СЕРТИФИКАТИ, СЕРТИФИЦИРАНЕ, РАБОТА С КЛИЕНТИ

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

СЕРТИФИКАТИ, СЕРТИФИЦИРАНЕ, РАБОТА С КЛИЕНТИ

Мнение от mayadob »

Пиша в тази тема, защото тук има желаещи да практикуват с клиенти. Получих едно писмо за курс, след който се получава сертификат, с който може да се работи. Аз си искам сертификата. Най-малкото мъжът ми и семейстовото ще са по-спокойни.
Ето какво получих:
11 - 13 Юни
Сертификационен тридневен тренинг по Енергийна Психология на
Energy Therapy World Wide (ETWW) & Calamus International University UK
EFT – първо ниво и EFT – второ ниво

Обучението е предназначено както за специалисти, така и за хора неангажирани професионално с някоя от терапевтичните модалности.

Участниците в тренинга ще получат международно признати сертификати по EFT.

При внасянето на таксата до 21. Май е предвидена отстъпка от 50 лв.
За повече подробности посетете следните страници на сайта ни:
http://integral-bg.eu/content/view/43/55/
http://integral-bg.eu/content/view/43/55/1/1/
http://integral-bg.eu/content/view/43/55/1/2/
http://integral-bg.eu/content/view/20/24/
http://integral-bg.eu/content/view/20/24/1/1/
http://integral-bg.eu/content/view/63/70/
http://integral-bg.eu/content/view/95/111/
Има три свободни места. Аз утре се записвам и тогава ще останат две :D
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Мая, не се подвеждай и не подвеждай други хора.
Закона не се интересува от това дали имаш сертификат от която и да е международна организация, а единствено дали си учила поне 4 семестъра медицина или психология.
Ако някой друг ти казва обратното, лъже.

Разучи внимателно въпроса.
Питай конкретно - ще можеш ли да работиш в България с този документ при положение, че не си учила медицина и психология?
И второ - тези хора могат ли да цитират българския закон.
А също така и закона в собствената си страна.
За България съм 100% сигурен, че не може.
За другите държави -99%
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ето ти доказателство свалено директно от www.emofree.com

Цитирам най-важното от тук http://www.emofree.com/ExamInfo/AboutExam.htm

Important disclaimer regarding this EFT Certification: The EFT Certifications available in this program are designed to certify only your knowledge of the EFT process. They are NOT to be considered licenses, certifications or permissions of any kind to practice medicine or to practice other healing methods that are regulated by countries, states, licensing boards or any other authority. All persons involved with EFT have the responsibility to make sure they comply with appropriate regulations. Gary Craig or EFT cannot take responsibility or assume liability for your proper compliance.

И от тук http://www.emofree.com/ExamInfo/FAQCertification.htm

If I already have other Certifications, why would I want this one?

The demand for credentials came long before we were prepared to provide them. To satisfy the demand, individuals and organizations (including PACE Education) have stepped up and offered their own versions of credentials in EFT, but none of them were true certifications. The new EFT Certification Program will provide a true Certification. As a result, the others have been discontinued.



Is this a legal Certification?

Yes. With any level of EFT Certification, you are entitled to declare yourself a Certified EFT Practitioner, as long as you also display your current designation (EFTCert-I, EFTCert-II, or EFTCert-Honors). Please be advised that this is an Academic Certification that verifies your knowledge of the EFT material. It does not, however, certify the skills with which you deliver EFT. These skills (like rapport, finding core issues, and testing) vary widely among practitioners and do not lend themselves to objective evaluation. Further, this certification is not a license, and does not allow you to practice medicine or provide services not otherwise permitted by entities like your country, state, or any other licensing organization.

Will the EFT Certification allow me to practice EFT with clients?

EFT has been designed so that anyone can use it. However, there may be legal regulations or requirements in your state or country to deliver or charge for EFT sessions. You are advised to educate yourself on any such requirements before proceeding with a professional career as an EFT practitioner.

Освен всичко казано по-горе, можеш да говориш с Вяра и Огнян Симеонов за този курс. Те са го завършили и имат сертификати от него.

Каквото и да решиш да правиш, проучи въпроса добре! не поставяй себе си и семейството си в опасност.
Аз вече казах каквото имах да казвам по въпроса на семинара за напреднали и стоя зад думите си.

Успех!
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Иване, аз съм импулсивна, наивна и доверчива :D (и не мисля да тесам тези качества, защото си ги харесвам)
В момента, в който прочетох обявата на курса, кръвта ми кипна така, както когато научих за ТЕС, когато прочетох обявата за курса по хипноза и за твоите семинари. И нещо завика в мен "Искам да отида"
Няма да подведа никого, освен ако не е толкова импулсивен и доверчив като мен :lol:

Закона съм го чела лично. Нямам право да лекувам, да. Но ТЕС не е лечение. Вярно е, че и без сертификат консултирам хората.
Сега вече мисля, че сертификатът ми е оправдание да се запиша. Защото нямам никаква причина иначе да ходя на този курс, а просто искам :lol:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Няма проблем. Основно правило в рекламата е. че хората купуват под въздействие на емоциите и после си намират логически оправдания за покупката.
:)

Една идея. Като толкова искаш сертификат защо не вземеш единственият истински сертификат, поне според www.emofree.com.
Казвам - единственият истински - защото Гари Крейг ясно и категорично се разграничава от всички останали организации ( а такива има няколко) в света, които в момента сертифицират. И отрича да им е давал правото да сертифицират.
Т.е. това което твърдят организаторите на семинара в България, а имено:
Проф. д-р Тамлин Леуелин-Едуардс и Флорънс Мейр Леуелин-Едуардс са двама от общо двадесет и деветимата за цял свят сертифицирани от Гари Крейг (създателят на EFT ) обучители по EFT, които са квалифицирани да обучават не само EFT практици, но и EFT обучители.
Не е съвсем вярно.

Цитирам отново от предния си пост:
The new EFT Certification Program will provide a true Certification. As a result, the others have been discontinued.

Такъв истински Сертификат можеш да вземеш и по интернет. Аз имам DVDтата върху които се държи изпита и мога да ти ги предоставя безвъзмездно. Истинският сертификат е по-скъп от цената на този курс за който говориш, но пък черпиш от извора - Самият Гари Крейг. И си купуваш най-доброто от най-доброто.

От няколко човека вече, които са посетили предишни курсове, организирани в БГ, със същите лектори, чувам, че не са доволни.

Нямам за цел да подронвам престижа на никого. Но пък и за да съм честен и полезен не мога да не спомена това което съм чул. Най-ценната реклама е рекламата получена от устата на другите хора, а не това което всеки пише сам за себе си. :idea:

И последно по ред, но не и по значение.
Мая, според мен (от това което са ми разказвали за семинара и материалите които съм видял от него), ти знаеш и можеш повече от тези които са били само на семинара, на който искаш да ходиш и имат сертификат от него.
От там нататък за какво си даваш парите, енергията и времето си твоя работа. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Майче, много много те харесвам, знаеш, и се опитвам да те разбера, но и аз не мога. Може би ако търсеше сертификат в сфера, в която имаше поне някаква конкуренция бих, макар че едва ли, но в тази .... Това е единственото нещо, написано някога от теб, което не успявам да разбера.

Всъщност, това дали те разбирам, само по себе си няма никакво значение, и ти го знаеш, затова си позволих да го кажа.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Какво да ви кажа :lol:
Напълно се разубедих :lol:
Сега да се оправдая малко :lol:
Иване, ти нали все казваш, че може да не научиш нищо ново, но от една дума или фраза да ти щтракне прозрението и това да обезпечи целия курс. Всъщност мислех, че нещо такова ме влече. Че има нещо, заради което да отида. Но сега малко потесах :lol: и вече мисля, че ако има толкова важна дума или фраза, все ще я чуя от някъде. Или ако има хора, с кото трябва да се запозная, все ще ги срещна. :D

А за сертифицира не при Гари Крейг... я кажи нещо повече какво представлява изпитът. Онлайн, говори ли се, пише ли се? Става ли за човек с разклатен английски?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

За изпита при Гари Крейг се гледат неговите ДВДта и след това се държи изпит по материала в тях. За 1во ниво нещата са основите на ТЕС. Ти ги знаеш. Преди изпита може да се пробваш на няколко примерни въпроса за да видиш как се справяш. Иначе самият ТЕСТ е за време и там, ако английския ти куца, може да имаш проблем поради неразбиране, объркване, стрес от това че те изпитват и ти изтича времето. Но аз мога да ти ударя едно рамо :) защото знам, че знаеш и можеш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
lucy
Участник
Мнения: 4
Регистриран на: 05 Мар 2010 19:00

Мнение от lucy »

Аз мисля, че Мая е права, че всеки който работи с хора трябва да има сертификат. Все едно да ходиш на зъболекар при такъв без диплома. :roll:
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Люси, аз не искам сертификат, за да ми имат доверие киентите. Те и сега ми имат доверие. Сертификатът е като шофьорската книжка - не кара колата. Но по-дбре да я имаш, ако ще караш.
:wink:
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

lucy написа:Аз мисля, че Мая е права, че всеки който работи с хора трябва да има сертификат. Все едно да ходиш на зъболекар при такъв без диплома. :roll:
А защо не, ако ти помага повече от дипломираните?
Ти да му четеш дипломата ли отиваш или да ти махне болката?
Ако този с дипломата не я махне, а този без диплома я махне, при кой ще отидеш следващия път? И кой ще препоръчаш на приятелите си?

Не е важно колко е учил някой, колко дипломи е окачил на стената и колко титли има пред името му, а какво може.

Ако не може, знаеш какво е най добре да направи с дипломите си. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Симеон Симов
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Май 2010 02:50

Мнение от Симеон Симов »

Здравей Иване,

Казвам се Симеон и съм един от учредителите на „Институт за Интегрално Развитие” –

http://integral-bg.eu/content/view/43/55/

http://integral-bg.eu/content/view/103/118/

Нямаше да знам за този коментар във форума ти (тъй като нямам навика да го чета), ако статистиката на сайта ни не отчиташе откъде се влиза в него и не бях забелязал, че е влизано от този форум и ако не бях решил да видя къде и в каква връзка е постнат наш линк там, вследствие на което прочетох коментара ти за организираното съвместно от ИИР и ETWW & Calamus International University обучение по Енергийна Психология – EFT нива I и II.

Не се надявам силно, че моят отговор няма да бъде изтрит, но все пак реших, че съм длъжен да отговоря, тъй като в коментара ти намирам доста.......меко казано неточности, и изхождайки от факта, че си добре запознат с EFT материята и със съдържанието на сайта на Гари Крейг, мисля че би било доста по-точно да се каже – доста манипулативности, тъй като информацията е цитирана доста избирателно „в ползу свою”, за да бъде защитена теза, която изглежда пак меко казано – нечиста.

Позволявам си да се обръщам на „ти”, защото освен задочно ние се познаваме и „очно” и последният път когато говорихме, макар да е възможно ти да не си спомняш, ти ми говореше на „ти”, така че приемам, че мога и аз да използвам тази по-фамилиарна форма на обръщение, но ако имаш нещо против пиши ми – ще я сменя :-)

Първоначално смятах да оставя без коментар твоят постинг, но след това реших, че съм в правото си на отговор, още повече когато справедливоста е на моя страна и освен това от известно време съм решил да изляза от амплоато на средностатистическият вечно търпящият несправедливости и нездраво търпелив представител на народа си и да започна да се сражавам с вятърните мелници..........пък каквото дойде.

За да аргументирам и фактологизирам твърденията си, че твоят коментар е доста манипулативен ще започна с цитати на твоите твърдения и цитати и ще отговарям директно под тях:


„Мая, не се подвеждай и не подвеждай други хора.”

Това изречение лично на мен в истинският му смисъл ми звучи по-иначе, а именно:

„Мая, не ходи на този тренинг, нека да си останем само няколко души със сертификати по EFT в тази страна, за да не загубим монопола си, който е тоооолкоз сладко нещо.”

Макар, че това вече не е актуално, защото в България вече има над 50 души сертифицирани в EFT и повечето от тях са от организирани от ИИР обучения.


„Закона не се интересува от това дали имаш сертификат от която и да е международна организация, а единствено дали си учила поне 4 семестъра медицина или психология. ”

Иване защо не уточниш кой точно закон цитираш, защото има :


ЗАКОН ЗА ЗДРАВЕТО. В сила от 01.01.2005 г. Обн. ДВ. бр.70 от 10 Август 2004г

В който има и:

Глава шеста.
НЕКОНВЕНЦИОНАЛНИ МЕТОДИ ЗА БЛАГОПРИЯТНО ВЪЗДЕЙСТВИЕ ВЪРХУ ИНДИВИДУАЛНОТО ЗДРАВЕ
В целият текст никъде не се споменава, че лица учили поне 4 семестъра медицина или психология имат право да прилагат терапия.

Има един член:

Който гласи следното:


Чл. 167. (1) (Доп. - ДВ, бр. 59 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Право да практикуват неконвенционални методи по чл. 166, ал. 1, с изключение на хомеопатия, имат български граждани и граждани на държава - членка на Европейския съюз, другите държави от Европейското икономическо пространство и Швейцария, които са психически здрави, не са осъждани за престъпление от общ характер и отговарят на едно от следните условия:

1. (изм. - ДВ, бр. 76 от 2005 г., в сила от 01.01.2007 г.) притежават образователно-квалификационна степен "магистър" по професионални направления "Медицина", "Дентална медицина" или "Фармация";
2. (изм. - ДВ, бр. 85 от 2005 г., в сила от 25.10.2005 г.) притежават образователно-квалификационна степен "специалист" или "бакалавър" по професионално направление "Здравни грижи";
3. притежават диплома за завършено средно образование и свидетелство за успешно проведено обучение не по-малко от 4 семестъра във висше медицинско училище при условия и по ред, определени с наредба на министъра на здравеопазването и министъра на образованието и науката.


Освен това има и:

Чл. 166. (1) Министърът на здравеопазването контролира прилагането на неконвенционалните методи за благоприятно въздействие върху индивидуалното здраве, които включват:
1. използване на нелекарствени продукти от органичен произход;
2. използване на нелекарствени продукти от минерален произход;
3. използване на нетрадиционни физикални методи;
4. хомеопатия;
5. акупунктура и акупресура;
6. ирисови, пулсови и аурикуларни методи на изследване;
7. диетика и лечебно гладуване.

(2) Забранява се използването на неконвенционални методи за благоприятно въздействие върху индивидуалното здраве извън посочените в ал. 1.


Виждаш, че в този член EFT въобще не се споменава, освен ако не може да се съотнесе към акупресурата, но за теб лично би било по-добре да не се съотнася :-)

Има също и:

Чл. 169. Забраняват се всички форми на реклама на неконвенционални методи, включително свързването им с дейности по профилактика, диагностика, лечение и рехабилитация.


Въобще в този закон е написано, че терапия в България може да се практикува от квалифицирани специалисти, а това пак по закона са три групи такива:
Лекари, Психотерапевти и Кинезитерапевти



Аз съм спокоен, защото имам много повече от посочените от теб 4 семестъра, но бъди спокоен и ти, защото принципно EFT не се касае от този закон, защото макар тази техника да има десетократно по-голям терапевтичен ефект от много от официално признатите за терапевтични модалности, всъщност официално (и според Гари), EFT се води себеизцелителна техника, и именно за това сертификатите за EFT са за EFT practitioners или EFT facilitators , което преведено на български означава, че сертификатите – първо удостоверяват, че даденият човек се е обучавал от оторизирана институтиция и оторизиран и сертифициран EFT Master и второ, че сертификатите не произвеждат даденият човек във терапевт а във EFT фасилитатор или пак преведено на български – обучен EFT практик, който подпомага и води себеизцелителният процес на клиента.


Така че, в крайна сметка с оглед на всички горно EFT и практикуващите EFT се касаят от този закон толкова, колкото се касаят и фасилитаторите или иначе казано водещите на други себеизцелителни модалности, като йога, тай-чи или чи-гун например.

В крайна сметка, важното е, че и ти всички останали сертифицирани EFT практици и фасилитатори, които не са лекари, психотерапевти или кинезитерапевти могат спокойно да си практикуват официално EFT с клиенти, стига да са сертифицирани за това.


Следващ цитат:


„Ако някой друг ти казва обратното, лъже. „

Мая – прав е Иван – ако някой ти казва нещо резлично от написаното и цитираното от мен по-горе – лъже, бъди сигурна”



Пак цитат:

„Питай конкретно - ще можеш ли да работиш в България с този документ при положение, че не си учила медицина и психология? ”


Ти попита вместо нея Иване, а аз мисля, че отговорих подробно и конкретно, но да се ползвам от въпроса ти и да те питам аз в тоя контекст, тъй като ти все пак се опитваш да наложиш тази теза и да стряскаш хората:

Ти Иване учил ли си медицина и психология та прилагаш EFT?


И пак цитат:

„И второ - тези хора могат ли да цитират българския закон. ”


Мисля, че се справих добре със цитата на закона :-)


„А също така и закона в собствената си страна. ”

Можеш да бъдеш сигурен, че Проф. Др. Тамлин Леуелин-Едуардс, при положение, че не само практикува EFT в Обединеното Кралство, но е и преподавател в CIU и освен това обучава EFT практици там, е напълно наясно със законите касаещи тази дейност във страната си, което обаче не е видно за теб по отношение на нашите закони.

За България съм 100% сигурен, че не може.

Нали се убеди, че твоята стопроцентова сигурност, не винаги е валидна :-)


За другите държави -99%

Тоя процент как точно го заформи незнам .... :-)



И пак цитат:

„Ето ти доказателство свалено директно от www.emofree.com
„Една идея. Като толкова искаш сертификат защо не вземеш единственият истински сертификат, поне според www.emofree.com.
Казвам - единственият истински - защото Гари Крейг ясно и категорично се разграничава от всички останали организации ( а такива има няколко) в света, които в момента сертифицират. И отрича да им е давал правото да сертифицират. ”


Тук няма да постна целият твой цитат от сайта на Гари, за да не запълвам място, но само ще те попитам, като кандърдисваш хората да се сертифицират през там, защо бе Иване не има спомена на хорицата този цитат дето е пак от там –

http://www.emofree.com/ExamInfo/index.htm

Due to Gary's upcoming retirement, the EFT Foundational Level Exam has been closed and is no longer available. Anyone who holds an EFTCert-I and meets the other requirements can register and take the EFT Intermediate Level Exam until May 31, 2010.

Please note that both your first and second try must be complete before the program closes on May 31, 2010 at midnight PST, and the option to retake the exam after 6 months has been discontinued.
Thanks for your interest!


За тези, които не ползват английски, ще преведа вкратце:


В общи линии става въпрос за това, че чичо Гари (дълбок поклон) вече се е пенсионирал и затова обучението и сертифицирането провеждани директно от него вече няма да се провежда след 21. Май тази година.

Thanks for your interest!


И пореден цитат:


„Освен всичко казано по-горе, можеш да говориш с Вяра и Огнян Симеонов за този курс. Те са го завършили и имат сертификати от него. „

Това ми звучи малко като приказката за „кошаревските свидетели”, понеже Иван няма преки впечатления, та дай да се ползваме от нечии имена.

Само като пример – едва ли Огнян, с който сме приятелчета, ако не беше доволен от обучението и от сертификатите в EFT ниво I и II, през което мина преди две години щеше да дойде пак на обучението в EFT Advanced, което се проведе в края на миналата година – нали ;-)



И не последен цитат:


„Каквото и да решиш да правиш, проучи въпроса добре! не поставяй себе си и семейството си в опасност. „


Майчице мила – моля те Мая недей да участваш в това обучение, защото то е опасно за здравето и живота на семейството ти :-) :-) :-) :-)

Ех Иване, Иване не мога да ти отрека, че добре манипулираш емоциите на хората ...... или поне се опитваш........пък който се върже, вързал се.



