, наистина много сложна и трудна ми се вижда тази техника "в мир със себе си" в състоянието в което се намирам, наистина е много трудно да се концентрирам и да направя филм в който да не се гледам отстрани и да мога да пресъздам ситуация толкова подробно и да отбележа негативна емоция, защото то всичко е негативно в това състояние ( а и паметта ми е засегната също, не мога да се сетя подробно за много случки и да ги пресъздам или помня смътно) и е размито и като затворя очи се появяват всякакви негативни емоции и неконтролируеми мисли, пълен хаос, направо ми се струва невъзможно, което не значи че се отказвам, нямам такива намерения, ще продължа да упорствам с тази техника, а също така искам да питам дали съм разбрал правилно, когато си направя филм и нказвам декларацията докато се потупвам по РД нали така, след това се потупвам последователно по точките, после правя нова декларация за дадено събитие във филма и пак тесам като се потупвам, като също така не забравям да оценя по СЕН, мисля че съм разбрал правилно но все пак да потвърдиш, да не се окаже че съм заблуден :)
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

като не забравям за напомнящата фраза когато се потупвам естествено
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТКФ = техника на кратък филм.
Работи точно както е описано във книгата и форума (допълнителни техники). Помни че се работи с чувства.
Работи с това което имаш, т.е. със случки които си спомняш, дисоциирано, ако не можеш асоциирано. Абе с каквото имаш с това започваш. В процеса на работа нещата ще се изясняват , подобряват и т.н.
Засега си направи списък само със случки, които ти смяташ, че са свързани с проблема ти. Другите ги остави за по-нататък.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Докато използвам ТКФ успоредно с това тесам и някои неща за които не мога да се сетя определена случка, но знам че са така, например знам, че не съм приет от баща си такъв какъвто съм и когато се видим той не се радва от срещата ни и винаги е сериозен, започва с критика и винаги намира нещо за което да се захване (това са много такива случки в годините) това ме натъжава и в същото време изпитвам силен гняв, който естествено подтискам, та имам малко проблем със съставянето на "Декларацията", но ако тя е например "Въпреки, че изпитвам дълбока тъга и гняв, когато мисля за това, че не съм приет от баща си, аз напълно и безрезервно приемам себе си" и въпроса ми е може ли напомнящата фраза да е например "дълбока тъга и гняв" потупване по точката на главата, след това потупване... "когато мисля за това че не съм приет от баща си" и т.н. също така искам да споделя че дори и че не мога да оценя правилно СЕН когато практикувам ТКФ и дори само Тесам (то е защото цялостно се чувствам зле и то по 24 часа вече 5 години и е малко кашичка) усещам сякаш някакво раздвижване и имам разни усещания когато тесам, понякога забравям даже да оценя СЕН и въпреки това сякаш пак имам някакви усещания, не знам дали си внушавам, но продължавам да работя. Благодаря ти Иван.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може. Добре се справяш. Продължавай в същия дух.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Здрасти Ивански нещо зациклих тука последната седмица, ще се опитам да тесам едно по едно нежеланите чувства които усещам в момента както ти каза...
"Ако не можеш да намериш такава, избери си едно нежелано чувство, свързано с проблема ти (ПР), от наличните в момента и го ТЕСай докато изчезне. (Ако трябва по 100пъти на ден. Ако трябва един месец едно и също чувство, докато изчезне). След това друго и т.н. Винаги едно по едно ТЕСай чувствата. Винаги до изчезване (ниво СЕН под 1ца)."

