ТАТ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

И аз я направих един път за тежката умора ,която изпитвам от един месец,умора с депресия.След няколко часа ми се възвърна енергията,въпреки че не вярвах и предварително казах че няма да ми подейства.За съжаление ТЕС не ми помогна с тази пуста умора,която ме накара един месец да не мръдна от нас и да блуждая,питам се защо съм си губила времето с ТЕС след като за 20 мин се оправих с ТАТ.И все пак нищо не се знае,днес пак ще направя ТАТ ,но си оставям една вратичка съмнение,че умората пак може да се завърне
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

vqra написа:Иване, кажи моля, защо не трябва да се прилага ТАТ техниката повече от 20 мин. на ден. Концентрирам се върху проблем и не мога да засичам времето си, а и както Майчето е написала в записките от семинара 7 точки по 4 минути правят 28, а не 20. Така, че може би не бива да се задържа повече от 3 минути. Но защо?

Какви са рисковете, ако "предозирам"?

Поздрави!
Може да се появи главоболие. Но това бе обяснено и на семинара. Очаквах толкова пунктуална до болка жена като теб да е запомнила и най-дребните детайли. :)
Всяка фаза продължава най-много 4 минути, а не точно 4 минути, което опровергава математиката ти. И това бе обяснено на семинара. И него си го пропуснала.
Тази пунктуланост те съсипва, да знаеш! Така и така не работи за теб, защо не я зарежеш.
С последното изречение отговарям и на въпросите ти относно точките, зададени в Често Задавани Въпроси. Мисля да ги махна от там, тъй като съвсем не са често задавани.
Последно промяна от ivangp на 05 Юни 2010 21:13, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Basted написа:....питам се защо съм си губила времето с ТЕС след като за 20 мин се оправих с ТАТ.
Предполагам, че ако беше правила ТАТ досега и бе открила ТЕС по-късно, сега щеше да задаваш същия въпрос, само че местата на ТЕС и ТАТ щяха да са разменени.
Намек: Не в техниката е проблема. За това вече писах в темата за ЕТ.
Хайде да видим сега докога ще продължи чудодейното въздействие на ТАТ, върху теб.
Чакам със затаен дъх. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа: Може да се появи главоболие. Но това бе обяснено и на семинара. Очаквах толкова пунктуална до болка жена като теб да е запомнила и най-дребните детайли. :)
Всяка фаза продължава най-много 4 минути, а не точно 4 минути, което опровергава математиката ти. И това бе обяснено на семинара. И него си го пропуснала.
Тази пунктуланост те съсипва, да знаеш! Така и така не работи за теб, защо не я зарежеш.
С последното изречение отговарям и на въпросите ти относно точките, зададени в Често Задавани Въпроси. Мисля да ги махна от там, тъй като съвсем не са често задавани.
Сори, ако си спомняш при практиката на ТАТ се разплаках и излезнах и не съм чула разясненията. Онова за математиката го написах с чувство за хумор. Е, забравих да сложа емотиконка с намигане, за да се сетиш, че се шегувам.

Питах просто ако се "предозирам" с времето на задържане на позата, какви за рисковете?

Еми нямаш рубрика "По-рядко задавани въпроси", нямах идея къде да попитам. :wink:

Питам не просто да си чеша езика, а защото наистина не знам къде точно са тези точки и защото съм сигурна, че трябва да се нацелват, за да работи техниката. Аз от картинки не мога да се ориентирам.


ПС: Все някога ще разбера къде са и без твоя помощ. :)


И забравих да ти кажа, че пунктуалността ми работи. Поне в случая.
Ще разбереш, когато публикувам перфектни резултати. Поздрав! :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако имаш перфектни резултати с ТЕС, значи нацелваш правилно всички необходими точки. :idea: :wink:
Ако е възможно да се прави ТЕС наум, за каква точност при нацелване на точките може да става въпрос?
Пунктулаността ти пречи. Но твое право си е да си я къташ или пък да се освободиш от нея. Ти решаваш.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа: Ако е възможно да се прави ТЕС наум, за каква точност при нацелване на точките може да става въпрос?
Ако не е важна точността при нацелване, защо в книгата си към писменото разяснение коя точка къде се намира си приложил дори снимки. Мислех, че си сложил снимките за по-точно пояснение на местоположението на точките.

