Диабет и Артрит

Интересни случаи на успешно приложена ТЕС.

ОПИТВАЙТЕ ТЕС ЗА КАКВОТО СЕ СЕТИТЕ!!!
ВЕРОЯТНОСТТА ДА ИМАТЕ РЕЗУЛТАТИ Е ОГРОМНА.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Диабет и Артрит

Мнение от ivangp »

От Дейвид Абел - ТЕС терапевт

На скоро аз демонстрирах ТЕС пред група хора в Клиъруотър, Флорида. По средата на демонстрацията, една от жените позвъни на съпруга си по мобилния си телефон и му каза: "Трябва да дойдеш тук и да видиш това!". Тя бе сестра в местната болница. И току що бе наблюдавала как ТЕС работи върху 4 човека от удиторията, което я бе навело на мисълта, че ТЕС е точно това от което съпругът й се нуждае.

15 минути по-късно Джон се присъедини към нас. Той е 71 годишен, здраво сложен и със страхотно излъчване, струящо от всяка пора на кожата му. Джон е бил инсулинозависим диабетик през по-голямата част от живота си. Той също така имаше силни артритни болки в ставите.

Джон седна срещу мен. Колената ни почти се допираха. След кратки разяснения за ТЕС аз му показах Основната рецепта.
Настройката с която започнахме не бе сложна:

"Въпреки че съм диабетик..............."

Направихме една пълна Основна рецепта. Аз му предложих да се върне в къщи, да измери кръвната си захар, да направи една пълна Основна рецепта и да измери отново кръвната си захар. Той се съгласи.

След което Джон попита дали ТЕС може да му помогне и с артрита. Така че ние опитахме следната Настройка:

"Въпреки че имам болка в ставите на ръцете, колената и краката ............."

След което продължихме по точките от Основната рецепта. Още не бяхме стигнали до ключиците когато той обяви:

"Болката вече не е същата."


Продължихме с:

"Въпреки че аз все още имам някакъв остатъчен дискомфорт................."

След една пълна Основна рецепта Джон бе абсолютно удивен да открие, че болката и дискомфортът са напълно изчезнали. Промяната можеше да се види по стойката и лицето му, което грееше когато той се движеше вече без болка.

След повече от седмица той ми изпрати имейла по-долу за да ме уведоми за промените в живота си след ТЕС. Джон използва ТЕС за всичко за което се сети. Дозите му с инсулин са значително намалени и артритните му болки са под пълен контрол. Благодарение на простичката и регулярна употреба на ТЕС животът на Джон се промени напълно.

Ето и неговия имейл

Дейвид,

исках да те уведомя за прогреса ми след около седмица използване на ТЕС. Първият път когато приложих ТЕС кръвната ми захар падна с 8 единици. Следващия ден с 12 и по-следващия с 16. Например - веднъж кръвната ми захар бе 123 единици, аз си правя ТЕС , изчаквам 10 минути и я проверявам отново. При втората проверка тя вече е 97 единици.

Също така аз приемам 22 единици инсулин сутрин и 18 вечер. След няколко дена използване на ТЕС аз трябваше да приемам само 12 единици за 24 часа. След това аз имах 2 дни през които не трябваше да приемам инсулин изобщо. А и освен това вече не ми се налага да ям нещо сладко през ноща.

Използвах ТЕС и за главоболието си и то изчезна след 2 приложения.

Още нещо - днес ес събудих с такава силна болка в ставите, че едва можех да мърдам. Приложих ТЕС и болката изчезна и не се появи цял ден. Невероятно! Какво чудо е да се движиш без болка цял ден.

Благодаря, че ми показа тази удивителна техника!
Ще те държа в течение на моя напредък.

Благодаря, Благодаря, Благодаря!
Джон Ф.


Следващ имейл:

Дейвид,

Ето последните новини относно ТЕС и моят диабет. Аз продължих да прилагам ТЕС по 3 пъти на ден. Отидох при моя лекар вчера и той прегледа резултатите за кръвната ми захара от миналата седмица. Аз я измервах 4 пъти на ден през последната седмица. След като ги прегледа обстойно той реши да ми спре захарното хапче, което ми бе предписал да вземам нощем и да намали инсулина ми до 10 единици, веднъж на ден - сутрин. Това е намаление с 30 единици. Преди аз взимах 22 единици сутрин и 18 вечер.

Също така лекарят ми каза да спра да проверявам инсулина си постоянно. И да го правя само ако почувствам, че нещо не е наред. Както и една седмица преди следващия ми преглед, който е след месец. Какъв прекрасен подарък за Нова Година - да не се бода постоянно, да си меря кръвната захар и да си инжектирам само една ниска доза инсулин на ден.
Благодаря ти отново, че ми показа тази невероятна техника!
Джон Ф.




Джон и жена му станаха горещи привърженици и апологети на ТЕС. Те препоръчаха ТЕС семинарите ми на всички техни приятели. Надявам се тази статия да насърчи всички ТЕС терапевти да препоръчват ТЕС на диабетици.

Най-добри пожелания,

Дейвид Абел
Последно промяна от ivangp на 29 Май 2008 09:12, променено общо 2 пъти.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

От Кейт Флегал - ТЕС практикуваща.

