Можем ли да помогнем на Гого от Тоника чрез ПРОКСИ?

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Анелия Русанова
Участник
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Ное 2009 18:54

Можем ли да помогнем на Гого от Тоника чрез ПРОКСИ?

Мнение от Анелия Русанова »

За този въпрос ме подсети моя приятелка,която не е в България и не е посещавала семинари на ТЕС.По-точно за ТЕС знае само от мен и книгата на Иван,която дъщеря и занесе преди месец в Испания.След като я прочете ме помоли да пусна тук тема с въпроса-Може ли да помогнем на ГОго от Тоника чрез ТЕС/прокси?
Тя е с музикално образование и има идея да популизира ТЕС сред колегите си ,като ги помоли да правят също ТЕС за Гого.
Преди седмица ми писа,че на страницата му във Фейсбук,той е написал:
"Благодаря на всички,които се бореха заедно с мен,но ...май си отивам"
Стана ми мъчно,защото аз също съм израстнала с техните песни,а това мисля, също е помощ....
И в същото време в мен напира и още един въпрос към Иван и по-опитните в тази област:

При зов за помощ на даден човек-дете,звезда,дори и болен познат,приятел-ако направя ПРОКСИ дали ще има ефект върху самият човек?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

И аз съм мислила за Гого, но въпросът е той да започне да работи за себе си, защо с прокси?
Ако той работи за себе си и каже, че прави всичко възможно, но има нужда от още помощ, тогава има смисъл да се мисли за прокси, според мен. Тогава за лично бих хвърлила доста усулия. Изпитвам влечение към нелечими болести и известни личности - най-добрият начин да се рекламира ТЕС.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Може би е добра идеята да му се напише във фейсбук за ТЕС! Ако той прецени може да започне да работи със себе си.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Прокси може да се прави от всеки и за всеки.
Шанс за успех 50%.
Който има желание нека прави прокси за когото иска.
Има няколко милиарда жители на тази земя, за които може да се прави Прокси.
Както винаги преди да се прави Прокси за друг е добре да изчистиш себе си.

Анелия, защо съчувстваш на Гого, а не на някой друг от многото, които дават по телевизията и за които събират пари?
Помисли върху това!

Ще ти стане ли по-добре, ако направиш Прокси за Гого?
Ако ДА, значи изпитваш негативни емоции в момента, когато мислиш за него, които трябва да изчистиш преди да правиш Прокси за него.

Кое е довело Гого до състоянието в което се намира?
Какво ще стане ако всички правим Прокси за Гого, докато той си мисли, че си отива?
Защо самият Гого не търси алтернативи, а събира пари за да го лекуват в чужбина?

Въпроси, въпроси и още въпроси по темата.
Която в случая не е конкретно за Гого, а за всички за които се организират кампании по медиите.
Т.е. които стават символи на страдание и повод за съчувствие, тъга, състрадание и отчаяние.
Последно промяна от ivangp на 23 Авг 2010 11:05, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Към Иван.
А не може ли (щом има желаещи), при такива случаи да се ТЕСва (ПРОКСИ) " Въпреки, че не подозирам за ТЕС, аз съм..."?! И току виж пътищата на Х или У, го отвели в тази посока...
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Може, разбира се. Но много по просто е да се каже на човека.
Тук въпросът не е само за ТЕС, а за алтернативи на медицината по принцип и търсене в тази посока.
И в крайна сметка за това да поемеш отговорност за това което ти се случва, за живота и за здравето си.

По-добрият вариант би бил:
Въпреки че не желая да поема отговорност за собствения си живот и здраве.........
Въпреки че искам някой друг да ме оправи/спаси..............
Въпреки че вярвам само на официалната медицина.............
Въпреки че не желая да намеря алтернативи................
Въпреки че всъщност не желая да се излекувам сам ...............

И т.н.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

ivangp написа: ...защо съчувстваш на Гого, а не на някой друг от многото, които дават по телевизията и за които събират пари?
Помисли върху това!
Лично мен кампанията за събиране на пари за Гого ме разяри. Веднага се организираха концерти от колегите, събраха се от СМС, кметът на Бургас отпусна някакви пари.

За Вили Кавалджиев, който гасне тихо никой не се сеща, нали! Нито един музикант!

Пред страданията всички са равни! Всички мислят, че по-известният е по-мил на Бога.

Иване, много добър постинг.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Емоция, права си , но се ТЕС-ни за тази емоция! Така е и ще бъде, да си известен е по-различно, но само отстрани! И на тях не им е лесно, проблемите им от известността също не са прости в психологичен план! Не е лесно да си известен!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

Мнение от Емоция »

Здравей, Ники, току-що те четох в една длъжка тема :D
Не мога да се примиря, че за един има, за друг няма.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Можеш, можеш, но не искаш. :idea:
Оправдаваш яростта си. Според теб тя е закономерна и нормална в случаи като този.
С нея се опитваш да накажеш виновните, според теб.
А всъщност наказваш само себе си.

Не става въпрос за примирение, а за освобождаване от яростта. Двете не са едно и също.
Можеш да си работиш по някаква кауза, ако желаеш и без ярост, яд, вина, страх, срам, мъка и т.н.
Но да не работиш по кауза и само да изпитваш гореизброените емоции си е чисто самоунищожение.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Емоция написа:... за един има, за друг няма.
Аз и за Вили Кавалджиев бих се впрегнала, ако той се захване с ТЕС :lol:
Все ми е тая кой.
Публикувай отговор