Ако ли няма значение къде точно се намират началата и крайщата на меридианите, за какво стимулиране става въпрос?

Ако човек не е нацелил точното местоположение на точките от меридианите и си се потупва където свари, ще му подейства ли ТЕС?

Ако и това е вярно, за какво изобщо става въпрос?!!!


Пунктулаността ти пречи. Но твое право си е да си я къташ или пък да се освободиш от нея. Ти решаваш.
И защо да ми пречи точността? Би ли ми обяснил?

Не разбираааам!!! Изображение
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Ако не е важна точността при нацелване, защо в книгата си към писменото разяснение коя точка къде се намира си приложил дори снимки.
Защото книгата е за ТЕС. ТЕС е техника която е създадена от някой друг и аз превеждам/илюстрирам това което създателят на ТЕС описва.
Ако човек не е нацелил точното местоположение на точките от меридианите и си се потупва където свари, ще му подейства ли ТЕС?
Гари Крейг споменава и за такива случаи.
Има и други техники, които не работят с меридиани и пак дават резултат. Това вече го знаеш, но някак си пропускаш да го осмислиш. Вероятно защото умът ти е зает с изчисляване на цуни, гуни. :)
И защо да ми пречи точността? Би ли ми обяснил?
Първо с пръсти се потупва област около 1 квадратен сантиметър, а не се забива игла.
А и по принцип пунктуалността затормозява психиката. Което е точно това което се случва и при теб. Това ти е проблем не само при ТЕС, а и в живота, според мен. Затормозената психика е подложена на стрес и в резултат започва да боледува.

Няма да дискутирам повече този въпрос. Ако искаш работи върху нуждата си от пунктуалност, ако искаш недей.
Аз си казах мнението и повече не смятам да те убеждавам. Когато си готова ще си научиш урока. Преди това, който и да ти говори и каквото и да ти говори, ти ще си настояваш на своето и ще намираш причини да го оправдаеш.
Мисля, че и други хора ти казах за пунктуалността ти същото на семинара.
Опитваш се интелектуално да разбереш, вместо чрез опит да осъзнаеш. А интелекта действа на база ограничена информация и поради това прави непълни и съответно грешни заключения. Но и за това говорихме на семинара.:idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

ivangp написа:
А и по принцип пунктуалността затормозява психиката. Което е точно това което се случва и при теб. Това ти е проблем не само при ТЕС, а и в живота, според мен. Затормозената психика е подложена на стрес и в резултат започва да боледува.
Taka e и в живота ми. Затормозява да. Хората с по-малко информация са и много по-здрави. Това е и една от причините за Хашимотото ми. Клетките ми са "полудяли" и са забравили предназначението си в следствие на много пунктуалности. Имам мнооого за тесане!

Мерси!Изображение

ПС: Странно защо, но въпреки това ми качество, ТЕС и ТАТ работят при мен. Изглежда се нуждая от пунктуалността си, за да мога да убеждавам други хора, да ги обезоръжавам и да няма какво да ми кажат като опозиция по въпроса.

такивамитиработи
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

ivangp написа:
Basted написа: ....питам се защо съм си губила времето с ТЕС след като за 20 мин се оправих с ТАТ.
Предполагам, че ако беше правила ТАТ досега и бе открила ТЕС по-късно, сега щеше да задаваш същия въпрос, само че местата на ТЕС и ТАТ щяха да са разменени.
Намек: Не в техниката е проблема. За това вече писах в темата за ЕТ.
Хайде да видим сега докога ще продължи чудодейното въздействие на ТАТ, върху теб.
Чакам със затаен дъх. Smile
Тук споделям единствено личен опит и мнение,това което се случва с мен това описвам.Не мога да кажа на черното бяло или обратното и пак ще подчертая че ТЕС не винаги действа при мен,за някои неща ми помогна,за други не. Друг е въпроса каква е причината за това,дали много токсини или друго незнам...ТАТ ми хареса повече зьащото не се налага да пия литри вода и по 100 пъти на ден на тесам едно и също нещо и да завися от местоположение,токсини и т.н.Съжалявам ако мнението ми не се харесва на някой.Когато имам успех пиша,когато нямам също пиша,това е всичко...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

