Премахнах давеща кашлица при 3 годишно дете с ТЕС

Информация за истината за ситуацията с болниците, лекарите, здравната ни система, лъжи и митове с които сме закърмени. Как да отглеждаме здрави, умни, талантливи и отговорни деца. Както и за приложения на ТЕС в тази връзка.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Премахнах давеща кашлица при 3 годишно дете с ТЕС

Мнение от alex_JI »

Моето момченце през деня си беше абсолютно здраво. Малко преди да легне започна да кашля с една дразнеща кашлица. След като заспа кашлицата премина към давеща, той започна да се буди, сяда в леглото и се дави - не може да поеме добре въздух и се чуват само хрипове.
Заспиваше за 10-тина минути и после пак. Започнах да му правя ТЕС, но той беше полуунесен и като го потупвах по точките се дразнеше и ревеше.
Тогава започнах Прокси с "Въпреки, че тази кашлица ме дави и задушава, аз съм добро и здраво момче."
Както тесах изведнъж се сетих, че в неделя с кака му гледаха някакъв филм по БиТиВи за някакви динозаври и чудовища, от който филм той много се изплаши. През цялото време гледаше седнал в кака си и го беше страх от чудовищата. Не мога да обясня защо не спрях филма, при условие, че разбарх, че не е за него. :(
После цял ден той говори за чудовища, виждаше ги къде се криели, говореха със сестра му непрекъснато за тези чудовища и играеха на чудовища.
Като легна ме пита къде е чудовището, дали спи и още много неща, които аз не разчетох. В понеделник носи в градината едни пластмасови дракони, на които вика чудовища - за да ги покажел на госпожите. Въобще 2 дни живота му е все около чудовищата. И снощи докато тесах кашлицата, просто не знам как успях да се сетя за тези пусти чудовища и да ги свържа с нея!!!

И започнах с:
Въпреки, че ме е страх от чудовищата
Страхът от чудовищата ме е стегнал за гърлото
Кашлицата ме е хванала за гърлото като чудовище
Чудовищата ме давят и не ми позволяват да дишам
Страхувам се от чудовищата
Това ме дави и задушава
Тази давеща кашлица прилича на грозно чудовище
Кашлям като чудовище
Чудовищата ме задушават
Страхът ме задушава

Избирам тялото ми да се освободи от страха ми от чудовищата
Изкарах ги навън с давещата ме кашлица
Освобождавам се от страха си
Освобождавам се от чудовищата
Пускам ги да си тръгнат
Изкашлях страха си от чудовищата
Изплюх заселилите се в мен чудовища
Изгоних ги
Моля тялото ми да мобилизара всичките си лековити сили и да ме освободи от страха ми от чудовищата
Избирам чудовищата да излязат от мен
Искам да си тръгнат

Още в началото на Прокси, детето заспа спокойно, като ангелче. Започна да диша равномерно и спокойно. Въпреки, че имаше сополи спеше със затворена уста.
Улових се, че аз започнах да споменавам повече чудовищата, от колкото кашлицата по време на тесането.
Изкарахме нощта спокойно. Сутринта се буди и се изкашля няколко пъти пак така давещо. Аз реших, че е "изкарал" и последното най-дребно свито най-навътре в него страшно чудовище!
Като стана и си играеше с онези неговите дракони, спомена нещо отново за чудовища. Аз изтръпнах и го попитах: Къде са мамо, чудовищата? А той ми отговори: Отидоха си. :lol: :lol: :lol:
Аз: Къде? Той: Няма ги! :lol:
Водих го на лекар - каза, че гърлото е надрано /е, той се дра/ и е нещо ларингитно. Изписа едно противоалергично сиропче и промивка за нослето.
Та така снощи с ТЕС изгонихме чудовищата! :lol:
А как ли би прозвучало това извън форума - Синът ми кашляше от едни чудовища!
Последно промяна от alex_JI на 13 Май 2010 11:43, променено общо 1 път.
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
tonita
Участник
Мнения: 26
Регистриран на: 26 Сеп 2009 15:58

Мнение от tonita »

Удивително !
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Много добре си се справила :D

Ще ти разкажа при моя син какво направихме с кошмарите. Те пак предполагам са от филми.
Ставаше през нощта и ревеше неудържимо насън. Обсъждахме кошмарите през деня. Една вечер му казах, когато дойде кошмар да го попита защо е тук и как може да си отиде. От това положението стана по-добре. След време му казах да каже на кошмара "Обърни се към светлината" и още вечерта в леглото той махна ръката си няколко пъти във въздуха и прошепна "Обърни се към светлината". От тогава не е ревал от кошмари. Само веднъж стана през нощта, за да ходи до тоалетна и ме попита какво трябваше да им каже.
Той е на 5 г. Твоят май е по-малък.

