ТАТ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Публикувай отговор
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Към жените

Мнение от Angel_K »

Здравейте момичета , жени и дами :D
Всички много четете , гледате за което браво.
Но някой няма да споменавам ник за да не обидя някой :wink:
Търсят все проблема вън от себе си , в техниката , в ръководството ,в книгата , в автора , в някое мнение в ...
Адмираций и браво на ИВАН , че има нервите да обяснява по няколко пъти едни и същи неща.
В книгата го е написал , че трябва да се препрочете и е така.
Всичко действа и ТЕС И ТАТ , но ключа от бараката е в ТЕБ самия , всичко останало като например не работи това или онова е само оправдания от Вас самите.
Съжалявам ако звуча грубо но след изчетеното не се здържах просто.

Благодарности на BASTET за превода , аз се оправям на английски но когато се опитвам да обясня на накой искам всичко за 5мин. да му налея
и обикновенно не става , докато като им дам ръководство да си четат и после да питат.


P.S. Не съм жена а мъж , това за да и избегна Скъпа и Мила като обръщение към мен. Аз съм просто един АНГЕЛ. :wink:
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Angel_K, може и да имаш право с поста си, но има и още нещо. Човек разбира бързо , трудно осъзнава и едва тогава променя действията си. Това не става за 5 минути , поне в по-честия случай. Да търсим причините за проблемите ни извън нас е навик, а навикът за да се промени изисква време. Това, че някои от участниците, питат според теб за очевидни неща (обяснени вече във форума или в книгите), е пак част от процеса.Те не вярват или просто не забелязват, какво четат (това е част от процеса). Може би в един момент човек започва да осънава дъхаси , примигането си, но си иска време.Пиша поста си, не защото смятам че твоето мение е грубо, а защото от това, което прочетох, предполагам, че не приемаш, че някои участници, питат според теб за очевидни неща (които са обяснени много пъти).
:D
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
Angel_K
Напреднал
Мнения: 332
Регистриран на: 07 Май 2010 17:23
Местоположение: България
Обратна връзка:

Към nikimm

Мнение от Angel_K »

Не си ме разбрал правилно.

Поста ми е за това ,че искат да стане с магическа пръчка.
А за да стане трябва да определиш проблема/чуството къде те боли , къде е дискомофорта...
А не просто да опитваш 333 техники и да казваш не работи.
Или пък да скачаш до небето , че някой ти е препоръчал да работиш за ПО.

Българина това си му е навик никога не чете ръководство за потребителя
и после друг му е виновен понеже ние сме всезнаещи не го четем :-))

Пак обобощавам да не се засегне някой.
Пък и nikimm обръщението ми е "Здравейте момичета , жени и дами Very Happy..."
Мисля . че не си в тази група ако не се лъжа :)
Опитай ТЕС - тупни се тук и там няма да ти навреди. :-) ;-)
http://tec.a4obg.com
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Право на всеки човек Ангеле,е да бъде глупав,сляп и невеж...Право на всеки човек е също така да не иска да бъде такъв и понякога да се проваля в това си начинание.Ти едва ли си пробвал всички възможни техники за да твърдиш,че грешката е в самите нас.Хайде дай си конкретни резултати да видим какво си постигнал до тук и дали всичко не е просто едно празно философстване от твоя страна.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Хайде да не се нападате лично, че от това никой няма да спечели, а и ще оспамите темата. А тя е ТАТ.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Аз съм на мнението,че Bastet не го напада само му казва истини.Всеки човек се съмнява в нещо.Няма хора ,които да вярват абсолютно.Даже и Христос.А ние все пак сме само най-обикновени човешки същества със своите слабости.
Ако светът беше пълен със светци ,щеше да е много скучно! :D
Времето е пари!
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Просто ми се иска да има повече конкретни резултати,защото забелязвам,че повечето хора ползват сайта за лична психотерапия отколкото да постигат някакви резултати. Не ги обвинявам в никакъв случай,но по-интересно ще е да има и крайни резултати.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Аз съм на мнението на Ангел. Първото нещо, което трябва да направим е да разберем, че ние сме отговорни/виновни за всичко, което ни се случва и само ние можем да си помогнем. Звучи изтъркано, но е самата истина. Така че, на крива ракета .... или пък съответната практика не действа.
Поздрави :)
Bastet
Напреднал
Мнения: 338
Регистриран на: 19 Юни 2008 02:17

Мнение от Bastet »

Ок Femme,нека да сподели какво е постигнал благодарение на тес и тат!
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