Напоследък даже ми се засили проблема и доста се отчайвам (особенно вечер), но продължавам, само че не се сещам как точно да започна толкова съм зациклил вече и се чувствам доста изморен постоянно, даже не мога да се наканя все да пиша последните дни, както и да е...
искам да питам може ли да започна с тази декларация "Въпреки, че имам проблем на нервната система, наречен паническо разстройство, в следствие на което усещам постоянно страх и тревога, стягане и болка в цялата глава, аз напълно и безрезервно приемам себе си" или да започна само с едно единствено чувство от всичко което усещам, а то е доста ( тревожно състояние което достига до страх главно, като усещам стягане и болка в цялата глава особенно в задната част, като отива надолу, сякаш с шиш е пронизан грабначния ми стълб, до кръста и тялото ми е стегнато и напрегнато, едно странно чувство като парене между очите, което стига чак до края на главата ми отзад, топка в гърлото, стягане в гърдите, плитко дишане, постоянно чувство на мъка, без да е свързано с нещо конкретно, като усещам постоянно свиване в сърцето, което се засилва според стреса или ако се усили напрежението и свиването в сърцето се усилва) например "Въпреки че, изпитвам постоянна и силна тревога стигаща до страх, аз напълно и безрезервно приемам себе си" ще го правя колкото пъти на ден мога, първата декларация я използвам от няколко дена като усещам моментно леко облекчение и малко сякаш се успокоявам и ако го оценя по СЕН 9 примерно, после не знам колко точно да го оценя и му давам 7 например, ама като мине време до следващия път да тесам то пак си е 9 примерно, но ако го правя постоянно със седмици и месеци може би ще се засилва, пак ще пада докато не падне по рязко с 1, после с 2 единици и т.н. надявам се...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Напиши какво точно правиш/си правил досега. С какви деклариции ТЕСа, колко често и с какъв резултат в нивата на СЕН преди и след ТЕС.

Като не обясняваш конкретно , не мога да ти кажа къде грешиш. А някъде грешиш. Имам подозрения, че не свързваш емоции с физически усещания в Декларацията и в определяне на нивото на СЕН. Но не мога да съм сигурен преди да кажеш какво точно си правил.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Ами аз мисля че свурзвам емоции с физически усещания, може би греша сас определяне на нивото на СЕН, за това бях объркан и с техниката ТКФ, защото сега състоянието ми е силно и като се връщам назад, виждам нещата които съм преживял но усещам само сегашната мъка която е следствие от тогавашните събития например и всички други симптоми които изброих, но сякаш не изпитвам нищо допълнително докато гледам някой филм, само сегашното състояние (а то е силно) и някак си е размито, но съм спрял с техниката, мисля да я приложа за смъртта на майка ми, така хващам се често че страдам от нейната липса...
а мисля че другата ми грещка е че сменям декларацията, като си мисля че може би не е вярна, но горе долу в една насоченост, може би трябва по дълго време само една да използвам, докато постигна траен резултат дори и да не усещам толкова силно нещо в началото... примерни декларации "Въпреки че изпитвам постоянна тревога, страх и безпокойство, които усещам като стягане в цялата глава, особенно в задната част, превръщайки се в болки и напрежение в тялото, може би поради всичко негативно което съм преживял до сега, аз напълно и безрезервно приемам себе си" "Въпреки че изпитвам постоянна мъка, като усещам свиване и болка в сърцето, което от своя страна води до едно състояние на тревога, напрежение и болки в главата и цялото тяло, аз напълно и безрезервно приемам себе си" " Еъпреки че изпитвам постоянно силна мъка, като усещам свиване и болки в сърцето, което води до едно тревожно състояние и проблеми със съня, аз напълно и безрезервно приемам себе си" " Въпреки че имам паническо разстройство, което ме държи в състояние на тревожност и усещам стягане и болка в цялата глава и напрежение, аз напълно и безрезервно приемам себе си" " Въпреки че изпитвам постоянна мъка, в следствие на което усещам свиване и болка в сърцето и това води до едно състояние на тревожност и напрежение, аз напълно и безрезервно приемам себе си" това са примерни такива които в последно време съм ползвал, може би греша че ги сменям и се опитвам да намеря точната декларация а тя може да си е точна и да трябва само с една да работа до постигане на трайни резултати, защото някак си не мога да разбера какво точно се случва, успокоява ме малко докато го правя примерно, и ако съм оценил по СЕН на 9, след 1-2 тесания слагам 7 примерно и аз не знам точно как да оценя моменто леко облекчение може би получавам, но после пак е същото и се едно почвам отначало, но то няма как изведнъж да се оправя да стана и да кажа готово излекуван съм, трябва време и аз съм объркан и не знам от къде да почна точно как да съставя точната декларация и колко време да се придържам към нея до падане на ниво СЕН до 1-0, объркана работа, то в главата си ми е една каша, а отделно и каша от емоции, лесно се гневя лесно избухвам, най малките влияния на мен ми влияят 10кратно повече, но имам желанието да продължа с ТЕС и го правя, само трябва да се подреди хаоса може би, оценяването по СЕН ми е проблем наистина, по скоро след, преди усещам (чувствам се зле) а след, не мога да определя точно с една единица ли е, то после се връща, може и по малко от единица да съм усетил подобрение, иначе след 4 тесания ще съм готов, айде стига съм разсъждавал...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хвани една декларация, която си избереш. Направи ТЕС с нея докато нивото на физическото усещане в тялото падне под 1. И Пак пиши.
Една декларация, сядаш и правиш ТЕС, ако трябва 2 часа, докато нивото на физическото усещане в декларацията падне под 1.
Описваш точно какво си казал, какво е станало, как се е движело нивото и т.н.

Ти се мяташ от едно на друго, като нищо не довършваш докрай. Там ти е проблема.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Може ли да ползвам тази декларация - "Въпреки че имам паническо разстройство и натрапчиви мисли спохождат ума ми в следствие на което постоянно усещам тревога прерастваща в страх и чувствам болка и стягане в главата, преминаващи в тялото, аз напълно и берзрезервно приемам себе си. " Ще се опитам поне 1 час сутрин и 1 вечер ако не мога наведнъж
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може. Но помни, че това което търсим е изчезване на физическото усещане, т.е. болката и стягането в главата. Като изчезнат те пиши пак и ще видим какво е станало междувремено със страха и тревогата.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

Добре, ще го запомня, ааз го дефинирам като болка и стягане в главата, но ако трябва да съм по точен това което забелязвам като наблюдавам е, че цялата глава е стегната адски силно и това боли, но там където е 3-то око например усещам и едно като парене което минава през цялата глава , но в крайна сметка то си е болка някак си отвътре и навсякъде, също така там където е сърцето, но някак си не физически, усещам също много силно стягане или свиване и боли, някак си се едно от мъка и колкото повече ми е стягането и болката в главата, толкова повече е и в сърцето, някак си седи на топка свито и усещам силна болка постоянно и обратното, свързани са някак си помежду си нещата и от там вече по цялото тяло минава, стягането и болката, ще пробвам с тази декларация, докато получа ефект, дано стане :)
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

п.с. щом наблягаме повече на физическото усещане, напомнящата фраза мисля да е," имам паническо разстройство" потупване, "чувствам болка и стягане в цялата глава, преминаващи в тялото" потупване, като пропускам тревогата прерастваща в страх.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ехххх мама му стара, колко пъти трябва да се повтаря за да се разбере. Не се работи с диагнози в ТЕС а с чувства, усещания и емоции. Паническо разстройство е диагноза. :evil: :evil: :evil:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Davian
Участник
Мнения: 28
Регистриран на: 25 Фев 2010 09:00

Мнение от Davian »

да, мислех че съм го разбрал, но мислех че е грешно да се използва само "паническо разтройство като напомняща фраза, а съпътстващо със емоции и усещания ще може, явно съм грешал, извинявай, не съм искал да те ядосам, значи напомнящата ми фраза е без това пр, а само "постоянно усещам тревога прерастваща в страх" и "чувствам болка и стягане в цялата глава преминаващи в тялото" , просто съм се заблудил, мислех че и диагнозата може да се ползва заедно с усещанията :(
Публикувай отговор