Хайде пак малко цитати, макар че вече взе да ми втърсва честно казано да чета нелепиците ти, които или трябва да приема, че са писани заради незнанието ти или че просто за злонамерени – ти си избери варианта:


„Т.е. това което твърдят организаторите на семинара в България, а имено:

Проф. д-р Тамлин Леуелин-Едуардс и Флорънс Мейр Леуелин-Едуардс са двама от общо двадесет и деветимата за цял свят сертифицирани от Гари Крейг (създателят на EFT ) обучители по EFT, които са квалифицирани да обучават не само EFT практици, но и EFT обучители.
Не е съвсем вярно. ”


Хайде сега пък аз да поцитирам малко Гари и сайта му, че да разберат хората, че не само ти го четеш :-) :


http://www.emofree.com/Archives/Archive218.htm


NEW: We now have 8 EFT Masters (Tam Llewellyn is our newest): After rigorous trainings, workshops and exams, 7 people have now qualified as EFT Masters. They are (in alphabetical order) Patricia Carrington PhD (New Jersey), Sophia Cayer (Florida), Lindsay Kenny (California), Dr. Alexander Lees (Canada), Dr. Tam Llewellyn (United Kingdom), Dr. Carol Look LCSW DCH (New York), Sonia Novinsky (Brazil) and Rehana Webster BSc (New Zealand). Most of them have listed their contact info on a new section of our website:


http://www.emofree.com/Articles2/relati ... wellyn.htm


Hi Everyone,
Here is a professional look at EFT and relationship counseling by EFT Masters, Tam and Mair Llewellyn-Edwards of the UK. Many good ideas here.
Hugs, Gary


By Tam & Mair Llewellyn-Edwards, EFT Masters



http://www.emofree.com/Articles2/muscul ... hy-tam.htm

Hi Everyone,
EFT Master Dr. Tam Llewellyn-Edwards of the UK takes us through the successful use of EFT for both emotional and physical issues related to Muscular Dystrophy.
Hugs, Gary



http://www.emofree.com/Press-Releases/infertility.htm


Dr. Tam Llewellyn-Edwards, an EFT Master located in the United Kingdom, has worked with women who were having difficulty conceiving children. While working with Dr. Llewellyn-Edwards to collapse emotional issues, one client revealed her own fear around giving birth. They used EFT to neutralize this fear and she was able to recognize other concerns. She identified and cleared her doubts about being able to care for an infant, as well as a fear that her husband would love their baby more than her.






http://www.emofree.com/addictions/budweiser.htm


Dr Tam Llewellyn-Edwards
EFT Practitioner & Trainer
Tickhill (UK)



http://www.emofree.com/ExamInfo/FAQCertification.htm

The EFT Masters Program was discontinued by EFT and released to the EFT Masters as a group in 2007. They are now running it independently and making their own decisions about whether or not to certify any new EFT Masters. Although they have all earned their right to use the title.


Хайде едни последни цитати и да свършвам, че взе да ми писва, а и взе да ми загорчава нещо от твоята честност Иване:


„От няколко човека вече, които са посетили предишни курсове, организирани в БГ, със същите лектори, чувам, че не са доволни. ”


Е това постоянно позоваване на „кошаревските свидетели” взе да става освен несериозно и смешно вече. Взе да прилича на дописка във вестник 24 часа, която ако трябва да илюстрирам, но обърната например към теб Иване и това, което правиш би звучала в тоя/твоя стил по подобен начин:

„Неназован свидетел ни даде информацията, че на курсовете на Иван Петърнишки, хората били подвеждани да си дават парите за нищо, че и пострадали имало вече......май”


Нямам за цел да подронвам престижа на никого. Но пък и за да съм честен и полезен не мога да не спомена това което съм чул. ”


Не бе, по всичко личи, че ти нямаш това за цел, как моля ти се :-) :-) :-), а в твоята честност мисля, че всички се убедихме вече, след цитираното по-горе.


Най-ценната реклама е рекламата получена от устата на другите хора, а не това което всеки пише сам за себе си. ”


Е именно благодарение на тази реклама нашите курсове са пълни вече трета година, и за това именно ние не пишем никога нищо за себе си лично, като EFT практици и не се рекламираме така агресивно, както ти го правиш, още повече, че и закона го забранява нали ;-)



Хайде наистина един последен цитат:

„От там нататък за какво си даваш парите, енергията и времето си твоя работа.”

Е тук вече май за първи път съм съгласен с теб :-)

Който ни познава добре, а не се основава на свидетелства на „кошаревски свидетели”, знае че ние учредителите на тази организация, никак ама никак не сме се обогатили от това, което правим вече трета година. Нещо повече, в много от случаите се налага да финансираме с лични средства и със спонсорство това начинание. За щастие имаме близък човек изкушен от тази тематика, който ни подпомага засега финансово, благодарение на което оцеляваме и се развиваме.

Мога да те уверя, че ще продължаваме да го правим въпреки всичко и всички, защото аз лично, а и другите членове на екипа ни сме лично мотивирани, всеки от съдбата си, да направим така щото все повече хора да имат достъп до школите, методите и техниките, които развиваме (а това не е само ЕFТ), а това може да стане като даваме възможност на все повече българи да се обучават в тези направления, за да могат респективно след това те да помагат на други.

Смея да твърдя също, че сме постигнали изключително преференциални такси за тези обучения за България, каквито няма никъде в света и че тези такси са никак съизмерими с оглед на часовете, на информацията и на опита, който участниците ни получават, в сравнение с една такса от 100 лв. на час например (сигурен съм, че знаете за кого иде реч), която е умопомрачителна за страна, в която минималната заплата е 240 лв. и стотици хиляди хора живеят с такава месечна заплата.

Но всеки си има ценностна система и мотивация.

Както ти написах, почти съм убеден, че ценностната ти система няма да позволи този постинг да види бял свят, но пък аз съм удволетворен, че написах каквото трябваше.

krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

А ти като се напъваш толкова,колко ти е цената на семинара?Само не ми казвай,че работиш безплатно! :D
Времето е пари!
Симеон Симов
Участник
Мнения: 11
Регистриран на: 17 Май 2010 02:50

Мнение от Симеон Симов »

Здравей Криста,

Нали знаеш, че ако вярваш, че животът е борба то той ще бъде една безкрайна такава, а може и да не е :)

А иначе, аз за нищо не се напъвам, най малко пък за участници в курсовете ни, тъй като не страдаме от липса на такива - слава богу, дори и във време на криза, точно защото хората са се убедили, че предлагаме нещо стойностно. А и цената на семинара не ми е, щото то първо не е семинар, а тренинг и после не е мой, ние не сме еднолична фирма. Ако имаш реален интерес да разбереш таксата, потърси - има я в нета, това което мога да ти кажа, че таксата не е незначителна, за българският стандарт, макар да е в пъти под 100 лв./час, но тренинга е предназначен за професионалисти с относително добре работеща частна практика или за сериозно планиращи да развиват такава, за които това е инвестиция, която може да се върне и в рамките на 5 дни, че и за по-малко, ако имаш достатъчно клиенти, без да взимаш подобни космически такси разбира се.
Аватар
nia
Майстор
Мнения: 717
Регистриран на: 18 Юни 2009 14:37

Мнение от nia »

Уважаеми г-н Симов,

Отчитам факта, че имате спор с Иван лично и не е моя работа да се намесвам в него. Пиша само защото имам нуждата да кажа, че според мен техниката сама по себе си по никакъв начин не предполага да нахлуете в един чужд форум за да избълвате негативната си енергия, не предполага конфронтация.

В този форум (ако сте си направили труда да почетете) изказването ви стои крайно неуместно защото той не е създаден за това и аз лично нямам нищо против поста ви да бъде отстранен, не изтрит (не съм срещу свободата на словото), но преместен някъде, където би стоял по-намясто. На мен лично ми е все едно къде, само не и тук, защото тук идеята е друга.

Колкото до това, което е написал Иван относно тренингите ви - не че смятам, че и то е за тук, но всеки има право на мнение, което другите сами трябва да преценят дали да последват - приемам го така.
Все пак Иван е във форума си.
Публикувай отговор