ЗАКЛИНАНИЕ

Техники и подходи, които можете да използвате като допълнение или заместител на ТЕС.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

vqra написа: A, ako заспиш, както на мен ми се случи при тесане, докато си лежах във ваната. Тесах и заплаках и докато плачех, минавах кръг след кръг по точките. Последва едно голямо, приятно спокойствие, след него прозяване и аз не знам как съм заспала. Събудих се след 30 минути нов човек. :)
Абе като го прочетох първото нещо, което ми мина през ума беше, че може да се удавиш докато спиш във ваната :cry:
Половин час сън във водата....направо не си представям как ще се чувствам след това :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

За мен ЗАКЛИНАНИЕТО действа прочистващо и отпушващо. Използвам го когато имам някаква емоция , но не мога да разбера къде точно я чувствам, като физическо усещане. Понякога повече от едно места се конкурират за усещането на емоцията и аз не мога да усетя, кое е точно то. В такива моменти го предпочитам "заклинанието". В процес на правене местата на усещането на емоциите започнат да стават ясни и при мен често става така,че почва раздвижване на енергии точно като при ЕТ. Използвам го често и като подход за хроничен проблем, нещо като ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО, а според мен и по подходящ начин държи вниманието будно. Накратко това са моите впечятления от ЗАКЛИНАНИЕТО. :)
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Като правя това заклинание усещам как се разлива успокоение по цялото ми тяло – от върха на главата по ръцете и надолу чак до петите . Усещането е страхотно! Олеквам и се усмихвам. Истинско заклинание, магия :)
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

При мен пък, се получи следното- непрекъснато видоизменяне на думите до сходен, но мой словоред и при някой точки се проявяват думи свързани с конкретен мой проблем към настоящия момент с последващо подобрение, отпускане или по-добро настроение. Случи ми се и затопляне. Пиша една от версиите ми:

Нека,......да протича свободно през мен!
Напълно свободна от него/от ....., да бъда от този момент!
Енергия чиста и светла (здрава и светла) сега във мен да се влее!
Спокойна, щастлива, уверена аз да живея!

Иване, да не се обидиш от промяната, но тя ми ляга по-добре на мен.
Също така, се надявам, че запазвам основната идея,която си вложил, за важните посоки на действие на Заклинанието, ти ще кажеш. :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Супер щом работи! Често и при мен се е случвало да искам да промеяна нещо което усещам за по-точно в конкетния момент, така че е супер това което си направила според мен!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
paraboloid
Напреднал
Мнения: 362
Регистриран на: 24 Авг 2011 17:18

Мнение от paraboloid »

Прилича на молитвата-заклинание на Бене-Гесеритките от "Дюн" на Франк Хърбът. Все пак той е психолог по професия.. Идеята там беше, че не трябва да се бориш със страха, а да го посрещнеш, приемеш и да го оставиш да премине през теб. Перефразирам: когато погледнеш след него, там вече няма да има страх, ще бъдеш само ти.
puhii
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 05 Апр 2011 10:04

Мнение от puhii »

искам да попитам нещо,което ми хрумна одеве..когато не ни върви в дадена сфера,но нямаме никакви чувства относно ситуацията,не страдаме от това,че не се получава нито се ядосваме, съответно не можем да намерим емоцията в себе си и да я премахнем, може ли да използваме нещо от сорта подобно на това жаклинание:
нека всички негативни емоции и чувства,които привличат неосъществяването на .....да протекат през мен
освобождавам се от тях и този емоционален плен
животът прекрасен е тъй без окови
когато само позитивни емоции и чувства привличащи осъществяването на ....ми дават енергии нови!
питам за това,защото има неща, които не ми вървят,но нямам определена емоция,но бих искала да ги променя и искам да знам дали това би помогнало за ''поникването'' на позитиви в съзнанието ми и положителен напредък за дадената ситуация :)
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Puhii написа:
нека всички негативни емоции и чувства,които привличат неосъществяването на .....да протекат през мен
Ако си неутрална това не виждам как може да се случи :D . Най-вероятно имаш негативи, за които имаш психологични обрати. Това, че на първо четене не можеш да намериш/да определиш емоции не означава , че няма такива. Защо искаш да правиш заклинание, че нещо не ти върви след като не чувстваш нищо към него?
питам за това,защото има неща, които не ми вървят,но нямам определена емоция,но бих искала да ги променя
Как оценяш, че нещо не ти върви? За да го кажеш, значи вероятно имаш представа/очакване за това, кой резултат според теб означава да ти върви и кой не. За да определиш нещо в графата, не ми върви , означава че го оценяш, като такова. Тогава защо не го оценяш като "върви ми"? С отговорите на последния въпрос можеш да потесаш, ако искаш. Също така работи ден два само с психологически обрати, за това, че не чувставаш или че може би не искаш да чувстваш и т.н.
Поздрави
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
puhii
Участник
Мнения: 13
Регистриран на: 05 Апр 2011 10:04

