Увеличена трета сливица

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Увеличена трета сливица

Мнение от desko »

Здравейте. Реших да пусна тема и да си я водя нещо като дневник, за да мога да съм сериозна към това, което мисля да започна.
Проблемът е следния. Имам огромното усещане, че на синът ми е увеличена третата му сливица. Той е на 2г и 4м. Проблемът ни започна с тръгването ни на яслата. Лошото е, че горе долу по това време го и отбих и започнаха да му растат последните 3 кътника едновременно. Както се казва, 3 в 1. Явно му се възпали сливицата от рязкото спадане на имунитета и няма оправяне. За 3 месеца сме изпили 5 или 6 антибиотика. Един след друг се разболява. Първо започваме с хрема, после зачервено гърло, температура, кашлица и завършваме с отит. Сега в събота изпихме поредния антибиотик и ето, че от вчера отново започна да хърка, а още не е тръгнал на яслата.
Явно ще се започвам с прокси. Там ми е тъмна индия, но се надявам и вие да помагате.
Така, първо трябва да се изчистя себе си. Засега чувствата са ми следните-яд, че отново сме болни и че постоянно се разболяваме; писнало ми е вече от болести и лекарства (вкъщи сме половин аптека); завиждам (за жалост и такова чувство изпитвам) на другите дечица (по-специално наши познати връстничета), че нищо им няма и лесно и бързо свикнаха с яслата; страх, че шефа ще ме изхвърли от работа, ако постоянно отсъствам. Май това е засега от моя страна.
А за синът ми се чудя каква да е декларацията-може би: Въпреки, че имам увеличена трета сливица, от която постоянно се разболявам, аз напълно и безрезервно приемам себе си. Това например да е предизвикателството. А иначе да тес-ам ли между другото, че като легне и му се запушва носа и постоянно хърка, ама пак чрез прокси и то на мен? На него мога да му го правя, само когато спи, защото иначе не мога да направя цял кръг върху него, пък камо ли да го правя по-продължително.
Започвам от утре и ще пиша за резултатите. Пък ако някой се включи с бонус отговорче на моите въпросчета, ще съм много благодарна.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Децата винаги се разболяват,когато трябва да тръгнат на градина и когато искат вниманието на родителите си,не го тъпчете с лекарства,защото му съсипвате имунната система. Давайте му много лимони ,грейпфрути и други плодове и се обърнете към билкар,има достатъчно компреси,чайове и процедури за сливици ,вместо да го тровите с химия. За проксито може да ползвате фраза свързана с нежеланието за ясла и нуждата от внимание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прави прокси за това, че не иска да ходи на ясла, че иска при мама, че се чувства отхвърлен, несигурен, необичан, и т.н. каквото ти дойде наум в тази връзка.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Благодаря ви за отговорите. Ще пробвам и този вариант.
Днес доста тес-ах на работа и усетих едно огромно облекчение, обаче пък ме заболя главата :lol:
Bastet, напълно съм съгласна с теб и за това търся алтернативно лечение. Но когато детето ти вдигне 39,5 няма как да не започнеш с антибиотик. Шашкаш се напълно.
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

ок де,има компреси за сваляне на температура,кърпа с оцет на челото и завиване в мокри,студени чаршави...Но пък ако толкова те е страх ок :)
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Така, днес правих прокси за това, че не иска да ходи на ясла и че му е мъчно за мама, а и също, че си мисли, че ще избягам. Поне това ми е казвал. Не знам какъв ще е резултата, ще видим от понеделник. Но упорито ще продължавам. Определено чувствам обаче облекчение.
Bastet, наистина ме е страх като вдигне такава температура малкия. Оцета не помага, белтъка на крачетата също, чувала съм, че студените чаршафи не са за препоръчване, тъй като може да получи шок детето. Пробвала съм с картоф, със сминдух, със сок от малини. Хиляди работи съм изпробвала както се казва. Ако знаеш нещо, пиши, ще ми е от полза. Не познавам билкари тук в Пловдив за жалост. Забелязвам обаче, че малкия не може да държи някаква постоянна, но не толкова висока температура. Докато го усетя, че вдига температура, измеря я 38 например и след половин час вече сме на 39,5. Какво е това чудо, не знам :roll:
Иване, а да тес-ам ли това, че се съмнявам, че имаме възпалена трета сливица?
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Деско, децата са така, вдигат температура за минути, и моят син е същият. Като стане напечено го завивам в чаршаф напоен с разреден с вода оцет. Шок може да получи не от студеното, а от оцета, доколкото съм чувала и затова се разрежда. Освен това, като го увиеш в чаршаф, трябва да го завиеш с одеало и да постои поне 5 мин. така. И да пие много течности - сок, компот, вода, чай, всичко. Много е важно дланите и ходилата да са студени, затова ако не го завиваш му мокри ръцете и краката, също и челото. Това го знам и от лекари и от опит :)
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ДЕСКО, ТЕСай всичко за което се съмняваш дали трябва да го ТЕСаш. :idea: :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
desko
Напреднал
Мнения: 383
Регистриран на: 24 Май 2009 17:29
Местоположение: Пловдив

Мнение от desko »

Ох, упорито ТЕС-ам, ама ефект май няма :(
Нямаше промяна тези два дена при малкия, но аз бях спокойна. Всеки ден по няколко пъти тес-ах, че му е мъчно за мама, че не иска да ходя на работа, че не иска да ходи на ясла.
Но ето сега пак започна да кашля и май пак ще се разболяваме.
Писна ми вече, какво стана с мойто дете? Как така на другите деца нищо им няма, разболяли са се 2-3 пъти и то са минали без антибиотик? От вчера е на ясла, а вече кашляме. Защо, защо, защо ...
Bogo69
Участник
Мнения: 49
Регистриран на: 15 Сеп 2006 16:14

Мнение от Bogo69 »

Моя големия син беше по същия начин. Сливици - и от там постоянно почти болен. Не искаше да пие и лекарства и беше голям кошмар. От моя скромен опит мога да ти кажа следното: Не бързай с антибиотика. Аз лично, въпреки че го приписваха веднага му го давах чак на 4-я ден, ако до тогава не се беше преборил сам. Витамин Ц от течните ампули му давай. Много течности. Кисело мляко. При темп. до 38 не му давах нищо за свалянето й.
И ако можеш докато се закрепи го спри от яслите. Това е задължително.
Дано се оправи детенцето, знам какво е ...
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

ТЕСай (прокси)с вариации на тема мъчно ми е за мама, като чувствам се несигурен, самотен, изоставен, нежелан, застрашен, тъжен и т.н. Всичко което ти дойде наум.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор