Програмиране на съзнанието за Богатство и изобилие чрез ТЕС!

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Alexx
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2010 19:36

Мнение от Alexx »

Да разбира се , практиката е може би най-важната съставка в рецептата.Може да изчетем тонове книги на тази теми и пак да си останем такива каквито сме.Четенето и запомнянето сами по себе си нищо не променят ако не приложим знанията на практика.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

ivangp написа:...
Ще цитирам (перефразирам две думи за да не се обиди някой от езика му :)) и един мой приятел, който казва:
"На копането копане му е майката, а не четене."
Трябваше да перефразираш с "На тесането тесане му е майката, а не четенето" :lol:
mary089
Активен
Мнения: 148
Регистриран на: 10 Мар 2009 10:28

Re: Програмиране на съзнанието за Богатство и изобилие чрез

Мнение от mary089 »

Ето превода, който успях да направя на клипчето - не гарантирам за точност, защото някои думи не чух и не разбрах добре, но поне се надявам, че смисъла схванах:
1. Аз обичам и приемам възхитителната енергия на парите.
2. Аз винаги имам повече от достатъчно пари за моите всекидневни нужди.
3. При мен идват просто и лесно неочаквани средства и неочаквани доходи.
4. Аз си прощавам напълно за всички остарели, отживели времето си понятия и идеи, които насочват мислите ми/ме карат да се отказвам от парите.
5. Аз привличам към себе си само доходоносни, приятни, полезни и и изгодни възможности и обстоятелства.
С всяка от тези настройки се прави по един кръг.
Alexx
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2010 19:36

Re: Програмиране на съзнанието за Богатство и изобилие чрез

Мнение от Alexx »

mary089 написа:Ето превода, който успях да направя на клипчето - не гарантирам за точност, защото някои думи не чух и не разбрах добре, но поне се надявам, че смисъла схванах:
1. Аз обичам и приемам възхитителната енергия на парите.
2. Аз винаги имам повече от достатъчно пари за моите всекидневни нужди.
3. При мен идват просто и лесно неочаквани средства и неочаквани доходи.
4. Аз си прощавам напълно за всички остарели, отживели времето си понятия и идеи, които насочват мислите ми/ме карат да се отказвам от парите.
5. Аз привличам към себе си само доходоносни, приятни, полезни и и изгодни възможности и обстоятелства.
С всяка от тези настройки се прави по един кръг.
На мен онзи ден ми ги преведоха до някъде,и аз попреведох някои неща но се различават в превода.Този Британски английски има много провлачено произношение и трудно разбирам думите.
ето какво се получи при мен:
Аз обичам и приемам чуденсната енергия на парите -т.1
Аз обичам и приемам чуденсната енергия на парите -т.2
Аз обичам и приемам чуденсната енергия на парите -т.3
Аз Обичам и се възхищавам на ехергията на парите -т.4
Аз обичам и приемам енергията на парите -т.5
Аз обичам и приемам енергията на парите -т.6
Аз обичам и приемам енергията на парите -т.7
Аз обичам и приемам енергията на парите -т.8

Аз винаги имам повече от достатъчно за моите нужди -т.1
Аз винаги имам предостатъчно пари за моите нужди -т.2
Аз винаги имам предостатъчно пари за моите нужди -т.3
Аз винаги имам предостатъчно пари за ежедневните си нужди -т.4
Аз винаги имам предостатъчно пари за моите нужди -т.5
Аз винаги имам предостатъчно пари за моите нужди -т.6
Аз винаги имам предостатъчно пари за моите нужди -т.7
Аз винаги имам предостатъчно пари за моите нужди -т.8

Тука малко се зачудих, защото той казва "unexpected money simply falls into my lap" което буквлно преведено е "неочаквани пари просто падат в скута ми" и го промених на "падат в ръцете ми"

Неочаквани пари просто попадат в ръцете ми -т.1
Неочаквани пари просто попадат в ръцете ми -т.2
Неочаквани пари винаги идват в живота ми -т.3
Неочаквани пари просто попадат в ръцете ми -т.4
Неочаквани приходи просто идват в живота ми -т.5
Неочаквани приходи просто попадат в ръцете ми -т.6
Неочаквани приходи винаги идват в живоа ми -т.7
Неочаквани приходи просто попадат в ръцете ми -т.8

Това незнам дали е правилно но го чувам като "Debt"
Прощавам всички дългове които ми се дължат затова мислите ми са напълно фокусирани върху богатството -т.1
Прощавам всички дългове които ми се дължат затова мислите ми са напълно фокусирани върху богатството -т.2
Прощавам всички дългове които ми се дължат затова мислите ми са напълно фокусирани върху богатството -т.3
Прощавам всички дългове които ми се дължат затова мислите ми са напълно фокусирани върху богатството -т.4
Прощавам всички дългове които ми се дължат затова мислите ми са напълно фокусирани върху богатството -т.5
Прощавам всички дългове които ми се дължат затова мислите ми са напълно фокусирани върху богатството -т.6
Прощавам всички дългове които ми се дължат затова мислите ми са напълно фокусирани върху парите и богатството -т.7
Прощавам всички дългове които ми се дължат затова мислите ми са напълно фокусирани върху богатството -т.8

Аз привличам към себе си само доходоносни, приятни, полезни и и изгодни възможности и обстоятелства -т.1, т-2, т-3, т-4, т-5, т-6, т-7, т-8

Поправяйте ако има грешки ;)
Alexx
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2010 19:36

Мнение от Alexx »

Намерих още две интересни клипчета:
Едното е на Brad Yates, ето го:http://www.youtube.com/watch?v=Fg_mdvmn ... re=related

и другото (това е на три части), част 1:http://www.youtube.com/watch?v=XUD8EQPE ... re=related

част 2: http://www.youtube.com/watch?v=r8wT2Tvb ... re=related

част 3: http://www.youtube.com/watch?v=85pTxjSI ... re=related
Alexx
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2010 19:36

Мнение от Alexx »

Някоий може ли да преведе 4-тата серия на Клипчето на Дейвид ,защото мисля че не съм я превел прваилно."Прощавам за всички стари дългове които ми се дължат ...... " , не мисля че е правилно , а пък плюс това на мен никой не ми дължи пари, и незнам дали има смисал да го казвам при потупванията.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

А къде остават точките по пръстите на ръцете? Прави ми впечатление, че в клипчетата те не се ТЕСат.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Емоция написа:А къде остават точките по пръстите на ръцете? Прави ми впечатление, че в клипчетата те не се ТЕСат.
А съкратеният вариант на ТЕС какво е?
krista
Участник
Мнения: 94
Регистриран на: 21 Апр 2010 16:29
Местоположение: София

Мнение от krista »

Здравейте на всички!Искам да ви напиша нещо за благоденствието от едно клипче,но не мога да ви го кажа кое е,само имам превода.Правя го всеки ден сутрин от 2-3 месеца.
Започва се от външната част на дланта:
-Аз съм богата и избирам да се обичам и да приемам себе си.Аз съм богата и избирам да се обичам и да си простя.Аз съм богата и избирам да знам.Избирам да чувствам,че съм свързана с извор на изобилие.Има изобилие навсякъде около мен.То е тук също и за мен. Аз съм родена богата ,аз съм богата и избирам дълбоко и напълно да се обичам ,да си простя и да приемам себе си и всеки един от хората в моя живот,които ме карат да се съмнявам в себе си.
От окото с дясна ръка:
-Аз съм богата.
-Аз съм богата.
-Аз съм много заможна.
-Аз съм свързана с извор на изобилие.
-Има изобилие навсякъде около мен.
-Избирам да го виждам.
-Избирам да се чувствам сигурна по отношение на него.
На главата отгоре:
-Избирам да знам,че то е там за мен.
-Изчиствам причините
-защо не съм приемала изобилието.
-Изчиствам причините
-защо не мога да кажа ,че съм богата.
-защо не се чувствам богата.
-Може би поглеждайки в банковата ми сметка,
-аз осъзнавам,че това е лимитът,
-но има извор на изобилие.
-Аз съм богата .
-Имам пари в изобилие.
-Аз съм много богата.
-И всичко е наред.
-Изобилието е навсякъде.
-То трябва да е тук за мен.
-Господ трябва да иска да го имаме.
-Затова го е създал.
-Аз мога да бъда богата.
-И да правя наистина добри неща с моите пари.
-Аз мога да си позволя да се наслаждавам на това,което светът има да предложи.
-Аз мога да помагам на другите да направят същото.
-Целия този страх,че ако кажа,че съм богата ще звучи глупаво
-аз нямам нужда от него.
-Богатите хора харчат мъдро.
-Аз съм добър служител на моите пари.
-Аз се грижа за моите пари.
-Използвам ги мъдро.
-Харча ги мъдро.
-Като погледна себе си ,си давам позволение
-да имам мноого повече.
-Приемам ,че аз съм богата.
-Във тяло.ум и дух.
Времето е пари!
Alexx
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 28 Май 2010 19:36

Мнение от Alexx »

krista, Много ти благодаря за тези деклараций :),много добре са преведени .Мисля че това е от клипчето на Brad Yates - "Money Beyond beliefs" .Brad Yates има страхотни клипчета,скоро смятам да се заема с превода на всичките му клипове в Youtube и да ги постна тук :).
Thesoanita
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 12 Окт 2010 22:59

Мнение от Thesoanita »

Здравейте! Както вече писах аз съвсем наскоро се запознах с ТЕС! Слава богу нямам особено големи проблеми със здравето и реших да започна да тесам с тема, която за мен е като препъни камък в целия ми живот - парите. Изживявах ежедневен стрес във връзка с тях. Между другото никога не съм била безработна, винаги съм имала прилични/според нашия стандарт/доходи, но аз изпадах в особени състояния, когато трябваше да си плащам сметките, да си правя разчет на месечните разходи и т. н. Не съм и скръндза, винаги съм се стремяла да съм щедра към близки и приятели. Запознаването с ТЕС ме свари в момент на подобна криза. Отоплявам се у дома на ток, ползвам два маслени радиатора за две от стаите и реших, че с климатик ще бъде по-топло и по-икономично. Обиколих сума ти магазини, говорих със специалистите, които обслужват щандовете за климатици, дадоха ми брошури, оферти, насоки, всичко необходимо да се ориентирам в обстановката. Между другото имам и спестявания, с които съвсем спокойноо можех да си купя два климатика, а също имаше и опция за лизинг, за да не пипам спестяванията си. Но аз близо 10 дни обмислях вкъщи най-различни варианти, усещах как главата ще ми се пръсне от напрежение, няма да ви описвам всичките ми мисли и емоции. Това не е първият път, в който се чувствам така. С две думи се чувствах блокирана. ТЕС дойде като манна небесна, защото преди това никакви техники за положително мислене не са ми помогнали. Някой път ще направя списък на всички книги и всички техники, които съм ползвала - БЕЗ РЕЗУЛТАТ. Чета книгата и прилагам техниката, видях и в интернет доста клипове, прецизни схеми на точките, ориентирах се. Съставих Декларацията: Въпреки че в момента най-голямото ми безпокойсто, което ми трови живота е покупката на климатик аз........ Тесах така 2 дни и не успявах да сваля нивото на негативната емоция под 4. На 3-я ден както се вземах сутрешния душ, реших да направя един кръг по точките под душа, но непрекъснато променях напомнящата фраза, защото почувствах прилив на енергия, какъвто не бях чувствала до този момент, казвах си, че се чувствам блокирана, много ми е гадно, ще се побъркам от напрежение. В този момент и почувствах онова чудно разхлабване и приятно усещане в точката при веждата. Направих три обиколки и когато приключих за няколко секунди изпаднах в състояние на амнезия. Не знаех какво съм правила. За няколко мига се почувствах изпразнена и от емоции, и от мисли. Нищо. После си спомних за климатиците и се разсмях. Повярвайте ми - чувството на блокаж, напрежението, страха се бяха стопили. Исках да си ги припомня, но ги нямаше. Чак като излязох от банята ми дойде наум,че емоцията е сведена до 0 и спомен от нея нямаше. Тази тема за мен вече не беше актуална! Какво облекчение! Просто бях безразлична към покупката на климатиците. Спрях два дни да тесам и продължих да си чета книгата на Иван, за да вникна по-добре в материала. Съвсем скоро след това един ден се събудих с с решение в главата, че не е подходящ момент за тази покупка. И това не беше избягване от проблема, отлагане във времето му, а съвсем осъзнато решение, което ми даваше истински покой, а не угризения и чувство на вина. Знам, че това решение дойде от подсъзнанието ми, което в момента ми даде най-оптималното решение с цел да ме избави от бъдещи проблеми. Защото друг път съм купувала разни неща, когато се намирам в подобна емоционална буря и все са изниквали много проблеми, които са ми разваляли дните. В едииталиански сайт открих това клипче, което остави отклик в душата ми, защото там една дама представя нагледно тесане и думите, които тя използва веднага ме насочиха към проблема ми с парите. Това видео имаше небивал отклик в душата ми . Тя първо тесва проблем, а след това дава пример как да започваме деня с тес.http://www.eft-azione.it/
Thesoanita
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 12 Окт 2010 22:59

Мнение от Thesoanita »

Ще си позволя да предложа превод на това видео, което се оказа трамплин за по-нататъшната ми работа по моя проблем.
Декларация:Въпреки че изпитвам голямо безпокойство за този проблем/назоваване на проблема/ и не вярвам да има разрешение аз дълбоко и изцяло се приемам. Въпреки че от много време имам това безпокойство/назоваване на проблема/ и разрешението му в този момент ми избягва аз дълбоко и изцяло се приемам. Това бепокойство/назовава се проблема/ е във всяка час от мен - в моите клетки, в моите мисли, в моя живот .Отварям се да го пусна да си върви защото сега намирам едно разрешение./през цялото време се потупва точката на дланта/
т. на главата Това безпокойство/назовава се/ е активно вътре в мен.
т. в началото на веждата - Много се безпокоя за това нещо и чувствам че е вътре в мен.
ъгълът на окото - Изцяло се идентифицирам с този проблем и забелязвам, че не мога да се наслаждавам на живота, защото имам това безпокойство/назовава се проблема/
под окото: Имам това безпокойство много живо вътре в мен, не знам как да го пусна да си върви. Не мога да се почувствам щастлив, докато не разреша всичко.
под носа: Имам голямо безпокойство/назовава се/ и досега не съм намерил никакво разрешение.
под устата: Вероятно няма никакво разрешение и затова не успявам да се освободя от моето безпокойство/назовава се/
ключица:Моето безпокойство /назовава се/ е още много активно, нараства все повече вътре в мен и ми отнема енергията, защото съм концентриран само върху него.
Thesoanita
Участник
Мнения: 19
Регистриран на: 12 Окт 2010 22:59

Мнение от Thesoanita »

под мишницата: Обезпокоен съм е не мога да се освободя от безпокойството ми.
под гърдата: Обезпокоен съм и не мога да се освободя от безпокойството ми.
потриване върховете на пръстите: Обезпокоен съм и не мога да се освободя от безпокойството ми.
Думите, че проблемът е в моите клетки, в живота ми, че нараства все повече и повече, че е активен ме накараха да ми просветне, че аз храня проблема си с негативните чувства, които изпитвам, когато мисля за пари. Цялата тази нервна криза, която живее латентно в мен и много често избухва с пълната си сила си я представих като плевел, който е доста добре разклонен в цялото ми тяло и аз добре си го храня, свеж е, силен, добре гледан. Значи гледам си нещо, за да ми отнема наистина енергията и радостта. На това не знам как му се вика. Нещо повече е от мазохизъм. И нали всички знаете за просветването вследствие на тесането, та и на мен ми просветна в съзнанието един момент от детството ми, много неприятен, който ще разкажа за първи път. Аз се видях изведнъж осем-годишна, същото онова лято, в което загубих баща си. Сама съм, майка ми беше по цял ден на работа. А аз исках да си купя сладолед. Но майка не ми оставяше пари- никога. Децата тръгнаха да си купуват "Ескимо" -единственият сладолед преди мнооого години, струващ само 25 ст., а аз нямах пукната стотинка. Преобърнах всички шкафове, джобове - но уви, няма нищо. Всичко празно.Тогава отидох в мазето и там на един прозорец имаше кърпичка завързана, а вътре в нея стотинки. Това бяха стотинките, които хората са оставяли, когато са палили свещ на баща ми, в нашия край така се оставя. Не знам изобщо откъде съм се сетила,че там има пари. И така, тогава си купих сладолед. После ден след ден аз си намирах оттам джобни. На времето 20 или 30 стотинки беше много нещо. Нищо не казвах на майка, а в същото време изпитвах страх от две неща: да не открие за това , че вземам оттам пари и за това, че извършвам грях. Те парите не бяха много да е имало 5 или 6 лв. Та аз започнах да тесам тази ситуация, за която си спомних, тесайки темата за парите. Но нещо не се получаваше и реших да използвам ТКФ. Филмът беше със заглавие "Пари", а първият епизод беше този, който вече разказах. Но нещо чистенето не ми се получаваше и аз седнах да пиша. Описах случката и изведнъж дойдоха всичките емоции, които съм изпитала тогава. Между другото онзи първи път, когато посегнах към кърпичката беше най-разтърсващ в емоционално отношение, останалите не си ги спомням. Написах всички емоции, които си спомних, че съм преживяла.Те ме връхлетяха. Не вярвах, че едно осем-годишно дете може да преживее такъв букет от емоции, за съжаление негативни. Всички те изплуваха. Носила съм ги почти 34 години. Написах си декларация: Въпреки че изпитвам един куп негативни емоции, когато се сетя как вземах стотинките от кърпичката аз....и след това на всяка точка тесах с различна емоция. Изпитах потребност да са всички накуп, а не една по една. Не ме интересуваше дали греша и дали ще постигна резултат , аз се потопих пак в онзи момент и изживях всичко. Трябваха ми 4 дни за да сведа всичко до 0 , да си простя и да изпитам съчувствие към себе си. По време на сеансите си пусках възможно най-тъжната музика - интструментал, която да докосва и най-тънките струни на душата ми, за да усиля изживяването на емоциите. Аз наистина бях там, върнала се много години назад. Изживях катарзис и повече не изпитвам нищо. Просто едно събитие, няма емоция. Дадох си сметка с какви емоции бях "украсила" темата за парите - страх, безпомощност, тъга, отчаяние, безнадеждност, усещане за недостъпност, недостижимост, копнеж, несигурност, огромна самота и изоставеност, нужда, липса на свобода, усещане за нещо нечисто. Е, кажете ми може ли с целия този инвентар аз да постигна нещо с афирмации от рода: Парите текат като река към мен. или Аз заслужавам да съм богата и да процъфтявам. Смешно и жалко, нали? След това аз си спомних и други "хубави" моменти, свързани с парите, които носят още по-задна дата, но за тях ще разкажа друг път. Но само, ако представлява интерес за Вас. Съжалявам, че ви натоварих с това. Но аз достигнах до заключение,че когато имаме някакъв много голям проблем, който го влачим дълги години и той напомня за себе си всеки ден, т. озн. че има нещо заровено много дълбоко, обгърнато от тайна, която не е приятна и носи куп негативни разяждащи емоции. Чистене само ТЕС! Желая ви светли дни! :)
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Тесоанита, не само, че не ни натоварваш, но мисля (както споменах в друга тема), че ще е добре да оформиш послдните си няколко поста (и от двете теми) в статия. Все ще има подходящо място да се публикува - списание, книга, сайт.
neafeya
Активен
Мнения: 114
Регистриран на: 31 Юли 2008 18:56
Местоположение: Бургас

Мнение от neafeya »

Wow Тесоанита,
Сега,като те четох се замислих,когато моят баща почина ,аз не исках да взимам стипендията от училище,полагаща ми се за дете с починал родител....Ще ТЕСам...:)
Много хубаво си го разказала,Благодаря ти!
Публикувай отговор