ПЪЛЕН КРЪГ ПО ТОЧКИТЕ

Преди да задаваш каквито и да е въпроси, свързани с използването на ТЕС, използвай търсачката!
Също така много полезно ще е да прочетеш ВАЖНИТЕ теми тук! В тях е есенцията на приложението на ТЕС.

Ако не го направиш, рискуваш въпросите ти да бъдат изтрити и темите ти блокирани.
Аватар
Емоция
Активен
Мнения: 116
Регистриран на: 14 Окт 2009 14:36

ПЪЛЕН КРЪГ ПО ТОЧКИТЕ

Мнение от Емоция »

Предварително се извинявам, ако питам за нещо, което вече е разяснявано. Практикувам ТЕС усърдно и имам много добри резултати. Правя го така - Декларацията на ръба на дланта, определям си Напомнящата фраза и започвам потупване по точките от лявата страна на лицето, лявата ръка ит.н. с наименованието на проблема. След това правя 9Г. Продължавам с дясната страна и ръка, но вече ползвам само положителното твърдение. Спомням си, че в книгата беше отбелязано, че на лявата страна се "падат" отрицателните емоции, а на дясната - положителните. И се обърках - що е това пълен кръг - обхваща и двете страни на тялото само с назоваване на проблема, 9Г и пак същото, но с положителното твърдение. Аз правех и друго - Декларация, Напомняща фраза и - от лявата страна - проблема, 9Г, редуване на проблем и положително твърдение на зиг-заг по двете страни, 9Г и само положително твърдение от дясната страна. Получава се добър ефект, макар и да е нужна повечко концентрация при зиг-зага
:D.
И още един въпрос - как се прави ТЕС за неодушевен предмет?
И последен въпрос - моля да ми съставите Декларацията и НФ за Прокси за канарчето. Има оток на крачето с пръстена, често го вдига, явно го боли, кожата е леко нацепена, с груби люспи. По съвет на ветеринаря смених храната, давам във водата електролит, но вече пети ден подобрението е съвсеееем мъничко. Иначе се храни, пее по-често, сърди се, ако има шум, когато спи. Според доктора проблемът е създаден от предишната запрашена храна и е "ударила" бъбреченцата.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

В моята книга никъде не пише че едната страна е за негативни емоции а другата за отрицателни. Това не е вярно.
Кръг по точките е преминаване през всичи точки от 1 до 12 независимо от коя страна на тялото са или в какъв ред са минати.

Прокси за неодушевен предмет се прави точно както се прави Прокси и за човек или животно.

За папагалчето ти - представи си че си папагалчето и остави интуицията ти да ти подскаже правилната Настройка - Декларация. Ти го познаваш по-добре от нас и от доктора.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
beasteh
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Авг 2010 10:28

Мнение от beasteh »

здравейте , аз съм начинаещ , току що започнах да чета ТЕС и съм стигнал до Настройката за неутрализиране на ПО в която се казва "Докато потупвате с върховете на 4-те пръста без палеца на едната ръка външния ръб на другата повтаряите 3 пъти следното изречение"


моя въпрос е кой е външния ръб на дланта , тъй като съм човек който харесвам всичко да е точно и на мястото си ви питам това за да мога да продължа напред и ако може в бъдещитете книги на тази тематика да има добавени 2 - 3 примера с рисунки :)

предварително ви благодаря.

Росен.
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Нарича се още "Карате точка". Сещаш се как се удря в каратето. Страничната плоскост на дланта откъм кутрето - това е външния ръб.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Освен това в книгата има снимки. 3 години продавам книгата и ти си първият, който не е разбрал, къде е ръба на дланта.
Имам дълбоко подозрение, (към 99% съм сигурен), че не четеш моята книга.
:roll:
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
beasteh
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 04 Авг 2010 10:28

Мнение от beasteh »

много се извинявам на всички .. просто не съм обърнал внимание и благодаря , мисля че е от цвета на косата ми тъй като съм блондин :)
ale
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Сеп 2010 20:43

Мнение от ale »

Ще използвам темата за да задам моя въпрос. Мога ли да пропускам една от точките при потупванията? Едва от няколко дена тесвам различни проблеми но има нещо, което ме притеснява. Това е потупването на точката под окото - -причината е че капилярите по лицето ми са склонни да се пукат и то точно в тази зона под окото и на бузата под окото. Притеснявам се,че от редовното потупване проблемът може да се засили. Мога ли да тесвам като потупвам останалите точки, а тази да пропускам или ТЕС няма да има ефект така?
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

А, ако докосваш точката с възглавничките на пръстите на ръцете пак ли ще се пукат капиляри? Съвсем нежно!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Спокойно можеш да я пропускаш.

Ако не искаш да я пропускаш, аз се сещам за два-три варианта:

Има вариант, в който всяка точка се докосва и се прави пълно вдишване и издишване, докато се казва напомнящата фраза. Може да правиш това за точката под окото.

Тази точка е началната точка на стомашния меридиан. Той минава през върха на ключицата, може да потупваш там. Завършва на втория пръст на крака. Когато пръстите на краката са ти достъпни, можеш да потупваш там.

Може да си представяш, че потупваш точката, без да я докосваш.
ale
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Сеп 2010 20:43

Мнение от ale »

Благодаря ти за отговора, mayadob. Кое точно е върха на ключицата - предполагам най-изпъкналата кост на рамото?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Върхът на ключицата - най-изпъкналата част на костта близо до гърлото.
vqra
Майстор
Мнения: 640
Регистриран на: 18 Яну 2010 15:20

Мнение от vqra »

mayadob написа: Има вариант, в който всяка точка се докосва и се прави пълно вдишване и издишване, докато се казва напомнящата фраза.
Мая, интересно ми е при този вариянт, как става на практика казването на напомнящата фраза на глас, /ако избереш да си я казваш на глас/ докато вдишваш и издишваш. Първо вдишваш /пауза/ и после говориш. Така ли?
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

:lol: :lol: :lol:
Не се бях замисляла. Аз почти не съм го ползвала. Ползвам го само на обществени места, където не мога да казвам фрази на глас.
Може би на глас го правиш без да следиш дишането.
Има и вариант с леко масажиране на точката.
ale
Участник
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Сеп 2010 20:43

Мнение от ale »

mayadob написа:Върхът на ключицата - най-изпъкналата част на костта близо до гърлото.
Благодаря за разяснението . Мисля,че е важно да не пропускам този меридиан, тъй като имам и проблеми със стомаха. Още веднъж - голямо БЛАГОДАРЯ!
Публикувай отговор