Мнение от puhii »

nikimm благодаря за отговора :) ами ще ти дам пример..да кажем за привличането на пари, успявам със заплатата да си покрия разходите и това от което имам нувда,но бих искала да имам повече пари..в смисъл че не се ядосвам,че нямам много пари,нито страдам от това ако има има,ако не -здраве да е :Д но това е че нямам емоция тук която да тесам и а няма да е зле да имам по големи доходи :Д
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

puhi написа:
nikimm благодаря за отговора Smile ами ще ти дам пример..да кажем за привличането на пари, успявам със заплатата да си покрия разходите и това от което имам нужда,но бих искала да имам повече пари..в смисъл че не се ядосвам,че нямам много пари,нито страдам от това ако има има,ако не -здраве да е :Д но това е че нямам емоция тук която да тесам и а няма да е зле да имам по големи доходи :Д
Puhi, много интересни идеи имаш :lol:. Общо взето не съм виждал човек с твоите желания :D . Тесай, че не виждаш емоциите, които вероятно имаш. :D
В.ч. в смисъл че не се ядосвам,че нямам много пари,нито страдам от това ако има има,ако не -здраве да е :Д но това е че нямам емоция тук която да тесам и а няма да е зле да имам по големи доходи, аз напълно и безрезервно приемама себе си и факта, че нямам никакви емоции свързани с това или онова.
Междудругото ми звучиш много лежерно, в което няма лошо разбира се, но в тази връзка тесай, че ти е по-удобно да седиш така без пари или с по-малко пари отколкото да тесаш и да увеличиш доходите си. Според мен ти вероятно си изградила "кочинката", в която ти е относително удобно.
Има една приказка, че човек без зор нищо не прави. Виж всъщност какъв е твоя "зор."
Поздрави :D
Във форума има тема за проблем с откриването на емоциите, можеш да погледнеш.
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Пухи, на мен пак ми иде че "искам да ми е трудно" е твоята бариера за развитие.
А конкретно тук може да ТЕСаш и с усещане за безразличие, все едно ми е...апатия. Иначе примирение, потискане на моето истинско желание, нямам право на чувства, умора от чувства, няма смисъл...все ПОта.
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

А според мен Пухи, ти подсъзнателно не искаш да имаш много пари защото:

Това означава да работиш повече, да полагаш допълнителни усилия
Може да ги загубиш
Хората ще ти завиждат
Не е духовно да имаш много пари
Богатите са долни копелета, а ти не искаш да си долно копеле
За да си богат трябва да лъжеш, мамиш и/или да се мазниш на някого
Парите покваряват
Ако забогатееш ще си загубиш приятелите
Ако за богатееш ще се промениш като личност и т.н.

Избери си от тези или дай други убеждения, които всъщност те спират да правиш повече пари.
После ги ТЕСай.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Аватар
гената
Майстор
Мнения: 1805
Регистриран на: 22 Яну 2011 16:28

Мнение от гената »

Пробвах го и аз това,като думата във скобите смених с гняв и вина.Интересно раздвижване на енергия имах в краката.
Ще го споделя това с приятели,заслужава си. :D
Някои успяват,защото такава е съдбата им.Повечето успяват,защото такова е решението им.
Анатол Франс
Zlati
Участник
Мнения: 16
Регистриран на: 20 Дек 2011 14:48

Мнение от Zlati »

Здравейте!
Искам да попитам за Заклинанието, аз го правя така всяко изречение от стихчето по всяка от тези точки
-Връх на главата
-Начало на веждата
-Външен ъгъл на окото
-Под окото
-Под носа
-под долната устна
-Ключица
под ключицата, близо до гръдната кост
-Под мишницата
-Палец
-Показалец
-Среден пръст
-Малък пръст
Правилно ли го правя?
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Правилно е. Но това не е единственият правилен начин. :wink:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Публикувай отговор