Малък Проблем с плексит!

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
Аватар
Valentin91
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Мар 2010 20:03

Малък Проблем с плексит!

Мнение от Valentin91 »

Здравейте на всички!
От един месец знам за ТЕС и съм си купил книжката на Иван,която чака още прочити разбира се да се усвои цялото инфо. 8)
Засега имам някакви скромни резултати :roll: ,но те първа смятам че ще почнат да се появяват.Та малкият ми проблем идва от там че от около 2 години някуде имам нещо като "Плексит" накратко мога да го обесня че е като възпаление на нерв във горната част на гърба от перката мисля че беше до рамото може и да продължи до ръката надоло и се радвам ,че моя е от по-леките форми.
Та пробвах да го Тесвам със различни настройки обаче със абсолютно минимален ефект и бих искал ако може някой по опитен от форума да ми помогне със настройката ако трябва ще се конкретизирам ;)
Благодаря ви! предварително.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Конкретизирай се. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Valentin91
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Мар 2010 20:03

Мнение от Valentin91 »

Добре!
Става въпрос за възпален нерв мисля че във лопатката ,но освен това същевременно имам и проблем със рамото си :lol: просто усещам някаква болка при въртене или при натоварване,но най-вече така а при покой е добре може би 2 или 3 , а като се движи стига до 8 .Колкото до плексита усещам просто как става нещо със нервите ми докато го ТЕСвам като мравъчкане е чувстото и в сравнение с преди има леко подобрение,но не значимо и затова се обръщам за насока тук.
Просто се усеща някаква болка във нервите при движение и като чувство на скованост като цяло болката мога да опиша като прищипваща и при движение на рамото ми е остра точно във горната част не зная дали са свързани и 2те, но определено са неприятна комбинация :x А също като си движа рамото се чува как изчатква неприятно почти при всяко завъртане, а може да се движи почти толкова добре колкото дясното,но не съм ходил на Ортопед или Невролог за това незная какъв е конкретния проблем според Джипито ми съм добре :lol: и каза че ми трябвало раздвижване просто а аз изобщо не съм съгласен със това просто знам че е някакво възпаление на нервите и тва е ...
Почти е като историята не едното момиче за баба й във книжката.но не точно засега толкова мога да ти опиша
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Сега опиши конкретно как си правил ТЕС досега. (колко често, колко продължително, с какви Декларации и т.н.)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Valentin91
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Мар 2010 20:03

Мнение от Valentin91 »

По принцип се ТЕСвам,когато имам повечко време една серия на ТЕС я правя първото по точките от едната и от другата страна и понякога включвам 9Г след това. Като цяло правя ТЕС от месец някъде, но трябва да се наканя да пробвам да елиминирам проблем след проблем а със основния ми проблем "Плексита и Рамото" нямам особен успех за сега.Опитвам се да го използвам във училище тъй като ми е последна година и ми послужва доста добре бих казал, когато имам време да отида до тоалетна и правя една серия както описах и ми идва доста добре като "Stress Buster". Смятам да го опитам за подобряване малко на успеха и тн.
Опитвам се да го ползвам колкото често мога мисля че ми се събират поне 6-7 пъти на ден което е доста добре и то не само по 1 серия.
А за проблемът ми опитвах със няколко настройки:
Въпреки че чувствам тази прищипваща болка във лявата част на лопатката аз... ;Въпреки че усещам тази остра болка в рамото си аз напълно и... ; със напомнящи фрази "вида на болката" остра,тъпа и тн
Както описах по-долу докато ТЕСвах и усещах как нерва ми просто по някакъв начин се чувста по различно просто все едно се мравучка така но не се оправя напълно по скалата от 1-10 мисля че е на 5-6
а рамото ми при натоварване е 7.
Това е което мога да ти обесня за сега :wink: мога да опитвам да ТЕСвам със някаква настройка и напомняща да видим а и BTW също и 9Г включвах в ТЕСанията след всяка серия.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Моля те, момче, слагай по някоя запетайка, докато пишеш. Измъчих се да те разбера какво казваш.
Аватар
Valentin91
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Мар 2010 20:03

Мнение от Valentin91 »

Добре,няма никакъв проблем!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ОК. Намери време и направи ТЕС за плексита както досега, но направи няколко ОР една след друга, докато нивото на болката падне под 1ца. Пиши какво е станало.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

От къде знаеш, че е плексит? Сам ли се диагностицира?
Аватар
Valentin91
Участник
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Мар 2010 20:03

Мнение от Valentin91 »

Ами не сам,диагносцирах се с помощта на един роднина който се е занимавал с акупресура и някакви масажи т.е отначало мислех че е само някакво нервно възпаление, но със неговата помощ стигнахме до проблема. Та то е такова пак де,но днес все още не съм потупвал за него
смятам да пробвам имам сравнителен успех засега :D ама трябва още да опитвам!
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Точно плексит е.аз го имам.Болката се усеща отзад в гърба,под лопатката,минава през рамото и слиза по ръката ,като често ръката изтръпва и нямам сила в нея.Една нощ успяха да я махна болката със следното:
Въпреки,че имам режеща болка в дясното рамо и отзад на гърба под рамото аз .....
Визуализирам нож забит там и си представям как го вадя и нямам никаква болка.Успях да я изчистя,но на др.ден имах пак болки.Моето е старо и трябва май да правя за нея Предизвикателството.
Въпрос към Иван:може ли 2 Предизвикателства заедно?
Времето е пари!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Всичко може стига да дава резултати.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vladopetkov
Участник
Мнения: 47
Регистриран на: 19 Юли 2010 22:04
Местоположение: София

лява ръка

Мнение от vladopetkov »

Всичко започна от един плексит в казармата. Тогава беше излекуван, но после през година - две рецидивираше. Преди 1,5 година болката освен в плешката обхвана и цялата лява ръка. Всеки месец ми предписваха по едно ново противовъзпалително, което облекчаваше нещата, но след 2-3 седмици болката се появяваше пак. Диагнозата вече бе - периартрит, но на ренгеновите снимки всичко бе нормално. направих и физиотерапия, но и този път подобрението бе временно, макар и за по дълго. Затова когато усвоих ТЕС, започнах с Предизвикателството, с което за три седмици болката изчезна напълно. Сега варира между 1 и 0, като 1 е сутрин рано, но след гимнастика и едно ТЕСване слиза веднага на 0. Разбира се по времето на ТЕСването, сменях Декларацията и НФ, в зависимост от това как варира и се опитва да се "изплъзне" болката. Сега остана само едно "хрупане", "прещтракване" в рамото, но болка НЯМА.
Докато се ТЕСвах за рамото, станаха без целево да съм ги третирал и следните неща: нормализира ми се ВОН - вътрешно очно налягане (което преди това бе леко увеличено), чуствам се много по-бодър и енергизиран, по-трудно се уморявам, разширените вени които имам вече не ме болят след дълго ходене и висене на крак. И най-вече промени се мисленето ми; имам усещането, че то се отвори за една нова Вселена. като, че ли до сега, всичко е било само някакъв предговор... :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Браво бе човек!!! :D Това, което казваш радва много!!!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Искам да попитам Валентин ,къде точно са ти болките в гърба?Аз имам установен плексит и в двете рамена,но от около 2 мес.имам болки в гърба под дясната лопатка.Не мога да разбера дали е от него или нещо друго се е появило.Затова не мога да формулирам точно декларацията.А карам с :въпреки,че имам болки отзад в гърба под дясната лопатка,аз ...Нещо не ми дава резултат и явно не е правилна.
Времето е пари!
Публикувай отговор