ОК,никой не оспорва това ,че всичко зависи от нас,но ти Феме,нима си без съмнения?Може ли толкова години насаждани неща да ги изтриеш и промениш?Нека някой тук да каже,че не се съмнява в нищо и ще му кажа браво!
Времето е пари!
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Аз например цял живот съм живяла с убеждението,че трябва да си добър към другите,трябва да живееш с болките на другите ,да си състрадателен и т.н.А сега стигам до нови убеждения,че трябва човек да е малко егоист ,за да е добре.
Времето е пари!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

krista написа:ОК,никой не оспорва това ,че всичко зависи от нас,но ти Феме,нима си без съмнения?Може ли толкова години насаждани неща да ги изтриеш и промениш?Нека някой тук да каже,че не се съмнява в нищо и ще му кажа браво!
Тогава ми кажи браво :):):) Отвътре ми ври и кипи, знам че всичко е възможно, просто знам! Трябва само дисциплина и работа. И сякаш набирам в това инерция - колкото повече време минава откакто се занимавам с ТЕС, толкова повече вярвам, чувствам и знам :)
Оф: Снощи си рових по компа и открих един файл за EFT/ТЕО, който съм си качила през февруари.2009! И не съм му обърнала внимание! И ето че сега сякаш го откривам за първи път!
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Femme написа: Снощи си рових по компа и открих един файл за EFT/ТЕО, който съм си качила през февруари.2009! И не съм му обърнала внимание! И ето че сега сякаш го откривам за първи път!
може би чак сега съзнанието ти е готово да осъзнае информацията от файла, затова не си му обърнала внимание едно време.

дай да го видим този файл де!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Явно е, че поста на Ангел е настъпил някого по мазола. Предлагам настъпените да се ТЕСат или ТАТят за болките в мазола. :idea:
Няма смисъл да се спори в случая. Всички сте прави за себе си.
Ангел каза- "Не техниката е важна, а човека и според мен жените не го разбират." - и няколко от вас се почувстваха засегнати. ЗАЩО?
Защото сте жени, защото не вярвате, че техниката не е еважна или защото не мислите, че не сте разбрали
:?:
Каквито и да са причините, засягането би било добре да се ТЕСа. Можеше да подминете поста му с абсолютно пренебрежение, например.

В крайна сметка, всичко е важно и човека и техниката. В смисъл, че за всеки човек една техника ще работи по-добре от друга. Някои ще си създадат свои техники. За някои никоя техника няма да проработи, защото те не искат да се променят и т.н.
Не е добре да се абсолютизира каквото и да е, в това число, дадена техника или даден човек (товавъв връзка със честото споменаване на Христос, като пример за подражание).

Дори Ангел да сподели резултати, това не означава, че и вие ще имате неговите резултати, ако използвате неговоте подходи.
Всеки трябва да намери своя собствен път.
Това се постига по пътя на проба и грешка.
С много падане ставане, болка, разочарование и т.н.

Ако Ангел няма резултати, това не прави изказването му по невалидно и не отнема от истината в него.
Само дето това не е цялата истина, а само част от истината.

Вървете си по своя път! Взимайте от другите това, което ви е полезно и отхвърляйте това , което смятате за боклук!
Но не забравяйте, че боклукът на един е богатство за друг.
Бъдете малко по-толерантни към другите и най-вече към себе си!

Надявам се това да сложи край на дебатите. :)
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

Bastet написа:Просто ми се иска да има повече конкретни резултати,защото забелязвам,че повечето хора ползват сайта за лична психотерапия отколкото да постигат някакви резултати. Не ги обвинявам в никакъв случай,но по-интересно ще е да има и крайни резултати.
честно да си кажа, имам страхотни резултати, но не искам да ги споделям тук, от страх нещо да не се обърка, когато се обвие в толкова много чужди мисли/енергии.

А и защо да тес-вам предишното изречение? Ще имам ли полза от това?

А и на кого му пука за моите резултати. Не е ли по-важно кой какво постига за себе си?

По въпроса за вярата, аз не вярвах, но други хора, които излекувах бяха причина и аз да повярвам. Даже на всеки мой успех в лечението на др. хора в началото се съмнявах и когато ми казваха, че нямат и следа от симптомите, питах - сигурен/на ли си? Абе недоверието е голямо нещо.

Та така, наистина пратих Невяра в Глостър при Фостър. Добре ми е с Вяра. А и както някой напред беше казал не е до вяра тази работа. Аз не вярвам, просто знам че работи.

такивамитиработи :wink:
:D
Публикувай отговор