Иначе и нашият има лаеща кашлица понякога, но защото го е страх от баща му.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Ама това е страхотно, страхотно просто! Браво на теб, Алекс! :)
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Благодаря ви момичета! :lol:
Подкрепата ви е важна за мен!
Да Мая, моят скоро направи 3 години. Сега ще го сложа и в заглавието на темата, за да може по-лесно да се ориентира някой, ако има нужда.
Само за да довърша, малкият повече не е кашлял! Има сополки, които въобще не ме притесняват и не ги тесам!
Но такава кашлица чувам за първи път в живота си. Приличаше на лаещо куче, което се е задавило с нещо, не може да диша, а само хрипти! Ясен не можеше да си поеме добре въздух. Сядаше в леглото и се задушаваше. Мъжът ми искаше да ходим в Пирогов. Аз именно тогава се сетих за ТЕС. Първоначално мислех, че започва някой вирус от яслата. Направо не знам какво ми подсаказа за чудовищата в този критичен момент! :?:
Дообяснявам случая, за да потвърдя, че положението беше наистина много сериозно, а сега няма и следа от това! :lol:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

alex_JI написа:....... Направо не знам какво ми подсаказа за чудовищата в този критичен момент! :?: ......
Вселената иска да ни помогне, ние трябва само да я слушаме. Ти си направила точно това, чула си я!
Браво, браво! :)
Бризеидка
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 28 Апр 2010 12:35

Мнение от Бризеидка »

:D
Последно промяна от Бризеидка на 17 Май 2010 19:34, променено общо 1 път.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Re: Премахнах давеща кашлица при 3 годишно дете с ТЕС

Мнение от ivangp »

alex_JI написа:И снощи докато тесах кашлицата, просто не знам как успях да се сетя за тези пусти чудовища и да ги свържа с нея!!!
Това е имено силата на ТЕС, че се сещаш за разни неща и правиш връзки, които иначе не би направила.
Браво за успеха!
Надявам се, че също така не си му дори купила сиропчето изписано от доктора, а пак си се сетила за ТЕС. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
alex_JI
Участник
Мнения: 69
Регистриран на: 23 Ное 2009 12:21

Мнение от alex_JI »

Ами за съжаление Иване, тази мисъл мина през главата ми, но аз купих сиропа. :? Той е противоалергичен. Понеже малкият върти някакви сополи, които преглъща и му дразнят гърлото, аз знам, че това ще мине за 2-3 дни.
За мен е важно, че чудовищата вече ги няма. Но май след това дойдоха ПО-тата и аз реших, че не ми се ТЕСа за едни незначителни сополки. А и толкова се зарадвах на успеха си! Ако знаете, как спи и колко леко диша, още преди да беше пил никакъв сироп. :lol:

P.S. Колко е възвишено да наричаш мързела си, с името ПО!!! Някак по оправдателно и лесно се произнася! :lol:
Запазих много от детското в себе си! Аз вярвам в чудеса!
След "идването" на децата ми, ТЕС е другото голямо чудо, което ми се случи!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

alex_JI написа:P.S. Колко е възвишено да наричаш мързела си, с името ПО!!! Някак по оправдателно и лесно се произнася! :lol:
Хаа-ха :lol:
Hris
Участник
Мнения: 66
Регистриран на: 24 Фев 2010 18:24

Мнение от Hris »

:lol: :lol: , и аз моя мързел ПО съм си го кръстила.Само,че се улових,че като ТЕС ам за децата съм голям инат.И по този начин отгледах едно голямо ПО т.е мързел у дъщеря ми.Тя вижда резултатите с очите си и въпреки това не иска сама да го прави.Иначе с Прокси оправяме болки в стомаха,запек, а вчера и упорито главоболие. 8)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Същата история съм. Ако не бяха децата, щях да си стоя на перона.
Енита
Участник
Мнения: 24
Регистриран на: 25 Юли 2010 18:59

Мнение от Енита »

Въпрос, който май не е за тук. по повод на кашлицата. Синът м беше с астма, с която успешно се справи от преди няколко години с хомеопатия. Преди 4 дни се върна от лагер в чужбина, дълъг, 30 дни и беше на разболяване, вече и кашля. Сигурна съм, че е свързано с нещо от лагера- върна се ядосан, че е отишъл, но той е на 11 години и има неща, които категорично не иска да споделя. ТЕСахме /тоест той се ТЕСа сам и по желание :) кашлицата, отпадналостта - имаше съвсем малък ефект, и то само с отпадналостта. Помолих до да ТЕСа гневът или каквото там е от лагера сам,без да ми обяснява,но не го е правил... Чудя се може ли още нещо да се направи... иначе пак към хомеопатията...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Енита написа: ..........да ТЕСа гневът или каквото там е от лагера .........
:idea: :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор