Koжни проблеми

Мнения и резултати на практикуващи или изпитали върху себе си силата на ТЕС. Както и въпроси и коментари към тях.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Koжни проблеми

Мнение от Arethuse »

Както наскоро писах в една друга тема, имам един сърбеж по гърба... от доста време. Не му обръщах внимание, и в интерес на истината почти беше изчезнал по едно време, но от около половин-една година се възобнови.

Като се погледнах в огледалото ()преди около 6-7 месеца), имах едно тъмно кръгче, нещо като изсушена кожа. Започнах да се мажа (от дъжд на вятър) с разни масла, без особен ефект.

Преди около месец забелязах, че вече имам доста такива петънца, някои от които се лющят и са станали като ранички, а откакто се занимавам със зрението си, сърбежите се усилиха, като често по време на тес преминават в тръпки и изтръпване, което обхваща по-голяма част от гърба (но всичко е в лявата половина на гърба).

Понеже сърбежите станаха много настоятелни, се наложи да се заема с тях.

Започнах Предизвикателство с фразата "Въпреки, че имам ранички на лявата плешка, които ме сърбят, аз напълно и безрезервно обичам и приемам себе си и се освобождавам от раничките и сърбежите сега".

Също тесам и с други фрази отделно, че имам изъхнала кожа, че имам ранички, "язвички", сърбежа, тръпките и т.н.

От времето, когато се появи сърбежа, поизкарах някои стари чувства като гняв, обида, объркване, несигурност, също тесах и времето, в което забелязах тъмното кръгче и случките тогава.

По време на ТЕС често или почти винаги сърбежът се усилва и се появяват тези тръпки, които понякога пълзят, а понякога просто чувствам част от гърба си като изтръпнал. Тесам и това.

Докато тесах и се гледа в огледалото, установих, че всъщност откакто се помня имам доста кожни проблеми и винаги "стресовете" ми избиват на кожата.

Като малка имах алергия, която никой не разбра от какво е, но почти цялото ми тяло се покриваше със ситни червени пъпчици, които сърбяха ужасно. Предполагаха, че е от цветя, защото се появяваше в пролетно летния сезон повече, но тестовете бяха отрицателни.

Като още по-малка съм имала алергия от слънцето, каквото и да означава това.

После като момиче имах доста проблемна кожа на лицето, която се задържа доста дълго всъщност. Откакто започнах да се храня горе долу като човек имам мнооого голямо подобрение, но пак има какво да се желае, а и като се ядосам нещо веднага се опъпчвам като тийн.

Също по едно време имах манията да си човъркам косъметата на краката :roll: :shock: :oops: в резултат на което, въпреки че отдавна вече не го правя, все още имам белези от този период.

Та тъй като според мен всички тези случки са малко или много свързани, най-вече като реакция на отношението към нещата, ще гледам да ги обхвана всичките, като се съсредоточа върху сърбежа и раничките, но работя и за всичко друго, което се появи междувременно (а като се има предвид, че тези неща ми излязоха само за 3 теса, кой знае какво ме очаква нататък :lol: :twisted: )

Ето и снимки на засегнатите области, които мисля да обновявам на няколко дни или седмица.

Да видим.

ИзображениеИзображение
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Кожата те свързва със света. Проблемите с кожата се тълкуват като проблеми с отношенията с другите. Казват, че когато някой ти липсва, засегнати са меките части. А когато искаш да отблъснеш някого от себе си - грубите части. При теб има засягане на груба част - гърба, при това с люспене. Може да искаш да разкараш някого от себе си.
Но когато такива проблеми е имало цял живот, не съм сигурна, че подобни тълкувания имат смисъл. Мисля, че може някой от обкръжението ти като малка да е имал такива проблеми. А при теб да се проявяват със съвсем различен смисъл.
sneji63

Мнение от sneji63 »

Според мен, проблемът ти е в несигурност и страх. ТЕСай тези две емоции и виж дали ще помогне.
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Благодаря за отзивите, ще помисля върху тях.

Снежи, и аз мисля, че става въпрос за несигурност и страх.
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Привет!
Като потърпевша, със сроден проблем да кажа, че при мен кожата се оправи и продължава да се подобрява от ТЕС на тема, най-общо казано: "не се харесвам", "страх ме е да се приема", "страх ме е да съм хубава(красива)", "чуствам се отхвърлена"...... :wink:
Слънчевата алергия е да ти излизат пъпчици като ситни червени точици до мехурчета и цели рани-петна, от пряка и силна слънчева светлина-отвратителен сърбеж!-не го препоръчвам на никого :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Femme
Напреднал
Мнения: 393
Регистриран на: 16 Фев 2010 22:47
Местоположение: София

Мнение от Femme »

Моето предположение е "чувствам се отхвърлена.....предадена.....изоставена....ненужна". Понякога си мисля, че пъпките са неизплакани сълзи.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Алиса, освен това и ти имаш проблеми с очите. Може наистина при вас да са свързани проблемите с очите и с кожата, както Аретюз го усеща.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

ВСИЧКО Е ВЪЗМОЖНО! :D ...докато не го спреш с ТЕС :D :D :D :D :D :D :D
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

След вчерашния ден сърбежът се съсредоточи в най-новата раничка, а тръпки май почти не съм имала и са пак съсредоточени в тази област. За първи път тесам нещо толкова сетивно и е готино че мога да следя как се променят усещанията .

Благодаря на всички за предложенията, ще ги използвам :)
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Искам да се похваля, че най-новата раничка почти заздравя, оголената розова кожичка е хванала коричка, и много по-рядко ме сърби (макар че по интензитет сърбежът е горе долу същият, като се появви). Тръпките също се появяват рядко, да кажем веднъж два пъти на ден за кратко време.

Мисля да изчакам още малко и да сменя малко фразата на предизвикателството. Вие какво мислите?
По-добре здрав и богат, отколкото беден и болен
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Променяй фразите според промяната на усещането.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
Alisa
Майстор
Мнения: 2043
Регистриран на: 12 Май 2010 22:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от Alisa »

Тук вече силно напира у мен едно питане: Защо ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО, а не просто ТЕС, за разнищване, до корена на проблема и елиминирането му? Пък после вече всичко само си идва на мястото, т.е. раничките ти заздравяват и не се появяват повече!?Този подход с ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВОТО го има при много от хората тук, но на мен ми се вижда по-дългия и труден начин! Моля и двамата, ако можете, да ми кажете!? :roll:
КОЙ, АКО НЕ ТИ?! КОГА, АКО НЕ СЕГА?!
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

тук нещо съм омазала постовете
Последно промяна от mayadob на 12 Окт 2010 16:39, променено общо 1 път.
mayadob
Яка ТЕСла
Мнения: 1398
Регистриран на: 29 Мар 2008 18:32

Мнение от mayadob »

Предизвикателството не изключва разнищване на проблема. Питала ли си се едно време защо слабите студенти са завършвали с държавен изпит, а силните са имали възможност да правят дипломна работа? Въпрос на творчество, например, също както тук. На теб ти е лесно да разнищваш, но на много хора не им е. Или, като пробваш да разнищиш и не се получи, започваш предизивкателството. Или, ако си начинаещ и не си свикнал с разнищването. Или, ако ти е адски спешно и решиш, че предизвикателството може да е малко по-бавно, но по-сигурно.
nikimm
Майстор
Мнения: 804
Регистриран на: 29 Мар 2009 15:24

Мнение от nikimm »

Така есъгласен съм с Мая, при всеки проблемите е решават по различен начин. На един му идва едно да направи на друг друго, въпродът е резулатат да има!
"Същността на "философията" е в това, човек да живее така, че щастието да зависи колкото се може по-малко от външни фактори"
Епиктет
Публикувай отговор