О боже мой!
Аз току що имах най-невероятната случка. Аз страдам от Диабет тип I и напоследък кръвната ми захар бе с много високи стойности. Често тя бе близо до 300 mg/dl, което е опасна зона и може да доведе до диабетна кетоацидоза и дългосрочни проблеми като слепота и бъбречна недостатъчност, ако тези стойности се задържат за по-дълъг период от време.

За щастие най-после ми хрумна да използвам ТЕС и познайте какво стана. Кръвната ми захар падна до 115 - което е добра стойност.

Аз използвах Настройка:

"Въпреки че кръвната ми захар е висока, аз напълно и безрезервно обичам, приемам себе си и си прощавам."

След което направих няколко кръга по точките с Напомняща фраза: "Кръвна захар"

Това ми отне около 5 минути и не ми попречи да продължа да си върша работата. Аз ТЕСвах както си работех.

Такова огромно облекчение е за мен да нормализирам кръвната си захар. Не само във физически, но и в емоционален аспект. Трудно е да не се почувстваш като слабак когато не можеш да поддържаш кръвната си захар в нормални граници. Сега аз съм убедена, че с ТЕС и здравословно поведение ще мога да контролирам кръвната си захар и да я поддържам в нормални граници. Пфю!

Можете да се обзаложите че ще използвам ТЕС до края на живота си, който щее доста по-продължителен и здравословен сега, след като знам как да използвам ТЕС за да контролирам диабета си.

С обич,
Кейт
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vilko
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Май 2008 13:32

Мнение от vilko »

Привет,
пиша Ви тук понеже от март месец тази година съм с диагноза "Инсулино зависим диабет". Когато ме изписаха от болницата бях с 58 ед. инсулин дневно, след около месец с подходяща хранителна диета спрях инсулина. Но все още стойностите на кръвната ми захар са малко по - високи от нормалните.
От скоро имам книгата и я прочетох, но незнам точно какви фрази да използвам. Не мисля че трябва да използвам дадения пример "Въпреки че съм диабетик...............", понеже вече не ползвам инсулин, а всъщтност панкреаса ми в момента е по натоварен и не функционира нормално. Искам да попитам също за напомнящата фраза, не е ли по - добре да е оптимистична, а не както са дадени примерите в книгата? :roll:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

Изхождайки от поста ти, може да пробваш нещо като:
Въпреки, че панкреасът ми е натоварен и не функционира нормално, аз напълно и безрервно приемам и обичам себе си; Въпреки, че панкреасът ми е претоварен, аз избирам да се чувствам спокоен за здравословното си състояние; Въпреки, че кръвната ми захар е по-висока от нормалната, аз избирам да слушам тялото си и да го оставя да се излекува...
И да направиш отрицателен кръг, 9г и положителен кръг.
Пример за отрицателен кръг:
- Панкреасът ми не функционира нормално
- Панкреасът ми е претоварен
- Кръвната ми захар е висока
- Физически проявления на това, каквито се сетиш
- чувства, които предизвиква това, каквито се сетиш - страх, притеснение, яд (на себе си, на тялото си)... пусни се по течението
Пример за положителен кръг:
- Искам да се чувствам добре
- Заслужавам да съм здрав
- Искам да си предтсавя, че съм напълно здрав
- Толкова е хубаво това чувство!
- Избирам да се чувствам здрав
- Избирам да се успокоя по отношение на нивото на кръвната ми захар...

И подобни...

Успех!
ivangp
Site Admin
Мнения: 4567
Регистриран на: 01 Яну 1970 02:00

Мнение от ivangp »

Какво означава подходяща диета?
Кой казa, че панкреаса ти е натоварен?
Според теб защо имаш диабет?
Това че не си инсулинозависим не значи, че не си диабетик. :idea:
Погледни първо истината в очите.
Задай си няколко страшни въпроса, отговори им честно и след това ще говорим пак.
Иначе на първо време може да използваш това което препоръча Аретюз.
Както и всички фрази които са използвани в примерите на диабетиците по-горе.
Независимо дали смяташ, че са подходящи за теб или не, ще ти е от полза ако направиш ТЕС с тях.
Прочети книгата пак и ще разбереш защо се използват отрицателни фрази!
Накратко - не е по-добре да са само положителни. Но можеш да използваш и положителни след като си направил поне един кръг с отрицателни (както е описано в книгата).
Последно промяна от ivangp на 29 Май 2008 09:06, променено общо 1 път.
Постоянство, Дисциплина и Упоритост
са ключовете за успех във всяко начинание.
vilko
Участник
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Май 2008 13:32

Мнение от vilko »

Много Ви благодаря :) Сега ще започна по - често да прилагам ТЕС и се нядявам нещата да се оправят.
А за диетата, направи ми я диетолог.
Ходих на NLS диагностика ( с апарат Metatron) и там излезе, че панкреаса ми е натоварен.
Според мен ми е трудно да реша защо се появи този диабет :?:
Arethuse
Майстор
Мнения: 685
Регистриран на: 04 Сеп 2006 12:14

Мнение от Arethuse »

На нас пък ни е още по-трудно да преценим защо ти имаш диабет :)

Помисли си какво се е случило в живота ти, когато се е появил диабета. Тялото може би иска да ти каже нещо...
Публикувай отговор