vqra написа: Странно защо, но въпреки това ми качество, ТЕС и ТАТ работят при мен. Изглежда се нуждая от пунктуалността си, за да мога да убеждавам други хора, да ги обезоръжавам и да няма какво да ми кажат като опозиция по въпроса.
ТЕС и ТАТ работят не защото имаш нужда от пунктуалността си, а въпреки нея и точно затова ти писах да я зарежеш и че не ти е нужна за да работят техниките за теб.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Вчера за втори път правих ТАТ пак за умората и след 2-3 часа започна да ме боли лявата половина на главата плюс челюста при движение,сякаш някой ме е ударил ,а не съм се удряла никъде.През нощта болката се усили и днес направо си ме боли сериозно при движение.Не съм правила ТАТ повече от 20 мин и този случай ми е доста странен.Ако някой е чувал за подобен нека ми прати линк,моля.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Basted, знаем се от няколко години. Един съвет от мен. Както виждаш и ТАТ не те оправи. Нищо и никой няма да те оправи, докато не се оправиш сама.
Хвани се да си ТЕсаш ПО за нежелание и невъзможност за избавяне от проблемите.
Ти не желаеш поне на подсъзнателно ниво да се освободиш от тях. Търсиш нови техники, подходи, и т.н. Но проблема ти не е в техниката, токсините, тироксина или каквото и да е друго, а в собствената ти глава, т.е. начин на мислене. Започни от там. Виж "14 стъпки към успех с ТЕС" в Допълнителни техники. и действай по ПО поне една седмица, дори бих препоръчал месец в твоя случай. :idea:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

И кой каза,че ТАТ не ме е оправила???Вече нямам тежка умора,реших да я направя за втори път за всеки случай,но се появи тази странна болка.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

И как реши,че точно аз имам ПО и не искам да се оправя,а всички други които пишат тук нямат?Много ми е чудно и ще съм благодарна да чуя от къде си правиш тези изводи.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Препрочети си първите постове отпреди две години. Направи си един списък с всички проблеми които искаше да решеиш и после напиши колко от тях са решени. :idea:
Сама пишеш че имаш тежка умора, депресия и т.н. Това са симптоми на недобро физическо и най-вече психическо състояние. За 2 години работа с ТЕС би трябвало да си имунизирана срещу такива състояния. Ако си прилагала ТЕС редовно, разбира се. И ако си следвала някакъв поне що-годе здравословен начин на живот.

Ако ти все още не си си решила проблемите от преди две години, според теб на какво се дължи това. Според мен е резултат на неизчистени ПО.

Никъде не съм писал, че ти си единствената в този форум, която има ПО.
Самият факт, че изопачаваш думите ми и реагираш по подобен начин, на това което пиша, е показателен за раздразнителното ти състояние в момента. А и ако си прочетеш старите постове, ще видиш, че това ти е като черта на характера. Имено тази раздразнителност ти причинява и проблемите, като Хашимото.
Може в момента разни там показатели да са ти в норма, но раздразнителността си е останала и тя продължава да те трови. Трябва да намериш вътрешен мир и тогава всичките ти симптоми и проблеми ще се решат от самосебеси.
Моите наблюдения от писане в други форуми, показват че хората боледуващи от тази болест - Хашимото - са изключително нервни и раздразнителни и естествено все някой друг им е виновен за нещо.
Когато аз, ти или някой друг пише, че е възможно да се излекуват от болестта си без лекарства, те вместо да се зарадват, скачат да нападат този който се опитва да им даде надежда.
Парадокс, но факт.
Ти правиш същото в момента.
Приемаш думите ми като нападка, макар, че те са подадена ръка.
Шамар който има за цел не да те нарани, а да те изкара от транса, на гледането с наочници.
Ако исках само да те нараня щях само да те нападам, да те наричам с обидни епитети, да ти внушавам, че никога няма да се оправиш и т.н. Т.е. щях да се концентрирам само върху негативите, а нямаше да ти показвам и изход от ситуацията.
Когато някой само критикува, това не води до нищо добро.
Когато някой критикува, но и дава идея за решение на проблема, подобряване на положението, излизане от кизата, тогава критиката е конструктивна и полезна.
Дано тази критика за теб е конструктивна и полезна.
Иначе само ще сме си изгубили и двамата времето в тракане по клавиатурата.
Последно промяна от ivangp на 07 Юни 2010 15:40, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор