Душевен Катарзис

Истинското пътуване на откривателя не се състои в намиране на нови територии, а в придобиване на нов поглед върху нещата.
Този форум е за всички дръзнали да поемат по трънливия път на разкриване на истинската си същност, себеосъзнаване и разкрепостяване на ума.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Душевен Катарзис

Мнение от ivangp »

Текстът по-долу е копиран от сайта http://www.zdrave-bg.eu
Не съм пробвал процеса. Изглежда интересен. Ако някой го направи 7 седмици, да каже какъв е резултата!

Изповедта – душевен катарзис


„Не крий своята болест, защото ще умреш от нея.”
Петър Димков


«Няма лекарство за този, който си крие болестта.»
Амхарска поговорка


„Кажи ни своите страхове и говори свободно. Пороят думи прочиства сърцето от скръбта. То е като да отприщиш бента, когато вирът на воденицата прелее.”
Робин Худ



Значение на думата катарзис - очистване, пълно изчистване.


Прадедите ни са оставили ценна заръка. Те са я практикували поколения наред. Тази проверена от времето практика за духовно самолечение е действала безотказно в продължение на векове. Нейната целебна сила се използва под една или друга форма от всички религии по света. Тя лежи в основата на изповедтта и действа като незаменим душевен катарзис.


Практическото приложение на този лечебен принцип можете да прочетете в статията „Хипохондрия”.


Повечето тестове, които сте правили, имат за цел да ви класифицират по един или друг признак и да ви причислят към някоя група хора, имащи сходни характеристики. Настоящият тест няма подобни цели. Той няма да интерпретира вашите отговори като правилни и грешни. Вашите отговори ще ви покажат душевното ви състояние в момента. Но тези отговори (ако бъдат честни) ще постигнат неизмеримо по-значим резултат. Те ще доведат до осезаема промяна във вашето съзнание, в начина ви на мислене. Всяко следващо попълване на теста ще „изчиства” съзнанието от наслоените с години душевни „утайки”. Тъгата, отчаянието и депресията ще си отидат завинаги. Само след месец и половина – два, без дори да се усетите, вие ще бъдете нов човек. Когато това стане, ще забележите, че обстоятелствата около вас също са се променили в синхрон с новия ви начин на мислене. Вие не само ще се чувствате като нов човек, вие ще заживеете нов живот, изпълнен с приятни преживявания.


Как можете да извлечете максимална полза от настоящата статия?


Разпечатайте въпросите, които следват. Оставете поне 10-12 междуредия между всеки два въпроса. Отделете няколко часа от ценното си време. Усамотете се някъде, където е малко вероятно да ви обезпокоят и отговорете писмено на всеки един въпрос, използвайки широките междуредия. Бъдете искрени. Колкото по-честни бъдете със себе си, толкова по-голям лечебен ефект ще има тази практика за духовно изчистване. Ако желаете, унищожете листовете като приключите. Ако решите, запазете ги, за да сравните отговорите с тези, които ще дадете следващата седмица. Изпълнете процедурата поне 5-6 пъти. След месец и половина ще си дадете сметка, че вече не сте същия човек, който сте били в началото. След месец и половина ще установите със сигурност, че сте станали по-добър човек. Нещо повече, вие вече ще се чувствате много по-добре. Това всъщност е една от основните причини да сте на този свят тук и сега – да живеете живота си с радост и да се забавлявате.



ТЕСТ за душевен катарзис




1. Кое е най-травмиращото изживяване в целия ви живот?

2. Коя е най-голямата ви тревога в момента?

3. Струва ли ви се животът безсмислен, а бъдещето - безнадеждно?

4. Често ли се оплаквате, че не се чувствате добре? Ако е така, можете ли да посочите причината за това?

5. Често ли се самосъжалявате? Защо?

6. Избягвате ли умишлено нечия компания? Ако е така, каква е причината?

7. Имате ли навика да намирате недостатъците на хората? Дразните ли се от тях? Защо?

8. Случва ли ви се често да се изнервяте и заяждате при разговор?

9. Вашите близки и познати нарушават ли душевното ви спокойствие? Защо?

10. Завиждате ли на хората, които са постигнали успех в живота?

11. Имате ли проблеми с храносмилането? Можете ли да прецените в резултат на какво се получава това?

12. Страдате ли от високо кръвно налягане? Свързвате ли това състояние с конкретни причини?

13. Имате ли навика да “удавяте грижите” в работа, така, че да нямате време да мислите за тях?

14. Харесвате ли своята работа? Ако не, защо?

15. Работата изпълва ли ви с ентусиазъм? Защо?

16. Грешите ли често в работата си? Каква е причината за това?

17. Анализирате ли всичките си грешки и провали, за да се поучите от тях или смятате, че не сте длъжни да го правите?

18. С годините вашето самочувствие расте ли или намалява?

19. Случва ли ви се в определени моменти да сте на върха на щастието, а после да изпаднете в дълбоко отчаяние?

20. Кой и какво ви изпълва с най-много ентусиазъм?

21. Небрежни ли сте към външността си? Ако е така, знаете ли защо?

22. Бихте ли се почувствали унизени, ако позволите на другите да ви казват какво да правите и как да постъпвате?

23. Търпите ли чужди негативни влияния? Защо?

24. Има ли неприятни моменти, които бихте могли да избегнете, но ги търпите? Защо?

25. Лази ли ви някой по нервите? Защо?

26. Прибягвате ли до алкохол, цигари или наркотици, за да успокоявате нервите си?

27. Имате ли ясна цел в живота и ако е така, каква е тя и имате ли план за постигането и?

28. Използувате ли съзнателно афирмации (утвърждения) и метода на самовнушението, за да си изградите положителна нагласа?

29. Какво цените повече - материалните придобивки или способността да контролирате мислите си?

30. Често ли се поддавате на чуждо влияние, което не съответствува на собственото ви мнение?

31. Изправяте ли се смело пред нещата, които ви разстройват или избягвате да поемате отговорност?

32. Можете ли да назовете трите свои най-големи слабости? Какво правите, за да ги преодолеете?

33. Насърчавате ли другите да ви доверяват тревогите си и да търсят съчувствие?

34. Как присъствието ви въздейства върху другите – позитивно или негативно? Защо?

35. Кои навици у другите ви дразнят най-много?

36. Създавате ли си собствено мнение или позволявате да ви влияят други хора?

37. Изградили ли сте си вътрешни бариери срещу негативни влияния?

38. Умеете ли да се освобождавате от всякакви форми на страх, които обсебват понякога съзнанието ви?

39. Кое ви помага да поддържате положителна мисловна нагласа?

40. По какви критерии преценявате какво е полезно и какво е вредно за вас?

41. Смятате ли, че е ваш дълг да споделяте проблемите и мъката на другите? Ако е така, защо?

42. Възможно ли е някой, когото смятате за приятел, да е най-лошият ви враг заради негативното въздействие, което оказва върху вас?

43. Когато някой ви дава съвет, без да сте му го искали, приемате ли го безрезервно или се опитвате да разберете мотивите му?

44. Какво искате повече от всичко на света? Готови ли сте да подчините всичките си други желания на това? По колко време на ден отделяте за постигането му?

45. Често ли променяте решенията си? Ако е така, каква е причината да го правите?

46. Довършвате ли всички начинания, с които сте се захванали?

47. Лесно ли се влияете от мнението, което другите имат за вас?

48. Случва ли ви се да сервилничите пред другите заради тяхното социално или финансово положение?

49. Лесно ли се впечатлявате от титлите, научните степени и богатството на другите?

50. Кого смятате за най-велик сред хората, живели някога на земята? С какво мислите, че ви превъзхожда той?

51. На какво отделяте повече време - на мисли за бъдещи успехи или на мисли за бъдещи провали?

52. Ако смятате, че “Които си приличат, се привличат”, какво научавате за себе си, като огледате приятелите си?

53. Намирате ли някаква връзка между хората, с които сте най-близки, и нещастията, които изживявате?

54. Колко от двадесет и четирите часа в денонощието посвещавате на:
* работата си
* сън
* почивка сред природата
* придобиване на нови знания
* бърборене с други хора
* четени на вестници и гледане на телевизия

55. Кой от познатите ви:
* ви поощрява най-много
* ви прави най-много забележки
* ви обезкуражава най-много

56. Прочитането на тази статия обогати ли с нещо начина ви на мислене? Защо?

57. Какво ще направите сега? Ще разпечатате ли тези въпроси и ще отделите ли час-два, за да отговорите писмено на всеки един от тях?


Това, което ще се случи е следното:

98 - 99 % от вас ще се задоволят само с прочитането на тази статия.

Останалите 1-2 % ще изпълнят препоръката – те ще разпечатат статията и ще отговорят на въпросите, но ще го направят само веднъж. Те ще се почувстват значително по-добре от преди, но това ще трае около седмица. След това животът ще ги върне в старото русло на отчаянието и безнадежността.

Само 1-2-ма души на всеки 8 000 – 10 000 читатели ще решат да упорстват и ще продължат да правят това в продължение на 30-40 дни. В резултат, те ще преживеят драстична промяна на съзнанието. Тези 1-2-ма читатели ще променят из основи обичайния се начин на мислене. Мирогледът, който техният ум е създал, ще се замени с противоположен мироглед.


Дори само един от вас да успее чрез този тест да промени мирогледа си така, че оттук насетне да се чувства по-добре, тази статия ще изпълни целта си! Защото животът на този човек ще стане несравнимо по-добър. Такъв е законът на съзнанието. Това правило няма изключения.


Защо точно 40 дни са необходими за създаването на трайна ментална, емоционална и духовна трансформация, можете да научите от статията „Сътворението”.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
zahartce
Участник
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Яну 2010 22:48
Местоположение: димитровград - лондон

Мнение от zahartce »

Статията е много интересна и е много полезна. Споделям констатациите относно ползването на информацията. Основното нещо. което пречи е постоянството и търпението да изпълняваш определени ангажименти продължително. Опитът ми като консултант ми дава много примери за това...В личен план статията много ме обогати като информация. Възнамерявам да практикувам техниките за лично самоусъвършенстване за да имам лични наблюдения, които да ги споделям с другите. Много е важно човек да е информиран, а това, което знае да го споделя с другите.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Здравейте,
статията е страхотна ,наистина !!!
Теста е много интересен , днес си преписах въпросите , и преди малко отговорих на всички , сега остава да не се откажа :)
чудно ми е обаче ,всеки следващ ден различно ли ще отговарям , или на някои въпроси - да , на някои -не , ще споделям..........
:)
поздрави
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Теста се прави веднъж седмично в продължение на 6-7 седмици, ако не си разбрала. А не всеки ден в продължение на 40 дни.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Точно това не ми стана съвсем ясно и се колебаех между двата варианта , реших да не питам ,а е трябвало ...

Е,тогава предполагам ,че е по-трудно човек да се откаже :)))
Благодаря , приятен ден !
Zlobcho
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Авг 2008 15:33

Мнение от Zlobcho »

стискайте ми палци, така да се каже :)
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Стис! :)

Днес си препрочетох пак тази статия. Мисля, че е дошло времето на този експеримент! :)

Споделя резултатие си накрая.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Яна
Опитен
Мнения: 475
Регистриран на: 26 Май 2009 15:16
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Яна »

Пропуснах да ви споделя.

В сряда вечерта още седнах и започнах да отговарям на въпросите. Малко съм разочарована от себе си, че на някои отговорих с "Не знам.", но съм сигурна, че ще го преборя. :) От тогава доста усилено мисля над някои неща и съм доволна как се променят усещанията и действията ми.

Вечерта, след като отговорих на въпросите, се почувствах много изморена, все едно съм вършила някаква физическа работа цял ден. И някак си все едно изпразнена от съдържание. Беше ми приятно това усещане.
"Не се отказвай от една мечта заради времето, което ще отнеме осъществяването ѝ. Времето така или иначе си минава."

Изображение
Zvezdna
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Май 2010 11:49

Мнение от Zvezdna »

Иване, бъди Благословен!
Благодаря на всички, които са споделили опита си е ТЕС тук.
Днес си ТЕСах добре отгледана петгодишна мигрена и след 10-тина минути я усетих как отшумява. Беше невероятно:))) Цял ден без изтощителна болка и още един пълноценен ден! ТЕСам си и гадните цигари, но засега това, което съм постигнала е, че от кутия и нещо на ден, в момента пуша по 5-6 цигари на ден. Днес 2 от тях изгасих наполовина:)))
От теста - най-много ми допадна въпроса за приятеля дето всъщност е враг:))) Може и да съм по-сетивна на темата в момента, но обикновено го разбираме след като сме си изстрадали доброто от приятеля. Но това е дълга тема:)))
Останете си със здраве! Благодаря ,че Ви има!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Дал съм въпросите на жена ми и като видя резултатеите с "опитното зайче" ще ви споделя!
:D
Light Worker
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Май 2010 21:12

Не виждам как ще помогне да променим мирогледа си

Мнение от Light Worker »

Ще направя старателно всичко и ще споделя тук след 45 дни какво се е получило. Споделям скептицизма си обаче. Ето защо. Имам в себе си определени убеждения и нагласи-криви, прави, болни, здрави, всякакви. Въпросника... къде с интересни въпроси, къде с посредствени... старателно го попълвам 6 последователни съботи. Отговарям старателно, като давам максимално вярно отражение на нагласите ми. Кое точно ще ги излекува, как отговарянето на въпроси ще помогне. Защо точно тези въпроси, а не още 800 или 8000? Странното е, че чувствам енергия, както при ТЕС, докато отговарям на наглед банални въпроси. Споделете и вие какво ще се получи.
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

здравейте,
да кажа какво се получи при мен , правих теста 7 седмици старателно и не мислех ,че нещо се е променило / може би отстрани -да , но аз не усещах промяна в себе си / .Единствено по отношение на 1-ви въпрос ,на който отговарях почти всеки път еднакво нещата започнаха да се променят , всъщност вече не мисля ,че това е голяма ''травма'' ...
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Aз вече го правя 5 пъти и нищо особено не забелязвам.Какво трябва да се случи?С магическа пръчка да си променя мнението по дадени въпроси?Или да поставя на първо място контролирането на мислите си ,а не материалните придобивки?За мен имат равно значение.Някой вижда ли промяна в себе си?
Единственото,което се случва е да мисля за проблеми,за които не искам да се сещам .Не би ли трябвало да избледняват при всеки следващ път?Разколебана съм. :?:
Времето е пари!
mimka
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 06 Сеп 2010 18:40

Мнение от mimka »

Какво стана? Проработи ли в положителна насока статията?
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Сигурно работи.Само,че отстрани може би се вижда разликата най-добре.Или трябва да мине време,човек да се обърне назад и да види ,какво се е променило.Най-малкото и най-ценното може би е това,че ни кара да мислим,да се вгледаме дълбоко в себе си и да си отговорим на въпросите откровено.
Времето е пари!
Публикувай отговор